Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Povinné ručení
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 13 > >|
22.02.2013 19:21 - Re: Povinné ručení 2550554
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Generali ani náhodou. V roce 1993 mi nabořil 14měsíců staré auto (najeto cca 47000) pán pojištěný u Generali. Dal jsem jej do jimi navrhovaného servisu. Byl jsem překvapen, když mi sdělili, že vzhledem ke stáří vozidla je amortizace 42%, odtah vozidla 4.730,--(žádný odtah se nekonal), parkovné v servisu (stálo tam 7dní než na něm začali dělat) 2.800,--. Po sečtení všech srážek činila náhrada 51,7% fakturované opravy. Když jsem nesouhlasil, následovaly obvyklé kecy o zhodnocení vozidla a rada abych o rozdílnou částku žaloval pachatele. Plnění jsem nepřijal, najal si právníka a podal žalobu. Po asi 11 měsících (4 dny před soudním stáním) přišel návrh na mimosoudní vyrovnání ve výši 90%. Nepřijal jsem a u soudu mi byla přiznána plná náhrada plus náklady. Vzhledem k tomu, že náklady na právníka byly vyšší než soudem určené, doplatil jsem 1284,--Kč. Ale zaplatili cca 70.000,--Kč, které mi před tím nechtěli přiznat. Největší legrace ale byla když jsem u nich rušil pojistky na 6 služebních vozidel.

24.02.2013 22:05 - Re: Povinné ručení 2551390
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Tak jsem dnes dostal nabídku od AXA pojišovny- Povinné+ all risk havarijka do 100000 škody(=totálka až nad 100000,bez ohledu na tržní cenu vozu)+rozšířená asistence+sklo bez limitu se spoluúčastí 500+tohle a támhleto...9538kč...
Do teď jsem měl Allianz exclusiv,nebo jak se to jmenovalo,teď mi to bez důvodu nakouřili o cca 1100 na skoro 9000 a po zkušenostech Mikrova syna(pes je zvíře a ne zvěř,tzn. nebudeme plnit) jsem to zrušil-4 týdny před výročním datem a asi půjdu do tý AXY

No,tak nakonec jsem to udělal u ČP,který jsem se vždycky tak bránil kvůli ceně. Za 867kč měsíčně exclusiv+,havarijko all risk a čelní sklo bez spoluúčasti do 20000. Měsíčně to platím z toho důvodu,že tam nemají žádné navýšení oproti ročnímu placení,navíc jsem dal trvalák a nemusím se o nic starat a 900 měsíčně je jednodušší,než jednou ročně skoro 10000...Takže tak.

24.02.2013 22:47 - Re: Povinné ručení 2551399
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
to auto co mᚠnapsané v profilu je správně? jestli ano, tak si myslím, že je to hodně drahá pojistka, ale to je můj názor a každý si může platit tolik, kolik uzná za vhodné

24.02.2013 22:55 - Re: Povinné ručení 2551406
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2405

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vzhledem k tomu,že si ho ještě chvíli musím nechat a díly na předek stojí rakety a starší nebývají nic moc,tak to tak hrozný není... Samozřejmě jsem dostal i levnější nabídky,ale všude mi něco chybělo,nebo nemám z tou kterou pojišovnou dobrý zkušenosti...

24.02.2013 23:00 - Re: Povinné ručení 2551408
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
kolik chtělo ČSOB? mám u nich havarijko a povinné do konce letošního února za nějakých 3480 a cena na další rok je cca 4100. pojištěno na 80000, je tam spoluúčast myslím že 10% nebo 3000, není pojištěno na krádež. Povinné má tu nejdražší variantu.

25.02.2013 09:58 - Re: Povinné ručení 2551523
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já mám povinné u AXY za 3803.- plnění 70/70mil .Havarijní mám u Servisní pojišovny za 5570 all risk pojištěno na 170 000,- spoluúčast 5%(minimálně 5000.-) K tomu mám čelní sklo na 30 000.- v ceně. Ale co jsem tady četl tak se modlim abych nikdy neboural protože pak se to teprve ukáže....
Je fakt že u české pojišovny bych byl asi klidnější.Ale tam jsem platil na Xantii 8000 jen za povinné ručení...

25.02.2013 13:49 - Re: Povinné ručení 2551628
Stancek
Město: Kostice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
...vím, že mám jenom 1,6, ale pov.ruč 1880,-Kč/rok AXA.

25.02.2013 14:11 - Re: Povinné ručení 2551631
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A také na 70/70 miliónů? Normalni je myslím okolo 35 mil. No a nebo to bude tím že nejsem úplně čistý
S Xantii jsem měl nějaké uky tak určitě nemám velký bonus. Ale nevím Xantii 1.8 mám stále a pojištěnou u Slavie, asi za 3000.-
C 5 mám jako další auto a na živnost...Ty peníze mi přijdou přiměřené. Ale po informacích co psal Ferro jsem trochu vybátý aby se něco nestalo že pak budou starosti...

25.02.2013 17:42 - Re: Povinné ručení 2551717
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
A také na 70/70 miliónů? Normalni je myslím okolo 35 mil. No a nebo to bude tím že nejsem úplně čistý
S Xantii jsem měl nějaké uky tak určitě nemám velký bonus. Ale nevím Xantii 1.8 mám stále a pojištěnou u Slavie, asi za 3000.-
C 5 mám jako další auto a na živnost...Ty peníze mi přijdou přiměřené. Ale po informacích co psal Ferro jsem trochu vybátý aby se něco nestalo že pak budou starosti...


Nevím čeho se bát. Je to pojišovna, jako každá jiná. (AXA). Také u nich mám smlouvu 70/70 se sklem a za 4205,- na obsah nad 2,5. Skla do 20 tis. se spoluúčastí 2% s minimem 1 tis. korun. Odešel jsem po šesti letech od "w-rootu" , tam mě takovou cenu nebyli schopni dát, i když mají nové podmínky, že můžeš od nich kdykoli odejít. Ale cenu mě tam dali nad 5 tis.

25.02.2013 18:04 - Re: Povinné ručení 2551720
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jde o to jak někdo strašil že se třeba pojišovna bude cukat něco pořádně vyrovnat a poškozený si najme právníka aby rozdíl vymáhal na mě.Ale to je extrémem myslím že by k tomu nemělo dojít. Hlavně se bourat nechystám Spíš se bojím kolik bych dostal od té Servisní pojišovny na tom havarijním pojištění. No a to doufám že nikdy nepoznám

09.08.2013 07:03 - Re: Povinné ručení 2606195
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Měnil jsem auto za novější a koukal jsem, jak konkurence a podbízení se funguje u pojišoven. U obou mám u Kooperativy povinné + odcizení v rámci EU + živel. Stále mám maximální bonus. Zejména to odcizení se počítá na základě tzv. obvyklé zůstatkové ceny. U starého jsem plati 8400 ročně a u nového, které má asi 4x větší zůstatkovou hodnotu platím 5611

09.08.2013 14:34 - Re: Povinné ručení 2606366
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jo, to může být, ale zdaleka nemusí z důvodu kmonkurenčního boje pojišoven. Neberte mě úplně za slovo, protože konkrétní úřípad neznám, ale jen v obecnosti: Důvodem může být započítaný bonus na nové smlouvě. Pojišovny s oblibou dělají to, že pokud klient nepožádá, tak mu bonusovou slevu do předpisu pojistného nezakalkulují - tedy i 10 let pojištění bez nehody se v ceně nepromítne!! Pak se vyhandluje auto za jiné, přijdeš k pojistiteli a cena je úplně jinde (konečně započítali bonusovou slevu).
Dovolím si vás zde informovat o skutečném případu, který jsem jako pojišovák nedávno řešil. Klient(A) chtěl povinně i havarujně pojistit dovezené ojeté vozidlo k podnikání ve vlastnictví jiné OSVČ(B). Info pouze sken TP a že to potřebuje ihned (Pá 16.40). Vymámen kontakt na (B), kde jsem zjistil jeho r.č., že vozidlo bude v půjčovně a dohodnuto, že přes víkend s ním nebude jezdit, protože se musí najít cesta, jak pojistné minimalizovat, protože: věk 26 let, žádná historie na IČ, provozovna ve městě nad 100.000 obyvatel, velký auto s motorem 2,6l a navíc ta půjčovna. Roční pojistné v intervalu 96 - 203.000,-Kč, prostě raketa. V Po byl (B)v Chorvatsku a když jsem mu v Út předložil nabídku na "vyvoněných" 34.000, tak jsem utřel, neb (A) to již pojistil za nějakých 25.000. Nelením, volám kde to dokázal, protože v tom případě asi nic neumím a jsem neschopná trubka a výsledek? Nejsem blbej ani neschopnej, ale moc poctivej a proklientsky orientovanej, protože to vždy dělám pro konkrétní potřeby a konkrétního člověka, takže se ptám. (A) to pojistil na základní limit v běžném provozu a ne na půjčovnu. Resimé - dokud se nic nestane (a u půjčovny s tím nelze kalkulovat), tak šetří pojistné a je to OK. Všichni si můžou klepat po ramenou a fandit si, jací to jsou kabrňáci. Bude karambol, likvidátor pojišovny může zjistit, že vozidlo jezdí v půjčovně a (B) je v pytli. Vyplacené pojistné plnění bude kráceno na polovinu (u konkretní pojišovny je půjčovna za 2x pojistného). Když si představím, že pojištěným autem může jejich klient zavinit nehodu se škodou na zdraví ve výši 10mega, tak je mi docela nedobře. Kancelář pojistitelů poškozenému škodu uhradí, ale tu polivinu bude, naprosto v souladu se zákonem, úspěšně vymáhat po něm.
Takže to jen pro vaši představu, proč nejsem přítelem internetového sjednávání. Tam lze skutečně dobře ošetřit pouze jednoduché případy a ani ty mnohdy ne. Když člověk nezná možnosti a podmínky u jednotlivých pojišoven, tak si nepomůže. Bohužel je pro většinu lidí jediným kritériem cena. Ještě že nás naučili v ZDŠ ty počty!!

09.09.2013 12:06 - Re: Povinné ručení 2616590
devotion
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Naopak ja jsem zastánce srovnávaču. Rychle to srovná trh a vím kam zhruba jet. Jisteže ve složitějších případech je lepší jít za pojišovákem ale ani tam neni jistota...znám pár "pojišováku" který vyrostli ze dne na den a tak to vypadá...ovšem jsou i šikovný, to třeba uznat. Abych se vrátil k srovnávačům...každý ví, že levné pojistky jsou nanic ale někdo na to prostě nemá a jde to slavie nebo triglavu, protože jsou nejlevnejší v každém srovnávači. Rozumnejší člověk si raději připlatí a vybere nějakou zlatou střední cestu. Ja jsem u kooperativy, neni to levné ani drahé, plneni 70/70, sjednáno přes srovnávač www.expresnipojisteni.cz

09.09.2013 12:50 - Re: Povinné ručení 2616596
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
devotion napsal(a):
Naopak ja jsem zastánce srovnávaču. Rychle to srovná trh a vím kam zhruba jet. Jisteže ve složitějších případech je lepší jít za pojišovákem ale ani tam neni jistota...znám pár "pojišováku" který vyrostli ze dne na den a tak to vypadá...ovšem jsou i šikovný, to třeba uznat. Abych se vrátil k srovnávačům...každý ví, že levné pojistky jsou nanic ale někdo na to prostě nemá a jde to slavie nebo triglavu, protože jsou nejlevnejší v každém srovnávači. Rozumnejší člověk si raději připlatí a vybere nějakou zlatou střední cestu. Ja jsem u kooperativy, neni to levné ani drahé, plneni 70/70, sjednáno přes srovnávač www.expresnipojisteni.cz


Já mívám problémy v každé pojišovně asi kvůli ksichtu ale jsem u drahé české - teď mám takzvanou flotilu (i ta je o něco dražší,ale mohu přidávat a odebírat auta jak se mi zlíbí ) a česká (má zkušenost) pracuje asi nejrychleji s vyplácením.

13.09.2013 11:36 - Re: Povinné ručení 2617695
Sandman
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny,
potřebuji poradit, koupil jsem si nové auto a chtěl bych si zařídit výhodné povinné ručení. Máte zkušenosti co je nejvýhonější?
Děkuji za odpověď

13.09.2013 12:01 - Re: Povinné ručení 2617696
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Sandman napsal(a):
Zdravím všechny,
potřebuji poradit, koupil jsem si nové auto a chtěl bych si zařídit výhodné povinné ručení. Máte zkušenosti co je nejvýhonější?
Děkuji za odpověď


Pro každého něco jiného. I podle toho, kde bydlíš, kolik ti je let....
Už se tu řešily srovnávače. např. www.srovnavac.cz tak se podívej třeba tam nebo na jakýkoliv jiný srovnávač.

13.09.2013 13:54 - Re: Povinné ručení 2617707
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak přátelé, co platilo včera, to již zase neplatí a je třeba se připravit na vyšší pojistné. Pojišovny začaly platit hasičům za pomoc při nehodách a samozřejmě, že místo v 3% uváděných v Tv zprávách si zvedli pojistné o cca 10%. Ucítíme to všichni na platbách za další období.
To SANDMAN: Poslal jsem Ti soukromý mail.

09.10.2013 08:24 - Re: Povinné ručení 2625293
Sandman
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Sandman napsal(a):
Zdravím všechny,
potřebuji poradit, koupil jsem si nové auto a chtěl bych si zařídit výhodné povinné ručení. Máte zkušenosti co je nejvýhonější?
Děkuji za odpověď


Zdravím,
děkuji za reakce, koukal jsem po srovnávačích na internetu jak mě doporučil ( Tony Z ) a nakonec jsem vybral tady:.link.
Ušetřil jsem 1000,- oproti nabídkám jiných pojišoven.
Můžu doporučit.

09.10.2013 09:33 - Re: Povinné ručení 2625301
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
děkuji za reakce, koukal jsem po srovnávačích na internetu jak mě doporučil ( Tony Z ) a nakonec jsem vybral tady:.link.
Ušetřil jsem 1000,- oproti nabídkám jiných pojišoven.
Můžu doporučit.

Tak nám za měsíc napiš, kolik jsi dostal navíc nevyžádaných telefonátů a mailů od různách pojišoven a finančních zprostředkovatelů. To, že jsi ušetčil nezpochybňuji, ale současně jsi poskytl souhlas s komerčnám využitím svých kontaktních údajů.

09.10.2013 11:06 - Re: Povinné ručení 2625324
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Pánové, nemusíte poskytnout vůbec nic. Už jsem to tu také psal, stačí jen číst a něčílit se, že pak bude někdo otravovat ne email nebo telefon. Přes srovnávač si můžeš udělat i jen pouze náhled jednotlivých nabídek. Potom si zajdeš na pobočku, kde to vyřídíš (nic nesjednávᚠpřes internet) - naopak mám zkušenost s tím, že jsem došel na pobočku, řekl jsem, že jsem to tam měl takové a takové pěníze a udělali ještě lepší nabídku...

A opakovaně nikdy nezadávat svůj email ani telefon!!! (opět pro ty, co nečtou fórum, ale jen poslední příspěvky)
standardní email k vyplnění je "nemusí@zajímat.cz" (nebo jakákoliv jiná ptákovina)
a telefon třeba 609 112 777 (to byly dříve myslím nějaké erotické služby nebo tak něco) Prosě vyplnit ptákoviny (nebo údaje vašeho úhlavního nepřítele), pokud nemáte zájem, aby vás pak někdo otravoval... To je celé kouzlo.

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator