Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II
|< < 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 ... 59 > >|
21.11.2016 18:48 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014301
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak som sa bol pytat v dvoch servisoch a zadal som si aj ponuku na 123dopyte este v piatok. Vysledok zatial= nic Ked som v servise spomenul slovne spojenie citroen + hydraulika+ repas zadnych ramien, kazdy zacal spominat, ze na to potrebuje super specialny pristroj priamo od citroenu a ze to sa im neoplati kupovat, ale vraj este ich otcovia im ako detom citali rozpravku o nejakych majstroch, co to dokazali a pomocou vyvaru z jednorozca a hadich oci ... bla bla bla. Naozaj to okrem jumepa na slovensku nikto nerobi? A naozaj vacsina servisov len meni turba, vstrekovace a dvojhmoty na octaviach?

21.11.2016 22:14 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014362
petko
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 44
99 Poslat soukromou zprávu
Presne tu istu skusenost mam aj ja... kym som na to nasiel servis tak som sa nahladal... a potom to spravili aj tak iba podla manualu co som si nasiel tu na tejto www. Ked pridem do servisu tak vetsina odborne prehlasi - vzduchovy podvozok je komplikovana vec

22.11.2016 07:34 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014405
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
chcete vidět mé speciální nářadí?

22.11.2016 08:36 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014426
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Specialni naradi = chut do prace co cechum a slovakum chybi.

22.11.2016 09:20 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014474
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Po povolení zalepených šroubů v třmenu je asi největší problém přesné vymezení vůle sestavy ložisek. Buď musíš mít vymezovací podložky, nebo na přesno zkracovat trubku... Těch domrvených ramen ze "servisů" co sem už předělával ... minulej tejden naposled, udělané někde v Praze, člověkem který prý dělal někdy v Citroenu, trubky zkrácené flexou volně z ruky mám to tu na stole, nafotím ... najezdilo to prej 70 tis, ale to muselo mlátit hned po montáži.
Ale já jsem jeden z těch co to dělá pomocou vyvaru z jednorozca a hadich oci ...

V příloze mᚠorigo návod i s nástroji ...

Přílohy:
ramena_c5.pdf ( 370280b ) -

22.11.2016 12:47 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014530
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Po povolení zalepených šroubů v třmenu je asi největší problém přesné vymezení vůle sestavy ložisek. Buď musíš mít vymezovací podložky, nebo na přesno zkracovat trubku... Těch domrvených ramen ze "servisů" co sem už předělával ... minulej tejden naposled, udělané někde v Praze, člověkem který prý dělal někdy v Citroenu, trubky zkrácené flexou volně z ruky mám to tu na stole, nafotím ... najezdilo to prej 70 tis, ale to muselo mlátit hned po montáži.
Ale já jsem jeden z těch co to dělá pomocou vyvaru z jednorozca a hadich oci ...

V příloze mᚠorigo návod i s nástroji ...


Nemyslíš mne? a je to jak jsi psal nedavno že dᚠvědět - vyznělo to že jako předělávᚠramena po mně. Ale jinak už jsem se s takovou prací také setkal a dokonce mám po jeho servisech ,,zlaáka" (ty ramena mlátily už dříve než jsem to koupil-trubky to co popisuješ-a ječtě šikmo,utržený šroubek od čidla ABS a jen nakleplé(kvůli tomu kopal automat páč občas vynechal signál) atd.. - tím ale nechci říct že jsem neomylnej a 100%.(a to nemluvím o GSM modulu kterým ovládal auto a i samovolně zhasínalo při restartu modulu)-ale to sem už nepatří.

22.11.2016 15:20 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014560
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Presne toho sa bojim, ze ak aj najdem nejakeho odvazneho z blizkeho okolia, tak to nebude robit pomocou toho odvaru z jednorozca, ale zoberie si velke kladivo a ukaze mi, ako sa dava dole zadna naprava jednym tahom. A ked mi to potom za par stovak eur konecne posklada, pojdem domov s natacacou zadnou napravou s funkciou natacania kazdeho kolesa zvlast, a s tym, ze ten vzduchovy podvozok bol pokazeny uz predtym. A na toto nemam cas ani nervy. Asi budem musiet pockat na jumepa. V cechach to mate jednoduchsie, u nas je ale len jeden jumep na 5 mil. ludi

22.11.2016 17:12 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014575
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jeď do Čech. K Lukimu to nemᚠdál než k Petrovi.

22.11.2016 23:08 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3014674
StevoH
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 58

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte, tiez ma zacinaju trapit ramena, tiez by som ich potreboval spravit, no neviem v akej cenovej hladine sa to pohybuje a komu ich dat spravit. Pocuj som, ze tieto ramena robia aj niekde v zahorkej bystrici (nie som si isty, ked tak preverim) a uprimne sa tiez obavam vysledku. Viete mi niekto napisat ponuku aspon do PM? BA-NR, moze byt aj inde ale nech to nieje cez pol republiky a tiez do vianoc by to bolo fajn

24.11.2016 14:22 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015020
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ano, v zahorskej je to pan zuzic. Kedysi davno mi repasoval napravu na xsaru. Na webe ale nespomina, ze robi aj citroen c5. Volal som mu, a vravel ze to spravi, cena okolo 260 eur aj s materialom. Vraj pouziva sady SNR, po nejakych 80 eur na jedno rameno. Trvanie 2-4 hodiny, podla toho, ako bude vyzerat nejaka zavlacka, co sa dava tazko dolu. Objednal ma ale az 4.12, pretoze, ako on povedal, "viete, ja ked teraz zlozim telefon, do 10 minut mi vola dalsich 10 ludi".

24.11.2016 15:25 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015032
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zvedám ceny ( a nejhorší jsou šrouby z brzdičů) - no pokud to nesundavé i sbrzdičema - no to ale nemusí ani ty závlačky to může sundat úplně celé.

24.11.2016 17:21 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015059
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Ano, v zahorskej je to pan zuzic. Kedysi davno mi repasoval napravu na xsaru. Na webe ale nespomina, ze robi aj citroen c5. Volal som mu, a vravel ze to spravi, cena okolo 260 eur aj s materialom. Vraj pouziva sady SNR, po nejakych 80 eur na jedno rameno.


nebudu psát co si o daném člověku myslím, jen dám odkaz, přepočet na ojro snad zvládneš ... .link.

24.11.2016 18:57 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015079
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte majstri,

tiez sa chcem teraz pustit do vymeny lozisk v zadnom ramene na starej C5 I. Chcem sa este spytat ci je nezbytne nutne dat dole brzdic aj s kotucom aby sa dalo demontovat samotne rameno?
Naposledy co som uvolnoval tie dlhe skrutky v brzdici kvoli vymene kotucov mi dali riadne zabrat, myslim ze som sa pri uvolnovani a aj utahovani potil pol dna. Su asi po celej dlzke zalepene a neviem si ani predstavit ako sa da z brzdica ta srutka vytiahnut von, lebo ja som mal velky problem po odskrutkovani to tam nasadit naspat.
Pri uvolneni srobu aj tak unikala kvapalina medzi polovicami brzdica.
Dnes som skusal uvolnit tie skrutky a je to stale rovnaky porod. Cim to uvolnujete vy? nahrievate to niecim?
Este mi prosim potvrdte ci je symtomom nutnej vymeny lozisk aj nejaka vola v ramene ked sa zatrasie rukou? Ja totiz ziadnu volu ani v jednom ramene necitim pri traseni. Auto ma uz 260tis km a nikdy loziska neboli menene.
Pred par mesiacmi mi to riadne buchalo ci uz v zakrute ale pri nerovnostiach ale nejakym zazrakom to same prestalo
POzeral som navod na spravne poskladanie co sem zavesil PATaMAT a mam dost obavy ci to budem presne vediet podla toho poskladat nakolko to specialne naradie samozrejme nemam co verim ze nema ani vacsina servisov.
Vytlacil som si navod od Jumepa a ten vyzera o dost jednoduhsie.
Diky za kazdu odpoved.

24.11.2016 19:42 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015096
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ze to treba odvzdusnit atd je najmenej

treba tie brzdice dat dole, vylisovat to, vycistit diery a vymenit sroby a potom zlozit
povolujem to metrovou trubkou

25.11.2016 07:53 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015228
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
Dik Jumep. To vylisovanie skrutky potom robis na mieste vedla auta s pripojenym brzdicom, ci to odpojis a pouzijes nejaky velky hydraulicky lis?
Viete sa mi vyjadrit aj k "otestovaniu" lozisk zatrasenim? Pri poskodeni tak je vzdy nejaka vola alebo nemusi byt?

25.11.2016 09:58 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015257
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri aute na to uplne zabudni
sroby lisujem tak ze odrezem hlavu a potom v lise, urcite nie zavitom von lebo tel to lepidlo zbiera a dokaze roztrhnut lisovanim ten strmen

volu castokrat nie je citit aj ked je to zle

25.11.2016 15:06 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015322
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
treba tie brzdice dat dole, vylisovat to, vycistit diery a vymenit sroby a potom zlozit
povolujem to metrovou trubkou


Nic se lisovat nemusí, normálně se to lehce vyšroubuje přímo na autě z ramene, akorát se musí na správné místo přidat potřebné teplo, při kterém závitové lepidlo povolí a ztratí pevnost, úplně se rozsype na prach ... pak šroub povolíš jak po másle

25.11.2016 15:09 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015323
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Nemyslíš mne? a je to jak jsi psal nedavno že dᚠvědět - vyznělo to že jako předělávᚠramena po mně.


Majitel mě dřívějšího servisáka neprásknul. Ale trubky a koncové kroužky byly origo, gufera corteco, ložiska SKF ... a dělalo se to v praze...

25.11.2016 15:53 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015332
petrik1
Město: LV, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 51
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Nic se lisovat nemusí, normálně se to lehce vyšroubuje přímo na autě z ramene, akorát se musí na správné místo přidat potřebné teplo, při kterém závitové lepidlo povolí a ztratí pevnost, úplně se rozsype na prach ... pak šroub povolíš jak po másle


Ja som nad tým uvažoval len som mal strach či sa niečo iné neroztavý v brzdiči, nejaké tesnenia.. Môžem zohria miesto po celej dĺžke ako idú skrutky v brzdiči? Stačí to zahria teda PB horákom ? Meníš potom skrutky za nové aj keď nie sú zkrivené? díky.

25.11.2016 18:52 - Re: Zadní ramena - vrzání, kola do A, atd. / C5 I,II 3015363
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Majitel mě dřívějšího servisáka neprásknul. Ale trubky a koncové kroužky byly origo, gufera corteco, ložiska SKF ... a dělalo se to v praze...


Je to materiál který používám,ale nemusím být jediný a nejsem přímo z Prahy - a škoda (a co tomu bylo a po jakém nájezdu?) - a samo nikdo není dokonalej - mohla se vloudit chybka i když dávám záruku a je divné že by jí nevyužil

|< < 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 ... 59 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator