Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Level of diesel antipollution aditivum low
|< < 1 2 3 4 5 > >|
26.04.2010 22:51 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343461
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nenadavaj a dost offtopicu, take mozeme na chate preberat

27.04.2010 06:00 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343472
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Me to v taky ukazuje nejakych 85g aditiva a zadna hlaska se zatim neukazala. Taky by me zajimalo na kolik km to jeste vydrzi.

30.04.2010 15:02 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343702
Barlow
Město: Petrovice u Blanska, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 152
99 Poslat soukromou zprávu
jumepe>> Tak hladina DXP42 zmerena cca 16 mm. Dle tabulky asi 1,6 l.

30.04.2010 15:15 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343707
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dle tabulky sa ti to teda coskoro by malo ozvat ze nizka hladina
cize by si sa mal pripravit na to ze to bude treba riesit ...

30.04.2010 16:00 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343718
Barlow
Město: Petrovice u Blanska, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 152
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
dle tabulky sa ti to teda coskoro by malo ozvat ze nizka hladina
cize by si sa mal pripravit na to ze to bude treba riesit ...

Jo to jo. A odpovida to i kilakum real 196 kkm tzn 30 kkm bych asi mohl dat.

30.04.2010 16:05 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343720
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak si cital co som pisal, zacne to pisat ked tam je asi 1.5l
tak som zvedavy kedy sa to tebe zjavy

30.04.2010 16:08 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343722
Barlow
Město: Petrovice u Blanska, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 152
99 Poslat soukromou zprávu
to jsem cetl, ale aditivovat by to melo i z tech 1,6 l ne?a na to neco najezdim ne? Ale pockam jestli ta hlaska naskoci.

30.04.2010 16:19 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2343724
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jj, urcite nieco nabehas, ale tak po 10t si zasa skontroluj hladinu

14.05.2010 17:24 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2344789
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
zdravim všechny...
tak mám C5 cca 1 měsíc a začalo mi to hlásit taky - level of diesel antipollution additive low
pročítám všechny možný fora a jsem z toho docela na švestku...tohle auto jsem si kupoval z důvodu, že se mi začalo moje BMW sr*t a tak jsem ho prodal a koupil si tohle - jak jsem již psal tak jezdím cca měsíc a tiše jsem doufal, že se mi nic nevys*re a ejhle je tady první "porucha" a zrovna né z těch nejlevnějších jak pročítam všechny ty stránky.
Chtěl bych se zeptat všech zkušenějších majitelů C5 "co se s tím dá udělat" poraďte prosím, kde nejlevněji, ale efektyvně tuto závadu odstranit a zda je nutné vyměnit či vyčistit filtr nebo stačí jen dolít addit. ? Obvolával jsem už "pár" známích i neznámích a docela jsem koukal...spoustu mechaniků ani netušilo o čem vůbec mluvim a co po nich chci...přímo v citroenu mi řekli cena cca 14000,- Kč a "známej mího známího" by mi to prý spravil ale musí to rozebrat aby zjistil zda se filtr dá vyčistit nebo se bude muset koupit novej - pak dolít addit. a stejně musí do citr. na diag. aby mi to nehlásilo tu chybu...hmm tak nevim co na to říct a proto ještě jednou žádám všechny co s tím mají nějakou zkušenost aby mi poradili co mám dělat dál...díky moc všem za jakoukoliv odpověď.

14.05.2010 18:56 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2344791
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Leonidas.1 napsal(a):
zdravim všechny...
tak mám C5 cca 1 měsíc a začalo mi to hlásit taky - level of diesel antipollution additive low
pročítám všechny možný fora a jsem z toho docela na švestku...tohle auto jsem si kupoval z důvodu, že se mi začalo moje BMW sr*t a tak jsem ho prodal a koupil si tohle - jak jsem již psal tak jezdím cca měsíc a tiše jsem doufal, že se mi nic nevys*re a ejhle je tady první "porucha" a zrovna né z těch nejlevnějších jak pročítam všechny ty stránky.
Chtěl bych se zeptat všech zkušenějších majitelů C5 "co se s tím dá udělat" poraďte prosím, kde nejlevněji, ale efektyvně tuto závadu odstranit a zda je nutné vyměnit či vyčistit filtr nebo stačí jen dolít addit. ? Obvolával jsem už "pár" známích i neznámích a docela jsem koukal...spoustu mechaniků ani netušilo o čem vůbec mluvim a co po nich chci...přímo v citroenu mi řekli cena cca 14000,- Kč a "známej mího známího" by mi to prý spravil ale musí to rozebrat aby zjistil zda se filtr dá vyčistit nebo se bude muset koupit novej - pak dolít addit. a stejně musí do citr. na diag. aby mi to nehlásilo tu chybu...hmm tak nevim co na to říct a proto ještě jednou žádám všechny co s tím mají nějakou zkušenost aby mi poradili co mám dělat dál...díky moc všem za jakoukoliv odpověď.

Používej tlačítko "HLEDAT"
.link.
or
.link.


14.05.2010 22:30 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2344804
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Jeffrey napsal(a):
Používej tlačítko "HLEDAT"
.link.
or
.link.

uau...díky

23.05.2010 11:34 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2346014
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
zdravim všechny...
závadu jsem odstranil tak, že jsem si dal auto do servisu...návod je sice suprovej, ale já k tomu nemám prostor ani cajk abych si to dolil, rozebral, vyčistil a dal zase dohromady...
Celkem jsem dal za opravu 7500,- Kč - je v tom cena náplně, vyčištění FAP-filtu a musel prý koupit ještě nové těsnění k FAP-filtru a rovnou mi vyměnil i palivovej filtr kterej hlásil taky chybu.
Takže všechny chybové hlášky jsou už taky pryč a auto bych řekl jede mnohem lépe...nevím třeba to mám jen vsugerované, ale jsem celkem spokojenej i s finální cenou - cena přímo v Citroenu by byla co jsem se informoval cca 15000,-Kč ale s tím, že FAP by byl novej...
Takže kdo je z okolí Českých Budějovic tak z mé zkušenosti mohu doporučit servis v Dasným
tak zdarec...

23.05.2010 11:46 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2346015
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Fap by bol repasovany (vo svojej podstate by s nim spravili to iste vo francuzsku) a potom ho predavaju.

ad. vymena palivoveho filtru, uz sme to tu pisali x krat, tie 300vky usetrene pri vymene naplni nestoja zato, preto - aspon teda ja osobne (a nie som sam) - menime vsetky filtre, vratane peloveho (kabinoveho)

jo a ak ti to pisalo unblock diesel filter, znamenalo to fap a nie naftovy filter

23.05.2010 12:49 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2346018
kokoumes
Město: Brandýsek , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
palivovy filtr uz mam doma mesic a stale se mi nedari povolit to vicko nahore asi budu muset za nakym mechanikem

23.05.2010 14:00 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2346019
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Neboj za to vzít. Nahoře je šestihran, tak na něj dej šestihraný ořech s ráčnou a zaber. Drží to tam O kroužek a ten klade na začátku odpor.

.link.

23.05.2010 15:13 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2346020
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Když se odbočilo k tomu filtru, tak kokoumes tam bude spíše mít filtr typu SIEMENS. Ten žádný šestihran nemá. Je tam kroužek, který drží víčko filtru a ten je třeba povolit. Je třeba pořádně zabrat. Navíc je na tom kroužku vyznačena ryska a na obalu filtru jsou čárky max a min, mezi kterými musí ta čárka ležet, to znamená, že je víčko filtru předpisově utaženo. Na to si dát pozor při opětovném utahování.

23.05.2010 15:21 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2346021
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A ha............... tak odvolávám co jsem napsal a slibuju co jsem slíbil.
Netušil jsem že C5 I to má jinak.

17.04.2011 15:43 - Re: FAP doplneno aditivum a reset 2384632
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
pepele napsal(a):
Zdravim vsechny mam problem.PC hlasilo ze je malo aditiva ve FAPu,tak jsem ho dolil a ejhle hlaska nezmizela ,tak jsem jel na diagnostiku a tam to take neslo.Mate nekdo poneti kde je zakopany pes?
Za rady a vsechny moznosti mooooc dik.

Nevhodná diagnostika nebo neschopná obsluha diagnostiky.

22.11.2011 09:22 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2426642
lemac
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se konečně dostal ke koupi a dolití aditiva. Jelikož nevlastním diagnostiku a ani nikdo známý v okolí, tak jsem zajel do servisu, kde jsem měl pocit, že dělají citroeny a peugeoty. Pánko mechanik se ale příliš jistě při mazání nechoval. Tvrdil, že chyba nejde smazat a že bude někde jinej problém. Nakonec vynuloval množství aditiva zachyceného FAPem a chybu nějako mázl, já natankoval, doma po příjezdu a vypnutí motoru se čerpadlo v nádrži pustilo, takže se zdá, že je to na dobré cestě. Nicméně hláška o nízké hladině aditiva už na displeji neskáče, ale pořád vyskakuje íčko s obrázkem auta a puntíkem, které skákalo i před tím. Takže musím ještě jednou na diag? Díky za reakce.

22.11.2011 10:17 - Re: Level of diesel antipollution aditivum low 2426654
milek
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 23

99 Poslat soukromou zprávu
Obrázek auta s puntíkem v místě víčka nádrže mi skákal taky. Bádal jsem (i na diagnostice jsem kvůli tomu byl), pak jsem zjistil, že mi ve víčku nádrže chybí jeden magnet. Vzal jsem takový ten magnetický obrázek co se "lepí" na lednici, magnet z něj oštípal do přibližného tvaru štípačkami, na brusce doladil ostré hrany, epoxydem zalepil do víčka. A svítící puntík zmizel.

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator