Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Lexia a výpis chyb
|< < 1 2 3 4 > >|
16.04.2015 12:40 - Re: Lexia a výpis chyb 2810673
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak by bolo cokolvek na abs snimacoch ABS jednotka hodi chybu a motorva si ju len prenese
ak je chyba len v motorovej, predpokladam ze je to len softwarova chyba, lebo info o rychlosti sa prenasa CAN sietou

preto hovorim o tom upgrade jednotky
(ak by si siel na zraz, dalo by sa na to pozret)

16.04.2015 13:51 - Re: Lexia a výpis chyb 2810679
moriss
Město: PRAHA, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
chapu chapu nejsem hloupi...

Tak jsem to spravil svepomoci pomoci diagnostiky. peclive zkontroloval ruzna nastaveni.zpocatku to ukazovalo rychlost jen v jednotce abs.tak jsem zkouknul ostatni nastaveni a nakonec to je ok....jak rikam ti co mi to prodaly v tom radily jak cerna ruka. jinak je to koupene v Most-Lužice p.Svatoš..jak jsem koukal tak ma na sbazaru dalsi tak pozor.

09.11.2015 13:10 - Re: P1351 2884994
marcel C6
Město: , Auto: Citroën XM 2,5 Turbo D (94,5 kW)Počet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
nazdar,

nechcem zakladat novu temu, tuto mi naslo ked som hladal "P1351", to je chyba kt. mam po vymene zhavicov na C6-ke. Kupil som aj novu riadiacku/rele a chyba stale ostava. Auto sice startuje, no kontrolka pri starte nezasvieti. Nie som si 100% isty, ale mam dojem, ze pred tym ako som sa rozhodol menit zhavice minimalne preblikla vzdy. Robil som aj test cez diagbox a rele cvaka (aj stare). No myslim, ze mi to nezhavi...a vzdy po starte sa zapise chyba P1351
Mate niekto typ co by to este mohlo byt?
"hruby plus" do riadiacky som pozeral aj poistku "F5". kable od riadiacky po zhavice tiez OK...
Este ma napadlo, ze sme nevymenili vsetkych 6 zhavicov, lebo dva sa zalomili a tak sme posledny nemenili, je tak uzastne schovany, ze by som toho musel vela rozoberat keby sa zalomil. Merali sme ho a ma rovnaky odpor ako nove zhavice tak sme ho tam nechali...

citam to sam po sebe a iba pre ujasnenie tie dva zalomene sme vytiahli a teda 5 kusov je novych...

09.11.2015 13:15 - Re: Lexia a výpis chyb 2884996
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kontrolka pri terajsich teplotach ani neblikne, zhavenie sa kazdopadne spusta a bezi aj po nastartovani ak nie je motor zohriaty

inak kontrola je riesena tak ze sa sleduje odber po zapnuti zhavenia, ak je tento nizsi pripadne vyssi ako je v mape tak to vyhodnoti ako chybu

tiez to vedel byt bug jednotky ze ta mapa bola malo tolerantna k stavu ostatnemu a preto sa nechavala prehrat - cize skus zajst nechat preprogramovat jednotku motora

09.11.2015 19:06 - Re: Lexia a výpis chyb 2885155
marcel C6
Město: , Auto: Citroën XM 2,5 Turbo D (94,5 kW)Počet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Dik, a vies mi poradit kde? ked som bol v NR tak na mna pozerali ako keby som priletel z mesiaca a predtym som chodil do NZ, ale ked som kupoval C6 tak mi povedali, ze na to nemaju kupene neviem co do diagnostiky a teda nevedia s tym ani nic robit...

ma mail mi uz nemusis odpisovat to co si napisal sem mi staci....
Nechal som si temu sledovat, ale na maily som nemal odkaz ze si reagoval, tak som ti pisal na mail...

Pekny vecer.

09.11.2015 19:16 - Re: Lexia a výpis chyb 2885160
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem, ale na danu vec bohate staci akakolvek diagnostika s pristupom na internet, len oni sa v autorizakoch toho boja jak cert kriza

pripadne mozme dohodnut v novom meste

09.11.2015 19:18 - Re: Lexia a výpis chyb 2885162
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Nazdar NZ ! Inac na klasicke motorove zalezitosti je fajn mechanik v priamo v zámkoch, kúsok od tesca. Má lexiu a rieši aj peugeoty / citrony. Neviem ci poznas z autobazar eu fora, mhlavaty

Do citroenu v zámkoch chodim len bra diely, nemam skusenosti. Teraz maju peknú bielu sadu povinnej výbavy s logom citroen za dvacku

09.11.2015 20:01 - Re: Lexia a výpis chyb 2885223
marcel C6
Město: , Auto: Citroën XM 2,5 Turbo D (94,5 kW)Počet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
Nazdar NZ ! Inac na klasicke motorove zalezitosti je fajn mechanik v priamo v zámkoch, kúsok od tesca. Má lexiu a rieši aj peugeoty / citrony. Neviem ci poznas z autobazar eu fora, mhlavaty

Do citroenu v zámkoch chodim len bra diely, nemam skusenosti. Teraz maju peknú bielu sadu povinnej výbavy s logom citroen za dvacku


ja som tam chodil pokial tam bol Matej M. ale odkedy je prec je to o nicom. On mi kontroloval aj C6 pred kupou v systeme. Ak je ten pan co pises z SHtuning tak toho "poznam" (pisali sme si jeden cas ohladne odstranenia FAP...) myslim, ze to co pise Jumep vedia urobit iba v origo Citron serivise. Nepoznam nikoho kto ma original oficialnu diagnostiku doma... a to akukolvek.

09.11.2015 20:01 - Re: Lexia a výpis chyb 2885224
marcel C6
Město: , Auto: Citroën XM 2,5 Turbo D (94,5 kW)Počet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
Nazdar NZ ! Inac na klasicke motorove zalezitosti je fajn mechanik v priamo v zámkoch, kúsok od tesca. Má lexiu a rieši aj peugeoty / citrony. Neviem ci poznas z autobazar eu fora, mhlavaty

Do citroenu v zámkoch chodim len bra diely, nemam skusenosti. Teraz maju peknú bielu sadu povinnej výbavy s logom citroen za dvacku


ja som tam chodil pokial tam bol Matej M. ale odkedy je prec je to o nicom. On mi kontroloval aj C6 pred kupou v systeme. Ak je ten pan co pises z SHtuning tak toho "poznam" (pisali sme si jeden cas ohladne odstranenia FAP...) myslim, ze to co pise Jumep vedia urobit iba v origo Citron serivise. Nepoznam nikoho kto ma original oficialnu diagnostiku doma... a to akukolvek.

09.11.2015 20:02 - Re: Lexia a výpis chyb 2885225
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hmm znalci programování? - Přehrát soft obnáší jen novjejší a né opravu a pokud tam je a není novější to vyhodí že není novější(dělá to automat.)

09.11.2015 20:12 - Re: Lexia a výpis chyb 2885238
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, ale na 90% tam bude novsi, rovnako ako pri RHR

10.11.2015 12:02 - Re: Lexia a výpis chyb 2885452
marcel C6
Město: , Auto: Citroën XM 2,5 Turbo D (94,5 kW)Počet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Tak som volal do jedneho z NR origo. citroen servisov, a natrafil som na celkom ochotneho servisaka. Ci to vedia urobit zistia az ked tam pridem a napichnu to. Cena nie je az taka hrozna (40€). Len pre zaujimavost kolko to stoji inde?
Povedal som chlapikovy preco to potrebujme a povedal, ze ta chyba sa objavuje v 90% autach a stanovisko ktore dostali od PSA je, ze chyba sa objavi ked sa startuje prilis rychlo. "Rychlo" znamena skor ako zhasnu vsetky kontrolky na pristrojovke. Hovoril, ze v PC nestihne prebehnut komunikacia a potom hodi tu chybu (alebo tak priblizne). Jo a este mi povedal, ze update riadiacky na to nepomoze. Vraj to nemam riesit pokial to startuje, tak to riesia aj oni...

V zasade som s ich stanoviskom OK, az na to, ze diagnostiku sme robili aj predtym a doteraz to tam nebolo, a kedze som predtym jazdil s XM-kom ktore zhavilo ca 20 sekund mam zvyk vzdy pockat nikdy netocim kluc hned ...

Tak neviem asi tu novu riadiacku vratim a pockam pokial poriadne prituhne...

10.11.2015 14:26 - Re: Lexia a výpis chyb 2885492
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
marcel C6 napsal(a):
Tak som volal do jedneho z NR origo. citroen servisov, a natrafil som na celkom ochotneho servisaka. Ci to vedia urobit zistia az ked tam pridem a napichnu to. Cena nie je az taka hrozna (40€). Len pre zaujimavost kolko to stoji inde?
Povedal som chlapikovy preco to potrebujme a povedal, ze ta chyba sa objavuje v 90% autach a stanovisko ktore dostali od PSA je, ze chyba sa objavi ked sa startuje prilis rychlo. "Rychlo" znamena skor ako zhasnu vsetky kontrolky na pristrojovke. Hovoril, ze v PC nestihne prebehnut komunikacia a potom hodi tu chybu (alebo tak priblizne). Jo a este mi povedal, ze update riadiacky na to nepomoze. Vraj to nemam riesit pokial to startuje, tak to riesia aj oni...

V zasade som s ich stanoviskom OK, az na to, ze diagnostiku sme robili aj predtym a doteraz to tam nebolo, a kedze som predtym jazdil s XM-kom ktore zhavilo ca 20 sekund mam zvyk vzdy pockat nikdy netocim kluc hned ...

Tak neviem asi tu novu riadiacku vratim a pockam pokial poriadne prituhne...


No na tert žhavení nemá vliv - přoto jsou tam rychložhavky , které se rozžhaví téměř okamžitě a srovnají chod po startu(není to jako u dřívějších aut.)Jen s rychlostí startování ?? já startuji jako benzín (hned) - na dvou žádná chyba , na jednom ano(tam jsou KO žhavky),nemá na to vliv jednotka (vyzkoušeno s ,,testovací" jednotkou - poslední soft a jednotka x7) Dávali jste origo žhavky podle obj.čísla? - tu chybu to vyhodí hned nebo později? v jakých otáčkách?Jaký kód chyby?

10.11.2015 19:07 - Re: Lexia a výpis chyb 2885548
marcel C6
Město: , Auto: Citroën XM 2,5 Turbo D (94,5 kW)Počet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
ZHAVIM!!!

Neznasam tieto "mudre" zariadenia. Ked som to meral prvy krat tak som rozpojil konektor na zhavice vtedy tam napatie nebolo. Neviem preco ale dnes som prepichol kablik a zhavice som nechal zapojene no a pozrime sa: 13,7 V hned po starte aj zo starou riadiackou. Neviem ako to presne funguje, ale evidentne to nezhavi po zapnuti kluca do prvej polohy ale az po nastartovani...
jruze - co je "tert", ci su origo tie zhavice netusim dal som tam Beru 11V odpor si uz nepamatam ale porovnaval som ich s tymi co tam boli a az na zrejma sarzu boli rovnake... Tu chybu sme vymazali a po nastartovani bola tam. Otacky si presne nepamatam ale mam dojem ze tam bolo 630 kod chyby je P1351.

Ako som napisal ZHAVI a to mi staci kedze sa zalomili dva zhavice a co to som aj polamal vymena 5 ks zhavicov na na moj vkus vysla vela penazi na to aby to potom nefungovalo. Kedze mozem novu riadiacku co som kupil vratit usetril som 50 ecok a pojdem si za to dat urobit update riadiacky...

Dakujem za pomoc, hlavne Petrovi...

11.11.2015 00:06 - Re: Lexia a výpis chyb 2885665
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
marcel C6 napsal(a):
ZHAVIM!!!

Neznasam tieto "mudre" zariadenia. Ked som to meral prvy krat tak som rozpojil konektor na zhavice vtedy tam napatie nebolo. Neviem preco ale dnes som prepichol kablik a zhavice som nechal zapojene no a pozrime sa: 13,7 V hned po starte aj zo starou riadiackou. Neviem ako to presne funguje, ale evidentne to nezhavi po zapnuti kluca do prvej polohy ale az po nastartovani...
jruze - co je "tert", ci su origo tie zhavice netusim dal som tam Beru 11V odpor si uz nepamatam ale porovnaval som ich s tymi co tam boli a az na zrejma sarzu boli rovnake... Tu chybu sme vymazali a po nastartovani bola tam. Otacky si presne nepamatam ale mam dojem ze tam bolo 630 kod chyby je P1351.

Ako som napisal ZHAVI a to mi staci kedze sa zalomili dva zhavice a co to som aj polamal vymena 5 ks zhavicov na na moj vkus vysla vela penazi na to aby to potom nefungovalo. Kedze mozem novu riadiacku co som kupil vratit usetril som 50 ecok a pojdem si za to dat urobit update riadiacky...

Dakujem za pomoc, hlavne Petrovi...


Tert=start (blbej překlep) a žhavky by měly žhavit až po startě - myslím že už jsem to tu psal.některé žhavky mají trochu jiné hodnoty a potom to může blbnout.

22.02.2016 11:39 - Re: Lexia a výpis chyb 2920801
novka
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím nevím jestli to píšu do správného vlákna snad jo.Chtěl jsem se zeptat mám diagbox v7.57.Když připojím mou c5 I, tak mě to hodí do lexie a tam dělám diagnostiku.To je vše v pořádku.ale když mi vyjede porucha třeba typu Trvalá porucha napájení antény.když to rozkliknu tak mi v té tabulce neukáže ani kód ani charkteristiku chyby.nevíte někdo proč?

22.02.2016 14:10 - Re: Lexia a výpis chyb 2920828
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
protoze k tomu pravdepodobne neni co dodat co by jsi k tomu vice chtel vedet
navic konkretne tato porucha je vlastnost ne chyba

22.02.2016 14:21 - Re: Lexia a výpis chyb 2920830
novka
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
Díky myslel jsem si to.jen jsem chtěl mít jistotu.

04.04.2016 21:03 - Chyba na diagnostice 2936536
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím clubáci,diagnostika mi vypsala tuhle chybu která nejde smazat.

P0110 Signál teploty nasávaného vzduchu -CAN hodnota není platná

Neví někdo kterým směrem se ubírat.Díky.

04.04.2016 21:44 - Re: Lexia a výpis chyb 2936554
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
velky nesulad teplot
co ti ukazuje vonkajsi teplomer, co ukazuje vaha vzduchu?

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator