Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
1 2 3 4 ... 68 > >|
25.06.2008 10:39 - Antipollution system faulty - dieselové motory 166539
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Nestretol sa zatial niekto z vas s takouto hlaskou?

25.06.2008 15:08 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166540
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
tato hlaska v podstate muze reprezentovat "jakoukoliv" zavadu na mtoru.
Vzhledem k tomu, ze mas HDi tak to muze byt napr. priucpany FAP filtr, tedy filtr pevnych castic na vyfuku, viz napr. zde: .link.
Ale take to muze znamenat netesnost nejake z hadic nasavani vzduchu, prasklou trubicku podtlaku, ci jenom upadenou atd. atd. Tech veci muze byt vice. Idealni, a v podstate to je univerzalni rada pri vetsine problemu, je zajet si nekam kde ti to napichnou na autodiagnostiku a zkontroluji zavady, potom budes vedet vic.

25.06.2008 16:21 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166541
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Vdaka za odpoved. Stalo sa to prave vcera bratovi pri ceste do Bulharska. Auto stratilo vykon, po dialnici to ide najviac 120 km/h. Mal aj taky dojem ako keby bola niekde povolena nejaka hadica, kdesi pocul ze mu to tam prefukuje. Caka ho este cesta na slovensko tak neviem ci to nemoze nejako poskodit autu a motoru. Este sa chcem spytat ci vsetky HDI motory v C5-kach tohto rocniku vyroby maju FAP filter.

25.06.2008 16:32 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166542
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
co vim, tak vsechny to nemaji, ale nereknu ti ktere ano a ktere ne.

Vyrid brachovi, at prozkouma motorovy prostor a zkontroluje vsechny hadicky a trubicky, trubkohadice a podobne. Staci kdyz nekde bude uvolnena, nebo praskla a bute to sat falesny vzduch.
Pokud se mu podari zavadu odstranit a i kdyz ne, tak z nouzoveho rezimu se da dostat tak ze odpojis baterku. Ovsem pokud by se mu nepodarilo najit problem a pripadne odstranit, asi mu to do nouzoveho rezimu spadne znovu

No hodne stesti, tedy tvemu bratrovi

25.06.2008 17:11 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166543
syky
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
řešil jsem tento problém asi před půl rokem, a závada byla v prasklince na plastovém potrubí pro přívod vzduchu do turba. po této hlášce se spustí omezovač, který nedovolí dostat auto do vyšších otáček. ten se dá oblbnou vypnutím a znova nahozením motoru (jel jsem takto trasu ostrava-pardubice=bomba!!!). co se týče FAP byla mi dána informace, že u ročníku 2002 je součástí pouze motoru 2,2 HDi.

26.06.2008 07:53 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166544
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Dakujem obom za uzitocne informacie. Bracho poodpajal nejake hadice v motorovom priestore a potom ich znova popripajal, nastartoval, stale to tam svietilo, ale po prudkom zoslapnuti plynu na zem odrazu zabralo aj turbo a hlaska sa stratila, zatial na stalo. Co sa tyka FAP filtra mam taky dojem ze ho nemam, aspon nikde som nezistil ze by som ho mal mat, preto som aj dal otazku ci to maju vsetky C5-ky. Zda sa ze problem je vyrieseny (zatial).

27.06.2008 05:09 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166545
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
pre MaTo, ja tu hlasku poznam tu som daco o nej aj napisal .link.
co sa tyka FAP v 2.0 HDI rocnik 2002 tak ja FAP filter mam. Auto bolo dovezene z Nemecka v r.2006 a ked s nim bol otec prvy krat na slovensku v servise, tak nanho servisaci pozerali ako na zazrak, lebo dovtedy videli FAP len v 2.2 HDI. Z toho mi vyplyva, ze pravdepodobne zo zaciatku 2.0 HDI urcene pre vychodny trh, FAP nemali alebo len za priplatok.

30.06.2008 08:58 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166546
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Tak zasa sa mi objavila ta hlaska a auto zacalo strasne cmudit, z vyfuku vychadza cierny dym. Zasa to obmedzilo vykon a svieti Autopollution fault. Viete niekto co by to mohlo byt? Ta hlaska by mohlo signalizovat nejake prasknute potrubie ale ten cierny dym? O tom ze auto ma FAP filter neviem, zatial som to nezistil.

30.06.2008 09:15 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166547
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
hmm, to by mohlo uz byt neco vaznejsiho .... pokud to zacalo kourit, bude problem nekde v motoru, vstrikovani, nebo buh vi co.
Mozna ti nekdo zkusenejsi poradi par tipu na co kouknout, ale diagnostice se asi nevyhnes.

30.06.2008 11:12 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166548
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
MaTo: zacni dokladnou kontrolou vsetkych hadiciek a trubiciek v motore a daj si zalezat nakazdej jednej. Kazdu skontroluj na praskliny ...

30.06.2008 13:21 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166549
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
A co ten cierny dym z vyfuku? Volal som do citroenu tak vraveli ze to asi na 90 percent bude FAP-ka. Ale ze viac ukaze proxia.

30.06.2008 13:47 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166550
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
no, je spousta veci co muze ovlivnit kourivost, jendou z nich je i spatne spalovani coz muze zapricinit, jak psal tief, i praskla nebo vupadena hadicka ci podobne.

30.06.2008 15:10 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166551
syky
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
po mích zkušenostech bych navštívil nějaký autoservis, kde mají čtečku počítačů. v citrenu za to chcou cca 1200.-, ale má to už spoustu malých servisů. mně to přečetli za 300.- . zjistili mi krátkobý vyšší tlak na přívodu do turba, tak jsme vydedukovali , a posléze našli prasklinku v potrubí. z těch hlášek jde opravdu poznat hodně, a minimálně tě to nasměruje na určitý směr hledání. mně to četli na nějaký mašince od boshe. co se týče FAPu, bylo mi v citrenu řečeno, že při jeho zanesení, či nefunkčnosti, to nemá žádný vliv na výkon motoru, akorát auto začne kouřit jako normální diesel. ale tuto informaci vlastní zkušeností nezaručím.
hodně zdaru

30.06.2008 15:30 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166552
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
"" co se týče FAPu, bylo mi v citrenu řečeno, že při jeho zanesení, či nefunkčnosti, to nemá žádný vliv na výkon motoru, akorát auto začne kouřit jako normální diesel. ale tuto informaci vlastní zkušeností nezaručím. ""

Tak tuto informaci musim vyvratit, FAP pokud je zaneseny zapricinuje jednoznacne slabsi vykon motoru. Viz zkusenosti nekolika lidi co vycistenim FAPu prosli. Sam tuto zkusenost zatim nemam, ale je to logicke. Kdyz se filtr zanese, zamezi tak take odtoku spalin vyfukovym potrubim, cili snizi se tak logicky i vykon .... A jestli to zacne kourit? Je to dost mozne, jelikoz uz nefiltruje.

30.06.2008 15:45 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166553
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no ja nevim jak to ve skutecnosti je ale pokud to hlasi ze je ucpany tak vykon se snizi a navic naroste spotreba protoze ma automaticke cisteni a pak se ho snazi stale cistit a to vzrustaji otacky ja mam 1,6 a u te ma zivotnost sto tisic pak je na vymenu aspon podle odborniku v servisech co jsem zjistil

01.07.2008 08:22 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166554
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Tak chybu som asi nasiel. Na hrubej hadici (v pravej spodnej casti motoroveho priestoru ohnuta do tvaru Z) ktora by mala spajat turbo a maly chladic ktory schladzuje vzduch pred tym ako ide do turba je prasklina a dost velka. Radil som sa z jednym servisakom tak vravel ze by to malo byt to a malo by to zapricinovat aj ten cierny dym z vyfuku. Cez vikend sa na to kuknem a napisem. Zatial vdaka za postrehy a pomoc.

01.07.2008 17:32 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166555
djslup
Město: Humenné, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
aj ja mam takyto problem jazdim s tym uz skoro druhy rok a motoru nic nieje.. ked mi to zacalo ukazovat ukazovalo to stale.. ale asi po mesiaci sa to ukludnilo... mam pre vas navod ako jazdit aj s tym.. ja mam 2,2 hdi a musi sa jazdit iba do otacok 2000 a cim skor hadzat vyšši rychlostny stupen jednorazovo to znesie aj 4-5000 otačok ale o5 do normlau a ked budete jazdit do rychloti 80 km/ hod tak vam to neukaze nikdy

07.07.2008 09:10 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166556
MaTo
Město: Senec, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Tak chyba je odstranena. Vymenil som tu hrubu hadicu o ktorej som pisal a vsetko je uz OK. Co sa tyka FAP filtra tak moje auto ho nema a nemaju ho (alebo nemali by ho mat) HDI-cka 2.0 z rokom vyroby 2002. Hlaska Antipollution fault moze znamenat aj ine poruchy motora (chyba vstrekovania, zly tlak, posahane turbo atd...), je to vseobecna hlaska.

07.07.2008 13:18 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166557
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
jj, je to tak jak jsem psal uz vyse.
Jsem rad ze jsi to vyresil

15.07.2008 19:15 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 166558
jouza
Město: Chomutov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
take sem nedavno resil podobny problem v citroenu mi tvrdili ze to je stoprocentne FAP auto nechtelo jet omezeni vykonu no hruza ve finale prisli na to ze netesni membrana co ovlada podtlaky k turbu takze mi tam malem narvali FAP za strasny penize misto toho aby poradne zjistili co tomu je a ta membrana i spraci vijde okolo 700kc.

1 2 3 4 ... 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator