Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi
|< < 1 ... 16 17 18 19
09.04.2018 18:52 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3147215
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podtlakove ovladanie swirlu
.link.

09.04.2018 22:23 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3147287
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nova koule ?.link.



to je z aliexpresu chci jí také a za kolik? - třeba bude levnější než diagbox a je to univerzál na všechny značky ?

Ale k věci 10.možností - podtlaky (nebo regulace turba ) hodí chybu až po určité chvíli a při ustálené rychlosti nad 2000ot (to zas moje koule.

04.09.2018 16:41 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3178585
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Tak OPRAVENO, auto už zase do kopců lítá (v mezích možností motoru)
Chybka byla v podtlakové hadičce mezi elektroventilem a podtlakovým regulátorem na turbu - sice nebyla prasklá, ale v jednom místě, kde prochází blízko bloku motoru se zbortila a byla z ní napořád placička. Zatím jsem vyměnil její vadnou část (+přidal tepelnou ochranu), pokud by ještě zazlobila, koupím novou (ale je k ní ve střední části strašný přístup).

Ahoj,mám stejný problém jako tady Tomas T auto je v servisu C5 I HDi rok 2002 be z Fapu , je bez výkonu,prakticky na 4 a 5 nereaguje na plyn,3 uz trochu ano ale stejne to není ono.Dvakrát když jsem při
předjíždění dal plnej tak auto zdechlo úplně,musel jsem odpojit baterii.Žadná hláška se neobjeví.Nyní na diag.nízký tlak na turbu a prý bez hodnot,mají tam prý být 4 hodnoty.Jednou měněná řidicí jednotka,váha ale naposledy mě dělal vstřik,nejeto mam tak 200000km.Prosím o rady,pročetl jsem téma do konce ale nejpravděpodobnější se mě zdá ten problém co měl Tomas i když servisák žádnou chybu v podtlakové hadičce mezi elektroventilem a podtlakovým regulátorem na turbu nenašel,všem předem děkuji za rady.

04.09.2018 21:14 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3178589
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
usbéčko napsal(a):
TomasT napsal(a):
Tak OPRAVENO, auto už zase do kopců lítá (v mezích možností motoru)
Chybka byla v podtlakové hadičce mezi elektroventilem a podtlakovým regulátorem na turbu - sice nebyla prasklá, ale v jednom místě, kde prochází blízko bloku motoru se zbortila a byla z ní napořád placička. Zatím jsem vyměnil její vadnou část (+přidal tepelnou ochranu), pokud by ještě zazlobila, koupím novou (ale je k ní ve střední části strašný přístup).

Ahoj,mám stejný problém jako tady Tomas T auto je v servisu C5 I HDi rok 2002 be z Fapu , je bez výkonu,prakticky na 4 a 5 nereaguje na plyn,3 uz trochu ano ale stejne to není ono.Dvakrát když jsem při
předjíždění dal plnej tak auto zdechlo úplně,musel jsem odpojit baterii.Žadná hláška se neobjeví.Nyní na diag.nízký tlak na turbu a prý bez hodnot,mají tam prý být 4 hodnoty.Jednou měněná řidicí jednotka,váha ale naposledy mě dělal vstřik,nejeto mam tak 200000km.Prosím o rady,pročetl jsem téma do konce ale nejpravděpodobnější se mě zdá ten problém co měl Tomas i když servisák žádnou chybu v podtlakové hadičce mezi elektroventilem a podtlakovým regulátorem na turbu nenašel,všem předem děkuji za rady.

Zajeď k někomu na diagnostiku kdo s ní umí.

05.09.2018 16:29 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3178791
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zajeď k někomu na diagnostiku kdo s ní umí.


Takže kdyby to uměl tak zjistí co tomu schází pouze diagnostikou?O.k.Je tady jeden co je šikovnej právě na diag.Díky.

11.10.2018 13:21 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3184195
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,v servisu mě řekli ze by to mohlo být Vakuové čerpadlo,nebo že se trochu ztrácí u spoje k posilovači,turbo že dává klapka funguje(je slyšet) vyměněn el.ventil ale asi zbytečně,tady jsem nic o Vakuovém čerpadlu nic nevyčet,mohlo by to byt?Diky.

11.10.2018 14:26 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3184197
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
menime menime menime
nie je jednoduchsie tam napichnut merak a zmerat aky podtlak to v systeme robi a ci a ako sa straca?

dojdi na zraz, pozreme to a zabijes 2 muchy jednou ranou
spravis si fajn vikend a v horsom pripade budes viediet co je za problem, v lepsom pojdes s opravenym domov

29.10.2018 20:39 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3188370
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
menime menime menime
nie je jednoduchsie tam napichnut merak a zmerat aky podtlak to v systeme robi a ci a ako sa straca?

dojdi na zraz, pozreme to a zabijes 2 muchy jednou ranou
spravis si fajn vikend a v horsom pripade budes viediet co je za problem, v lepsom pojdes s opravenym domov


Ahoj,díky jumep za ochotu a rady a za nabídku,je fain ale asi se tam nedostanu,byl jsem na dvou prvních ale nyní mě to nevyjde časově.Auto nyní jezdí,turbo plní a zabírá o.k.je to jiné svezení,ale po opravě jsem chtěl předjet do kopce nakladak tak jsem to sešlápl a jelo fain ale na horizontu se vše rozsvítilo a zdechlo.Musel jsem odpojit baterii abych dojel,takže zas tak...

30.10.2018 20:49 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3188459
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Jestli jako laik můžu poradit něco z vlastní zkušenosti: Zkus zkontrolovat tlakové hadice za turbem, ty velké tlusté. Ale pořádně, nejlépe je sundat. Mě se stalo na Xantii i tady na C5 (v podstatě stejný motor), že praskly tak blbě, že to nebylo vidět a ani slyšet. V určitých situacích tlak udržely natolik, že auto jelo, ale pak si jednou "pšoukly" trochu víc, tlak šel do háje a řídící jednotka do nouzového režimu. Na chvíli pomohlo je omotat celou rolí pevnostní pásky, ale vydrželo to jen asi 1-2 týdny než dorazily nové hadice.

31.10.2018 19:52 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3188576
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Martin napsal(a):
Jestli jako laik můžu poradit něco z vlastní zkušenosti: Zkus zkontrolovat tlakové hadice za turbem, ty velké tlusté. Ale pořádně, nejlépe je sundat. Mě se stalo na Xantii i tady na C5 (v podstatě stejný motor), že praskly tak blbě, že to nebylo vidět a ani slyšet. V určitých situacích tlak udržely natolik, že auto jelo, ale pak si jednou "pšoukly" trochu víc, tlak šel do háje a řídící jednotka do nouzového režimu. Na chvíli pomohlo je omotat celou rolí pevnostní pásky, ale vydrželo to jen asi 1-2 týdny než dorazily nové hadice.

Ahoj Martine,díky za radu vykouším ji a radši hadice vyměním,díky.

31.07.2019 14:36 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3232262
abart
Město: Lodenice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 57
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, jen bych si rád odsouhlasil, zda je můj "duševní postup" správný - pro vyzkoušení, zda funguje regulace turba (membrána, táhlo na turbu) připojím podtlakovou hadičku co vede k regulaci turba přímo na vývěvu. Tím bych měl vyzkoušet, zda auto zatáhne od spodu - samozřejmě s citem a než to spadne do nouzáku.....

Aktuální problém - turbo "zatáhne" pozdě a zhoršuje se to - nyní až nad 3000 ot.....
C5 2,0 hdi rok 2003, motor RHS.
Proběhla kontrola vzduchových hadic i hadice podtlaku, vyzkoušena jiná váha vzduchu.

06.08.2019 17:54 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3232991
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
rhs - 90% toto robieva vaha

22.07.2023 19:34 - Re: Auto ztrácí výkon / C5 I 2.0 HDi 3364746
gurney
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, prosím o schéma podtlaku na C5 II 2,0 HDI 100kW RHR.

Rád bych na to zítra kouknul.

|< < 1 ... 16 17 18 19


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator