Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Povinné ručení
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 > >|
18.06.2017 21:17 - Re: Povinné ručení 3075851
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nepočítám s tím že by mě platili opravu. Stačí když mi to odtáhnou domů do ČR.
Pří opravě ,dejme tomu turba ,bych asi nebyl rád s verzí odtah do nejbližšího servisu,třeba Rotterdam.
Tam bych asi turbo měnit nechtěl...
Kamarád před 14 dny jel na koncert do Belgie a u Lipska na dálnici nedobrzdili a odnesl to chladič.Cesta tam skončila .
Prý ten řidič měl super pojištění,auto jim odtáhli a jim dali náhradní vůz na cestu domů,to by mi stačilo...
Jenže je to na dlouho, zjišovat co měli zda pojištění (kamarád kamaráda...) Proto se ptám tady jestli máte zkušenosti...

18.06.2017 21:39 - Re: Povinné ručení 3075912
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V prvom rade. Ake auto mal ten dotycny? Nove, s havarijnym a k tomu dake pripojistenie, a este daka zaruka mobility od vyrobcu pri dodrzani podmienok?

18.06.2017 21:45 - Re: Povinné ručení 3075923
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Co jsem viděl foto na faceboku,které tam dali ihned po nehodě,tak to byl VW Transporter, nejsem na to odborník ale nový asi nebyl. Ten bílý Transporter byli oni ne ten Sharan za nimi.

Přílohy:
FB_IMG_1497815246089.jpg ( 20063b ) -

19.06.2017 08:29 - Re: Povinné ručení 3076163
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Kamarád před 14 dny jel na koncert do Belgie a u Lipska na dálnici nedobrzdili a odnesl to chladič.Cesta tam skončila .
Prý ten řidič měl super pojištění,auto jim odtáhli a jim dali náhradní vůz na cestu domů,to by mi stačilo...
Jenže je to na dlouho, zjišovat co měli zda pojištění (kamarád kamaráda...) Proto se ptám tady jestli máte zkušenosti...

Hellmute, srovnávᚠdvě nesrovnatelní situace a tedy dva různé (nesrovnatené) produkty.
Jestli jsem dobře pochopil, tak Tebe zajímá porucha, nebo Tebou zaviněná havárie a odtah možná i stovky km,protože nechceš opravovat v cizině (cena?). Tak Tě hned v úvodu zklamu. Takový produkt v tuzemsku není. Žádná poj. neodtahne ze zahraničí do ČR více než 50 km, jinak k nejbližšímu servisu. V zahraničí neodtahujou český asistenčky, ale místní na základě smlouvy a požadavku z centrály Tvé pojiščovny po nahlášení poj. události.

To co jsi popisoval byl případ, kdy škodu a související náklady likvidovala (platila) pojišovna víníka nehody z viníkova povinného ručení. Jestli byl viníkem inostraněc ze západu, tak se o nehodou postižené postarali oproti normám v ČR nadstandardně. Velikost, typ, stáří .... vozu viníka v tom případě nehraje žádnou roli! Důležité bylo, že viník měl aktuálně platné povinné ručení s dostačujícím limitem na jednu škodní událost.

19.06.2017 09:09 - Re: Povinné ručení 3076179
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Jestli jsem dobře pochopil, tak Tebe zajímá porucha, nebo Tebou zaviněná havárie a odtah možná i stovky km,protože nechceš opravovat v cizině (cena?). Tak Tě hned v úvodu zklamu. Takový produkt v tuzemsku není. Žádná poj. neodtahne ze zahraničí do ČR více než 50 km, jinak k nejbližšímu servisu. V zahraničí neodtahujou český asistenčky, ale místní na základě smlouvy a požadavku z centrály Tvé pojiščovny po nahlášení poj. události.

Já mám doplňkové pojištění, které by mělo odtah ze zahraničí (EU) pokrýt do 22000Kč - viz příloha.

Přílohy:
Asistence_zahraničí.PNG ( 26488b ) -

19.06.2017 23:37 - Re: Povinné ručení 3076461
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Já mám doplňkové pojištění, které by mělo odtah ze zahraničí (EU) pokrýt do 22000Kč - viz příloha.

OK a přečetl jste si pozorně všeobecné, speciální a doplňkové pojistné podmínky?? Navýšený limit je výborný, abyste nemusel tolik doplácet v případě, že poskytnuté služby budou dražší. Neznamená, že bude pojišovnou poskytnuta nesjednaná služba (odtah do ČR z vyšší vzdálenosti od hranic).

20.06.2017 07:15 - Re: Povinné ručení 3076486
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak díky za vysvětlení

20.06.2017 10:45 - Re: Povinné ručení 3076566
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
OK a přečetl jste si pozorně všeobecné, speciální a doplňkové pojistné podmínky?? Navýšený limit je výborný, abyste nemusel tolik doplácet v případě, že poskytnuté služby budou dražší. Neznamená, že bude pojišovnou poskytnuta nesjednaná služba (odtah do ČR z vyšší vzdálenosti od hranic).


Článek 2
Rozsah pojištění (Asistence Plus)
1. V případě, že je vozidlo po poruše či nehodě nepo-
jízdné, má oprávněná osoba nárok na zajištění:
a) příjezdu a odjezdu asistenční služby,
b) opravy vozidla na místě vzniku poruchy s výjim-
kou náhradních dílů, které si oprávněná osoba
hradí sama,
c) vyproštění vozidla,
d) odtahu vozidla do nejbližší autoopravny nebo
do jiného místa, které si oprávněná osoba určí.


Řekl bych, že pokud si určím odtah domů, bude pojišovnou zajištěn do částky 22000Kč. Nebo je v tom také nějaký háček? Jinou informaci ohledně odtahu jsem v pojistných podmínkách nenašel.

20.06.2017 18:08 - Re: Povinné ručení 3076605
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No já bych viděl jeden háček v tom, že není určeno, čí rozhodnutí o místu, kam se má vozidlo odtáhnout, bude na místě platit. Pokud odtahovka řekne, že se pojede do nejbližšího servisu, jak ji chceš zlomit, aby poslechla tebe a ne svýho chlebodárce a jeli jste s autem domů místo do nejbližšího servisu?

20.06.2017 19:55 - Re: Povinné ručení 3076654
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To je samozřejmě pravda. To už se potom dostáváme do oblasti právního sporu a případně kontaktování organizace, chránící práva zákazníků. Stejně si ale myslím, že případné problémy bych řešil hlavně s asistenční linkou a nikoli přímo s místní odtahovkou. Praktické zkušenosti však zatím (naštěstí) nemám.

20.06.2017 20:09 - Re: Povinné ručení 3076662
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
No já bych viděl jeden háček v tom, že není určeno, čí rozhodnutí o místu, kam se má vozidlo odtáhnout, bude na místě platit. Pokud odtahovka řekne, že se pojede do nejbližšího servisu, jak ji chceš zlomit, aby poslechla tebe a ne svýho chlebodárce a jeli jste s autem domů místo do nejbližšího servisu?


No nevím ale toho s kým jezdím do PL tak ho odtahovka odtáhla ke mně z těch vašich končin a připlácel jen za vozejk(asi 400,-) tak možná jak která pojišovna i když silně pochybuji že tě přitáhnou odkudkoli myslím že budou mít dohodu v jiných zemích s pístními a ten asi nebude chtít kamkoli.

20.06.2017 21:29 - Re: Povinné ručení 3076717
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
a co toto??? zkušenosti nemám, ale zas to nevydá špatně, chce přečíst obchodní podmínky.... .link.


.link.

20.06.2017 21:39 - Re: Povinné ručení 3076728
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
d) odtahu vozidla do nejbližší autoopravny nebo
do jiného místa, které si oprávněná osoba určí.

Mám to ve smlouvě podobně, akorát je to na kilometry. Vybrat mě nechali jiný servis a doplácel jsem jen ty kilometry navíc proti smlouvě.

22.06.2017 16:22 - Re: Povinné ručení 3077210
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Článek 2
Rozsah pojištění (Asistence Plus)
1. V případě, že je vozidlo po poruše či nehodě nepo-
jízdné, má oprávněná osoba nárok na zajištění:
a) příjezdu a odjezdu asistenční služby,
b) opravy vozidla na místě vzniku poruchy s výjim-
kou náhradních dílů, které si oprávněná osoba
hradí sama,
c) vyproštění vozidla,
d) odtahu vozidla do nejbližší autoopravny nebo
do jiného místa, které si oprávněná osoba určí.


Řekl bych, že pokud si určím odtah domů, bude pojišovnou zajištěn do částky 22000Kč. Nebo je v tom také nějaký háček? Jinou informaci ohledně odtahu jsem v pojistných podmínkách nenašel.

Háček by tam v tom případě neměl být žádný. V zahraničí je smluvní partner pojišovny, který za jejich ceny poskytuje služby (vyproštění, naložení, odtah, náhradní vozidlo atd, co máte sjednáno) do cenové úrovně dle sjednání (pravděpodobně do těch 22k). Takže vy budete muset pečlivě počítat (budete.li schopen) co vše si můžete dovolit, protože nad limit je to za Vaše. V ČR odtah km cca 20Kč, v zahraničí . Určitě se přesně vyptat a předem dohodnout, abyste finančně nevykrvácel.

22.06.2017 22:38 - Re: Povinné ručení 3077240
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Hellmute, srovnávᚠdvě nesrovnatelní situace a tedy dva různé (nesrovnatené) produkty.
Jestli jsem dobře pochopil, tak Tebe zajímá porucha, nebo Tebou zaviněná havárie a odtah možná i stovky km,protože nechceš opravovat v cizině (cena?). Tak Tě hned v úvodu zklamu. Takový produkt v tuzemsku není. Žádná poj. neodtahne ze zahraničí do ČR více než 50 km, jinak k nejbližšímu servisu. V zahraničí neodtahujou český asistenčky, ale místní na základě smlouvy a požadavku z centrály Tvé pojiščovny po nahlášení poj. události.

To co jsi popisoval byl případ, kdy škodu a související náklady likvidovala (platila) pojišovna víníka nehody z viníkova povinného ručení. Jestli byl viníkem inostraněc ze západu, tak se o nehodou postižené postarali oproti normám v ČR nadstandardně. Velikost, typ, stáří .... vozu viníka v tom případě nehraje žádnou roli! Důležité bylo, že viník měl aktuálně platné povinné ručení s dostačujícím limitem na jednu škodní událost.

Existuje...
Teď v květnu jsem předělával pojistku na auto a mám v podmínkách,že v případě poruchy/nehody bude vozidlo odtaženo do nejbližšího servisu a pokud ten zkonstatuje,že vozidlo není schopen opravit do 12ti hodin od přitažení, tak mám nárok na náhradní vozidlo na 10 dní, ubytování všech cestujících z vozu na 2 noci v místě, kam bylo auto odtaženo a repatriaci vozu na místo určené klientem do celkové výše nákladů na repatriaci do 55000kč...
Zjednodušeně-pokud auto nebude opravené ještě ten den,najdu si ubytování a druhej den mi odtahovka z ČR přiveze náhradní auto a moje mi odveze domu... Jo a služba funguje-vyzkoušeno kolegou z práce...

23.06.2017 01:07 - Re: Povinné ručení 3077256
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Hanzi - gratuluji. Dejte k lepšímu pojišovniu, kde jste sjednával a info, zda lze připojisti k povinnému ručení, či se jedná o produkt navázatelný jen k havarijce.

23.06.2017 21:20 - Re: Povinné ručení 3077398
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je to pojistka od České pojišovny.
Jedná se o povko ve nejvyšší verzi Comfort (150mil/150mil) a havarijku ve verzi All Risk 6+ (spoluúčast 5%).
Právě v tom povku je ta asistence a není podmíněna uzavřením havarijky.
Dále mám v pojištění připlaceno pojištění všech skel do 20000 za jednu událost bez spoluúčasti,škody na voze způsobené zvířaty (obligátní kuny a prokousaný kabely,ale třeba i sousedova splašená kráva na přední kapotě zaparkovaného auta) a "zdarma" právní ochranu do 20000,tu zmíněnou asistenci,pojištění zavazadel,a úrazové pojištění všech ve voze.

24.06.2017 20:16 - Re: Povinné ručení 3077744
Ivan.pr
Město: Jihlava, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 168
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A kolik za to chtějí bez havarijka?

24.06.2017 22:34 - Re: Povinné ručení 3077789
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No problém je že abych mohl mít povinné ručení u české pojišovny,tak na to asi málo vydělávám.
Za dva roky povinného ručení u české pojišovny by bylo nové turbo doma.
Kdysi dávno jsem měl pár městských ukanců a dle nabídek mi vycházelo pojištění,jen povinné ručení asi na 8000.- ročně
Takže mám AXU asi za 5500.- ročně. To bylo nejmíň co jsem dokázal zařídit.
Zrovna jsem si říkal že bych se měl poohlédnout jestli to už nemám promlčené.
A nenašlo by se něco levnějšího... Poslední malér jsem měl cca rok 2010
Když někde slyším že lidi na C5 platí sotva 3000 ročně,tak nechápu a jdou na mě mdloby

24.06.2017 23:28 - Re: Povinné ručení 3077797
Bobr53
Město: Bystřice pod Hostýnem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 140

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
No problém je že abych mohl mít povinné ručení u české pojišovny,tak na to asi málo vydělávám.
Za dva roky povinného ručení u české pojišovny by bylo nové turbo doma.
Kdysi dávno jsem měl pár městských ukanců a dle nabídek mi vycházelo pojištění,jen povinné ručení asi na 8000.- ročně
Takže mám AXU asi za 5500.- ročně. To bylo nejmíň co jsem dokázal zařídit.
Zrovna jsem si říkal že bych se měl poohlédnout jestli to už nemám promlčené.
A nenašlo by se něco levnějšího... Poslední malér jsem měl cca rok 2010
Když někde slyším že lidi na C5 platí sotva 3000 ročně,tak nechápu a jdou na mě mdloby

Tak pro srovnání - mám Slavia pojištění POV PROFI, 100/100 mil., roční platba 2.104,- Kč. Na C5 X7 biturbo 125 kW.

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator