Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi
1 2 3 4 ... 19 > >|
29.10.2008 21:39 - Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 168998
karlos.8
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Už jsem tady znovu myslel jsem že je vše vyřešeno ale neni! Jestli už všichni víte tak mám 2.0 Hdi rok výroby 2002. Dříve se auto dostalo do nouzovího režimu při různých situacích! viz.dříve turbo což už jsme řešili.Nic to nepsalo a auto ztrácelo výkon. V Citroenu mě bylo řečeno že je to turbem náhle změna že je to pod tlakovým regulátorem tlaku což bylo vyměněno auto šlape zhruba 120km/h i 90km/h? A Palubní počítač napíše: Anomalie Antipoluction a Esp/Asr (mimo provoz) při vypnutí motoru a znova nastartování zhasne Esp/Asr a Anomalie Antipoluction stále svítí.
Při překročení 120km/h až 90km/h? Když jsem to měl v servise na nic nepřišli zkontrolovali všechny podtlaky a hadičky a řekli že nevědí čím to je že budou muset vyndat Turbo a další příslušenství okolo Turba. Jediný co Diagnostika píše je nízký tlak na turbu a zajímavé je že jsem po servise auto točil ve vysokých otáčkách a auto jelo jak blázen až do nějakých 180km/h. Pak jsem náhle snížil rychlost a ve 130km/h jsem dal Tempomat a bylo to v hajzlu! A znova se to všechno rozsvítilo a každá 2. pumpa byla moje! Tak už fakt nevím poradte!
Dík Karlos

30.10.2008 00:33 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 168999
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Skontroloval si vsetky trubky a hadice, Esp/asr sa zvykne rozsvietit pri strate podtlaku. To by mohlo sposobovat aj ostatne problemy.

30.10.2008 21:37 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 169000
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
v prvom rade skontroluj tesnost a priechodnost podtlakovej sustavy. Dalej funkcnost podtlakoveho piestu kory nastavuje klapku regulacie otacok turba (je namotovany priamo na turbe) Tu pisem moju skusenost s tymto problemom. .link. po odstraneni chyby som uz nabehal cca 30 tis km bez problemu

06.11.2008 19:06 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 169001
Jindra
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
A má to auto FAP ? Já mám podobný problém, s tím že první hláška je výdy "unblock diesel filter" a pak následují výše popsané hlášky. Mám za to, že je ucpaný FAP, ale včera když jsem nastartoval, začalo auto "pískat". Jemný, stejnoměrný pískot z prostoru motoru, z pozice řidiče na pravé straně vedle Hydroactiv. Tak teď nevím, jestli nebude problém taky v podtlakovém systému. Nerad bych koupil FAP (nebo asi spíš "vypláchl") a pak zjistil, že problém je jinde. Neumím si představit jak mám zkontrolovat rubky, vdždy je to pod kapotou samý motor . Mám 2,2 HDI automat.

03.07.2010 09:38 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349593
KvětošJBC
Město: JABLONEC NAD NISOU, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni.Včera při jízdě na dovolenou stejný problém. Rozsítila se chyba na ESP a ASR a následně hláška porucha emisního a výfukového systému. Jdu překontrolovat hadice jak píše tief a pak se uvidí. Auto samozřejmě jede ale ztratilo výkon. Máte s tím někdo novější zkušenosti? Dík

03.07.2010 10:06 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349595
Rena
Město: , Auto: Počet příspěvků: 92
99 Poslat soukromou zprávu
I nám se to občas stává. V hadicích to není, ty už jsou zkontrolované. Zazlobí to jen občas, nikdo na nic kloudného nepřišel, tak to zatím necháváme osudu...

03.07.2010 10:39 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349597
KvětošJBC
Město: JABLONEC NAD NISOU, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ponechat to osudu to možná ano. Ale já si myslím že je to třeba opravit. Chci zažít co nejméně situací jako byla včera.

03.07.2010 10:44 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349598
Rena
Město: , Auto: Počet příspěvků: 92
99 Poslat soukromou zprávu
No já bych to taky měla ráda opravené, ale zatím nikdo nepřišel na to, jak to odstranit. Zatím servisák zkontroloval ty hadice, vyměnil nějaký ventil ale stále to občas zazlobí. Takže to asi pořád není to pravé. Taky už nás to nebaví.

03.07.2010 17:05 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349605
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co je v diagnostike?

regulator tlaku paliva je ok?
vaha je ok?

nemente diely s tym ze snad sa trafim

03.07.2010 18:04 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349607
Rena
Město: , Auto: Počet příspěvků: 92
99 Poslat soukromou zprávu
Právě že v diagnostice není nic....

05.07.2010 20:51 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349731
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem na 2.2 hdi podobný problém. V citroenu chtěli vyměnit čidlo tlaku turba, jinak nevedeli. Dal jsem na rady jumepa a dalsich a sel po hadickach. Nejsem technik, takze nevim jak ji nazvat, ale byla to ta hadicka, co jde od civky u koule ridice za posilovac. Temer se tam neda dostat. Hadicka je vymenena a pata jezdi jak nova

09.07.2010 18:59 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349967
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Mám podobný problém - poraďte prosím.
Před týdnem po cestě na Slovensko mi po cca 50 km jízdy v jednom kopci vyskočila hláška "Depollution system faulty", rozsvítila se žkutá kontrolka motoru na přístrojovce a auto ztratilo výkon. Zkusil jsem to na místě vyřešit jednoduchými pokusy (vypnout, znova nastartovat, odpojit baterii) - beze změny. Takže jsem na Slovensko a pak v úterý zpět dojel v tomhle stavu se sníženým výkonem (po rovině vcelku OK, do kopců na D1 neudrží na pětku rychlost a zpomaluje, spotřeba nafty OK).
Po návratu jsem pročetl diskusi na tohle téma a zjistil, že sám s tím bez diagnostiky asi nehnu a auto ve středu hodil do servisu, kam to mám blízko (.link.
Dnes jsem auto dostal nazpátek s tím že p.Plachý mi řekl, že na tenhle problém nestačí a závadu odstranit nedokáže. Problém nízkého výkonu je podle něj v nesprávné regulaci turba, které ve vyšších otáčkách nevytváří dostatečný tlak, takže vstřikovače nejsou ochotny dát více paliva do válců. Ale proč se turbo nereguluje správně určit nedokázal. Výstupy z diagnostiky jsou prý divné a nejednoznačné - po vymazání všech závad (5 hlášek) a projetí auta se prý objevily nové (z toho jen 1 nebo 2 stejné - nesprávné signály z čidel tlaku) a některé zbylé vypadají jako nesmysly (jedna prý o žhavení, jedna o čidle chlazení a pak ještě o příliš bohaté aditivaci). Použitou diagnostiku nevím, Proxia to nebyla - nejel jsem tam na diagnostiku ale odstranění závady (takže výstup z ní ani nemám, veškeré info bylo jen ústní).
- Podtlakový regulační ventil je v pořádku (ten jsem zkoušel předtím i já)
- Spojovací podtlakové hadičky regulace prý jsou v pořádku
- Hadice a chladič za turbem jsou prý také v pořádku
- FAP filter prý je v pořádku (dle diagnostiky)
- Turbo se točí (mechanicky se zdá v pořádku)
- V palivové soustavě diagnostika žádné problémy nehlásí
- Startování a volnoběh - podle mě pocitově bez problémů
- Na neutrál nebo na jedničku jde motor vytočit až k 5.000 otáčkám (ale moc se mu tam nechce, jde to pomaleji)
- V zátěži motor nemá správný tlak za turbem (dle diagnostiky) a tedy ani správný výkon
- Pocitově při jízdě to vypadá, že dokud pedál plynu mačkám lehce, vše je OK, ale když překročím určitou hranici auto netáhne (dokonce mi připadalo, že když o kousek pedál povolím, tak se výkon o trochu zvýší)
- Asi to nesouvisí, ale přibližně před 1500km jsem měnil všechny filtry a olej (vše běžné díly z Automaxu).

Takže současná situace je, že že kontrolka motoru už nesvítí, warning log v autě je už čistý, ale závada přetrvává.
Můžete mi poradit buď nějakou konkrétní radu co dále zkusit, na co se zaměřit, nebo dobrý servis za rozumnou cenu v Praze který by mi pomohl? (Značkové měniče dílů si nechávám až jako poslední možnost)

09.07.2010 19:13 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349969
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
turbo ven,vycistit,promerit na stolici axialni a radialni vule a jezdis znovu jak kral

09.07.2010 19:17 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349970
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
1) A to se může stát takhle skokově (5 minut předtím táhlo OK)?
2) Nějaký tip na servis (nemám ani garហnatož stolici)?

09.07.2010 19:57 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349972
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
muze

za studena to delat nemusi ale za tepla ano
me to treba u Phedry delalo jednou za cas ale vzdy skoro presne ve stejnem miste
pak to zaclo casteji....
no my posilame turka uz jen do Special Turba v Prusankach..maximalni spokojenost
vyvaruj se taky takovym radoby repasum nebo turbum z polska

09.07.2010 19:59 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2349973
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navic 1.6 HDI trpi na turba pomerne hodne...ale bacha nemeni se jen turbo ..je to tesneni,filtr,nejake hadice mazani a s tim vymenit i olej v motoru,jinak to nema smysl

10.07.2010 18:28 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2350003
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem si dneska udělal pracovní sobotu, turbo vyndal, otevřel, v rámci možností vyčistil (hlavně mechanismus natáčení statorových lopatek, ale nebylo to zase nijak strašně zanesené), znovu vše poskládal a změna žádná - ani k lepšímu, ani k horšímu.
Ještě jsem si v rámci testování všiml jedné věci - při zkoušení na místě na neutrál se podtlakový ventil v žádném režimu ani o kousek nepohnul (ani na volnoběh, ani pod plným plynem) prostě do ventilu se takhle na neutrál nikdy nedostává podtlak - je to správně nebo je to chyba? Co se děje za jízdy při zátěži nevím, ale mám podezření, že totéž.

10.07.2010 21:26 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2350010
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
U Xantie, 2.0HDi, 80kW jsem měl jednou něco podobného a nakonec to byla prasklá hadice od turba (na Xantii byla vidět mezi chladičem a motorem). Už nouzová oprava několika vrstvami pevnostních pásek byla znát a po její výměně jsem si myslel, že mám nový motor.

11.07.2010 08:19 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2350025
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Tak jsem si dneska udělal pracovní sobotu, turbo vyndal, otevřel, v rámci možností vyčistil (hlavně mechanismus natáčení statorových lopatek, ale nebylo to zase nijak strašně zanesené), znovu vše poskládal a změna žádná - ani k lepšímu, ani k horšímu.
Ještě jsem si v rámci testování všiml jedné věci - při zkoušení na místě na neutrál se podtlakový ventil v žádném režimu ani o kousek nepohnul (ani na volnoběh, ani pod plným plynem) prostě do ventilu se takhle na neutrál nikdy nedostává podtlak - je to správně nebo je to chyba? Co se děje za jízdy při zátěži nevím, ale mám podezření, že totéž.


proc myslis ze existuji specializovane firmy ktere provadi test,cisteni a castecne opravy turba ? ...co si myslis ze na kolene doma na stole zmuzes ??
turbina kdyz prijde ,bit jen z cisteni,je ve vizualnim stavu noveho kusu,vevnitr i venku a samozdrejme i s protokolem....na stolici se provani nastaveni jak podtlakoveho/tlakoveho ovladani tak ruzne testy v ruznych teplotach a otackach
to ze sis udelal pracovni sobotu je supr ,ale uplne k nicemu

11.07.2010 19:22 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 2350063
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za podporu , ale aspoň člověk pozná zblízka své auto.
Jsou věci, na které jsem si troufnul = vyčištění těch naklápěcích lopatek a mechanismu, který s nimi hýbe a pak věci do kterých bych nešel - rozebírání středu s turbínami - ale aspoň jsem viděl v jakém je stavu.
Ty nabízené Prušánky (special turbo) jsou hezké, ale to mám přes celou republiku a v Praze, pokud jsem pochopil, servis nemají, jen sídlo společnosti.
Musím tu najít nějaký servis, který se o to postará komplet i s montáží/demontáží (to, co jsem dělal v sobotu na chatě, se mi v Praze na ulici dělat nechce). Máte někdo konkrétní tip (nejlépe Praha 10 a okolí)?

1 2 3 4 ... 19 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator