Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Lexia a výpis chyb
|< < 1 2 3 4 > >|
05.04.2016 01:25 - Re: Lexia a výpis chyb 2936621
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Venkovní teploměr nefunguje.Ukazuje po většinu casu jen čárky pouze někdy ukazuje teplotu kolem 90 stupňů.Dekuju za .odpověď

05.04.2016 10:09 - Re: Lexia a výpis chyb 2936647
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak vymen cidlo a malo by to byt ok

05.04.2016 12:46 - Re: Lexia a výpis chyb 2936695
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To jsem zvědav na výsledek Můj typ je čidlo teploty v sání.

05.04.2016 15:53 - Re: Lexia a výpis chyb 2936767
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
NA diag teplota nasavaneho vzduchu ukazuje teplotu.ted jde o to jestli správnou.Vymenim venk. cidlo teploty a uvidím. zatím díky všem za odpovědi.

05.04.2016 18:19 - Re: Lexia a výpis chyb 2936821
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fopikk napsal(a):
NA diag teplota nasavaneho vzduchu ukazuje teplotu.ted jde o to jestli správnou.Vymenim venk. cidlo teploty a uvidím. zatím díky všem za odpovědi.


To venkovní čidlo na to má vliv také a hlavně na klimu,ale to v sání pokud bude ukazovat nesmysl tak to nepojede jak má a i chybu to vyhodí.(mockrát je v chybě uloženo že auto bylo v mrazáku(uložená hodnota třeba -50 ) Mikra je důkaz - tomu chtěli měnit půl turba , čidlo normálně měřilo ale v chybě bylo zaznaménáno -50 - po výměně OK.

05.04.2016 19:45 - Re: Lexia a výpis chyb 2936869
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Auto jede normálně.Na diag teplota nasav vzduchu cca 30 st.Takže se směřuji ma čidlo v zrcátku.Zítra bude za 800.Díky všem za odpovědi.Zítra napíšu výsledek.

05.04.2016 21:30 - Re: Lexia a výpis chyb 2936918
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
A to nemᚠv autě ukazatel venkovní teploty? Ten ti ukáže, jestli čidlo v zrcátku lže. Rozdíl několika stupňů nehraje roli.
Teplota nasávaného vzduchu 30°C je taky OK. Mě to ukazovalo -40°C a přitom venku bylo +15°C. Takhle intercoler chladit vzduch neumí.
EDIT: Pardon, nevšiml jsem si, že píšeš, že ti venkovní čidlo kecá 90°C.

05.04.2016 22:08 - Re: Lexia a výpis chyb 2936926
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To venkovní čidlo na to má vliv také a hlavně na klimu,ale to v sání pokud bude ukazovat nesmysl tak to nepojede jak má a i chybu to vyhodí.(mockrát je v chybě uloženo že auto bylo v mrazáku(uložená hodnota třeba -50 ) Mikra je důkaz - tomu chtěli měnit půl turba , čidlo normálně měřilo ale v chybě bylo zaznaménáno -50 - po výměně OK.


mohol by si vediet ze si to porovnava vsetky teploty, ak je na nich velky rozdiel hodi to chybu CANu, tak ako to popisal, lebo nevie ktore z toho dava blud
uz som sa s tymto stretol, ak pise ze vonkajsie udava take teploty, tu neni co riesit

06.04.2016 13:22 - Re: Lexia a výpis chyb 2937121
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
mohol by si vediet ze si to porovnava vsetky teploty, ak je na nich velky rozdiel hodi to chybu CANu, tak ako to popisal, lebo nevie ktore z toho dava blud


neni to chyba CAN protoze CAN je datova zbernice (Controller Area Network) ale inkorhence venkovni teploty
Venkovni teplotu si moc nema s cim porovnat a ani to nedela a s teplotou v sani to vliv nema uz vubec
k jadru veci vymenit cidlo v zrcadku a je po problemu se zobrazovanim a v leti s klimou,na nic jineho to cislo neni

06.04.2016 14:17 - Re: Lexia a výpis chyb 2937124
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
potom som slepy a nevidel som to na vlastne oci ... a nepomohla vymena toho cidla ...

06.04.2016 17:59 - Re: Lexia a výpis chyb 2937201
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
potom som slepy a nevidel som to na vlastne oci ... a nepomohla vymena toho cidla ...


nevim k cemu se tohle vstahuje a ani nevim jestli mas neco z ocima (je nato takova vec,jmenuje se to brejle,muzu doporucit vyborna vec) ale vyjadruj se presne o jakem cidle mluvis aby jsi pak nemusel psat ze jsi mluvil celou domu o necem jinem

ale polopate tedy:
cidlo venkovni teploty JE informacni udaj o venkovni teplote pro dash a castecne i klimatizace
cidlo venkovni teploty NEMA vliv na chod motoru

cislo teploty nasavaneho vzduchu MA vliv na chod motoru
cidlo teploty nasavaneho vzduchu NEMA vliv na klimatizaci

a to je to co se tu resi myslim

06.04.2016 20:40 - Re: Lexia a výpis chyb 2937300
fopikk
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem vymenil cidlo a teplotu uz ukazuje.Nakonec stalo 690.zitra napojím na diag a uvidím.zatím díky.


EDIT:chyba sla uz smazat.diky vsem za rady.

08.11.2016 21:14 - Re: Lexia a výpis chyb 3010010
abart
Město: Lodenice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 57
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
chtěl bych požádat, hlavně zdejší profíky, o nezištnou radu kde jak a co hledat za závady.
Pořídili jsme si z jebaje čínskou Lexii, bohužel se nám ji nepodařilo ani na x-tý pokus nainstalovat tak aby fungovala bezvadně. Takže je z ní jenom jakási čtečka chyb, bez přístupu k jakýmkoliv datům.
Připojuji výpis závad zhruba 2 měs starý. C5 II 1,6 HDI rok 2006, auto je po výměně EGR (noname zase z jebaje) a následně s provedenou adaptací. V Lexia adaptace nešla, takže děláno přes jiný udělátko.

Ale hlavně problémy - auto cuká, tak jedno dvě cuknutí při přidání plynu pak to už jede. Pokud to člověk trochu přišlápne (cca přes 3 tis. ot) ozve se to ošklivé pípnutí s rozsvícením té hnusné oranžové kontrolky (manželka tomu říká kohoutek ), přestane to jet - předpokládám chyba P0238 vysoký tlak turba. Vyměněno čidlo tlaku turba = vyhozených 1200 kč - bez změny
Po čem dále jít???

Další chyby v záznamu jsou předpokládám žhavičky, jde zjistit které nebo se musí měřit? Jo a k tomu žhavení, nikdy jsem neviděl svítit kontrolku žhavení - divný. Myslel jsem žárovička, ale tam jsou už tuším led?
Z dalších poznatků - po startu nepravidelný chod a vibrace cca minutu, pak dobrý.

No takže suma sumárum, auto v rozkladu
Předem děkuji za jakoukoliv radu

Přílohy:
Lexia 100916.xps ( 234887b ) -

08.11.2016 21:25 - Re: Lexia a výpis chyb 3010024
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
abart napsal(a):
Ahoj,
chtěl bych požádat, hlavně zdejší profíky, o nezištnou radu kde jak a co hledat za závady.
Pořídili jsme si z jebaje čínskou Lexii, bohužel se nám ji nepodařilo ani na x-tý pokus nainstalovat tak aby fungovala bezvadně. Takže je z ní jenom jakási čtečka chyb, bez přístupu k jakýmkoliv datům.
Připojuji výpis závad zhruba 2 měs starý. C5 II 1,6 HDI rok 2006, auto je po výměně EGR (noname zase z jebaje) a následně s provedenou adaptací. V Lexia adaptace nešla, takže děláno přes jiný udělátko.

Ale hlavně problémy - auto cuká, tak jedno dvě cuknutí při přidání plynu pak to už jede. Pokud to člověk trochu přišlápne (cca přes 3 tis. ot) ozve se to ošklivé pípnutí s rozsvícením té hnusné oranžové kontrolky (manželka tomu říká kohoutek ), přestane to jet - předpokládám chyba P0238 vysoký tlak turba. Vyměněno čidlo tlaku turba = vyhozených 1200 kč - bez změny
Po čem dále jít???

Další chyby v záznamu jsou předpokládám žhavičky, jde zjistit které nebo se musí měřit? Jo a k tomu žhavení, nikdy jsem neviděl svítit kontrolku žhavení - divný. Myslel jsem žárovička, ale tam jsou už tuším led?
Z dalších poznatků - po startu nepravidelný chod a vibrace cca minutu, pak dobrý.

No takže suma sumárum, auto v rozkladu
Předem děkuji za jakoukoliv radu


A nebylo by lepší se s diagboxem naučít? nebo za někým kdo sním umí - to co jsi sem hodil je sice hezkej román ale daleko víc řeknou měřené hodnoty.

08.11.2016 21:34 - Re: Lexia a výpis chyb 3010034
abart
Město: Lodenice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 57
99 Poslat soukromou zprávu
To je mi jasný, ale k těm se nedostanu. Většina pokusů někam se podívat končí obrazovkou viz soubor níže popř. úplným zamrznutím Lexia.
Poslali mi i druhý instalační DVD, přeinstalovával jsem to asi 4x, ale pořád to samý.........

Přílohy:
20160610_202901.jpg ( 1613800b ) -

08.11.2016 22:11 - Re: Lexia a výpis chyb 3010057
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Podle popisu bych odhadl, že ta hláška o turbu nekecá - zasekává se ti regulace natáčecích lopatek v poloze pro maximální tlak (buď přímo lopatky nebo ovládací elektroventil) - můžeš zkusit odpojit hadičku a ovládat ručně, jestli to jsou lopatky, dostatečný podtlak pro regulaci pohybu nasaješ i pusou.
Žhavičky zatím moc neřeš, auto musí při teplotě nad 0°C v pohodě startovat i jezdit i bez nich.
A s tím EGR by to chtělo opravdu živé hodnoty - já také jeden koupil lacino a pak ho vracel, protože chodil blbě, auto se občas při akceleraci dusilo, "kohoutek" se rozsvěcel. Vyřešil mi to pak snad napořád Jardův kolega elektrikář.

08.11.2016 22:52 - Re: Lexia a výpis chyb 3010063
abart
Město: Lodenice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 57
99 Poslat soukromou zprávu
Předpokládám, že lopatky to snad nebudou, turbo už někdo měnil, je na něm rok 12. Podtlak tam je, po nastartování osička tý regulace u turba okamžitě zajede nahoru. Jedině že by ten elektroventil nezavíral tj. nesnižoval tlak regulace při vyšších otáčkách.......

09.11.2016 17:39 - Re: Lexia a výpis chyb 3010182
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
abart napsal(a):
Předpokládám, že lopatky to snad nebudou, turbo už někdo měnil, je na něm rok 12. Podtlak tam je, po nastartování osička tý regulace u turba okamžitě zajede nahoru. Jedině že by ten elektroventil nezavíral tj. nesnižoval tlak regulace při vyšších otáčkách.......


mno vidim ze mas hned jasno
noname EGR stoji za vyliz pr.el usetris penize pri koupi ale kdyz uz pak spocitas finale tak prodelas 2x tolik
EGR nesmis u 1.6 prizpusobovat
radim ti dej to nekam kde rozumi tomu co delaji,nebud sestra sporiva

10.11.2016 07:56 - Re: Lexia a výpis chyb 3010364
abart
Město: Lodenice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 57
99 Poslat soukromou zprávu
Řada z nás si tu kupuje 10 let starý auta, protože na nový nemá a hledá tu rady protože na opravy nemá. Takže se neobtěžuj radami "dej to nekam kde rozumi tomu co dedaji, nebud sestra sporiva".

Doufám, že se tu teď nerozjede diskuse, že si člověk nemá kupovat auto, když nemá na opravy...........
Navíc vědět kdo tomu rozumí a opraví to je celkem umění, topit někomu prachy, aby opravoval systémem pokus omyl a vyměňoval postupně x věcí se mi nechce. Zkušeností jak takhle měl někdo někde auto týden, vytopil prachy a za měsíc to samý jsem slyšel mnoho.
A k tomu EGRu, několikrát jsem tu četl, že se adaptovat musí, takže co názor to originál. Pak si vyber svýho servisáka...............

10.11.2016 08:15 - Re: Lexia a výpis chyb 3010372
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
o tom presne mluvim..nejsi tak bohaty aby sis mohl dovolit levne veci...
nebo si kupujes v supermarketu prosle maso protoze nato nemas ???

to nebyla narazka ani urazka ale realita a s tou se bud smiris nebo holt budes stale kupovat dokola veci ktere nefunguji..nejsi ale sam je hodne lidi kteri to nepochopi ani u tretiho egru behem mesice a to se vyplati
pokud nemas na opravy tak nekupuj auto,to je bohuzel taky fakt mas divne argumenty
ale klidne dej auto nekomu pro koho je citroen sproste slovo,hlavne ze je levnej mozna zajed do China kde vedi jak ten levnej noname EGR funguje spolu s levnou diagnostikou ..

k adaptaci: neni egr jako egr,neni motor jako motor,neni auto jako auto,neni vstrikovani jako vstrikovani

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator