Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Letní pneu na C5
|< < 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 ... 32 > >|
22.03.2014 15:17 - Re: Letní pneu na C5 2678849
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já po dlouhém laborování u netu jsem v pátek objednal Hankook Ventus Prime 2. 4.gumy za 9400.- tak uvidím. Myslím ,vzhledem k tomu jak já jezdím ,že jediné o čem zde pak budu moc referovat bude výdrž. Té se trochu bojím ale uvidíme.Činu jsem riskovat nechtěl bude to stejné jako všechny levné čínské věci a na Michelin se mi 5000.- připlácet nechtělo.
Ty testy jsou pokaždé jiné,jednou Michelin první jindy zase šestý.
Jediná asi stoprocentně ověřená věc bude že Michelin dlouho vydrží.
Ostatní je subjektivní.Četl jsem recenze na nějakých anglických stránkách(teď koukám, že to jsou ty co je tu ten link s testy brždění,když se klikne na tu gumu , tak k tomu lidi píšou své názory) na ten můj Hankook. Jeden člověk napíše jak jsou boží a další, že se na nich vůbec nedá jet...(těch bylo ale méně)
Já jezdím tak, že vůbec nepoznám jak tady píšete, že zimní v teplu nesedí. Mám je zatím na autě a ničeho jsem si nevšiml. Prostě do zatáčky jedu tak jak cítím že bych měl.Na žádné řezání si netroufám a ani mě to nebaví.
A vemte si jak ve všech testech dopadá Citroen a stejně ho milujeme Pochybuju že testování gum bude výrazně jiné než testování aut...
Prostě na normální standartní gumě by se člověk ,pokud jezdí normálně neměl zabít.Ostatní je pro Sebastiena Loeba...

22.03.2014 17:15 - Re: Letní pneu na C5 2678868
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím,že nejlíp to napsal HELLMUT,jinak jsou tyto články zajímavé,ale praxe je jiná,záleží na spoustě věcí,postav vedle sebe dvě auta,jedny na Michelinkách a druhé na nejposlednějších čínách,někdo je schopnej na těch čínách zastavit na 20ti metrech a druhý řidič při stejné rychlosti na těch Michelinkách o dalších 15 metrů dál,to ani nemluvim,kolik vteřin prodlevy je na reflexu,když jedou za sebou,každý brzdí jiným způsobem,někdo si ještě ke sešlápnuté brzdě pomůže ručkou,podle takovýchto článků bys musel ráno vyjet na zimákách a během dopoledne to přezout na leáky,to vše absolvovat každý den,myslím,že toto už nepatří do tohoto vlákna,zadal jsem jednoduchou otázku,jednoduchou odpověď jsem zde nedostal,pouze SZ jsem se dozvěděl o zkušenostech,smutný poznatek.

22.03.2014 17:48 - Re: Letní pneu na C5 2678874
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
uz som vcera tu mal napisane a potom som to zmazal, ale predsa mi to neda,
mat 3liter 6valec a rozmyslat o cine? Nic osobneho, nechcem sa do nikoho navazat.
Mal som kolegu takeho setrica ktory sa nedal presvedcit a kupil ciny. hned prve leto mu jedna praskla v 130tke. Ustal to nastastie. Az potom dostal rozum.
Co dobre poznate z ciny? myslim vyvinute v cine cinanmi. Plagiatorstvo a autorske prava nepoznaju.
Myslia si ked kupia Michelina a okopiruju vzor, ze je to rovnake. Vela veci tak moze fungovat a radi si ich kupime v tescu

22.03.2014 18:11 - Re: Letní pneu na C5 2678878
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám svoji zkušenost s pneu Barum. Již dvacet let jezdím na těchto Brillant, Brillantis, Bravura a Bravuris. Kdysi před lety mi neseděla jen Bravura, na mokru to klouzalo, jinak Bravuris již tento problém nemá. Nájezd km dokáží Bravurisi na mém autě 90 t. to je tak čtyři roky. Jejich jízdní vlastnosti hodnotím jako velmi dobré, brzdné schopnosti taktéž, vše odpovídající ceně. Je mi jasné že tu za pár minut přistane odpověď s nesouhlasem, že to nejsou gumy na C5 a jiné. Ale můj názor je, že je to pro normálního řidiče dostačující guma, splňující všechny moderní požadavky doby na gumu.

22.03.2014 23:36 - Re: Letní pneu na C5 2678997
Hagrid_cZ
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Už jsem se bál, že jsem jediný komu přijde divné šetřit na gumách. A trochu mě vždy děsí argument > jezdím pomalu a opatrně. To jako že před vámi nikdo nešlápl na brzdy? Nikdo nikdy neskočil pod kola? By nemám nikterak velký nájezd cca 30t km, tak se mi to již párkrát stalo. Od letícího jízdní kola na dálnici od auta přede mnou po chodce na sídlišti. Kvalitní pneu není jen o tom, že si člověk může řezat zatáčky a machrovat při rozjezdu na křižovatce.

23.03.2014 00:44 - Re: Letní pneu na C5 2679030
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Bohužel, diskuse opět bez výsledku. Ti kdo kupují tzv. číny rozhodně nepřesvědčíme že je to nerozum. Bohužel, neohrožují jen sebe. Mám 195 a tak vím že za pneu dám cca 1.800 - 2.200 za kus. Testy (pokud nejsou přímo na mé rozměry, ) mně nezajímají - jedna a ta samá pneu v jiných rozměrech má jiné vlastnosti. Nikde jsem neviděl testy pneu prováděné na C5, a že naše auta jsou značně specifická to víme. Kupuji si pneu, které mi vyhovují, čili zvážím parametry a pak teprve cenu. A vím co jsem obul a podle toho také jezdím. A řeči typu "jezdím kolem komína" považuji za nesmysl. Dcera jezdí denně asi 8km do práce a 8km zpět. A přitom část cesty jede 90km/hod. A i s airbegem a pásy stačí na zmrzačení 50. Pamatuji "dávnověk automobilismu" -na cestě 100km jsem potkal 4-5 aut-, technické prohlídky nebyly tak přísné, ale vždy platilo, že brzdy a gumy musí být v lati.
Omlouvám se, nějak jsem se rozkecal.

23.03.2014 07:37 - Re: Letní pneu na C5 2679080
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
Ja kupujem jazdenky z pneuservisu, michelin, continental.. mám ich cca kus po 25€ .. a vydržia 2-3 sezóny..
Niektorý ludia menia pneu už pri 5-6mm .. alebo predné sú zodraté tak vymení všetky 4.. tam kde iný plytvajú.. ja šetrím

23.03.2014 08:05 - Re: Letní pneu na C5 2679087
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To já dělal také,já vlastně teď poprvé v životě kupuju nové letní pneu. Zatím jsem vždy kupoval jen zimní. Když jsem koupil C5 tak vzadu byla každá guma jiná,koupil jsem za 2000 dvě jeté Continental. Až doma jsem ale zjistil že každá byla trochu jiná -název a typ stejný přesto se trochu lišili vzorkem. Letos jsem se tam byl zas podívat a zjistil že to tak mají u všech.Byl to pneuservis,mají tam velký sklad.Gumy uskladněné uvnitř haly.Prý to vozí z Německa. Do jiných bazarů,kde gumy leží léta venku na slunci bych asi už nešel. I když dříve s BX'ama jsem gumy nikdy neřešil.Co mělo trochu vzorek a udrželo vzduch ,tak se tam dalo.Nikdy jsem neměl problém.
Až teď ,co jsem zde mezi vámi a čtu zde ty vědecké elaboráty, jsem se začal o pneumatiky zajímat.Proto jsem si řekl, dát 1500 za jetou nebo 2000 za novou? Rozhodl rozum a vzal nové. A když už jsem tím hledáním zabral tolik času,tak jsem rovnou objednal čtyři...

23.03.2014 09:06 - Re: Letní pneu na C5 2679108
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když to čtu tak mi běhá mráz po zádech. Ojetá neznámá pneu odkudkoli mi nesmí na auto. A proč, nevím totiž co ta pneu má za sebou. Z vlastní zkušenosti, jednou jsem byl nabourán nepozorným řidičem a při této nehodě bylo moje auto katapultováno přes 15 cm vysoký obrubník všema čtyřma kolama. Gumy to přežily a zdáli se OK, i v pneuservisu to tak vyhodnotily, ale já na to nedal a koupil jsem nové. Ty bourané gumy byly staré cca 3 měsíce a leželi mi doma v garáži po nehodě asi 14 dnů. Pak přišel kámoš a když slyšel že je chci vyhodit tak si je odvezl se slovy že jsem blázen. Dal si je na svoje auto a jezdil. Jezdil asi měsíc a ejhle jedna guma řachla v plné rychlosti a on si to svoje auto tak trochu naboural. A to je důvod proč si nedám na auto gumy s neznámou minulostí. Volím jedině nové.

23.03.2014 10:27 - Re: Letní pneu na C5 2679192
J.Cimrman
Město: Nymburk, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 144

99 Poslat soukromou zprávu
Vždy jsem dával na auto gumy to co montoval výrobce a a to byla motorka nebo auto. Asi vědí proč a tak nemám důvod něco vymýšlet, když to vymysleli jiní. Nemám auto na žádný bláznění, je mi přez šesesát a tak si chci užít pohodlí které C5 nabízí. A fčíl mudruj. J.C.

23.03.2014 11:07 - Re: Letní pneu na C5 2679224
MacoLM
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak som si včera obzrel letné Gerutti, ktoré boli k autu. Trochu som sa zhrozil, že jedna ma na boku diery (ako keby vyhryznuté od obrubníka) a druhá ma dokonca niekožko centimetrovú prasklinu na boku! vyzera, ako keby to puklo pri najazde na dieru... ale prasklina je po obvodovovej kruznici, nie smerom k osi.
Tak vyberam nove gumy (minimalne 2, ale rozmyslam na 4... aj ked tieto su skoro nove.

Doteraz som na Xantii jazdil matador. Zimne MP 59 Nordica a letné MP 44 elit3. Musím poveda, že sú vynikajúce. ale kilometrový nábeh sa mi zdá malý. Auto som už predal aj s gumami. Na C5 som kúpil Matador Sibir Snow a sú dobré. tento rok sneh nebol a mam na nich len 1200km.

Tak teraz rozmýslam nad matador, alebo sa mi páčia Hankook, ktoré písal Hellmut.

Hankook K115 215/55 R16 97W - v tomto rozmere a indexe zatazenia maju stitok B-B, pricom pokial je index 93, stitok je ovela horsi.

Mám asi výhodu, že mám v TP dopísaný rozmer aj s indexom rýchlosti H, ale vežký cenový rozdiel medzi H a W som nevidel.

23.03.2014 12:43 - Re: Letní pneu na C5 2679287
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
BlueSeven napsal(a):
Tady je letošní test 50 gum - brždění sucho/mokro...

Díky za odkaz. Jak vidím ty mé "Číny" za 1300,- nejsou tak špatné.
26 z 50 (oproti nejlepším sucho +2m, mokro +4m), za nimi jsou třeba i Vredesteiny,Semerity a další.
Myslím že rozdíly v reakčních dobách různých lidí mají daleko větší rozptyl, abych takové drobné rozdíly řešil. V nouzi díky blbosti jiného řidiče mě zatím vždycky podržely.

23.03.2014 13:09 - Re: Letní pneu na C5 2679313
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
To já dělal také,já vlastně teď poprvé v životě kupuju nové letní pneu. Zatím jsem vždy kupoval jen zimní. Když jsem koupil C5 tak vzadu byla každá guma jiná,koupil jsem za 2000 dvě jeté Continental. Až doma jsem ale zjistil že každá byla trochu jiná -název a typ stejný přesto se trochu lišili vzorkem. Letos jsem se tam byl zas podívat a zjistil že to tak mají u všech.Byl to pneuservis,mají tam velký sklad.Gumy uskladněné uvnitř haly.Prý to vozí z Německa. Do jiných bazarů,kde gumy leží léta venku na slunci bych asi už nešel. I když dříve s BX'ama jsem gumy nikdy neřešil.Co mělo trochu vzorek a udrželo vzduch ,tak se tam dalo.Nikdy jsem neměl problém.
Až teď ,co jsem zde mezi vámi a čtu zde ty vědecké elaboráty, jsem se začal o pneumatiky zajímat.Proto jsem si řekl, dát 1500 za jetou nebo 2000 za novou? Rozhodl rozum a vzal nové. A když už jsem tím hledáním zabral tolik času,tak jsem rovnou objednal čtyři...


No ten rozdiel je trochu vačší u mňa Michelin Alpin A4 za 25€/kus vs nová za 132€/kus ... rozdiel asi 3000

23.03.2014 13:13 - Re: Letní pneu na C5 2679314
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
No, brzdná dráha v přímém směru je jen jeden z parametrů. Kouknul bych se na test, kde byla otestována kompletně.

ADAC/ÖAMTC (DE) 2010 - 225/45 R17 - 16) Wanli S-1063 -
- schlechtester bei Nässe, daher auf „nicht empfehlenswert“ abgewertet, Schwächen auf trockener Fahrbahn, ÖAMTC-Schnelllauftest nicht bestanden

google překladač: Nejhorší na mokru, a proto "nedoporučuje" znehodnocen, nikoli nedostatky byly na suché vozovce, ÖAMTC rychlostních zkoušek

Už jsi jel někdy v koloně aut, všechny jedou stejně rychle a najednou jen a jen tobě ustřelí zadek v zatáčce - je to moc příjmený, doporučuji. Bylo to na gumách Triangle.

Tady nějaké povídání o čínách: .link.

23.03.2014 13:53 - Re: Letní pneu na C5 2679329
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
tony ten clanok bol dobry, najlepsia veta bola kde auto stalo na conti , na cinakoch islo este rychlostou 44km/h .
A okopirovane vzorky Dunlop....
toto testovali golfika, predstav si ze brdis na 2tonovej C5

23.03.2014 14:23 - Re: Letní pneu na C5 2679359
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
verim ze tomu, kdo se taha po okreskach a po meste na gumach az tak nezalezi..ale jestli nekdo fara na dalnici jako ja....tak je kazdej rozdil znat..kolik krat tam hodi nejakej polak mysku a podobne a clovek to ma opravdu na doraz....na cinach bych ho asi dovezl ay nekam na odpocivadlo:=)

23.03.2014 14:57 - Re: Letní pneu na C5 2679372
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
verim ze tomu, kdo se taha po okreskach a po meste na gumach az tak nezalezi..ale jestli nekdo fara na dalnici jako ja....tak je kazdej rozdil znat..kolik krat tam hodi nejakej polak mysku a podobne a clovek to ma opravdu na doraz....na cinach bych ho asi dovezl ay nekam na odpocivadlo:=)


No když ti to někdo zamázne v 70. na dobrej gumách kdekoli budeš mít na sračkách myslím problém- mně to nedavno zamáznul vilis (jsem čekal že odbočí před protijedoucím autem) a brzdil jsem jak o život a už jsem počítal co to bude stát a to mám Micheliny - jenže on stál na místě jen se zhoupl na čumák a ja asi metr přes ABS (nejeli jsme snad ani 50.

23.03.2014 15:09 - Re: Letní pneu na C5 2679385
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jen tak na okraj neberu-li v potaz ty nejvetsi smejdy, tak uvedomujete si, ze treba Hankook, Nexen, Kumho = Korea, Nankang = Tchajvan, Debica = Polsko, Sava = Slovinsko, BF-Goodrich = USA atd. Dalo by se pokracovat. Kde konkretne se guma vyrabi je sice druha vec, ale primo cinskych znacek neni zas tak mnoho Goodride, Wanli, Zeetex, a par dalsich.

Dobry web ohledne review pneu je jak bylo receno .link. s uzivatelskymi recenzemi. Neodsuzoval bych jednotlivou znacku, ale naopak je dobre se podivat na konkretni typ pneumatiky jake s nim maji lidi zkusenosti. I u premiovych znacek jsou konkretni gumy, ktere nejsou nic moc a naopak.

A robo prosim mi vysvetli, jaky je rozdil mit 3litr a 1.6tku pro pouziti ruznych pneumatik ? To by me zajimalo. Nebo kdyz s i nekdo koupit starou C5 tku treba 12 let starou s trilitrem, tak je z neho automaticky blazen, kdyz uvazuje o levnych gumach. Od jake kubatury je tedy vhodne mit premiove kvalitni drahe gumy, mas na to nejakou tabulku ? Ja mel za to, ze vsichni jezdime stejne, neb i tak 1.6tka muze jet treba 180 a vic.

23.03.2014 15:16 - Re: Letní pneu na C5 2679391
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Nechápu, proč se stále zmiňujete jen o brždění??? - to na gumách jen a pouze brzdíte nebo co??? To, že někam nedobrzdíte není takovej průser, jako když v zatáčce vám uletí zadek a bokem to mrsknete do protijedoucího vozidla - a to je nejpravděpodobnější právě na těch okreskách. To jsou ty nejhorší nehody.
Kdo píše, že si bude dávat pozor, aby mu to neustřelilo, tak neví o čem mluví a pravděpodobně s tímto typem gum v kombinaci s blbym povrchem se ještě nepotkal...

Uživatelské recenze jsou nicneříkající, tam je jen jediný údaj, který něco vypovídá a to je ten, kolik na nich odkroutili, než se sjeli... Lidé v tomto směru nemají většinou 4 roky možnost porovnání na stejném autě (leda tak mezi letním nebo zimním pneu)
- kdo si kupuje levnou umu, čeká, že nebude nic moc, a pak ji vychválí, že za ty prachy to je supr, aniž by vůbec tušil, jak se jezdí na pořádných gumách.
- ten, kdo si kupuje drahou kvalitní gumu, tak je pak nespokojen se sebemenší drobností a v recenzi to té gumě dá řádně sežrat.


Základ je, aby guma měla dobré vlastnosti, co se týče přilnavosti suchu/mokru. A i stejně dobře přilnavé gumy se dají sehnat s tisícovými rozdíly. Ty levné se většinou rychle sjedou. Pro někoho, kdo najede 10000km ročně ty levné, co se rychle sjedou bohatě stačí nemá pro něj smysl koukat po michelinach a podobných značkách, které drží vesměs stejně, jen mají trojnásobný kilometrový výkon.

Ten, kdo najede 30 000km ročně a dá tedy při spotřebě 6L/100km cca 63000Kč na naftě. Tomu zákonitě nemůže dělat žádný problém si těch 1000 nebo 1500kč za gumu připlatit, ve výsledku ušetří, protože ty gumy mu vydrží.

23.03.2014 16:11 - Re: Letní pneu na C5 2679406
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
rimmer, nechcel som sa ta nijako dotknut, fakt som to pisal.v mojich ociach ty mas v popise auto hodne generalneho riaditela. Preto mi to prislo cudne ze na auto X7 rozmyslas o cinach. Asi ho nemas 12 rocne ci to si pisal o inom voze?Nejde ani tak o objem, ja by som o cinach rozmyslal pre c3 ktora chodi denne 5km v meste [ale ani zene by som to nespravil] .

Dobre ja som sa priznal ze mi zalezi na spotrebe, snazim sa setrit ale zalezi mi aj na kvalitnych gumach.[nemusia to by "premiovky"]
Ale ja mat taky motor tak na dialnici ho obcas poskusam. Ako pise Tony, ja by som to pretocil, mam na spotrebu a jazdenie na auta rangu C5, mam proste aj na pneumatiky. no a ta cina mi nesedi na takuto motorizaciu a vobec nie na C5.
Jasne kazdy si moze kupit co chce a druheho to toho nic, ale pri chvale na cinske gumy sa to vo mne ozvalo
Asi som vyvolal celu tuto debatu, tak prepacte Este raz nic v zlom.

|< < 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 ... 32 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator