Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Jaké auto v budoucnu místo C5 ?
|< < 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 ... 42 > >|
11.07.2017 17:46 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081282
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Vypadá to, že o tom, jaký auto si koupíme příště, už bude rozhodovat Brusel. - .link.


Brusel pochopitelně rozhoduje o všem. Jenže my jsme rozvojová země. A jestli se ty elektromobily i u nás nějak více rozšíří a všichni najednou dají auta na nabíječky, určitě to v Tušimicích vyrazí topičům lopaty z rukou. Pak patrně bude potřeba přistavět nějakou jadernou elektrárnu, nebo u stávajících aspoň další bloky. To nás zase ukamenujou rakušáci.
Další varianta je vodík. Někde jsem četl, že už je u nás jedna čerpačka, a v dalších letech jich má být snad kolem dvaceti. Tam to buse zas "výhoda" když bude čerpačka mimo běžnou trasu uživatele, tak při zbytečné jízdě k "pumpě" a zpět se zas něco vyjede a v konečném efektu nula od nuly pojde. Navíc vůbec si neumím představit na kolik takové vozidlo a jeho provoz výjde.
A žije nafta!

A tady je ještě docela zajímavý článek o alternativách spalovacích motorů. .link. Docela zajímavý.

11.07.2017 21:06 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081317
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
X7 možná nevypadá jak rumunský kolotoč, ale Citroen je to jen díky přítomnosti hydry (teda v případě, že není na zkroucených drátech), jinak spíš vypadá jako německá klasika - VW, Audi. I místa je tam vevnitř jako u němců. Nevnucuju nikomu názor na vzhled, ale jako staré struktuře se mi víc líbí starší generace, kde se při potkávání na silnici dá hůře splést s identifikací C5.
A co se týká prostoru jeden poznatek téměř nezaujaté osoby. Před šesti lety, když jsem kupoval svojí C5, bývalý majitel si nechal přivézt X7 (teda byla na pérech), a jeho manželka měla prohlásit, že to starý bylo lepší- bylo tam víc místa.
A co se týká poruchovosti - nákladů na údržbu X7, už tu bylo napsáno taky hodně. Pochopitelně zvýšený počet problémů s touto generací je spojen i s tím, že jich tu přibývá a I. a II. gerace postupně ubývá. Skutečnou a pravdivou situaci by ale mohli prozradit místní servisáci.
Já osobně bych se teda X7 docela bál.

ale to su zasa kecy. ja mam x7 od nova a po 4 rokoch a 75tkm nic. nebolo este so ziadnou poruchou v servise. proste to je o kilometroch, veku , starostlivosti a trocha stasti.
napriklad vcera som mal zasa c3 v servise a menili mi zadne struny. zasa jedna praskla. toto iste sa mi stalo pred 3 mesiacmi na predku. uz ma to auto zacina stvat, 157tkm a fatalne poruchy. toho auta sa ja zacinam bat.....uz ide o zivot. no a vyzor C5 I,II je dobe primerany. zato x7 aj od 2009 kus krasneho auta [a la audi ]

11.07.2017 21:18 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081320
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
Měl by sis něco o hybridech nastudovat, než o nich začneš psát. Já v nich ležel skoro rok, než jsem rozhodl hybrid objednat.
Ano, plug-in hybrid nebo plně elektrický auto by bylo ještě lepší, ale bohužel, nemám kde dobíjet a ona ta Tesla je stále ještě na můj vkus trošku dražší

no neviem kolko stal ten auris hybrid, asi dobra volba ale u nas cennik ZACINA na 18500Eur, a za to uz mozes kupovat pomaly aj avensis, P508 a ine vozy. ale asi budes spokojny

11.07.2017 22:00 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081338
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
.45acp napsal(a):
A tady je ještě docela zajímavý článek o alternativách spalovacích motorů. .link. Docela zajímavý.

Mně ten článek silně připomíná debaty a agumentaci z časů, kdy začínala digitální fotografie a psalo se, že "digitál nikdy nemůže konkurovat chemické fotografii co do expozičního rozsahu, rozlišení a barevného podání". Výrobci filmu tehdy přišli s "úžasnou novinkou" APS... Kdo dnes fotí na film?
Nemyslím, že elektřina je připravena nahradit spalovací motory, ale je mnohem dál, než před pětadvaceti lety, když pan Indra pracoval na tom výzkumu. A, pravda, tehdy i spalovací motory vypadaly jinak a o vodíku se mluvilo skoro jako o sci-fi.
Kritika většinou argumentuje malým dojezdem elektromobilů, nedostačným výkonem, dlouhou dobou nabíjení, pofidérním ekologickým přínosem... Opomíjí ale, že ekologický dopad při výrobě elektřiny je soustředěný na několika málo místech, kde se dá snadněji kontrolovat než splodiny tisíců spalovacích motorů prdlajících v zácpě ve městě a že u výroby velkého množství energie se dosahuje vyšší účinnosti.
Dovedu si představit, že bych měl už teď městské auto s dojezdem nějakých 150km, dvě sady baterek jednoduše výměnných v packu někde vzadu pod vozem - jednu sadu jezdím, druhou nabíjím z fotovoltaiky na střeše (průměr výroby 5kW střešní FVE je od dubna do září vyšší, než 17kWh denně). Překážkou je teď vysoká cena baterek - pro Renault Zoe je to, tuším, někde okolo čtvrt mega. Ale to se může brzy změnit - pokud se ukáže průmyslově využitelným letošní objev sodíkových článků se skleněným elektrolytem (stručné info např. na .link. ), které mají mít při stejném objemu trojnásobnou kapacitu a výrazně nižší cenu než lithiovky (nehledě na to, že sodík a sklo jsou ekologicky přijatenější), může jít cena velmi rychle dolů.
Ovšem, nedovedu si představit, že bych si to autíčko vzal na dlouhou cestu. Na to je pro mne pořád C5 nezastupitelná
Pro pobavení: .link.

11.07.2017 22:09 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081341
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já bych s těma elektromobilama ještě počkal až postaví ty gigatovárny na výrobu baterií.
.link.

11.07.2017 22:40 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081346
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to rozhodne ,uz ted jsou baterie pouzivane v Tesle na dvoujnasobku kapacity (do ted 3A - os pristiho roku 6A)
predikce na konci roku byla cca 220€ za kW ..ted uz je ovsem cena cca 100€ za kW ..do roku 2020 se predpoklada cena za kW kolem 50€ ....coz razantne hejbne s cenou auta..rikal jsem si ze dalsi uz bude plne elekro...ale jeste pockam pravdepodobne a bud spolu dojezdime s priusem nebo to jeste obmenim za novejsiho...

12.07.2017 10:16 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081450
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
Ve výbavě rozmete i současnou klasickou modlu čecháčků - Odstávku (krom adaptivního tempomatu)

To jsi asi nemyslel vazne ze? Videl jsi soucasnou Octavii nebo Superba (protoze C5 bych spise srovnaval se Superbem nez s Octavii ...)? Vybava je uplne jinde ...

12.07.2017 12:17 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081478
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
no neviem kolko stal ten auris hybrid, asi dobra volba ale u nas cennik ZACINA na 18500Eur, a za to uz mozes kupovat pomaly aj avensis, P508 a ine vozy. ale asi budes spokojny


Nevím, ale na peugeot.sk ZAČÍNÁ 508SW na 24990eur, což je cca málo přes 650000českých, na peugeot.cz 508SW ZAČÍNÁ na 695000českých, Avensis kombi s automatem bez výbavy ZAČÍNÁ na 760000českých. Tyhle ceny nesahají vybavenému Aurisu TS (kmbi) hybrid ani po blatník. Mnou objednaný Auris má ceníkovou cenu 576900, na Slovensku je jeho ceníková cena 22140eur. Dostal jsem od prodejce individuální nabídku. Hlavně mě uhranul skvělý hybridní systém pohonu, jeho jednoduchost a spolehlivost. Ano, tebou jmenované vozy jsou větší a asi i komfortnější, ale mě auto velikosti Aurise TS stačí. Ale věř tomu, že kdyby byl Avensis v hybridu, budu o něm silně uvažovat.
Stačí ti tato odpověď?

12.07.2017 20:58 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081673
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
Nevím, ale na peugeot.sk ZAČÍNÁ 508SW na 24990eur, což je cca málo přes 650000českých, na peugeot.cz 508SW ZAČÍNÁ na 695000českých, Avensis kombi s automatem bez výbavy ZAČÍNÁ na 760000českých. Tyhle ceny nesahají vybavenému Aurisu TS (kmbi) hybrid ani po blatník. Mnou objednaný Auris má ceníkovou cenu 576900, na Slovensku je jeho ceníková cena 22140eur. Dostal jsem od prodejce individuální nabídku. Hlavně mě uhranul skvělý hybridní systém pohonu, jeho jednoduchost a spolehlivost. Ano, tebou jmenované vozy jsou větší a asi i komfortnější, ale mě auto velikosti Aurise TS stačí. Ale věř tomu, že kdyby byl Avensis v hybridu, budu o něm silně uvažovat.
Stačí ti tato odpověď?

jasne, proste si sa rozhodol a zvazil. ja tomuto hybridu fandim. v roku 2001 som v Kalifornii vyfasoval Priusa hybrid. vtedy sa k nam nedovazal a jeho cena v europe bola okolo 33tisic USD. takze je vydiet ze za tie roky tie technologie zlacnuju. auticko sluzilo pocas 2 tyzdnov skvele a bol to hybrid snad 2 generacie.
a este mam jednu poznamku - hadal som sa minuly rok ze na dialnici sa ten prius nenormalne rozozere. a prehral som, po nejakych 500km tam bola spotreba okolo 5.5 pri rychlosti 140+, dialnica. bol som spolujazdec
osobne si myslim ze elektoauta maju este daleko v nasich koncinach vytlacit klasiku.
no a avensis cenovo uz mas na dosah ale skor v zaklade a navyse sa mi zda ze pisali ze ho zarezu ako C5

inak auta nenormalne zdrazeli. a 2-3tisic eur. mal som v oku dlho RAV4, Atecu. proste vyrobcovia su stale na koni. som zvedavy dokedy....

26.07.2017 10:21 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085008
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Kdybych nyní akutně potřeboval, tak asi toto
.link.
Už jsem 2x měl vectru a v pohodě, náklady na údržbu několikrát nižší než C5. Pravda - byla to tehdy jednodušší auta a benzín. Jen jsem měnil výfuky a úchyty tyček stabilizátoru - jinak fakt nic.
Na Insigniu koukám na silnici už léta a furt se mi líbí. Navíc to bude stejně jedna fabrika.

26.07.2017 12:17 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085016
Brzda
Město: 739 36 Kaňovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 152

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, já po ní pokukuju taky. nevím jak tato nová, ale na stávající Insignie jsem z několika zdrojů neslyšel nic dobrého.....

26.07.2017 12:29 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085018
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
Škoda že zařízli ten Avensis.. ten by v Hybridu byl luxusní.. Každopádně taky asi půjdu do Aurisu kombi.. Je to asi tak jediné reálně použitelné vozítko.. nebo je i jiný hybridní kombík? (Prius má malý kufr)

27.07.2017 18:57 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085314
vlkr
Město: Dub nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 203
U??vate? Poslat soukromou zprávu
A jak se díváte na jiné japonce? Např. Mazda 6?

27.07.2017 19:14 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085321
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mazda 6?
Tak asi takto... Kolega si kupil v 2013 ten Skyactive, 2.2D, 110 kw. automat. Vysolil zan 33500€.
Dnes najazdene cca 195 000 km.
Spotrebu ma cez 7l/100km.
Pred 4mi mesiacmi mu zacal podfukovat vstrek, plus dalsie problemy (chladic, nieco z podtlakom atd.), oprava 4200€.
Pred mesiacom mu motor klakol uplne. Vyjadrenie zo servisu, "aj tak dobre, ze to tak vela kilometrov nabehal".
Predpokladana cena opravy cca 14000€. Tlakuje mu do chl. kvapaliny, + dake fotky, co mu tam nasli za hrst pilin.
Problemy mal vsak aj pocas zaruky, nejake cidlo atd.
Chlap, co ma na krku 60tku, za 4 roky prevadzky toho auta je hlboko v minuse.
Benzinova 6tka? No po jeho skusenosti nic od Mazdy. Koli tomu, ako sa postavili k problemu, ktory zjavne je sposobeny jejich technologiou.
Benzinove este nemaju taky kilometrovy nabeh, avsak jejich setrenim a "vylepsovanim" uz im neverim ani u benzinu.

27.07.2017 20:19 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085330
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Royce napsal(a):
(Prius má malý kufr)

si dovolim nesouhlasit ..rekl bych ze je stejne velky jako u C5 alespon dle toho ze tam dam uplne stejne ..navic je v podstate tripatrovy

28.07.2017 18:57 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085560
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
To jsi asi nemyslel vazne ze? Videl jsi soucasnou Octavii mebo Superba (protoze C5 bych spise srovnaval se Superbem nez s Octavii ...)? Vybava je uplne jinde ...


Tak abych jen nekecal. Octavia je stejná třída jako C5 - Superba srovnávej s C6.
Zrovna teď jsem seděl v nové Odstávce s těmi nelícujícími světly. Jediné co má navíc je infotainment - to je holt těch 9 let vývoje odstup. Jinak je to totálně vylevněná paštika. Sedadla jak školní lavice, madla ve dveřích a materiály okolo - obyčejný hnusný a nepříjemný plast. Sorry jako, 9 let C5 (X7) to nesahá ani po podběhy....

29.07.2017 09:15 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085645
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Octavia NIE JE rovnaka trieda ako C5.
Je to trieda C (golf, 308, C4, Ceed atd.)
C5 je trieda D (Passat, superb, 508, mondeo, Mazda 6 atd)

30.07.2017 13:35 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3085775
Brzda
Město: 739 36 Kaňovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 152

99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Octavia NIE JE rovnaka trieda ako C5.
Je to trieda C (golf, 308, C4, Ceed atd.)
C5 je trieda D (Passat, superb, 508, mondeo, Mazda 6 atd)

Přesně. Tohle věčné tahání klokotávky do vyšší třídy jen kvůli tomu, že je natažená, aby českého pepíka ukojila velikostí kufru mě fakt irituje. Je to prostě nataženej golf a hotovo. A srovnávej ji tedy s také obstarožní C4 a ne s C5.
Na druhou stranu - C5 mám fakt rád a nikdy jsem neměl jiné auto než od PSA, ale co se týká možné výbavy, tak PSA opravdu zaspalo dobu. Pořád představují koncepty jako hybridAir nebo vyrobí dieselHybrid, který je k hownu, zruší hydrauliku, dávno zrušili plyn a jako vrchol výbavy dnes nabízí v C3 kameru za sklem . To co nabízí VW, Toyota a pod. (různé asistenty, 4x4, benzín, CNG, hybrid, elektro) je o světelné roky dál.......

27.11.2017 18:47 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3113490
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Světlonoš napsal(a):
Minulý týden jsem seděl v Hyundai Tucson což je spíše menší SUV, za relativně dostupnou cenu, a velmi mě překvapil vnitřní prostor. Vepředu paráda a vzadu také. Spousta místa před koleny, podlaha s minimálním středovým tunelem. Dá se říci, že téměř tři plnohodnotná místa, kufr něco málo přes 500 litrů. Nastupování pohodlné - žádné dřepování, jen šoupnete zadek na sedák, vystupování jen spustíte nohy na zem. K jízdnímu komfortu a ovladatelnosti se zatím nemůžu vyjádřit, ale mám domluveno v druhé půlce prosince půjčení na tři dny, tak nějaké dojmy napíšu.

Tucson 1,6 T-GDi 4x4 s automatom (dvojspojka) si nakoniec vybral svokor ako náhradu za Forestra 2008. Naozaj musím uzna, že je to celkom pohodlné auto (a to jazdí na 19" ), priestoru ako spomínaš celkom dos.
Čo ma ale najviac prekvapuje, tak to je na prvý pohžad jednoduchá servisovatežnos. Čo sa týka podvozku - všade neskutočne veža miesta, ku každému čapu/silentbloku dobrý prístup. A keby ste videli, ako sa mení vzduchový alebo kabínový filter - bez žiadneho náradia. Viac vám bude trva vybalenie filtra, ako jeho výmena
.link.
Neberie ma moc móda SUV, ale ak potrebujem pohodlné auto pre 5 žudí, tak toto by som si vedel predstavi ako náhradu. Ešte sú tu MPV, ale tých už moc nie je a bude ich stále menej...

27.11.2017 19:02 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3113503
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Octavia NIE JE rovnaka trieda ako C5.
Je to trieda C (golf, 308, C4, Ceed atd.)
C5 je trieda D (Passat, superb, 508, mondeo, Mazda 6 atd)

no hura konecne nekdo s rozhledem dal nez pred sklo C5

|< < 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 ... 42 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator