Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jak a proc jste zvolili C5? :-)
|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 20 > >|
26.08.2013 08:19 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2613254
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No pěkně děkuji za takovou bezpečnost
Já neusnu nebo mám hlasitost hudby dvě čárky od konce maxima
Ta moje "šílená hudba" mě udržuje v bezva kondici. Kamarádka z té Galaxy nechápala, když mě viděla vystoupit rozzářeného a vysmátého po 800 km jízdy.Ptala se co jsem bral za drogy

28.09.2013 07:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2622296
Raudík
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny citroeňáky, jsem tu nový, citronka C5 jsem si koupil před týdnem. Je to moc příjemnej gaučák. Má najeto skutečných 85 000km, po 70letém pánovi, tak by neměl být zrasovaný. Protožé mám ještě monde r.94 a jsem sním doposud spokojený. Jen jsem chtěl už živější, mladší a hlavně pohodlné auto. Rozhodoval jsem se mezi novým mondeem 2010 a citroenem. Obě auta jsou moc pěkná, ale když jsem si sedl poprvé do C5, tak mě hned chytla a to jsem neslyšel ještě klapot nafáku. Poté jsem zkusil nová mondeo i z natočeným motorem, upřímě, to auto mi nesedlo a motor se mi zdal hlučný. Nechal jsem si ještě jednou ukázat C5 a to už i s natočeným motorem a dost mě překvapil, jak ten motor je tichý o proti mondeu. Tak a bylo ruzhodnuto a dnes už C5 v plný výbavě je má. Hlavně aby sloužila, jako mé stařičké mondeo.

29.09.2013 13:35 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2622957
monkus
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 59
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja som sa k citrónom dostal viac menej nasilu. Teta si v roku 2001 doviezla XMko 2.5 TDI, mala ho ako služobné auto, no už malo nabehané 230000 km a potrebovalo údržbu. Ale ona je skôr typ, že kúpi nové auto, tak ho posunula otcovi, nakožko je automechanik a bude si ho vedie porobi. Tak ho otec mal 3 roky, ale moc ho nevyužíval a tak sa rozhodol, že ho predá. Ja som sa viezol na ňom iba striedmo, nevedel som ešte oceni ten luxus. Bral som ho ako radové auto. No mám rád kombíky a tento bol fakt vežký a bolo mi ho žúto, aby sme prišli o také priestranné auto a ešte za tú cenu, čo som ho kúpil, by bol hriech to nezobra. Tak som sa dostal k XMku, mal som ho 2,5 roka a celkom sme si spolu užili, vďačnejšie auto som ešte nezažil a už ani asi nezažijem. Najväčší šok pre mňa bol, keď som si sadol do auta s tlmičmi, nakožko človek pri hydractive nepotrebuje rieši cestu. Tento rok mi končí STK a nechcelo sa mi už do starého auta investova, tak som začal pozera po C5 nakožko som mal požiadavky hydractive, 6st manuál a tempomat. Mal som v pláne kúpi auto až XMko dožije, no srnky sa rozhodli inak a jedného letného večera som jednu nabral a tak XMko odišlo predčasne do dôchodku. Nadišiel čas na výber C5, rozhodoval som sa medzi II a III, dvojka je pekná z vonku, no interiér má strašidelný oproti XMku a nakožko som takej povahy, že si nekúpim nič, čo sa mi nepáči, tak jediný výber bol X7. Tak som si vybral a spokojne sme najazdili za mesiac 4000km

06.11.2013 14:40 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634053
Fire
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Tak já jsem Citroena nikdy nechtěl. Jednak se mě vůbec nelíbí a jednak jsem si myslel, že je to auto co se kazí. Další věc je, že mě příliš nevyhovuje jeho měkkost, houpavost a vše mě přijde takové gumové (hlavně řazení, možná i trochu brzdy) Nicméně se musí nechat, že srovnatelná auta(výbava, slušný motor, bezpečnost a velikost) jiných značek stojí o 30-40% víc. Takže v mém případě je to spíš takové logické řešení než nadšení z Citroenu.

06.11.2013 15:35 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634058
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No tedy fuj! )
To je jak kdyby si napsal do Sparta klubu že ji nemᚠrád že by si raději chodil na Slavii ale sparta má levnější lístky...
To mě nadzvedlo jako dnes reportហv Radiožurnálu o šetření v nějakém státu (myslím Chorvatsko?) že prý bude limit na nákup vládních aut.Že si berou příklad z Francie kde president jezdí jen v obyčejném Citroenu...!
Ale v pohodě tady jsme všichni v klidu,maximálně tě vyloučíme...
Já třeba kdybych vyhrál ve Sportce nějakou šílenou výhru,tak by mě ani ve snu nenapadlo koupit nějaké Ferrari Porsche atd.Proč se krčit v nějakém šíleném ,rychlém autě co se v něm nedá stejně jezdit.
Koupil bych si všechny typy Citroen s hydraulikou a pěkně v gaučíku bych si užíval úžasnou plavbu.Každý den v jiném a krásném ! autě...

06.11.2013 16:19 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634060
Fire
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Někdo koupí Citroen protože se třeba líbí a užívá si pohodlí jak v gaučíku. Já jsem zhodnotil, že za tyhle peníze není možné vybrat nic lepšího než C5. A jak jsem se o to začal zajímat tak zjišuji, že C5 je opravdu celkem povedené auto, které je naštěstí velmi podceněné, ale pokud bych si mohl vybrat bez ohledu na cenu asi bych zvolil něco trošku tvrdšího a ostřejšího (ale zase ne moc, třeba Octávka mě přijde docela dost tvrdá). Asi nějakou novější V70, jenže srovnatelné V70 začínají na 70 a C5 na 35

06.11.2013 16:38 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634066
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takže se ti vlastně auto nelíbí,neoslovilo tě,nemᚠk němu vztah a kupuješ vlastně z donucení že potřebuješ jezdit s něčim velkým a je jedno s čím? Tomu nerozumím,do toho bych nikdy nešel,abych šel k autu s nechutí,to bych nikdy nepřekousnul.Ale možná jsem to jenom špatně pochopil.Mně se líbí hodně moc,hlavně ta mořská nemoc při jízdě.

06.11.2013 17:11 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634068
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
..Ono je rozdiel kupit zakladnu c5 alebo c5 v horšom stave / bez vybavy / s podozrivou historiou alebo nezaujimavu ..a kupit nablyskaneho postaraneho tátoša v plnke.. ja som tú moju hladal 5 týždnov, a stála 3300€ v prepočte asi 85 200kč.. ale viem že je ako z linky a bude dlho slúži..
Adekvatne vozidla su pre mna len mercedes a jaguar..

Tvrdší podvozok.. s hydrou jazdím už 10 rokov.. od BX cez XM a Xantiu až po C5.. a športové výkony im teda nerobia problém, problém s tým majú len vodiči ktorých vystraší akýkolvek náklon , tam kde audiny brzdia na 30km/h tak tam ja môžem 100, lebo viem že mi ten podvozok nevyskoči/nestratí kontakt s vozovkou..
Velmi vela som sa s hydrou naučil za mlada (a za blba ) ked som testoval BX 1.9 16V na 230 km/h ..1000kg na 160 koní ,z 0-100 za 7,5s..a to bol rocnik 1988.. a bez turba, najdi mi vykonnejsi motor v tomto obsahu a v tej dobe..je mi trochu luto ze citron prestal robi ostrejšie verzie GTi..už ich robí len peugeot

06.11.2013 17:39 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634069
Fire
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Takže se ti vlastně auto nelíbí,neoslovilo tě,nemᚠk němu vztah a kupuješ vlastně z donucení že potřebuješ jezdit s něčim velkým a je jedno s čím? Tomu nerozumím,do toho bych nikdy nešel,abych šel k autu s nechutí,to bych nikdy nepřekousnul.Ale možná jsem to jenom špatně pochopil.Mně se líbí hodně moc,hlavně ta mořská nemoc při jízdě.


Mᚠpravdu tak na půl. Měl jsem nějaké požadavky (výbava, bezpečnost, velikost, spolehlivost a cena) a ty prostě splnila jen C5. Jsou na ní některé věci, ze kterých nejsem příliš nadšený, právě ta zmíněná mořská nemoc (jízdní vlastnosti) a nebo vzhled, nad tyto (pro mě) nedostatky se ale dokážu povznést a budu si užívat to dobré co C5 nabízí ...

06.11.2013 19:23 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634114
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
Tak já se v podstatě vždy rozhodoval jen mezi koncernovými (PSA) auty. Začínal jsem se škodovkou stovkou, tehdy to byla ekonomická nutnost (od té doby mám averzi ke všem škodovkám až do současnosti). Před nějakými 17-ti lety jsem stál před volbou, XM nebo Peugeot 405? Jelikož mne hodně lidí od XM odrazovalo, vyhrál Peugeot. Pak jsem měl pár let Tempru, což byla taková znouzectnost (druhé a jsem pevně přesvědčen, že poslední auto, které nepocházelo z PSA). Pak jsem volil mezi Xantií a 406-kou (facelift), vyhrál Peugeot, přece jen se mi líbil trochu víc. Máme ho dodnes, absolvovali jsme s ním 3x Bulharsko, teď s ním jezdí manželka. A X7? Od chvíle, kdy jsem ho prvně uviděl, jsem ho chtěl. To auto je srdeční záležitost, prostě pecka. Jsem maximálně spokojenej, snad jen kdyby moje motorizace měla i šestý převodový stupeň (hlavně na dálnici to pak zbytečně žere). Jinak auto splňuje vše co od něj očekávám, tedy komfort, bezpečnost a jízdní vlastnosti.

06.11.2013 20:09 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634130
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
po nechutnych skusenostiach s uplne novym fiatom Grande Punto som kupil C4 lider, co bola kozmicka lod vo vybave a spolahlivosti v porovnami s fiatom. Kedze som ho dral uz 5 rok a zacal dochadzat daleko do prace, rozmyslal som co s tym. benzinova c4 1.6 s 5 rychlostnou prevodovkou zrala privela a tocila jak motorka 4000otacok. Ale vsetko si odmakala, 2 kojencov, 2 kociky, a kedze sa na nej takmer po 85tisic nic nepokazilo, a doma pribudla aj nakupna taska C3, zacal som poskulovat po c5. Kedysi to bolo auto financne nedostupne pre mna. lenze kriza dorazila aj na PSA a zacali akcie a odkupne bonusy a bolo rozhodnute. Potreboval som proste auto ktore malo zere, je velke a tazke ako tank [ked rano chodia na dialnici polske kamiony medzi ciarami, neni mi vsetko jedno] a komfortne na dlhe trasy. A zere malo. toto vsetko som premietol do c5. A jedneho dna s takmer slzami som nechal c4 u predajcu a domov odchadzal na vysnivanom diesle.
Po 10tisic km mozem povedat ze takmer vsetko vymenovane vyslo. a dufam ze ju budem mat veelmi dlho.
takychto aut novych sa preda tak 15 za mesiac tak sme tak trocha exoti. Kazdy kto to auto videl bol prekvapeni co je to za citroen Jasne kritika pribudne inokedy

06.11.2013 22:37 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634233
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Fire,dej vědět za pár měsíců,mě se C5 líbí již dlouho celá,ze začátku jsem akorát moc nemohl přijít na chu zadnim lampám,dnes to je nádhera,nejde o zvyk,auto krásně houpe přes nerovnosti terénu,když ho nezanedbᚠa dᚠmu co potřebuje,tak tě ve štychu nenechá,myslím,že budeš spokojenej a po najetí pár tisíc km tomuto krásnému vozu příjdeš na chu,

06.11.2013 23:03 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634264
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A nebo si kup Peugeot 407 ,jsou to příbuzné auta,motory stejné a budeš se drncat jako ostatních 99% populace na obyčejných pérech...
V těch cenách aut zas snad takový rozdíl není.

07.11.2013 11:24 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634490
Fire
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
A nebo si kup Peugeot 407 ,jsou to příbuzné auta,motory stejné a budeš se drncat jako ostatních 99% populace na obyčejných pérech...
V těch cenách aut zas snad takový rozdíl není.


bohužel je a hodně výrazný ...

07.11.2013 11:25 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634491
Fire
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Fire,dej vědět za pár měsíců,mě se C5 líbí již dlouho celá,ze začátku jsem akorát moc nemohl přijít na chu zadnim lampám,dnes to je nádhera,nejde o zvyk,auto krásně houpe přes nerovnosti terénu,když ho nezanedbᚠa dᚠmu co potřebuje,tak tě ve štychu nenechá,myslím,že budeš spokojenej a po najetí pár tisíc km tomuto krásnému vozu příjdeš na chu,

Pokud se tam nebude nic srát, tak s ním budu spokojený. Myslím, že jízdníma vlastnostma mě asi nikdy nenadchne, ale konec konců na blbnutí mám motorku.

07.11.2013 12:31 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634586
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
Jazdné vlastnosti môžeš zmeni výmenou gúl.. čisto teoreticky gule z hydractivu by mali by tvrdšie, a jazdil by si ako v režime sport, ten je o kus tuhší

07.11.2013 12:58 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634640
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tvrdší koule změkčí pérování.

07.11.2013 17:50 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634833
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
chcel si napísa gule s vyšším tlakom..ale tvrdšie gule len ztuhnu perovanie..

07.11.2013 18:01 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634834
LiborB12
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Fire - ahoj, tak koukám, že jsi nakonec pořídil. Doufám, že budeš spokojenej a trefil jsi dobrej kousek, do kterýho nevysypeš majlant.

PS: radil z motorkářů

07.11.2013 18:20 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2634841
LiborB12
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Abych přidal svoji trošku do mlýna, tak se také svěřím, jak jsem přišel ke svému parníku.

Staré auto dosluhovalo a sešli se na něm takové investice, že jsem rozhodl, že potřebuji sehnat nějaký nový vůz. Rozhlásil jsem to po všech známých, kterých mám díky bývalé práci dost v oblasti autoopravárenství. Bylo mi vlastně jedno, co to bude za vůz. Měl jsem ale požadavky na elektrická okna, klimatizaci a velký kufr, kam se jako rodina se dvěma malými dětmi sbalíme včetně kočárku na několik dní (hory apod.) Dal jsem určitý cenový limit a čekal kdo se ozve. Po pár dnech se ozval kamarád mechanik z jednoho servisu, že by pro mě měl C5 I 2.0Hdi, která je dovezena před 4 lety ze zahraničí a tyto 4 roky má u nás jediného majitele, který jezdí na servis celou dobu k nim. Chvíli jsem měl z auta strach hlavně kvůli hydro a celkově kvůli kategorii auta. Přecijen auto s původní cenou kolem milionu bude asi servisně nákladnější než například Octavie. Po zhodnocení minulosti auta, kterou jsem se dověděl, jsem měl představu, co je hotovo a co mě čeká. Jaké bylo překvapení, že servisní náklady nijak náročné nejsou. Nebylo nakonec co řešit. Navíc benefit pro mě, že kamarád mechanik, který mi ho doporučil má sám C5, takže zná specifika modelu, co se oprav týče. Auto se objevilo u mě v garáži. Začal jsem se s autem postupně seznamovat a začínalo se mi líbit čím dál víc. Výsledek je takový, že se těším na každou delší cestu. Doufám, že auto bude sloužit co nejdéle bez nějakých závažných potíží a už teď vím, že až bude třeba vůz vyměnit, tak C5 III bude horký kandidát a první auto, na které budu v inzerci koukat.

|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator