Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Koupě Citroenu C5
|< < 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 ... 197 > >|
03.11.2016 22:23 - Re: Koupě Citroenu C5 3008352
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Podle mě jsou u x7 nesrovnatelně lepší jízdní vlastnosti proti c5 II.Nápravy jsou zcela jiné. Pérování rovněž komfortnější. (Měl jsem ale jen 4 koule )

04.11.2016 07:20 - Re: Koupě Citroenu C5 3008421
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tady je toho o X7 snad dost ne?.link.
Jinak mě baví že se to pořád dokola mění - jednou houpe víc stará a nová je moc tuhá a podruhé je zase X7 pohodlnější a komfortnější,tak soudruzi už fakt nevím jak to tedy je...
A co já pochopil, tak X7 je asi na údržbu dražší - o těch nápravách je tam toho vic než dost a že stačí když je něco volné a už je z toho "tanečnice"
Olej do AP je prý také jiný /dražší
A ty pneumatiky jsou taky za víc než 16" na II....
Na druhou stranu když už jsi starou C5 měl tak proč nejít zas o level dál Takže jsme zase tam kde jsme byli na začátku

04.11.2016 09:07 - Re: Koupě Citroenu C5 3008450
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
vos.pe napsal(a):
Podle mě jsou u x7 nesrovnatelně lepší jízdní vlastnosti proti c5 II.Nápravy jsou zcela jiné. Pérování rovněž komfortnější. (Měl jsem ale jen 4 koule )


Skôr ide o to prečo by niekto kupoval x7, keď za menšie peniaze môže dosta ešte vyšší komfort z C6 s rovnakou užitkovou hodnotou (sedan). Nehovoriac o kvalite spracovania a materiálov. Ja som bol skoro zdesený ako mi interiér x7 pripomínal materiálom a spracovaním koncernovky od fabie po passat.

04.11.2016 09:22 - Re: Koupě Citroenu C5 3008455
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Souhlasim s Hellmutem. Je to jak na houpacce a pokazde jsou jine "reference".
Jestli to nebude tim, ze kazdy mame na vec jiny subjektivni pohled a tim i nazor. Zaroven si myslim, ze podstatnou roli v tom jake to ci ono auto je je jeho stari a potazmo technicky stav. Nove auto se bude chovat uplne jinak, nez stare. A take dobre servisovane stare auto se bude chovat jinak nez spatne servisovane "nove" auto. A to nemluvim o vybave podvozku ....
Z osobni zkusenosti muzu rict, ze kdyz jsem pri prvni projizdce presedl ze sve stare C5 do nove, byl jsem zcela unesen z toho, jak se auto houpalo a chovalo (rozumej ta nova C5). Ale kdyz jsem pak presedl po par tydnech jezdeni v nove C5 do sve stare a byl jsem se projet, mel jsem uplne stejny pocit
Jestli ono to nebude proste tim, ze to bylo JINE! A ta zmena, kterou clovek prozije presednutim z jednoho auta do druheho, ho nuti rict, ze to bylo horsi, nebo lepsi
Tezko tu z nas nekdo bude schopny porovnat novou C5 I ci II s novou C5 III (X7), neni to realne.

Nedilnou soucasti teto problematiky je cena servisu, myslim ze to vyplyva predevsim z toho co jsem rikal, ze C5 III je novejsi model a logicky tak jsou na nej vsechny veci drazsi, bylo to tak i predeslych modelu, kdyz byl "jejich cas". Opet zde hraje dalsi roli i to, ze C5 III je technologicky koplikovanejsi...

Tot muj nazor na tuto problematiku srovnavani C5I, C5 II a C5 III

04.11.2016 09:34 - Re: Koupě Citroenu C5 3008457
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslí že je dobré porovnat názory,nicméně nejdůležitější je použít zdravý rozum. Za totáče jsme také četli,i v odborném tisku,že nejlepší auto je Moskvič.Zdravý rozum to ale snadno vyřešil. Pak se samozřejmě nemohu než hlasitě zasmát když čtu ,že pneu na x7 jsou dražší než na starou c 5.

04.11.2016 10:04 - Re: Koupě Citroenu C5 3008464
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
Delict napsal(a):
Skôr ide o to prečo by niekto kupoval x7, keď za menšie peniaze môže dosta ešte vyšší komfort z C6 s rovnakou užitkovou hodnotou (sedan). Nehovoriac o kvalite spracovania a materiálov. Ja som bol skoro zdesený ako mi interiér x7 pripomínal materiálom a spracovaním koncernovky od fabie po passat.

No tak tady jsi úplně mimo mísu.. kromě škaredého interiéru C6 se k tomu přidává škaredý exteriér C6.. Kufr je teda v sedanu vesměs stejně velký to je pravda. Ale jízdní komfort je srovnatelný s X7

Za mě teda rozhodně X7

04.11.2016 10:25 - Re: Koupě Citroenu C5 3008472
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Vos.pe - přeji hlasitý smích, ale nevím, čemu se směješ. Samozřejmě jsou pneu na X7 dražší než na starý, protože starý podle provedení má kola 15-16 a X7 má kola17. Myslím standardní provedení a ne nějaké tunění.

04.11.2016 10:54 - Re: Koupě Citroenu C5 3008478
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ty pneumatiky, možná je to směšné ale bavili jsme se nedávno s Alxem a říkal že obout X7 vyjde skoro na dvacku a já obul za 14. Jasně kdo chce opici musí mít i na banány. Ale když se někdo rozhoduje mezi II a X7 je to další faktor k zamyšlení, pro někoho je 5000 pár drobných a někomu to přijde rozdíl.
A C6 je nádherná '!!! uvnitř i venku je to Citroën jak má být a ne kopie německého auta jako X7! Ale to je ta otázka vkusu. Zde v klubu je spousta lidí co mají C5 jen proto že je v bazaru levná, málo peněz hodně muziky.A X7 kupují i lidi co předešlé Citroëny míjeli obloukem že byli "hnusný". Já měl vždy Citroën protože to byl exot,extravagantní auto.I když nepopírám že cena za to mě vyhovuje Na X7 si nemůžu zvyknout.Předek dobrý, volant dobrý ale tim to končí. Kdyby třeba zadek měla ve stylu Volva V 70 hned by to bylo lepší. Takhle je to mix Audi a BMW. To Peugeot 508 je větší "francouz"
C6 za stejné peníze jako X7? Jenže kolik se jich "valí" po vrakovišti jako C5??? Z čeho brát orgány když je to celkem vzácný exemplář, kolik jich denně potkáváme?
Pořizovací cena možná stejná ale pak když rozbiju třeba světlo?
A hlavně není kombík

04.11.2016 10:58 - Re: Koupě Citroenu C5 3008479
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No X7 narocny na servis..to je dost diskutabilni. U predni napravy je nejdrazsi loziska na tehlicich. Ale novejsi modely uz je maji lepsi, jinak vsecky ostatni silentbloky stoji nekolik stokorun, zadna hruza. Taky je dost rozdil koupit si auto 10 let stare nebo treba 5 let stare. Kdyz si pamatuju co vsecko jsem za 6 let vymenit na stare C5tce, nebylo toho zrovna malo, protoze uz to auto melo proste svoje nejlepsi leta zasebou.

04.11.2016 11:44 - Re: Koupě Citroenu C5 3008482
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Musím částečně souhlasit se všemi. Na všem je trochu pravdy a trochu subjektivního. Já nebral X7 z důvodů dražší pořizovačky a údržby a většinou absence plné výbavy. Vzal jsem radši 2x C5II . Po X7 stále koukám, ale zrazuje mě koncernový vzhled a absence prostoru (versus C5II). Je pravda, že auta postupně stárnou a pomalu nebude z čeho vybírat (mluvím o hydraulice). U Citroenu bych asi chtěl skončit s C5 kombi (II nebo X7) a C6kou před domem .
P.S. Názor je jako díra do p....e, každý ji má

04.11.2016 12:29 - Re: Koupě Citroenu C5 3008484
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nechtěl jsem se vyjadřovat ale nedá mi to : C6 a X 7 jsou .... složité,drahé na opravy a postavené na 200000Km (a to vydrží bez velkých oprav tak 1/3), C6 je zezadu tak příšerná že z mého pohledu to přehluší některé její výhody.C5 I a II byly a jsou auta která jsou schopna najet bezproblému 500 až milion Km a pořád to bude auto Nato už v zahraničí přišli a dnes se dají sehnat i za pár korun a na spoustě míst se cena C5II rovná c6 a nebo X7 a opravovat za drahé peníze i když to asi jednou udělat budu muset(možná a to jen že budu chtít vyhovět ženě) - já jsem spokojenej s mími C5 II.

04.11.2016 12:32 - Re: Koupě Citroenu C5 3008485
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě k tomu obutí - na II jsem za 16" Goodyeary platil kolem 12 (kupováno co nejvýhodněji přes net), na X7 jsem koupil 17" Goodyeary v Citroenu za 14, bylo to o nějaký ten rok později takže z části inflace... řekl bych že ceny jsou úplně nastejno.
Záleží jaký ročník chceš kupovat, třeba 2008 X7 podle mě nemá smysl, to je lepší vzít 2007 II. Jednak X7 bude z náběhu výroby, nevychytaná, údržby bude potřebovat stejně (vzhledem ke složitosti možná i víc) a bude to dražší. Jestli bys bral X7 2011 nebo novější (ideálně po faceliftu, zase by měl být vychytanější), tak tam nemá smysl uvažovat o 5 let starší II...

04.11.2016 18:10 - Re: Koupě Citroenu C5 3008591
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Cena pneu je samozrejme dana jejim rozmerem, u C5 I a II, jak uz se tu psalo, se jedna o 15" nebo 16", ale u C5 III uz je to 17", 18" a 19" a v 18" ci 19" uz jsou ceny velmi "zajimave". Takto to bylo asi mysleno

04.11.2016 19:07 - Re: Koupě Citroenu C5 3008608
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
I trojky jsou na šestnáctkách a i 16tky se dají koupit velmi drahé a naopak,jak kdo chce.

04.11.2016 23:17 - Re: Koupě Citroenu C5 3008682
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Máte hezké názory a z nich vyplývá že každému vyhovuje něco jiného - za mne : jezdím ze spoustou aut z těchto tří verzí a když porovnám : X7 dlouhé trasy = proč né (to ale ze všemi) ale X7 zdaleka nesedí jako C5I i II a protože jsem magor tak vyrovnávat X7 a její houpání do stran bych byl po stejné trase utahanej jak prase , na krátkých trasách se zatáčkami ?? nemohl bych dostat pokutu za rychlost(nebo by tam musela být tak 30Km/h - podotýkám že je to výsledek testu desítek aut(i když se zákaznickými auty nejezdím jako s mojema , ale některé testy mne nutí jet rychleji a přes zatáčky atd.. no X7 se chová o 50% hůř v zatáčkách (odskakuje,vlní se ) - je to ale logické proto se na závodech používají co nejkratší rozvory ,pevnější stabylizátory atd.. - já se do vás v tomto případě raději nebudu plést= jsem jinej. mám jiné požadavky na stabilitu auta.

04.11.2016 23:46 - Re: Koupě Citroenu C5 3008686
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, spociatko som bol docela vystresovany z toho, ze clovek trhol volantom a kolesa sa vytocili, lenze kasna este akoby chvilu isla svojim smerom. Uz som si na to zvykol. Tym nechcem povedat, ze by to nejak zle sedelo na ceste, v zakrutach, sedi dobre, len to chce zvyk. A ano, v zakrute a na nerovnostiach zadok uskoci… Ale ktore auto v strednej triede s dieslom ma sportoveho ducha? Ak sa aj najde, tak je potrebne spomenut si na podvozok C5ky a koli comu tam je. Prioritou je komfort…

05.11.2016 13:04 - Re: Koupě Citroenu C5 3008760
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Souhlasím - jen jestli to není důvod(X7 je měkoučká v 10-15cm) což způsobuje podle mne to pohupování zestrany nastranu , ve směru jízdy je to příjemné a komfortní bohužel se toto děje i ze strany nastranu a to může být jeden z důvodů proč opouštějí hydru páč tomu na nové výceprvkové nápravě nedovedou zamezit.(chová se to podobně jak stará ,,kachna" (přehnaně v ,,četníkách")

05.11.2016 13:59 - Re: Koupě Citroenu C5 3008763
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mno,pokud mám chu závodit,nekoupím si citrona s koulema,natož kombíka s dieselem.
Můj dojem je ,s X7 stejná zatáčka o 10 víc se stejným stresem. A to jsem krátce jezdil 3,6 litrové subarko,což je úplně jiné kafe!V první chvíli se citron jevil jako neovladatelná líná vobluda.

05.11.2016 15:57 - Re: Koupě Citroenu C5 3008823
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Jinak mě baví že se to pořád dokola mění - jednou houpe víc stará a nová je moc tuhá a podruhé je zase X7 pohodlnější a komfortnější,tak soudruzi už fakt nevím jak to tedy je...
A co já pochopil, tak X7 je asi na údržbu dražší - o těch nápravách je tam toho vic než dost a že stačí když je něco volné a už je z toho "tanečnice"
Olej do AP je prý také jiný /dražší
A ty pneumatiky jsou taky za víc než 16" na II....
Na druhou stranu když už jsi starou C5 měl tak proč nejít zas o level dál Takže jsme zase tam kde jsme byli na začátku


za sebe můžu říct jen tolik: subjektivě je novější C5 (X7) pohodlnější, obzvláště pokud nemáte 19ti palcové ráfky V tom autě je vše tak nějak více utlumené a nejmarkantnější rozdíl je když přejíždíte příčné prahy nebo nerovnosti se starou a novou C5. Ve staré C5 to často bouchne, v nové to odpružení (respektive uchycení pístnic v karoserii) odfiltruje. I kabina je líp ohlučněná a sedadla jsou v nové C5 božská. Jedině když máte nízkoprofilové pneu tak je to v nové C5 taky občas cítit.

Objektivně se to dá zjistit jedině propočtem tlaků v koulích a rozměry jednotlivých tlumičů x versus pohotovostní hmotnost auta.

Každopádně nepočítám do toho úpravy podvozků ala Jrůže na jeho C5, kde má na hydractivu koule z obyč. verze. ani žádné jiné "komfort" koule a podobně. Mluvím o podvozku tak jak je nastavený z výroby.

PS: o tom že má nová C5 (X7) lepší podvozek i z hlediska jízdních vlastností snad není potřeba vést spory.

05.11.2016 16:51 - Re: Koupě Citroenu C5 3008831
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
del42sa napsal(a):
za sebe můžu říct jen tolik: subjektivě je novější C5 (X7) pohodlnější, obzvláště pokud nemáte 19ti palcové ráfky V tom autě je vše tak nějak více utlumené a nejmarkantnější rozdíl je když přejíždíte příčné prahy nebo nerovnosti se starou a novou C5. Ve staré C5 to často bouchne, v nové to odpružení (respektive uchycení pístnic v karoserii) odfiltruje. I kabina je líp ohlučněná a sedadla jsou v nové C5 božská. Jedině když máte nízkoprofilové pneu tak je to v nové C5 taky občas cítit.

Objektivně se to dá zjistit jedině propočtem tlaků v koulích a rozměry jednotlivých tlumičů x versus pohotovostní hmotnost auta.

Každopádně nepočítám do toho úpravy podvozků ala Jrůže na jeho C5, kde má na hydractivu koule z obyč. verze. ani žádné jiné "komfort" koule a podobně. Mluvím o podvozku tak jak je nastavený z výroby.

PS: o tom že má nová C5 (X7) lepší podvozek i z hlediska jízdních vlastností snad není potřeba vést spory.


No mám obě nynější auta v origo stavu (teď momentálně i bez snížení předku ) a co se týče jízdních vlastností ? o tom se můžeme přesvědčit jízdou určité trasy a určitými rychlostmi = které auto bude více vybočovat ze stopy. (to potvrzují i fizikální zákony - asi jako by jsi chtěl jezdit závody s autobusem a chtěl aby držel stopu jako osobák) X7 se nepovedla a proto její výroba skončila tak brzo(žádný jiný citroen neměl tak krátkou dobu výroby a o tom svědčí i inovace dílů (třetina podvozku a elektroniky má třikrát do roka inovaci) - to né pro zkvalitnění a komfortu , ale z ekonomického hlediska záruky.pozeptej se ve značkovích servisech kolik tam měli dílů a nebo odsílali zpět z garanček oproti předcházejícím typům.

A sedačky ? vorvaný protože se nedá nastoupit bez toho aby se nerozlámal kraj - a pojdme uspořádat zbírku a koupíme X7 třeba Maxifíkovi nebo někomu kdo měří dva metry (Maxifíku omlouvám se za použití tvé osoby k příkladu)

|< < 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 ... 197 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator