Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jak a proc jste zvolili C5? :-)
|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 > >|
21.11.2012 10:59 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2523934
Tortugas
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ja mam bez dvou cm dva metry a C5 patri mezi to lepsi z tohoto ohledu. Bezkonkurencni pro me bylo Picasso. Pravidelne jezdim 407, nebo sluzebni Octavii, Volvo V40 a C5 (I & II) je na tom nejlepe, o jizdnim pohodli ani nemluvim. Jen jsem trosku doufal, ze bude vice mista na zadnim sedadle, protoze za sebou vozim detskou sedacku, ale kdyz sedim pro me pohodlne, tak me synacek hezky masiruje zada

21.11.2012 13:19 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2523955
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
To jsem byl tuhle jako spolujezdec příjemně překvapený, kolik místa vzadu má pro nohy i hlavu Ford S-Max. Vzadu tři lidi s 190cm žádný problém.
Ale zase je to na hrbolech koza skákavá.

15.12.2012 09:26 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2530844
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
ja som mal ako zaciatocnik skodu rapid, potom BX(nic moc hrozne ale spotrebou super),peugeot 306,renault 5, ford taunus,fiat marea,audi a4 no ani jedno mi nejak nesedelo tak som chcel vyskusat C5 ktora sa mi moc pacila a dlho som rozmyslal ci ano alebo nie.no rozhodol som sa dobre(pohodlie super,bezpecnost,)no aj ked motor 1.6 hdi.je to tazke auto ale som bol prekvapeny ako to ten motor tu vahu taha,velke prekvapenie kladne .

15.12.2012 10:14 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2530845
bivek
Město: Hořovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
K C5 jsem se dostal úplnou náhodou , auto bylo nepojízdné, údajně motor K.O. C5 jsem s tím koupil v únoru motor se sám opravil za 10 minut v dílně, celý problém byl v zamrzlé naftě . Bohužel předchozí majitélé na vše s**li. První akce byla turbo ven a do opravy, pořád ještě je co dělat a dlouho ještě bude, ale auto je to výborné prostorové a hlavně co se týče jízdy!!! S potřebu mám okolo 6l/100km jsem rád že tuhle velkou potvoru mám a postupně z ní zase udělám auto k světu

07.05.2013 14:40 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2576714
pruzan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Hledal jsem něco spolehlivého, pěkného, rodinného, velkého abych se v tom vyspal (185 cm), se servisem v dosahu a taky zajímavého. No a volba padla na C5 k mé plné spokojenosti.
PS Spát se dá pohodlně i ve dvou, no a dnes nouzově i ve třech.

10.05.2013 11:30 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2577937
Maxx
Město: Jince, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny majitele C5, o víkendu jsem se stal také šastným majitelem a i já se k tomuto modelu dostal - tak jako většina tady - po předchozí zkušenosti s jiným modelem této značky. Mým prvním Citroenem byla Xantia X1, kupoval jsem ji tehdy kvůli pohonu na LPG protože jsem kvůli práci jezdil dlouhé vzdálenosti. Technika a pohodlí Citroenu mě uchvátily, proto jsem si po prodeji Xantie pořídil XM, což už byla trošku jiná liga a navíc se mi odjakživa velmi líbilo vzhledově. No a když jsme letos řešili jeho nástupce, volba už byla jasná Takže je doma kombík C5 2,2 HDi Exclusive, čeká ho ponákupní servis (rozvody, oleje, filtry...) a já jsem z něj čím dál víc nadšen V mém případě není Citroen jen auto, ale tak trochu i životní postoj

10.05.2013 11:44 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2577938
Viky
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 20

99 Poslat soukromou zprávu
Proč? No prostě se mi moc líbí. Jednou jsem takhle jel kolem autobazaru a tam mě zaujalo krásné bílé auto. Šel jsem se mrknout a od té doby byla volba jasná.
K tomu prostoru a výšce. Mám taky 190cm a místa v mojí C5 je dost málo. Asi je to tím jak se vnitřní prostor neustále zmenšuje. To je jedna výtka a pak ukládací prostory. Nemožnost dát kamkoli pití je ubíjející. Největší prostor v autě má Škoda Superb II. Mám ho jako služební a to je prostě koráb

10.05.2013 12:46 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2577946
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Viky zcela souhlasim (taktez mam 190cm). O prechodu z C5 I (II) na C5 III bych mohl napsat zcela a naprosto to same. Hure se do toho leze, hure se leze ven, ale lepe se sedi pri jizde. Bocni vedeni sedacek u stehen je totalne prehnane. Naprosto nechapu, jak v tom muze nekdo sedet s vetsim zadkem. Mam 80kg a na prdeli a stehnech citim tlak toho bocniho vedeni. Kufr je znatelne mensi. Odkladaci prostory prakticky nejsou - na piti vepredu vlastne vubec - tohle fakt totalne posrali. Mohli tam dat neco. Vadi mi predni vydechy - nenastavis je jak na stare, aby to foukalo na okna, fouka to bud na ruce nebo do xichtu - s klimou nepouzitelne nebo pouzitelne se zdravotnim rizikem. Mobil neni kam polozit nez ku saltpace. Ono ten vnitrni prostor az na ten kufr nevadi. Sedacky jsou stejne delane tak, ze jak si sednes, nemuzes se moc pohybovat, a na nohy je mista tak akorat podobne jak ve stare (ale ne, ze by byl prebytek). Trosku mi chybi pouze "4" rychlostni automat - ve meste to porad radi jak vztekle, ze motor nevi co s tim. Ve spojeni s mym motorem, kde udrzuje otacky bezne kolem 1200-1600 to radi pri pohybu po meste 1-5 (petku kolem 60). Predtim 1-2 a kdyz jsem prekrocil cca 55, tak za 3 Jinak samozrejme auto je luxusni, o tom zadna. Aby to nevypadalo, zminil jsem pouze negativa.

25.05.2013 19:08 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2582683
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem v TV sledoval popis nové oktávie kombi. Je proti C5 III kombi kratší o asi 20 cm a má o 14 cm menší rozvor. Ale má kufr 610 l (C5 III tuším 520) a dostatek podélného vnitřního prostoru (nezaměňovat se starší generací, kde nebyl vzadu prostor na kolena). Tak mne napadá, kde u poslední generace C5 (starší jsou OK) soudruzi konstruktéři promrhali ten prostor. Současná konkurence piluje držáky na paraple, na mobil...toto soudruzi vyřešili tím, že úložné prostory prostě zrušili. No a středovým panelům již dávno kralují stále větší univerzální barevné displeje. C5 III má jen u navigační verze, a těch je podle inzerce totální minimum.
Když vezmu, že některé současné vozy střední generace i lépe tlumí rozbitou silnici, tak mne moc výhod proč volit C5 nenapadá. U mne nepřítomnost středního tunelu u zadních sedadel (vozím vzadu staré lidi) a stálá výška bez ohledu na zátěž.

25.05.2013 20:01 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2582704
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
vilous: já celkem koukám po sestřičce 508 má vnitřní prostor mnohem líp vyřešen. Ten prostor u c5II je celkem na střední třídu bída a u C5III už tragedie.

26.05.2013 14:21 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2582913
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
toskey napsal(a):
vilous: já celkem koukám po sestřičce 508 má vnitřní prostor mnohem líp vyřešen. Ten prostor u c5II je celkem na střední třídu bída a u C5III už tragedie.

to tvá volba. Já jsem s X7 velmi spokojená a stále nadšená.V autě jezdíme s manželem sami, takže prostoru pro nás dost a když jsem volila mezi kombi a sedanem, vyhrál kombajn, páč se dá v něm krásně spát.Ve čtyřech s plnou batožinou do chorvatska s dost vyvinutýma dámama vzadu a na místo si nestěžovaly.Výška okolo 180cm a váha okolo 90kg.Co bych jedině vytkla, ale také jsem se s tím už naučila je, el. otevírání 5. dveří, kdy si to hlídá econom mode a nelze otevírat- v econom modu jedině nastartovat a pak otevřít.Ale už jsme se zžily, takže pohoda.

26.05.2013 16:06 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2582935
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
To je fakt, ten eco rezim me taky docela HODNE stve a je to opruz. Ted jsem myl auto a clovek si ani nepusti radio, pac to za 5 minut uz spadne do eko teroristickeho rezimu. Porovnat s 508 to budu moct velmi brzy, svagr si nyni kupuje 508 GT 2.2Hdi. Pneu bude mit uplne stejne jako ja 245/45/18, takze muzeme porovnat pohodli na mistnich vymlacenych okrskach. Pro C5 bude plus pohodli a hladsi jizda, u 508 to bude lepe reseny vnitrni prostor. Za me jeste vede C5 vzhled, hlavne maska.

26.05.2013 18:24 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2582971
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
design c5 je stopro hezčí a pocit z jízdy bude oproti pažoutu taky lepší.Mně se tento typ pažouta nelíbí.

26.05.2013 18:33 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2582973
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nemylte si economy a ecology ....

26.05.2013 19:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2583002
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nemylte si economy a ecology ....

ecology? Nevidim

02.06.2013 23:30 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2586169
stewie
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Pro me je C5 jedno z nejpohodlnejsich aut ve kterem jsem kdy sedel / jel / ridil / spal ... strasne se mi libi ten pocit ze sedim v obyvaku na gauci, kazdou vterinku za volantem si strasne uzivam + kdyz otevru strechu a stahnu okynka tak je to skoro jako cabrio, ale jen skoro !! Nechapu proc vsichni nadavaji na frantiky!!! Pokazde kdyz nekoho svezu tak se divi jak je to pohodlny auto !!! Miluju C5! Nechci menit ...

03.06.2013 15:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2586396
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
Tak aj ja sa pridám,, po prvom bielom BX 19D som si hydrauliku pre jej pohodlie a praktickos oblúbil. Tiež jednoduchý servis a dlhá výdrž oproti konvenčným systémom, súčiastky na nápravách vydržia nepomerne dlhšie , na C5 je 250 000km a kosti,čapy stále držia.. robil som istý čas v servisoch a tam nebolo auto ktorému vydržali tieto veci cez 150 000,

BX k BXu.. a vymenili sme celý vozový park za hydro autá, celková bilancia k roku 2013 je BX 19D, BX GTi, XM 2.1TD, BX 16V, BX16V , BX16V, BX TRD na ND, BX Turbo (pracant), C5 2.2 HDi Excl., Xantia X2 HDi (460 000km aktualne) a C5 2.2HDi Bi-turbo 2006,, k dnešnému dňu u nás funguje len BX,Xantia,C5,C5 II. ,BX 16V zrekonštruovaný čaká na lak.. bude to veterán závoďák (1.9 16V benzin bez turba z roku 1987 , 0-100 za 7,5s)

V pláne je ešte posledný hydro citrón C6 a potom iná značka, bud korea, japanci alebo jaguar úspech v rodine zožal zánovný Hyundai Starex HSV 4WD

Popri hydro citrónoch sa v rodine premleli škodofky, meďák, fiaty ,peugeot 406 a p406 II. s nie bohvieakým úspechom

Je mi len lúto že citron už autá pre nás nerobí... niekedy od čias C5 II.. Posledná C5 X7 nemá u mňa budúcnos aj napriek tomu že je hydro.. už tomu chýba ergonómia , priestor a iné vlastnosti bývalého citroenu, menšie modely sú prdkáče a vačšie modely čo boli v pláne (Jumper) vyrábajú taliani aj s ich chaosáckou kvalitou

24.08.2013 22:05 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2612540
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se vrátil z Chorvatska, nebylo to špatné ale pro mě byl největší zážitek sólo jízda v C5! - Žena s dcerou jeli s kamarádkou a dalšími dvěma dětmi Fordem.Já se naštěstí nevešel.No kdyby jsme vzali rakev tak bych se asi vešel, ale já bych tím Fordem nejel...
Já si to tak užil, že jsem chvílemi úplně vřeštěl radostí .Hlavně serpentiny ve Slovinsku byli super.Muzika na plné kule,chlazené pití v kastlíku -prostě bomba! Cesta tam 14 hodin ,zpět 12 .Stál jsem jen v kolonách a při čůrání, jinak sem pořád jel.Tam i tady jsem v cíli vystoupil smutný, že už je konec.Byl jsem tak v pohodě že bych z fleku mohl jet zase zpátky. Proto miluji Citroen !
V Chorvatsku jsme popojížděli na výlety ve Fordu Galaxy poslední generace a po 100 km jsem měl zadek jak po výprasku! Sakra proč v těch nových autech je sedačka tvrdá jak v tramvaji? (a to mě v mém autě vadí, že mám kůži která mi přijde o dost tvrdší než plyš.Ale proti Fordu je to prachová peřina! )
Takže za mě platí staré heslo Citroen cesta je cíl
Mít C6 tak jedu nonstop až do Vladivostoku...

24.08.2013 23:50 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2612546
miraltm
Město: Opočno u Loun, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 61

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
já vyrážím k Chorvatům za 14 dní. a bude to s C5 taky generálka. jedeme dvě cépětky, ještě že mám stejně "postižené" kamarády. dneska jsem byl u jednoho na kávičce, vesnice nebo spíše obydlená zatáčka - a na padesáti metrech naskládané tři C5, jedna Xantia a jedno AX. paříž hadr

25.08.2013 22:56 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2613184
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Tak jsem se vrátil z Chorvatska, nebylo to špatné ale pro mě byl největší zážitek sólo jízda v C5! - Žena s dcerou jeli s kamarádkou a dalšími dvěma dětmi Fordem.Já se naštěstí nevešel.No kdyby jsme vzali rakev tak bych se asi vešel, ale já bych tím Fordem nejel...
Já si to tak užil, že jsem chvílemi úplně vřeštěl radostí .Hlavně serpentiny ve Slovinsku byli super.Muzika na plné kule,chlazené pití v kastlíku -prostě bomba! Cesta tam 14 hodin ,zpět 12 .Stál jsem jen v kolonách a při čůrání, jinak sem pořád jel.Tam i tady jsem v cíli vystoupil smutný, že už je konec.Byl jsem tak v pohodě že bych z fleku mohl jet zase zpátky. Proto miluji Citroen !
V Chorvatsku jsme popojížděli na výlety ve Fordu Galaxy poslední generace a po 100 km jsem měl zadek jak po výprasku! Sakra proč v těch nových autech je sedačka tvrdá jak v tramvaji? (a to mě v mém autě vadí, že mám kůži která mi přijde o dost tvrdší než plyš.Ale proti Fordu je to prachová peřina! )
Takže za mě platí staré heslo Citroen cesta je cíl
Mít C6 tak jedu nonstop až do Vladivostoku...


To je bezpečnostní prvek - abys neusnul páč po hodině jízdy už nevíš jak si sednout,všechno tě bolí a přitom se usnout nedá a když už tak tě vzbudí rána do zad od projeté díry-hupu na silnici a při tom se spát nedá

|< < 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator