Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Jaké auto v budoucnu místo C5 ?
|< < 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 42 > >|
08.07.2017 08:18 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080386
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
Po více jak deseti letech opouštím C5. Objednal jsem Toyotu Auris Hybrid - kdo si s tím sjel, tak ví, jaký je to perfektní systém pohonu. Původně jsem chtěl Priuse+, ale ty u nás nejsou a z německých serverů jsou za šílenej balík, tak jsem šel radši do nového Aurise.
Kdyby měl někdo zájem, v inzerci mám k prodej skoro nejeté 15" zimáky na hliníkách Enzo z mojí C5.

taky se po nem koukam..resp spis se rozhoduju jestli Aurise nebo C.HR protoze Prius HW4 trochu v interieru pokazili a exteriel je moc ufo i na me
jen me zajima proc si chtel Prius+ ?

08.07.2017 12:35 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080407
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Priuse+ jsem chtěl, nebo jsem uvažoval i o ojetině a v klasickém Priusu se mi nelíbí palubka a i plusko je větší uvnitř a my plánujeme občas na výletě v autě přespat.
Nakonec jsem se rozhodl pro nové auto. CHR jsem taky původně chtěl, ale je moc drahé a má nad 100km/h velký aerodynamický hluk, má nižší výkon než Auris a nedá se v něm přespat v kufru se slozenymi sedackami. Nakonec tedy vyhrál Auris TS hybrid edice Selection v bílé perleti. Za týden bych ho snad měl přivézt domů.

08.07.2017 22:07 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080513
vaf
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vy vy dezertéři

09.07.2017 09:23 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080557
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
za 8let budeš mít jiný názor

09.07.2017 09:45 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080567
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bohuzel...
ale je to na kazdem se rozhodnout..bud bude mit doma kasicku do ktere nasype tolik ze zato je nove auto (zejmena u X7 a C6 to plati dvojnasob) nebo jde cestou klidneho spani a jde do noveho nebo 2 roky stareho auta..a protoze u citroenu uz neni co....
bohuzel auta starnou ...

09.07.2017 10:03 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080569
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Přesně, jak říkáš, plně podepisuji. Když to spočítám, tak mě na C5 v budoucnu čekají opravy za nějakých 100000Kč (vstřiky, turbo, spojka, brzdy a spoustu dalšího) a stále budu mít tu starou C5 pomlácenou od krup, ze které teče olej. A jelikož už nejsem žádný junior, tak jsem se rozhodl pro koupi funglovky a třeba je to i poslední auto mého života. Hlavně na hybridech nejsou záležitosti jako startér, alternátor, spojka, turbo a podobné finančně náročné věci, rekuperace šetří brzdy, 1800ccm motor s pouhými 73kW - udajně nesmrtelný, bezestupňová planetová převodovka - také prý nesmrtelná, Toyota jako taková je dost spolehlivá - prodejce tvrdí, že 5let budu jezdit do servisu jen na předepsanou údržbu, tak uvidíme.

09.07.2017 12:20 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080601
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Kedže je hydraulike koniec.. zostanem pri starších modeloch Nový citroen alebo peugeot pre mna nemá význam. Toyoty sú mojmu oku nelahodiace..a skôr ako do hybrida by som volil plne elektrický pohon, ktorý vylučuje spalovací motor a jeho problémy kompletne.

Momentálne mi pribudol starý jaguar XJ na hydraulike (1 gula zadok) a k nemu ahač 3,5t land rover discovery na vzduchu s hydraulickým vyrovnávaním náklonov. V buducnosti budem pokukovat po Toyote landcruiser so systemom AHC, ktory ma gule podobne C5kám.

Na strunách ale jazdit nebudem nikdy.

P.S velmi málo áut jazdí prvych 5 rokov inam ako na beznu udrzbu.. trochu si tu toyotu idealizujes. Prave na hybride bude generator-štartér ktory predčí cenovo celu bednu alternatorov so štartérmi Nehovoriac o ostatných špeci veciach..

09.07.2017 14:53 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080614
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
trochu si tu toyotu idealizujes. Prave na hybride bude generator-štartér ktory predčí cenovo celu bednu alternatorov so štartérmi Nehovoriac o ostatných špeci veciach..


neidealizuje..proste to tak je..pokrok proste nezastavis...a pokud nekdo mel nekdy toyotu tak vi ze je to skoro bezudrzbovy drzak..co si tyka hybridni technologie je prekvapive jednodussi nez by sis mohl myslet..nez C5 urco

09.07.2017 15:39 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080628
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
P.S velmi málo áut jazdí prvych 5 rokov inam ako na beznu udrzbu.. trochu si tu toyotu idealizujes. Prave na hybride bude generator-štartér ktory predčí cenovo celu bednu alternatorov so štartérmi Nehovoriac o ostatných špeci veciach..

Měl by sis něco o hybridech nastudovat, než o nich začneš psát. Já v nich ležel skoro rok, než jsem rozhodl hybrid objednat.
Ano, plug-in hybrid nebo plně elektrický auto by bylo ještě lepší, ale bohužel, nemám kde dobíjet a ona ta Tesla je stále ještě na můj vkus trošku dražší

09.07.2017 17:51 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080643
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navic na plne elektricke auto je u nas v dnesni dobe stale jeste brzo dle meho z techto duvodu :

1.kupni cena je zatim vysoka,to souvysi s cenou baterii ktera ovsem klesa
2.zadna podpora,uleva od statu ktery se na oko tvari hrozne zelene
3.co vim tak cca 5-6 prednich automobilek oznamilo konec vyroby a vyvoje dieselovych agregatu od 2020
4. dojezd je stale malo,jedine auto ktere to zvlada cca 400km je momentalne jen Tesla a to uz jinde jsme
5. je spojeny bod s predchozi a to velmi ridka sit nabijecich stanic,na kterych si ovsem uz nekteri stavi bussines
6.nabijeci systemy jednotlivych automobilek nejsou standartizovane

je toho vic,to je jen co me napada takhle na rychlo...dalsi aspekt je i servis..malo ktery mechanik ma tozit vyhlasku 50,kterou k praci na plne el.aute potrebuje,podstate i na Hybrid

09.07.2017 18:54 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080651
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Vychadza Tesla model 3 s nakupkou 30tis dolarov.. kupna cena uz nieje prekážkou.
Ja s elektromobilom jazdím denne. Da si pauzu po 300-400km mi príde uplne normálne, iba s c5 si dovolím íst vkuse dlhú trasu, s tým že v aute jem / pijem / fajčím. Ale vôbec mi nevadí ked tieto veci robím s elektrom počas nabíjania vonku.
U nás má každý 400V 32A zasuvku, takže s rýchlejším nabíjaním nieje problém. 22kW je dostatočujúce pokial nejdete naprieč europou. Pokial ano tak použijem mapu tesla staníc.
Zo skúseností, najčastejším problémom boli tesnenia motora takže drobný únik oleja, prípadne vydraté uhlíky na starších Berlingách / saxách. A samozrejme staré batérie.

09.07.2017 20:53 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080671
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
Vychadza Tesla model 3 s nakupkou 30tis dolarov.. kupna cena uz nieje prekážkou.
Ja s elektromobilom jazdím denne. Da si pauzu po 300-400km mi príde uplne normálne,.
U nás má každý 400V 32A zasuvku, takže s rýchlejším nabíjaním nieje problém. 22kW je dostatočujúce pokial
Zo skúseností, najčastejším problémom boli tesnenia motora takže drobný únik oleja, prípadne vydraté uhlíky na starších Berlingách / saxách. A samozrejme staré batérie.


ty jezdis elektromobilem denne ??? a delas prestavky po 400km ??? ty mas teslu ?
400V 32A je sice krasne nicmene nato ze ti to da tech 32A rychle zapomen...navic je to nominalni hodnota zasuvky a to neznamena ze to da,zalezi jaky mas jistic a pri cenove politice se 35A docela prodrazi
opravdu si o tom neco precti ..ale v realnych clancich ne ve forech...
zkusenost co rikas se saxo / p106 electric nebo VW Golf citystromer je sice pekna ale technologie 30 let stara z dob kdy motory byli vetsinou kartacove Siemes,takhe uhliky...dnes ovsem mame motory bezkartacove co je zcela jina liga a spotreba energie

10.07.2017 11:46 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080875
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
vy si nekoupíte nový Citroen se super truper komfortním odpružením Advanced Comfort ?

10.07.2017 14:25 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080892
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Keby ponúkli v tom novom SUV C5 Aircross systém hydractive + 4x4, tak by sa to predávalo ako teplé rožky. Ale nie, prdneme do prvého vlastného SUV nové neodskúšané pruženie a namiesto štvorkolky ponúkneme grip control

10.07.2017 15:43 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080895
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Já to vidím jednoduše, co nejdéle udržet v provozuschopném stavu mojí C5ku. Určitě tu hned padne otázka proč rvát peníze do oprav 15 let starého auta. Odpovím vám předem, z mého pohledu v dnešní době žádná automobilka nedělá poctivé auto. Všechno je to dělané na pět let a kup si nové. Takže odpověď na otázku jaké auto v budoucnu místo C5 je tato, jakékoli protože to bude proti C5 stejně sračka co nic nevydrží.

10.07.2017 16:38 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3080901
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky mám už patnáctiletého veterána. Pokud to půjde budu se ho snažit udržet při životě. Třeba se za čas soudruzi v Citroenu chytnou za frňák a vrátí se k hydraulice. Na nový auto jsem nikdy neměl a asi ani mít nebudu. Co se týká značky? Nějak poslední dobou nesleduju vývoj, ale myslím si,že už je všechno skoro stejný. Auta se už liší jen "obrázkem" na chladiči, jinak globalizační design vládne. Pak bych snad volil nějakou "konfekci" Kia, Hyundai, nebo podobné. Vůbec nemám představu. Při nákupu rohlíků říkám prodavačí: pět rohlíků - makovejch. Při nákupu auta bych asi řekl: jedno auto.

11.07.2017 11:44 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081174
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
Tak ja som presedlal z C5I 2,0i na C3 1,4 HDi: super sikovne auticko ale musel som ho dat dalej rodicom, lebo som zacal jazdit dlhe trasy a na dialnici to bolo trapenie. Teraz momentalne kvoli vynikajucej ponuke Prassat B8 2,0 TDI. fajn auto ale dalsie bude zase iba Citroen.

11.07.2017 13:31 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081222
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No a není řešení koupit málo jetou C5 X7 a vydržovat do doby, dokud se nerozpadne? Ze všech C5 právě tato nevypadá jak rumunský kolotoč, navíc zpravování interiéru je špičkové. Zbytek taky celkem OK. Ve výbavě rozmete i současnou klasickou modlu čecháčků - Odstávku (krom adaptivního tempomatu)

11.07.2017 15:18 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081250
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Vypadá to, že o tom, jaký auto si koupíme příště, už bude rozhodovat Brusel. - .link.

11.07.2017 17:31 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3081273
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
No a není řešení koupit málo jetou C5 X7 a vydržovat do doby, dokud se nerozpadne? Ze všech C5 právě tato nevypadá jak rumunský kolotoč, navíc zpravování interiéru je špičkové. Zbytek taky celkem OK. Ve výbavě rozmete i současnou klasickou modlu čecháčků - Odstávku (krom adaptivního tempomatu)


X7 možná nevypadá jak rumunský kolotoč, ale Citroen je to jen díky přítomnosti hydry (teda v případě, že není na zkroucených drátech), jinak spíš vypadá jako německá klasika - VW, Audi. I místa je tam vevnitř jako u němců. Nevnucuju nikomu názor na vzhled, ale jako staré struktuře se mi víc líbí starší generace, kde se při potkávání na silnici dá hůře splést s identifikací C5.
A co se týká prostoru jeden poznatek téměř nezaujaté osoby. Před šesti lety, když jsem kupoval svojí C5, bývalý majitel si nechal přivézt X7 (teda byla na pérech), a jeho manželka měla prohlásit, že to starý bylo lepší- bylo tam víc místa.
A co se týká poruchovosti - nákladů na údržbu X7, už tu bylo napsáno taky hodně. Pochopitelně zvýšený počet problémů s touto generací je spojen i s tím, že jich tu přibývá a I. a II. gerace postupně ubývá. Skutečnou a pravdivou situaci by ale mohli prozradit místní servisáci.
Já osobně bych se teda X7 docela bál.

|< < 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 ... 42 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator