Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Klimatizace nechladí
|< < 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 ... 47 > >|
25.05.2017 06:56 - Re: Klimatizace nechladí 3068738
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, chlapi. Asi před měsícem mi dělali v servisu rozvody. Vzhledem k tomu, že jsem po ujetí 10 km tahal pravý přední podběh i s nárazníkem po zemi jsem do servisu zamířil znovu, kde se mi hluboce omluvili a zavolali asi 18 letého chlapce, který rozvody měnil k podání vysvětlení. No zapoměl prostě připevnit podběh k blatníku a vítr ve 130 km/h vše dokonal. Teď jsem ale zjistil, že nechhladí klimatizace, která bezpečně poslední 4 roky fungovala. Dotaz zní, musí se klimatizace vypustit a demontovat, při výměně rozvodů? Je možné, že mechanik v servisu něco udělal špatně (čidla atd) vzhledem k výše uvedené skutečnosti s podběhem? Díky za každou radu

25.05.2017 09:01 - Re: Klimatizace nechladí 3068772
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, klima sa vypustat nemusi
To ze fungovala 4 roky este neznamena ze nemohol v zime prasknut chladic. Ci dobre fungovala pred rozvodmi je ta spravna otazka

25.05.2017 09:01 - Re: Klimatizace nechladí 3068773
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bachman napsal(a):
Zdravím, chlapi. Asi před měsícem mi dělali v servisu rozvody. Vzhledem k tomu, že jsem po ujetí 10 km tahal pravý přední podběh i s nárazníkem po zemi jsem do servisu zamířil znovu, kde se mi hluboce omluvili a zavolali asi 18 letého chlapce, který rozvody měnil k podání vysvětlení. No zapoměl prostě připevnit podběh k blatníku a vítr ve 130 km/h vše dokonal. Teď jsem ale zjistil, že nechhladí klimatizace, která bezpečně poslední 4 roky fungovala. Dotaz zní, musí se klimatizace vypustit a demontovat, při výměně rozvodů? Je možné, že mechanik v servisu něco udělal špatně (čidla atd) vzhledem k výše uvedené skutečnosti s podběhem? Díky za každou radu


Nemusí se s klimou nic,ale pod nosníkem vedou trubky od klimi a mohl s nimi zahýbat a nebo je poškodit(nebo za motorem) - asi bych zajel někam a nechal zkontrolovat a naplnit klimu zjistit případný únik (jestli a kde) a potom zkusil reklamovat poškození vedení klimy - pokud bude poškození viditelné a ,,čerstvé"(v místě řemenice a nebo za motorem) možná může být šance na úspěch , může to být shoda náhod - už nízký tlak v okruhu klimy

25.05.2017 11:53 - Re: Klimatizace nechladí 3068967
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
No právě, že fungovala před tou výměnou rozvodů. Prakticky jsem jezdil jen s klimatizací a vypínal ji vždy jen 10 minut před dojezdem (na vysušení), jak mi někdo poradil. Včera jsem byl na naplnění a chlaďař mi říkal, že je totálně prázdná. Naplnil na 720 a dnes ráno zase všechno fuč. Je mi jasné, že je někde díra, jen mne napadlo, jestli ji museli v dílně demontovat a třeba špatnou montáží nezpůsobili únik. Díky za rady omrknu to a případně budu reklamovat.

25.05.2017 12:16 - Re: Klimatizace nechladí 3068981
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
ještě se zeptám "Jumep".
Prasklým chladičem myslíš , prasklý výparník? Nebo skutečný chladič?

25.05.2017 12:47 - Re: Klimatizace nechladí 3069004
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bachman napsal(a):
ještě se zeptám "Jumep".
Prasklým chladičem myslíš , prasklý výparník? Nebo skutečný chladič?

myslim ze jumep tim chladicem myslel kondenzator

29.05.2017 11:15 - Re: Klimatizace nechladí 3070262
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak před rokem sem nechal klimu naplnit chladila málo a syčeli tam hadi zbylo tam asi 120gr potom chladila OK.Letos už zase syčení a moc to nechladilo a tenhle víkend už ani nezapnul kompresor, takže je to prázdný.Vzhledem k tomu že autu je přes 10 let a dělali se na tom jenom klapky, tak asi ten kondenzátor už bude na hadry.Dotaz má cenu to ještě plnit a hledat kde to utíká? Nebo mam ten kondenzátor rovnou vyměnit, naplnit a až pak to sledovat?

29.05.2017 12:23 - Re: Klimatizace nechladí 3070284
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
Tak před rokem sem nechal klimu naplnit chladila málo a syčeli tam hadi zbylo tam asi 120gr potom chladila OK.Letos už zase syčení a moc to nechladilo a tenhle víkend už ani nezapnul kompresor, takže je to prázdný.Vzhledem k tomu že autu je přes 10 let a dělali se na tom jenom klapky, tak asi ten kondenzátor už bude na hadry.Dotaz má cenu to ještě plnit a hledat kde to utíká? Nebo mam ten kondenzátor rovnou vyměnit, naplnit a až pak to sledovat?


Já bych to nechal naplnit s barvivem a pokusil se zjistit únik - když se to někde projéví tak se odsaje chladivo zpět = může to unikat třeba kolem gumiček hadic,hadicemi,kompresorem a nebo opravdu kondenzátorem.

29.05.2017 21:12 - Re: Klimatizace nechladí 3070529
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jak velkej únik jsou vlastně schopný odhalit? Já jen že jsem si to před 2 měsíci nechal zkontrolovat na únik, následně plnil a poslední týden mi už klima zas syčí a chladí hodně vlažně...

29.05.2017 22:12 - Re: Klimatizace nechladí 3070587
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Jak velkej únik jsou vlastně schopný odhalit? Já jen že jsem si to před 2 měsíci nechal zkontrolovat na únik, následně plnil a poslední týden mi už klima zas syčí a chladí hodně vlažně...


Ak tam mas velky unik, tak by to mala zistit uz ta plniaca masina. Ale ak nic nezisti, tak sa pridava farbivo a po par dnoch prevadzky, najlepsie ak bolo cely cas sucho, treba s UV lampou skontrolovat kde to fuci. To farbivo bude v mieste uniku svietit. Ja osobne som vsak mal skusenost na zeninej C4, kde sme nevedeli najst kde to fuci. Tak som sa rozhodol ze vymenim kondenzator (ten chladic pred chladicom vody) lebo spoje boli v poriadku a vyparnik v pristrojovke sa mi nechcelo tahat von. A tiez logicky skor odide diel vystaveny pocasiu a kamienkom ako diel ktory si lezi ulozeny v kabine. Nakoniec sa ukazalo ze to bola dobra volba, kondenzator bol prezrany od soli rovno pod stredom vrtule sahary, takze to nebolo pri kontrole UV svetlom vidiet.

29.05.2017 22:48 - Re: Klimatizace nechladí 3070615
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nema to vyznam plnit
daj dole saharu a hned uvidis ake to je, staci sa toho dotkut ...

29.05.2017 23:46 - Re: Klimatizace nechladí 3070640
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jarduk napsal(a):
Jak velkej únik jsou vlastně schopný odhalit? Já jen že jsem si to před 2 měsíci nechal zkontrolovat na únik, následně plnil a poslední týden mi už klima zas syčí a chladí hodně vlažně...


Vodíkovou sondou skoro každý.

30.05.2017 07:37 - Re: Klimatizace nechladí 3070662
bachman
Město: Němčice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Mně to plní známý za darmo, takže v pohodě, ale kupodivu po naplnění to už týden drží. Prý mi to opravdu vypustili při měnění rozvodů. Neptejte se mne proč. Prostě jsem se jich zeptal a ono že jo, že kvůli přístupu k dílům.

30.05.2017 08:12 - Re: Klimatizace nechladí 3070689
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bachman napsal(a):
Mně to plní známý za darmo, takže v pohodě, ale kupodivu po naplnění to už týden drží. Prý mi to opravdu vypustili při měnění rozvodů. Neptejte se mne proč. Prostě jsem se jich zeptal a ono že jo, že kvůli přístupu k dílům.


Dobrej servis - to mají docela dobrej zdroj chladícího média.

31.05.2017 15:06 - Re: Klimatizace nechladí 3071002
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. mam dotaz - bratranec ma auto v oprave kvoli vymene kompresora klimy. vraj treba vycistit vsetky vedenia. Bratranec ale auto nutne potrebuje, tak mu servis povedal, ze mu vratia auto tak, ze namontuju novy kompresor, ale ho nezapoja do systemu. Je take nieco vobec mozne??? podla mna sa s takym neda normalne jazdit - alebo sa mylim? a jedna sa o sluzobnu cestu na 1500 km...

31.05.2017 17:29 - Re: Klimatizace nechladí 3071014
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked namontuju kompresor a nepripoja hadice a kable tak sa s tym da normalne ist

05.06.2017 11:31 - Re: Klimatizace nechladí 3071913
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim, tak sem to prohlížel a našel sem pod středem vrtule mastnej flek na kondenzátoru, trubky se zdaj být suchý čistý aspoň kam sem viděl a dohmatal se, takže je asi únik jasnej.Než se pustim do výměny tak se zeptám jak ho vypreparovat ven z auta? Musí se vypustit voda vyndat chladič motoru nebo se to dá nějak odsunout a vytáhout bez toho? A kudy se to vyndavá spodem nebo vrchem? Je potřeba sundavat nárazník?

05.06.2017 12:18 - Re: Klimatizace nechladí 3071917
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
Zdravim, tak sem to prohlížel a našel sem pod středem vrtule mastnej flek na kondenzátoru, trubky se zdaj být suchý čistý aspoň kam sem viděl a dohmatal se, takže je asi únik jasnej.Než se pustim do výměny tak se zeptám jak ho vypreparovat ven z auta? Musí se vypustit voda vyndat chladič motoru nebo se to dá nějak odsunout a vytáhout bez toho? A kudy se to vyndavá spodem nebo vrchem? Je potřeba sundavat nárazník?


Mělo by to jít - sundat hadice od vzduchu - ten jejich držák - vycvaknout uchyty chladiče - odklopit a pustit chladič dolejc - odpojit trubky od kondenzátoru(chladiče klimy)+ konektor snímače a vytáhnout směrem nahoru.

12.06.2017 20:36 - Re: Klimatizace nechladí 3073962
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak kondenzátor sem v sobotu vyměnil, mastný fleky měl dokonce na třech místech.Trochu to bylo jak tahat ježka z klece ale šlo to.Dneska sem to nechal naplnit i s tim barvivem a zdá se že operace se zdařila pacient je zdráv Prosvěcoval to tam potom uv lampou a nic nenašel tak snad to bude v cajku.Trochu mě překvapilo že tam nacpal 670gr neni to moc? myslel sem že tam patří 625 ale tak našel to v nějakejch tabulkách tak snad ví kolik.Teď je to mrazák jako blázen tak snad to vydrží

12.06.2017 23:22 - Re: Klimatizace nechladí 3074046
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Gramy neviem. Ale ked som bol plnit klimu, tak som bol u jedneho, co tvrdil, ze nepotrebuje vediet kolko gramov tam ma ist. Ze to pozna z budikov, z tlaku kolko dava kompresor a kolko je na vratke.
Co su velke (drahe) klimatizacie v nakupnych centrach atd, tam taktiez dopustaju klimu podla budikov, takze asi netrepal blbosti.

|< < 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 ... 47 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator