Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Nabídky autobazarů v ČR/SR
|< < 1 ... 54 55 56 57 58 59 > >|
03.09.2016 13:18 - Koupě auta v autobazaru 2991123
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím..nechtěl jsem zakládat nové téma,tak snad nebudu úplně mimo mísu..je to k problematice koupě auta přes autobazar. A teď konkrétně : - přijdu do autobazaru,projevím zájem o auto..postup-prodejce si ofotí můj řidičák a jedeme na zkušební jízdu. Auto nemá RZ (SPZ),nemá zelenou kartu,nemá OTP (malý techničák). Řídím já,zastaví nás (vedle sedí prodavač) policie při náhodné kontrole ..co s tím asi udělá..řídím já..jsem tedy ten kdo porušil předpisy..jsem tedy v problému ???. Nebo nedej bože stane se nehoda..a už z mojí viny,nebo z viny jiného řidiče. Jak se to bude řešit ?? Neví někdo jak to tedy s ohledem na zákony a vyhlášku je ??.

Díky za názory a případné vysvětlení.

03.09.2016 13:23 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991125
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
malo by to mat prevozne znacky, tam sa plati poistka a vsetko okolo toho - inak to nesmie na cestu a ty si zodpovedny za to a budes postihovany - mozes sa sudit potom s bazarom ze ta na to naviedol - ale zodpovedny si ty - pokial teda nie su prevozne znacky

03.09.2016 13:29 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991126
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
No dnešní zkušenost v auto ESA. Žádné převozní značky nemají (prý vystavují až na přejezd koupeného auta domů.) Takže jak na to..vyžadovat převozní značky na zkušební jízdu a pokud nedají tak odejít ? A ten technický průkaz ?..také prý nemají..velký TP je prý na ústredně v Praze.

03.09.2016 14:18 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991127
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
virus.spam napsal(a):
No dnešní zkušenost v auto ESA. Žádné převozní značky nemají (prý vystavují až na přejezd koupeného auta domů.) Takže jak na to..vyžadovat převozní značky na zkušební jízdu a pokud nedají tak odejít ? A ten technický průkaz ?..také prý nemají..velký TP je prý na ústredně v Praze.


Je to jednoduché - pokud se něco z uvedeného stane už auto nebudeš potřebovat a chtít : jednak nebudeš +- 1/2 roku mít řidičák a pokud nehoda tak zas nebudeš asi mít ani řidičák a ani na zmíněné auto - všechno jde zatebou jsi plně zodpovědný.(a jinak ESA mají většinou auta na SPZ a jinak převozky - alespoň co vím)

03.09.2016 14:30 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991129
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Je to jednoduché - pokud se něco z uvedeného stane už auto nebudeš potřebovat a chtít : jednak nebudeš +- 1/2 roku mít řidičák a pokud nehoda tak zas nebudeš asi mít ani řidičák a ani na zmíněné auto - všechno jde zatebou jsi plně zodpovědný.(a jinak ESA mají většinou auta na SPZ a jinak převozky - alespoň co vím)

No to je právě to co v praxi není zřejmě dořešené..opravdu dnes dopoledne ESA se chovají tak jak jsem popsal.SPZ prý nemají..jsou v depozitu,protože jako majitelé nebudou platit za dobu kdy parkují na svém pozemku..takže asi platí,že mají soukromou dohodu s policií a pokud se policajt blbě vyspí,tak zákazník má smůlu. Je to v hajzlu a asi platí..jsi v Čechách tak buď rád,že mᚠco mᚠa drž hubu a krok. No jako certifikovaný prodejce se chová k zákazníkům dost nechutně..tedy v tomto případě-zkušební jízdy.
A teď nevážně..rada tedy zní : kupujte od Jardy nebo Najka,Lukiho apod .

03.09.2016 18:27 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991192
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v nemecku som sa vozil akurat tak po dvore

ja by som im povedal ze sorry, vy chcete predat auto a za takychto podmienok ja nejdem na skusobnu jazdu a tympadom to auto nechcem - a ziadne ine - dovidenia
a este mozes svoju skusenost napisat niektorym novinam / tv - bude sranda

03.09.2016 20:49 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991207
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
To me chces rict ze Esa nemaji zelene prevozky ? Sak to uz ma snad kazdy kdo dela do auto. To se zase nekomu nechtelo a nebo potrebovali auto prodat bez predvadeci jizdy protoze to byl vrak

03.09.2016 20:56 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991212
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
Luki..ne že nemají,ale jak jsem již psal-pouze na zkušební jízdu nemají (prý )-prý je vydávají k tomu konkrétnímu autu až si jej koupíš a pojedeš po vlastní ose domů. A to si nejsem ani jistý,jestli převozní značky nahrazují i malý techničák. Na jízdu domů má člověk alespoň kupní smlouvu,protokol o prodeji.fakturu a pod. -ale na zkušebce zkrátka nic.
A to vůbec ještě neřeším povinnou výbavu..vestu a pod. No nevím co si o tom mám myslet.Ale naštvanýho policajta na tý zkušebce bych asi potkat nechtěl.A pokud by nebyl naštvanej předem,tak po pokusu mne zkontrolovat, bych ho určitě vytočil,protože už vidím prodavače jak sedí vedle mne a dělá se neviditelným.

03.09.2016 21:06 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991215
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Na zkusebni jizdu maji trvale manipulacni znacky plechove jako ja. Po koupi ti vystavi docasnou manipulacni papirovou znacku za okno. Proste nechteli, a nebo neco tajili.

03.09.2016 22:00 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991222
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
Tak tak,něco tam asi bylo,já jsem odjel bez auta..žena má smůlu-a bude nadále jen jako spolujezdec bez hlasovacího práva.

03.09.2016 22:03 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991223
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jsem při koupi auta z autobazaru nechal řídit vždy bazarníka, když sahal po rádiu, vždy jsem byl proti tomu aby ho zapínal, jako spolujezdec jsem se víc soustředil na chod motoru, zvuky při přejezdech různých nerovností a celkové jízdě, projel jsem si to až v místě bazaru, tím pádem by padla i vina na bazarníka při zkušební jízdě a různých nástrahách.
Ve smlouvě je pak zakotveno, jak postupovat při reklamaci skrytých závad a jak dlouhá je záruka na tyto závady.

03.09.2016 23:49 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991241
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
V D mne vždy udivovali s tím že nacvakli převozky,ofotili řidičák,vrazili do ruky klíče a jeď si kam chceš na jak dlouho chceš(bez dozoru z jejich strany-doprovodu),konkrétně ESA mají a vždy to tak bylo převozky jak píše Luki - jen se jim občas nechce nechat dělat diag a nebo jet do zn.servisu(se zkušebkou není problém- se sázkou ohledně stočených Km také nesouhlasí -vD mluvím o servisech a slušných bazarech né o turcích a polácích atd...

04.09.2016 10:48 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991299
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
Díky za reakce..dnes jsem od rána měl už 3 telefony,kdy se omlouvali za to jak probíhalo předvádění auta a sváděli to na prodavače..profesní selhání a pod. a v Po jsem znovu pozván na další kolo,kde se prý všemožně vynasnaží mi vyjít vstříc ( já doufám,že i v ceně ),takže to zkusím a ozvu se jak jsem dopadl.Dokonce nabízejí i kompenzaci za můj čas a projetý benzín. No uvidím jak se bude lišit realita od skutečnosti. Zatím tedy díky za všechny odpovědi.

04.09.2016 19:47 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991388
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
nechci ti brát iluze, ale nečekej zásadní obrat. také mi nedávno volali a omlouvali se že je to pochybení jednotlivce. V ESA jsem se byl nedávno kouknout na C5 a chování děsné. respektive nejdříve v pohodě, prodejce měl samozřejmě samé kecy o tom jak báječné auto jsem si vybral a že má také C5ku a že ten "vzduchový" podvozek je nepřekonatelný. Když jsem koukal pod haubnu s vypnutým motorem a on omylem nahodil bufíka, tak jsem mu řekl že je to fajn že mi ukazuje že je bufík funkční a že ho může zase vypnout. pán na mě koukal jako na marana a že nechápe co mu říkám. tak mu říkám, "zapnul jste omylem dálkovým ovladačem co držíte v ruce nezávislé topení" bohužel ani výraz "bufík" ani "nezáv. topení" mu nic neříkalo a po té co jsem mu vysvětlil co to je bufík se ještě se blbě smál, že myslel že někde letí letadlo jak bufík hučel. když jsem se rozjeli, tak mi zapnul rádio a zase začal mlýt hubou jak je to báječný vůz. Když jsem zkoušel automatickou převodovku z R na D tak kopala a řechtala. Na to mi řekl, že takto se chová každá převodovka v C5 že je to "francouz", když jsem mu řekl že ten francouz má japonskýho AISINa stejně jako v mém volvu a tam že nekope, tak se opět zatvářil debilně jako prvně u bufíka. Na to jsem mu řekl, že abych vůz koupil, tak nejlepší co pro to může udělat je být zticha a vypnout to rádio. Tím se naše krátké a křehké přátelství rozpadlo
Když jsem mu řekl, že dle data výroby a najetých km bych očekával že je auto ještě v záruce a že by bylo fajn aby mi to v ESA ověřili kvůli té převodovce, tak mě vyfakoval, že a si to v citroenu ověřím sám a taky že ESA dává lepší garance než výrobce. Na to jsem mu odpověděl, že si to samořejmě ověřím, ale nejdříve potřebuji prvotní informaci od které se bude odvíjet můj zájem si vůbec něco dál ověřovat a že záruky od ESA jsou mi ukradené. Když jsem se chtěl s autem projet ještě jednou a řekl jsem že budu chtít také zajet s autem do autorizovaného servisu tak užbylo zle, ale že jestli ho koupím a složím zálohu, tak potom ano no druhý den mi volla slečna jak že jsem byl spokojený.. sliby a chyby, při opětovné návštěvě zase zkouška mé trpělivosti a ukázka obchodní manipulace..

04.09.2016 20:15 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991394
virus.spam
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 117

99 Poslat soukromou zprávu
Díky "bidlo"-uvidím,velké iluze si nedělám...jen se mi potvrzuje původní dojem. No uvidíme..ozvu se.

05.09.2016 18:43 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991755
John33
Město: F-M, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, uvažuji o koupi C5 III viz .link. a chci se zeptat, jestli nemáte někdo s tímto konkrétním vozem nebo prodejcem nějaké zkušenosti, na co si dát pozor až tam pojedu na průzkum? Ta cena je na mě sice trošku vyšší, ale auto na pohled zajímavé, ps: jestli vkládám link špatně tak se omlouvám, teprve začínám

05.09.2016 19:19 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991801
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Na tuhle a ještě na jednu jsem se byl dívat tak před 6 týdny. Chtěl jsem spíš tu druhou, takže tuhle jsme ani nestartovali, jen jsem si ji prohlídl zvenku, zevnitř...vypadala pěkně. Opsal jsem si VIN pro kontrolu. No a: říkají dovoz Francie, přitom první registrace byla v Itálii. Žádný záznam o servisu ani v průběhu záruky, tak to vypadá, že majitel (leasingovka...) to od začátku úmyslně nedával do autorizáku, aby nezapsali km, a pak se to pěkně stočilo. Autobazar zaručí všechno, nebourané, možnost dokoupení záruky, no ale dohaduj se pak s něma.
Jinak když jsem tam zrovna byl, tak nějaká paní si přišla projet tak 3 letý Focus diesel. Jak ten startoval...naprosto šílené, 2-3-4 válce, osobně bych po takovém startování se zkušební jízdou skončil, ale paní to nevadilo
Nakonec jsem koupil za podobné peníze v podstatě holobyt, ale přes Citroen, dávají na to tu jejich Citroen Select záruku (asi taky o ničem, ale věřím tomu víc než záruce autobazaru). 2 roky staré, po prvním majiteli, koupeno a servisováno přímo v tom servisu, najeto cca 140t a zatím úplná spokojenost. Jako čekal jsem, co se začne sypat, když to majitel prodal hned po záruce....nic, všechno funguje. Na bazaru měla prasklé čelní sklo, to mi zadarmo vyměnili (dali origo), pak tam majitel měl onboard kamerku, která byla nějak blbě zapojená a jak to auto stálo, tak vyšavila a zničila baterku..tu mi dali taky novou(origo). Celkově přístup naprosto o něčem jiném než bazary.
V tom autobazaru mi neseděly km, aby 4 leté auta měly najeto kolem 130t, realita bude 250-300. Ber to taky podle ceny, na mobile.de skoro nenajdeš 4 leté auto se 130t za takové peníze, většinou mají víc km a jsou dražší. Tuhle C5 když tady prodávají za 260 bez daně, tak v té Itálii za ni mohli dát tak 200, tak se podívej na tom mobile.de, co za auta tam jsou za 200t Kč....

05.09.2016 19:57 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991836
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Jestli radši nevzít něco takového:
.link.
V těch Pohořelicích sice píšou 2012, ale mám za to, že 1.registrace tam byla 2011...

05.09.2016 20:41 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991886
John33
Město: F-M, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Díky moc za info a ušetřené km, vezmu známého a zkusím přes víkend mrknout na to UH, popravdě nemám moc zkušeností s koupí staršího auta, ale rozširujicí se rodina nepočká , pak dám vědět jak to dopadlo

05.09.2016 20:47 - Re: Nabídky autobazarů v ČR/SR 2991891
LV426
Město: Kladno, Auto: Počet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Čaute,
rozhlížím se po C5 III, zatím jsem se byl zběžně podívat na tuhle .link. . Do aut nedělám, tak jsem to jenom okoukl, nechal nastartovat a zahýbat s podvozkem. Jak rychle má hydractive III reagovat? Je potřeba přidávat plyn? Štelování výšky kufru fungovalo jen bez nastartovaného motoru, je to tak správně?

|< < 1 ... 54 55 56 57 58 59 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator