Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 68 > >|
19.04.2010 19:56 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2342863
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Treba citat, dozvies sa ze je to nic nehovoriac hlaska, podla toho co popisujes sa ti motor hadze do nudzoveho rezimu. Kazdopadne musis ist na diagnostiku, bez nej sa tazko nieco taketo hlada.

19.04.2010 19:57 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2342864
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
ESP je len vedlajsi efekt poruchy motora ... slaby tlak turba moze byt nejaka netesnost, horsie turbo, vadna regulacia tlaku , pripadne nieco uplne ineho ... mal si to na poriadnej diagnostike ?

19.04.2010 20:11 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2342867
Liborsali
Město: Břeclav, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Předpokládám že diagnostika byla OK. Do tohoto servisu jezdím pravidelně a jsem s ním spokojený. Dneska jsem si nechal udělat tu diagnostiku a chystám se v týdnu to auto tam nechat aby mi to kousek po kousku prošel a našel závadu. Jenom jsem myslel že bych tu našel aspoň základní odpověď abych věděl kde hlavně hledat. Doufám že nebude vychozené turbo

19.04.2010 22:23 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2342927
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Liborsali napsal(a):
Předpokládám že diagnostika byla OK. Do tohoto servisu jezdím pravidelně a jsem s ním spokojený. Dneska jsem si nechal udělat tu diagnostiku a chystám se v týdnu to auto tam nechat aby mi to kousek po kousku prošel a našel závadu. Jenom jsem myslel že bych tu našel aspoň základní odpověď abych věděl kde hlavně hledat. Doufám že nebude vychozené turbo


Zatím vždy a každému s poruchou byla hláška vysoký tlak- což je logické z důvodu že turbo je v nízkých otáčkách otevřeno naplno a s rostoucími otáčkami se přivírá(snižuje jeho výkon)(zjednodušeně řečeno) Pokud ti to hlásí nízký tlak tak podle mne nefunkční regulace výkonu(ten mechanismus v turbu co přivírá průchod přes turbo-přidřený v zavřeném stavu) nebo nefunkční elektro ventil,který to drží též zavřené,ale ten podtlak by za čas utekl,nebo jen vadné čidlo,váha-to by byly ty nejlepší závady-diagnostika by mněla říct víc.

20.04.2010 19:49 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2343026
Liborsali
Město: Břeclav, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
V pondělí to dávám do servisu tak jsem sám zvědavý co mi tam najdou, budu informovat.

13.05.2010 09:15 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344691
barry
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Mám 2,2HDi FAP r.v.2004. Stalo se mi, že jsem udusil motor (při zařazené rychlosti, bez plynu pustil spojku) a po novém nastartování už byla hláška na displeji. Na přístrojovce svítí kontrolka motoru a hláška "servis". Nepomohlo protažení po dálnici, vyšší otáčky ani odpojení baterky. Diagnostika nehlásí žádnou poruchu. Filtr už jsem vypral. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo radu, jak na to? Krátké trasy jezdím jen minimálně a hlášení závady se na provozu nijak neprojevují (výkon, rychlost).

13.05.2010 09:53 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344693
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
barry napsal(a):
Mám 2,2HDi FAP r.v.2004. Stalo se mi, že jsem udusil motor (při zařazené rychlosti, bez plynu pustil spojku) a po novém nastartování už byla hláška na displeji. Na přístrojovce svítí kontrolka motoru a hláška "servis". Nepomohlo protažení po dálnici, vyšší otáčky ani odpojení baterky. Diagnostika nehlásí žádnou poruchu. Filtr už jsem vypral. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo radu, jak na to? Krátké trasy jezdím jen minimálně a hlášení závady se na provozu nijak neprojevují (výkon, rychlost).
Ta hláška by mněla zmizet tak po 5. startech,ale některé jen diag.- poznámka filtry se neperou,ale mnění!!!


13.05.2010 10:17 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344694
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
barry napsal(a):
Mám 2,2HDi FAP r.v.2004. Stalo se mi, že jsem udusil motor (při zařazené rychlosti, bez plynu pustil spojku) a po novém nastartování už byla hláška na displeji. Na přístrojovce svítí kontrolka motoru a hláška "servis". Nepomohlo protažení po dálnici, vyšší otáčky ani odpojení baterky. Diagnostika nehlásí žádnou poruchu. Filtr už jsem vypral. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo radu, jak na to? Krátké trasy jezdím jen minimálně a hlášení závady se na provozu nijak neprojevují (výkon, rychlost).


ak svieti service a bolo antipollution fault, isto tam je nejaka chyba citatelna diagnostikou

13.05.2010 13:52 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344722
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ta hláška by mněla zmizet tak po 5. startech,ale některé jen diag.- poznámka filtry se neperou,ale mnění!!!

On mluvil nejspíš o FAP jako o filtru, který má vypraný.

13.05.2010 16:48 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344728
barry
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Samo, že FAP filtr. Diagnostika nenašla nic, žádnou závadu, vše OK. Ani vícenásobné nastartování hlášku nevypnulo. V servisu se divili, že svítí spolu symbol motoru a nápis service. K tomu co chvíli naskočí zpráva o závadě na displeji.

13.05.2010 17:00 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344729
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
este raz, ak svieti kontrolka motoru - chyba tam je a je citatelna diagnostikou, zmen servis

13.05.2010 17:01 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344730
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Spis jakou diagnostiku k tomu pouzili. Bez Lexie nezjisti skoro nic.

16.05.2010 09:15 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344844
barry
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Zeptám se jako blbec: Co je Lexie?
Hlášku mi odstraňovali už dvakrát a auto potom jezdilo v pohodě stejně, jako s ní. Jen neotravovala. Zjistil jsem, že se objeví, když zapomenu vyhodit rychlost a motor udusím. Všichni to svádějí na bohatou směs ve výfuk. potrubí (katalizátoru).

16.05.2010 09:20 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344845
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
tu hlašku nevím,ale dojíždění,,udušení"nesnáší dvouhmotny setrvák

16.05.2010 10:43 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344852
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Lexie (Lexia) je diagnostika Citroënu. Vyčte případné chyby (závady) a jiné údaje z BSI tvého auta.
Pokud je použita jiná diagnostika než Lexia , tak nemusí vyčíst vše z řídící jednotky vozu (BSI) a nebo je vyčte chybně. I proto tady jumep ti napsal abys změnil servis. Hledej takový který skutečně uvedenou diagnostiku pro Citroën má. (a pak ještě je důležité aby ten kdo s ní pracuje taky uměl a znal co hledat)

16.05.2010 11:57 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344855
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
barry napsal(a):
Zeptám se jako blbec: Co je Lexie?
Hlášku mi odstraňovali už dvakrát a auto potom jezdilo v pohodě stejně, jako s ní. Jen neotravovala. Zjistil jsem, že se objeví, když zapomenu vyhodit rychlost a motor udusím. Všichni to svádějí na bohatou směs ve výfuk. potrubí (katalizátoru).


Naftovy motor nema moc spolocne s bohatostou zmesi, taka vec tam neexistuje, jedine co je sledovane je teplota a tlak vo vyfuku - cize ZMEN SERVIS - ak je niekto schopny hentake nieco povedat s uplnou vaznostou - ZMEN SERVIS kym tomu autu nespravia nieco viac, bude tam nejaka chyba tlaku niecoho predpokladam a to sa da riesit


tomc napsal(a):
tu hlašku nevím,ale dojíždění,,udušení"nesnáší dvouhmotny setrvák


stale nechapem co by malo vadit 2 hmotnemu zotrvaku
z principialneho hladiska - brzdis motorom - tym ho relativne podtacas, rozbiehas sa - tym ho tiez podtacas vo svojej podstate, zadusenie motora stupenim na brzdu je v podstate to iste len pri nizsich otackach
skor si myslim ze mu vadi podpalenie spojky / dlhe rozbiehanie cez spojku, ale to vadi v tej spojke vsetkemu a kazdej spojke

tot moj nazor, rad budem ak mi to niekto objasni viac - co prehliadam, ak nieco

16.05.2010 12:13 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344861
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
dvouhmotný setrvák nemá rád skoro všechno.kamoš zapadl s KIOU a bylo vyděláno cukání ho zlikvidovalo.cena v servise skoro 70tkč naštěstí to vzali jako zaruční opravu prostě dvouhmotný setrvák je na dálnici do města a kolem komína dostává kapky. naštěstí PSA vydrží víc jak koncernové pro koncernové vyrábejí klasické sady aby koktavky nemusely tak často investovat do dvouhmotných nesmyslu taxi a jiní komináři si je montují.

16.05.2010 13:27 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2344888
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo ale to nema nic spolocne s tym ze tomu vadi zadusenie motora, presne to co hovoris je prehrievanie spojky skrz rozbiehanie sa cez spojku, ten kamos tu spojku podpalil tym ze zapadol ... takze stale som sa nedozvedel nic preco by tomu malo vadit podtacanie a este neviem co ...

18.05.2010 15:25 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2345364
barry
Město: Turnov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
OK, díky za radu i poučení. Příště je "prověřím". Jen zatím netuším, ke komu dál. Žádné kladné reference z okolí nejsou.

18.05.2010 17:01 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 2345373
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co takto holetin?

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator