Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / dojmy z STK
|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 29 > >|
26.10.2015 21:42 - Re: dojmy z STK 2878368
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Svetlo som uz rozoberal, aj ked nie na francuzovi, no aj tak svetlomety si nik sam nevyraba a kupuju to od Hella, Valeo a pod, a tak z vlastnej skusenosti viem, ze to moje aspon nebolo lepene polyuretanom. Skor mi to prislo ako butylovy tmel. Po zahriati cca 70 °C bol poddajnejsi a svetlomet isiel rozdelit.

23.12.2015 10:21 - Re: dojmy z STK 2899992
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, jak to vidíte teď příští rok s STK? Bude dražší, to víme, ale jak technický stav? Mám nefunkční ručku, tak tam plánuju to nechat promazat a prostříkat, prý to tak pár dnů vydrží. Ale co výfuk? Mám tam neoriginální díl, už jsem to tak koupil. Pohybuje se někdo teď v té novelizaci, jestli to bude průser? Nebo to mám radši protáhnout ještě příští týden? Minulé roky ten výfuk jeden týpek trochu řešil, že se mu to nelíbí, další dva to vůbec neřešili. Ale jak se teď bude všechno fotit...

23.12.2015 12:37 - Re: dojmy z STK 2900014
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
Povinností STK bude zdokumentovat výrobní štítek, tachometr, VIN, pohled na auto zepředu i zezadu, obrazovou dokumentaci nahrát do Centrálního informačního systému STK a dále podklady pět let archivovat.“
Zdroj: .link.

Spodek auta fotit nebudou.Staci , ze to neni kradene ci pripadne tuning... Moc bych to nehrotil

23.12.2015 13:07 - Re: dojmy z STK 2900028
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
O STK ani tak nejde - auto musí být vizuálně shodné s výrobou a pokud jakékoli viditelné změny tak s homologací (a fotí se jen začátek linky a to komplet - spodní část ne.) Problém je asi jen emise a jsem zvědav jak toto vlastně bude ? nevím jak budou chtít měřit přeběhové otáčky když budu mít v jednotce max.3000ot ? (což je běžné u novějších jednotek a další ) - ono jim toho nepůjd změřit asi víc a vyhodit mne za to nemohou - je to nastaveno výrobcem

23.12.2015 13:45 - Re: dojmy z STK 2900043
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
No jo, ale výfuk samozřejmě u mě vidět jde, že je jiný. A homologaci to nemá. Tož nevím no... Jestli to radši nezkusit protáhnout ještě příští týden, jenže to je zase mezi svátky, musel bych sehnat technika, rozhýbat ručku, udělat ještě asi prohlídku na plyn, což je taky kus cesty apod.

23.12.2015 15:02 - Re: dojmy z STK 2900092
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
No jo, ale výfuk samozřejmě u mě vidět jde, že je jiný. A homologaci to nemá. Tož nevím no... Jestli to radši nezkusit protáhnout ještě příští týden, jenže to je zase mezi svátky, musel bych sehnat technika, rozhýbat ručku, udělat ještě asi prohlídku na plyn, což je taky kus cesty apod.


O tvar vůbec nejde - jde o katy a emise - můžeš tam mít třeba rouru když to nebude nějak extra řvát.Řekl bych že žádné auto na plyn neprojde protože bude mít KO katy a i tak katy mají určitou životnost a ta bude asi někde jinde,to samé u aut s FAP - ten není všemocnej když auto kouří(třeba KO vstřiky) tak i OK FAP bude mít kouřivost jinde - nepochytá nikdy vše - takže si dovolím tvrdit že tak 30-40% aut i bez úprav bude mít problém (pokud to nebudou motory s řízeným spalováním-kontrolou výfukovejch plynů jako má třeba biturbo) - mám ověřeno že i bez FAP má kouřivost tak nízkou že splní i normu.Na to stačí malej pokus : strč si prst do výfuku a pokud bude u fapového auta černej budeš mít problém (mé tři biturba mají výfuk jak s fabriky) u benzínu se neměří kouřivost.

23.12.2015 18:26 - Re: dojmy z STK 2900162
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nestraš. moje 1.6 HDi hulí na všech emisích od první STK pořád stejně hodně. Když jsem srovnával s kouřivostí TDicka s 300tis km tak to ji mělo 5x menší jak já se 100tis km a vejfuk já i TDi černej. uvidím co příští rok na podzim. ale když jsem vytáhl všecky emise co od první STK tak pořád kouřivost stejně vysoká...

02.01.2016 18:35 - Re: dojmy z STK 2903896
StevoH
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 58

99 Poslat soukromou zprávu
Tak na stk v ZM mi pribudlo par vrasok. "Svetla vam svietia dobre, urcite ich nemate nizko ale nevieme vam namerat otacky motora (cez baterku?!? ani cez odb2) takze mate neplatnu emisnu a tym padom aj stk, dajte si to do servisu, samozrejme nemozete s tym jazdit po ceste..." Namietky ze odb2 funguje im boli irelevantne (vy pouzivate iny druh, my mame specializovane a schvalene Ministerstvom SR ) ....neostavalo mi nic ine ako volat odtah do servisu....
Zachoval som klud, zavolal som teda do citroenu v NR (jumep ani jruze nedvihali ), ze kde moze byt chyba.... uistili ma ze chyba u mna nieje...co teraz, napadlo ma, ze sme obcas chodili na stk do NR(janikovce) tak som teda zavolal. Hned vedeli kolka bije...." Pridte k nam uz sme to riesili maju spatny pristroj nevedia co robia, tieto auta sa cez baterku nemeraju.....". Dosiel som do nr, zapojili odmerali, poradili (vyskusali aj odb -prekvapivo fungovala), dokonca znovu overili nastavenie svetiel aj ked som za to neplatil (samozrejme svietili nizko a mohol som si ich nastavit priamo na mieste spolu s technikom). Emisie prekvapivo velmi dobre, co ma tesi.
P.s. Cital som niekde tu na fore, ze niekde maju problem na stk s otackami ale necakal som zeby ma to postrehlo. Holt, uz viem kam chodit na stk. Stalo ma to kopec nervov, takmer dvojnasobna cena za stk a nebezpecna cesta 30km po vlastnej osi.

02.01.2016 18:56 - Re: dojmy z STK 2903902
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Trocha spinavost na zakaznika. Platit za nieco, co nedokazu? Osobne by som sa tam vratil a ziadal vratenie penazi, uz len z principu. Preco ma clovek platit za neschopnost. Pri prijmani vozidla mali vediec ci su schopny a maju vybavenie na dane vozidlo. Ak nie, tak mali zakaznika odmietnut. Ak si boli isty tym, ze na danom aute dokazu urobit EK a neslo im to, tak to mali riesit s dodavatelom jeji zariadenia a ak ani s podporou nedokazali vykonat EK, tak mali vratit peniaze. Ze su neschopni, alebo maju problem s vybavenim a obvinia z toho zakaznika, ktoreho nechaju este aj platit tu neschopnost? Ved tu kontrolu neboli schopni urobit, nebolo to koli zlym hodnotam. Kam to spejeme?

02.01.2016 19:03 - Re: dojmy z STK 2903909
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
StevoH napsal(a):
Tak na stk v ZM mi pribudlo par vrasok. "Svetla vam svietia dobre, urcite ich nemate nizko ale nevieme vam namerat otacky motora (cez baterku?!? ani cez odb2) takze mate neplatnu emisnu a tym padom aj stk, dajte si to do servisu, samozrejme nemozete s tym jazdit po ceste..." Namietky ze odb2 funguje im boli irelevantne (vy pouzivate iny druh, my mame specializovane a schvalene Ministerstvom SR ) ....neostavalo mi nic ine ako volat odtah do servisu....
Zachoval som klud, zavolal som teda do citroenu v NR (jumep ani jruze nedvihali ), ze kde moze byt chyba.... uistili ma ze chyba u mna nieje...co teraz, napadlo ma, ze sme obcas chodili na stk do NR(janikovce) tak som teda zavolal. Hned vedeli kolka bije...." Pridte k nam uz sme to riesili maju spatny pristroj nevedia co robia, tieto auta sa cez baterku nemeraju.....". Dosiel som do nr, zapojili odmerali, poradili (vyskusali aj odb -prekvapivo fungovala), dokonca znovu overili nastavenie svetiel aj ked som za to neplatil (samozrejme svietili nizko a mohol som si ich nastavit priamo na mieste spolu s technikom). Emisie prekvapivo velmi dobre, co ma tesi.
P.s. Cital som niekde tu na fore, ze niekde maju problem na stk s otackami ale necakal som zeby ma to postrehlo. Holt, uz viem kam chodit na stk. Stalo ma to kopec nervov, takmer dvojnasobna cena za stk a nebezpecna cesta 30km po vlastnej osi.

Měl jsi si sehnat účty od odtahu a ze servisu protokol že bylo vše OK a chtít prachy na zpět i co jsi jim dal - podle mého na to mᚠnárok a i kdyby to mělo být soudně A kdy jsi volal že jsem nebral?

02.01.2016 20:12 - Re: dojmy z STK 2903967
StevoH
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 58

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Měl jsi si sehnat účty od odtahu a ze servisu protokol že bylo vše OK a chtít prachy na zpět i co jsi jim dal - podle mého na to mᚠnárok a i kdyby to mělo být soudně A kdy jsi volal že jsem nebral?

Ono som fakt nemal naladu to riesit, bol osm rad, ze to dopadlo ako dopadlo, isiel som po vlastnej osi, v servise som nebol, bol som na inej stk. Cca pred dvomi tyzdnami piatok okolo 8:30 A to nic, ja som vedel ze auto mam viacmenej v poriadku Plus ak sa spravne nemylim nieje mozne merat otacky (cez baterku) na ziadnom novom aute, ktore ma stabilizovanu siet nie (tj c5 ma stabilizovanu)?

02.01.2016 22:20 - Re: dojmy z STK 2904023
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
StevoH napsal(a):
Ono som fakt nemal naladu to riesit, bol osm rad, ze to dopadlo ako dopadlo, isiel som po vlastnej osi, v servise som nebol, bol som na inej stk. Cca pred dvomi tyzdnami piatok okolo 8:30 A to nic, ja som vedel ze auto mam viacmenej v poriadku Plus ak sa spravne nemylim nieje mozne merat otacky (cez baterku) na ziadnom novom aute, ktore ma stabilizovanu siet nie (tj c5 ma stabilizovanu)?


To chápu - oni v tom mají sami zmatek - asi bych se tam stavil a ukázal jim výsledky odjinud co na to řeknou a a si to zkusí znovu udělat a pokud bude jejich snaha se stejným výsledkem tok bych jim doporučil aby si to dali dohromady.(i když proč s tím utrácet svůj čas)

02.01.2016 23:14 - Re: dojmy z STK 2904034
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Teď nemyslím případ StevoH, já bych jim asi šel protokol omlátit o hlavu, ale kolik lidí najde odvahu se na STK hádat s techniky, kolikrát když je to drobnost, je lepší říct, toho jsem si nevšiml, vyměním to, nebo akorát jedu ze servisu, raději si to vyměním sám, samozřejmě drobnosti, samotnému mě to párkrát prošlo, než se hádat, zda to má vliv na provoz vozidla, to k ničemu dobrému nevede.
Tento měsíc jede žena s Cliem, jsem zvědav, jestli to na EM napíchnou, bylo by to poprvé, nenapíšu kam jezdíme, těchto stanic je u nás asi milión, jestli to nenapíchnou, pojede v červnu s mojim mazlíkem.

03.01.2016 00:52 - Re: dojmy z STK 2904046
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Teď nemyslím případ StevoH, já bych jim asi šel protokol omlátit o hlavu, ale kolik lidí najde odvahu se na STK hádat s techniky, kolikrát když je to drobnost, je lepší říct, toho jsem si nevšiml, vyměním to, nebo akorát jedu ze servisu, raději si to vyměním sám, samozřejmě drobnosti, samotnému mě to párkrát prošlo, než se hádat, zda to má vliv na provoz vozidla, to k ničemu dobrému nevede.
Tento měsíc jede žena s Cliem, jsem zvědav, jestli to na EM napíchnou, bylo by to poprvé, nenapíšu kam jezdíme, těchto stanic je u nás asi milión, jestli to nenapíchnou, pojede v červnu s mojim mazlíkem.


Třeba napíchnou jí - a uvidíš jestli prošla a možná jí dají i protokol( ty to mᚠještě dobré - teď si vem jak bych to měl já když mám ty auta čtyři to než by to absolvovala tak ......) - no já myslím že budou muset ty data jdou prej někam online a kdyby se nesešli s STK tak mají asi po licenci.

03.01.2016 22:58 - Re: dojmy z STK 2904447
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
když už tu řešíte STK a emise. Vážně je to tak že teď se už nepočítá ten koeficient +0.5 u emisí ? takže když mám v papírech 0.51 a auto do teď procházelo s limitem 1.01 tak tento rok mám problém protože limit budu mít 0.51 tak jak je to uvedeno v papírech ?
1. emise při 51tis km kouřivost 0.67, 2. emise kolem 70tis km 0.6 a 3. emise rok po koupi 0.51 při cca 88tis km. Jsem na hraně Snad ta kouřivost bude dál klesat. Hledat někde chybu ? EGR ?

04.01.2016 04:59 - Re: dojmy z STK 2904520
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
luta napsal(a):
když už tu řešíte STK a emise. Vážně je to tak že teď se už nepočítá ten koeficient +0.5 u emisí ? takže když mám v papírech 0.51 a auto do teď procházelo s limitem 1.01 tak tento rok mám problém protože limit budu mít 0.51 tak jak je to uvedeno v papírech ?
1. emise při 51tis km kouřivost 0.67, 2. emise kolem 70tis km 0.6 a 3. emise rok po koupi 0.51 při cca 88tis km. Jsem na hraně Snad ta kouřivost bude dál klesat. Hledat někde chybu ? EGR ?


No co jsem slyšel tak s novou normou budou mít problém i auta bez úprav - jsem na to zvědavej - přemejšlím o tom že bych vyzkoušel pár úprav jak se to tam zobrází ale váhám s tím aby nedošlo k nějakému řešení když neprojde - STK je platná ale jestli se nebudou dožadovat odstavení z provozu na základě aktuálních údajů

04.01.2016 18:13 - Re: dojmy z STK 2904822
Juráš
Město: Pelhřimov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Každý rok jezdím na STK s jedním autem - jednou C3 (benzín) jednou C5 (nafta). Vystřídal jsem již dvě STK, každá v jiném městě a vždy stejný stav. U měření emisí proběhl společenský rozhovor, technik provedl "veškeré úkony aby emise byly změřeny" a za pět minut hotovo. Auta ani neměla spuštěný motor, aby jim tam "nesmrděla". Jak vidím je to na hodně místech stejné. Jediné co zarazí je to, že stejné zjištění mají ti nebo mohou mít i ti co za to odpovídají. Kdo by si ale stěžoval, že za své peníze nedostal to co zaplatil (třeba by pak neprošel a.....). Tak na na to taky všechny STK hřeší. A když kde není žalobce není soudce a zisk je téměř 100%.

04.01.2016 19:41 - Re: dojmy z STK 2904845
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Taky máme doma C5 + C3.
A u nás na STK vždy (jezdím tam už asi 10 let) emise poctivě měřili, diesely i vytáčeli (naposledy u C5 naměřena kouřivost asi 0,27).
Jen se u dieselu vždy ptali na stáří rozvodů a hlídali si aby auto bylo zahřáté.

04.01.2016 21:29 - Re: dojmy z STK 2904865
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Třeba napíchnou jí - a uvidíš jestli prošla a možná jí dají i protokol( ty to mᚠještě dobré - teď si vem jak bych to měl já když mám ty auta čtyři to než by to absolvovala tak ......) - no já myslím že budou muset ty data jdou prej někam online a kdyby se nesešli s STK tak mají asi po licenci.


Žena by neprošla určitě, poslední dobou si myslím, že má špatný soft, nebo centrální mozek lidstva.
Kdybys nebyl krkovička, jedno bys jí dal, měli by sme oba stejně a ubyli by ti starosti, vlastně by ti i ušetřila peníze za STK.
Mezi svátkama, když jsme jeli ze servisu, stavili sme se na STK že to protáhnem, všechny stanice měli přeplníno, lidi se začali bát nových úprav, tak to chtěli zvládnout ještě postaru, pak jsem stejně zjistil, že má ruční brzdu moc volnou, to by jim asi vadilo, ve službě jí tu ručku seřídím z kanálu, no a pak uvidíme, jak dopadne a jestli to na emisích budou dělat poctivě, nebo už vymysleli nějaký fígl. Bylo by to poprvé, co nám tam auta napíchnou, jezdíme tam už hromadu let.

04.01.2016 21:58 - Re: dojmy z STK 2904894
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Žena by neprošla určitě, poslední dobou si myslím, že má špatný soft, nebo centrální mozek lidstva.
Kdybys nebyl krkovička, jedno bys jí dal, měli by sme oba stejně a ubyli by ti starosti, vlastně by ti i ušetřila peníze za STK.
Mezi svátkama, když jsme jeli ze servisu, stavili sme se na STK že to protáhnem, všechny stanice měli přeplníno, lidi se začali bát nových úprav, tak to chtěli zvládnout ještě postaru, pak jsem stejně zjistil, že má ruční brzdu moc volnou, to by jim asi vadilo, ve službě jí tu ručku seřídím z kanálu, no a pak uvidíme, jak dopadne a jestli to na emisích budou dělat poctivě, nebo už vymysleli nějaký fígl. Bylo by to poprvé, co nám tam auta napíchnou, jezdíme tam už hromadu let.


Tak musíme sehnat někou málo jetou jinak biturba mají lamdu s těmi by neměl být problém a ošklivka je bez Fap. a potom mám min. rok a půl čas.

|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 29 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator