Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Povinné ručení
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 > >|
13.02.2013 17:16 - Re: Povinné ručení 2548031
JaNa
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 114

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
JaNa: přestaň už čichat ten koks, Štěpán již přešel, ...

pro NAJK: SORRY, že jsem si špatně vyložila onu zoufalost. Jo, a pokud ty to čicháš,..nic proti. Já v ničem takovém nejedu!!!

13.02.2013 19:41 - Re: Povinné ručení 2548072
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
C5stepan napsal(a):
Pro všechny, nejen pro Darju:
For Generali:
Nevážení a neseriozní,
dnes konečně dorazilo předmětné potvrzení. Přes všechny Vaše výmluvy jste nesplnili zákonnou 15 denní povinnost ani omylem a následky si přičtěte sami. O potvrzení jsem Vás písemně požádal 19.12.2012 a od té doby uběhlo mnoho dní nad limit zákona. Navíc, potvrzení bylo vystaveno 6.2.2013 a odesláno 11.2.2013. Co jiného z toho vyplývá než ignorance zákona a naprosté pohrdání klientem? Z takového jednání se normálnímu člověku musí dělat špatně od žaludku. Jsem rád, že jsem s Vaší firmou skončil a lituji okamžiku, kdy jsem se upsal tak neodpovědné a bezohledné firmě. A do níž jsem bohužel 3 roky sypal svoje finance.
Již nikdy Generali.
Pavel Štěpán.

No, pěkní parchanti to jsou.... já čekám a nic.... ještě jsem zapomněla vypovědět smlouvu o skle... takže budu posílat výpověď ještě na jednu smlouvu.
Parchanti.... Nepotěšil si mě.

Ale slyším zvěsti, že všechny pojišovny mění předpis pojistného. Takže doufám, že u nové pojišovny to neproběhne... protože sice mám 3,0, jsem zvyklá platit víc, ale né tolik!

13.02.2013 19:55 - Re: Povinné ručení 2548084
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Generali byla vždy naprosto bezkonkurenčně nejdražší pojištovna a na korunu slevy VELMI skoupá.Též jsem to vyřešil k naprosté spokojenosti u poj.TRIGLAV a 60% SLEVY...


jak jsi z nich dostal 60% slevu? jakou mᚠkonečnou cenu?

13.02.2013 20:06 - Re: Povinné ručení 2548094
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Zcela normálně.Sečetli se všechny bezeškodní měsíce (v životě jsem neměl nehodu a živí mne to 32 let) a byla tam i nějaká prémie od nich.Mám u nich pojištěnou i motorku. Jinak ročně platím i s jeden a půl násobkem,protože jsem taxikář a ten násobek je pro taxi povinný,tak platím ročně zákonnou 4456 kč. Takže bez taxi násobku bych platil kolem 1800 kč ročně zákonnou pojistku.

13.02.2013 20:20 - Re: Povinné ručení 2548099
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, co se týče povinného ručení, už dávno klienti nemusí čekat na potvrzení o bezeškodním průběhu na pojišovnu. Nová pojišovna, či zprostředkovatel si vše zjistí sám a za vás. Kdo chce tak může z pojišovny odejít kdykoli a nemusí čekat na účtovací období, jednoduše se dá auto "prodat" sousedovi, dojít na pojišovnu se smlouvou a v klidu odejít a přihlásit auto u jiné pojišovny. Doporučuji v den vypovězení znovu uzavřít, kancelář pojistitelů si hlídá mezery kdy auto nemá zaplaceno povinné ručení a pak chtějí doplatky.
Příklad ručení u AXA pojišovny na 3.0 V6, roční sazba 4200,- s připojištěním všech skel v hodnotě 20 tis. a při bezeškodním průběhu 130_ti měsíců.

13.02.2013 20:38 - Re: Povinné ručení 2548118
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Zcela normálně.Sečetli se všechny bezeškodní měsíce (v životě jsem neměl nehodu a živí mne to 32 let) a byla tam i nějaká prémie od nich.Mám u nich pojištěnou i motorku. Jinak ročně platím i s jeden a půl násobkem,protože jsem taxikář a ten násobek je pro taxi povinný,tak platím ročně zákonnou 4456 kč. Takže bez taxi násobku bych platil kolem 1800 kč ročně zákonnou pojistku.


když si to dám porovnávače, tak mi vychází Triglav taxi 4033, Triglav normál 2688. A to zadávám obsah 2,2 a 98kW. Asi tě tedy natáhli.

14.02.2013 10:19 - Re: Povinné ručení 2548204
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
Zdravím, co se týče povinného ručení, už dávno klienti nemusí čekat na potvrzení o bezeškodním průběhu na pojišovnu. Nová pojišovna, či zprostředkovatel si vše zjistí sám a za vás. Kdo chce tak může z pojišovny odejít kdykoli a nemusí čekat na účtovací období, jednoduše se dá auto "prodat" sousedovi, dojít na pojišovnu se smlouvou a v klidu odejít a přihlásit auto u jiné pojišovny. Doporučuji v den vypovězení znovu uzavřít, kancelář pojistitelů si hlídá mezery kdy auto nemá zaplaceno povinné ručení a pak chtějí doplatky.
Příklad ručení u AXA pojišovny na 3.0 V6, roční sazba 4200,- s připojištěním všech skel v hodnotě 20 tis. a při bezeškodním průběhu 130_ti měsíců.

Jen jestli Ty nejsi pojišovák?
1. Zákon č. 168/1999 Sb. v §13 odst. 1 písm. b) přímo ukládá pojišovně do 15 dnů od doručení žádosti vystavit potvrzení o průběhu pojištění. A nemusí se ani jednat u ukončení smlouvy, mohu požádat kdykoliv.
2. Ukončení pojistné smlouvy dávno neřeším. Staré pojištění u Generali a nové u jiné pojišovny mám ukončeno a zahájeno ve stejný den. Ale ten Tvůj návod jak využít ustanovení VPP je geniální. Problém udělá soused, který bude trvat na kupní smlouvě a auto na Tobě vysoudí.

14.02.2013 16:40 - Re: Povinné ručení 2548290
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
Zdravím, co se týče povinného ručení, už dávno klienti nemusí čekat na potvrzení o bezeškodním průběhu na pojišovnu. Nová pojišovna, či zprostředkovatel si vše zjistí sám a za vás.

Jenže to je problém... já mam bezškodní průběch asi 100 měsíců na rč, ale na jméno jen 40, protože jsem se kdysi vdala. A pojišovna na mě kouká jak na debila, že neví, co z toho platí. Holt žijeme v divném světě.

14.02.2013 17:49 - Re: Povinné ručení 2548328
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Jenže to je problém... já mam bezškodní průběch asi 100 měsíců na rč, ale na jméno jen 40, protože jsem se kdysi vdala. A pojišovna na mě kouká jak na debila, že neví, co z toho platí. Holt žijeme v divném světě.

Drtit je, drtit a drtit, být trpělivý a ono to půjde. Úředník je od přírody tvor liný, nechápající a pokud má takovou pravomoc, že mu dají do ruky razítko, tak ještě neskutečně inteligentní. Aspoň si to myslí. Tím se předem omlouvám těm slušným a pracovitým úředníkům.

14.02.2013 19:38 - Re: Povinné ručení 2548346
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
Drtit je, drtit a drtit, být trpělivý a ono to půjde. Úředník je od přírody tvor liný, nechápající a pokud má takovou pravomoc, že mu dají do ruky razítko, tak ještě neskutečně inteligentní. Aspoň si to myslí. Tím se předem omlouvám těm slušným a pracovitým úředníkům.

Tlačím je k tomu, aby to udělali podle RČ, protože to je jistý údaj, pokud se nenechám předělat na chlapa, tak se mi nezmění...

"1. Zákon č. 168/1999 Sb. v §13 odst. 1 písm. b) přímo ukládá pojišovně do 15 dnů od doručení žádosti vystavit potvrzení o průběhu pojištění."

No tak to jsem zvědavá, protože 15 dní uteklo rychle a potvrzení stále nikde.... Generali nikdy více...

14.02.2013 19:47 - Re: Povinné ručení 2548356
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Lidi, mějte strpení, jsou ty chřpky a úředníci nám zůstávaj doma. Ale jakmile se oteplí, vaše žádosti budou neodkladně vyřízený....

14.02.2013 23:40 - Re: Povinné ručení 2548514
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
když si to dám porovnávače, tak mi vychází Triglav taxi 4033, Triglav normál 2688. A to zadávám obsah 2,2 a 98kW. Asi tě tedy natáhli.

Klídek.Mám tam nějaké připojištění. Nelze tak lpět na pár korunách,jako někteří tady občas... Chtěl bych zase ale na druhou stranu vidět,kdyby se mi nedej bože volačo porobilo - jak by tato pojištovna,jako pojištovna zafungovala....

15.02.2013 11:21 - Re: Povinné ručení 2548623
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
C5stepan napsal(a):
Jen jestli Ty nejsi pojišovák?
1. Zákon č. 168/1999 Sb. v §13 odst. 1 písm. b) přímo ukládá pojišovně do 15 dnů od doručení žádosti vystavit potvrzení o průběhu pojištění. A nemusí se ani jednat u ukončení smlouvy, mohu požádat kdykoliv.
2. Ukončení pojistné smlouvy dávno neřeším. Staré pojištění u Generali a nové u jiné pojišovny mám ukončeno a zahájeno ve stejný den. Ale ten Tvůj návod jak využít ustanovení VPP je geniální. Problém udělá soused, který bude trvat na kupní smlouvě a auto na Tobě vysoudí.

Ne, ne, nejsem. To bych nedal takové povolání. Spíš jsem ten, co se nerad nechává odrbávat. Jo a ten soused byl příklad. Jasně že musíte být dohodnutí.
A ano, už jsou i pojišovny, které umožnují se vyvázat kdykoli. Např. Wüstenrot.

15.02.2013 12:56 - Re: Povinné ručení 2548645
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Klídek.Mám tam nějaké připojištění. Nelze tak lpět na pár korunách,jako někteří tady občas... Chtěl bych zase ale na druhou stranu vidět,kdyby se mi nedej bože volačo porobilo - jak by tato pojištovna,jako pojištovna zafungovala....


řekl bych, že na korunkách lpíš, když se chlubíš slevou a ono nějaké připojištění má v tvém případě ve výsledné ceně docela slušný podíl. bez taxi násobku 1800x1,5=2700 s taxinásobkem mínus 4456=1756Kč za "nějaké" připojiště je hoooodně peněz a ne pár korunek

15.02.2013 15:58 - Re: Povinné ručení 2548692
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
Ne, ne, nejsem. To bych nedal takové povolání. Spíš jsem ten, co se nerad nechává odrbávat. Jo a ten soused byl příklad. Jasně že musíte být dohodnutí.

On ten 'soused' ani nemusí existovat - takový na ničem trvat nebude.
(ty přece nemůžeš za to, že ti kupující nadiktoval špatné údaje - a navíc pak po vypovězení pojistky, ale ještě před odhlášením, přišel auto vrátit)

15.02.2013 17:00 - Re: Povinné ručení 2548697
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dcera to řešila jinak: Byla u GEN., usoudila že to není to pravé, šla do AXA, tam jí řekli že si má přinést potvrzení o bonusu. Řekla že na to nemá čas a lituje ale použije jinou pojišovnu. Za dvacet minut měla vyřízenou smlouvu i s bonusem.

16.02.2013 10:32 - Re: Povinné ručení 2548782
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pro všechny přítomné - Triglav dává slevu všem pojištěncům zdravotní pojištovny OZP ( 207) 40-50% na povinné ručení.
.link.

16.02.2013 12:42 - Re: Povinné ručení 2548823
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pro všechny, tedy i pro Tebe.

Vážení, jsem pojišovák a pokusím se uvést na pravou míru některé zde uvedené informace. Jen pro úplnost uvádím, že jsem řadu let pracoval pro ČP a nyní pracuji pro makléře (to znamená, že mám přehled o cca 16ti pojištovnách a jejich nabídce).

a) Potvrzení o bezeškodním průběhu - V rámci sjednání povinného ručení žádná slušná pojišovna nepotřebuje papírový doklad o bezeškodním průběhu (Bonus - Malus). Všechny vychází z údajů v databázi České kanceláře pojistitelů i když ta v tom má občas slušný hokej. Všechny pojišovny vydávají potvrzení na přepážce a "serioznější" automaticky zasílají klientovi (Allianz, ČP...).
To DARJA - Nechápu problém, údaje každého pojistníka jsou v kanceláři pojistitelů vázány na r.č. a křestní jméno, čili nelze zaměnit. Jediný problém může vzniknout v tom, že někdo jezdí bez nehody nepřetržitě od 01/2000 (rozdělení pojistného trhu a zahájení centrálního sledování bezeškodního průběhu v ČKP) bonus však nemá aktuálních 157 měsíců. Důvod: neměl na sebe napsané auto, nebo na pojistce povinného ručení nebyl zapsán jako pojistník. Jiná situace je při uznání bonusu v Havarijním pojištění. Tam musíš bezeškodní průběh doložit písemným potvrzením od předešlého pojistitele nejpozději do 60ti dnů od účinnosti pojistky. Nedoložíš-li, tak ti s nejvyší pravděpodobností pojistitel navýší pojistné na plnou palbu, protože nebude moci Bonus uznat. Jsou výjimky, zase odpovím a poradím na dotaz do mejlu.

b) Internetové sjednávání povinného ručení - Tak tomu jako pojišovák naprosto nerozumím. Možná špatně, ale domnívám se, že nikdo nemá tolik času, aby si vyhledal a seznámil se s všeobecnými, zvláštními a doplňkovými pojistnými podmínkami pojišoven působících na trhu. Z nich vytypoval 2-3, které odpovídají kvalitou, cenou a rozsahem služeb a poté se správně rozhodl pro to NEJ. A to nemluvím o více nabízený typech pojistění u jednoho ústavu, doplňkových připojištěních, různých rozsazích asistenčních služeb, slevách atd., aby pojišovny vyhověli rozdílným potřebám a přáním klientů.
Nechci hodnotit vaše ozhodnutí, ale TRIGLAV ani SLÁVII nesjednávám. Důvod: Lituji kolegy řidiče, u jejichž nezaviněné nehody bude viníkem pojištěný u těchto ústavů.

c) Změna pojišovny - Ze zákona o pojistné smlouvě je možno podat výpověď
1) k výročí účinnosti nejpozději 6 týdnů před ním
2) při změně vlastníka. Návrh Aliena na sepsání fiktivní kupmní smlouvy a na jejím základě vypovědět povinné ručení nemohu doporučit. Před nějakým časem se tato praxe rozmohla a reakcí na tento "fígl" je, že všichni pojistitelé vyžadují kopii TP s vyznačením změny vlastníka (odhláška vozidla). Může se přihodit, že někdo tuto odhlášku přijme, ale centrála pojišovny to neskousne a pojištění trvá dál se všemi z toho plynoucími důsledky (např. nevrácení přeplatku pojistného, nebo v případě področního splátkování vymáhání následných splátek). O přijetí výpovědi ústavem je klient informován písemně do 30 dnů od podání!! Jistě se můžeš rozčilovat, dohadvat, ale nápravy se lze domoci pouze soudní cestou, což je vcelku o ničem. Má to samozřejmě řešení. Máš-li zájem napiš mi na mejl, já Ti poradím.
To Alien - je asi bezvadné vědět, že údajně Wüstenrot umožňuje předčasné ukončení pojistky, ovšem nějak mi uniká smysl této info. Určitě motivem pro sjednání u Wüstenrotu nebude tahle "výhoda". Dosud jsem o ní neslyšel a osobně o tom pochybuji. Doporučení ze setkánání pojistitelů v rámci ČKP je stabilizovat pojistný trh a omezit změnu pojistitele striktně na zákonem stanovené možnosti.

Tak a teď mě rozcupujte!!

16.02.2013 14:21 - Re: Povinné ručení 2548835
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to Ferro- díky za dosti vyčerpávající objasnění pojištění
To ostatní-Já tedy pojistku mám u Kooperativy povinné s havarijním a doknce pojištění snad na vše, co se dá, např. i rozhryzání kabelů v motoru zvířetem a platím 20 tisíc ročně.Do žádné levné pojistky typu Axa, Triglav, ap. bych ani nešla, rovněž po netu bych pojistku nedělala.Vyzkoušela jsem pár výpočtů včetně havarijního pojištění a po zaslání smlouvy domů jsem se nestačila divit. Ve smlouvě vůbec nebylo uvedeno, na co je auto pojištěné,ani na povinném, ani na havarijním pojištění. Jen suma a datum splatnosti, takže od toho ruce pryč.

16.02.2013 17:42 - Re: Povinné ručení 2548874
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
to Ferro - chtěl bych vědět v čem je problém u Triglavu a jaký mᚠnázor na Generali ? Kolega (pojištěn u Triglavu) měl problém a zdálo se mi,že s tímto ústavem vše proběhlo celkem dobře i rychle a solidně. Hlavně neplatíme takové horentní sumy,jako u již zminované Generali,která mi ve více (ne mých případech) přišla nesolidní a VELMI,VELMI drahá.Pokud jsi chtěl slevu - byli slepí a hluší.Proto jsem někde psal,že dnes jde již o pár korun,které nehrají roli vzhledem k historii a výši plateb,jaké jsem měl kdysi u Generali naštěstí vše bez nehod.Díky za názor. .

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator