Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Přední pístnice - únik LDS apod. / C5 III
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 17 > >|
03.06.2016 23:02 - Re: Přední pístnice 2958042
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
LDS vytíkala jako obvykle, jen trošku co je za koulí, to vše. Jestli dosedne koule moc daleko nevím, ale myslím si že ne.


Která? - pravou mám myslím dobrou - levou jestli se k tomu zítra odhodlám říznu po délce co v ní vlastně co by to mohlo blokovat.

03.06.2016 23:11 - Re: Přední pístnice 2958048
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sam vies ze principialne ak tam ku guli nateka LDS to nema preco nepruzit ak sa to zdviha / spusta

este je otazka ci neni nieco na naprave ze tej sa nechce hybat hore dole

03.06.2016 23:12 - Re: Přední pístnice 2958049
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pravá, ale nejde mi to do hlavy... V té pístnici v podstatě nic nebude. Auto se zvedá - spouští ... tak že to nic neblokuje. Když to je na kolech zvednuté v provozní poloze, ani se to nehne, jak když je koule kaput plná oleje, ale koulí to není. Jednině, že by byl ucpaný průchod kapaliny ke kouli, nebo jak píše jumep, dosedá tlumič až na dno a tím se ucpe ... Ale to auto dříve jezdilo normálně, to přišlo až teď nedávno ta změna. Tak že dosedající kouli-tlumič bych tím vyloučil.
nemel sem dnes čas se s tím moc drbat, bylo to odpoledne a jel sem pryč. Budem to muset pořádně prohlídnout, zvednout ... zahýbat ramenem - kolem bez koule jen tak ....

03.06.2016 23:16 - Re: Přední pístnice 2958050
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no ale LDS sa ti k nej dostane, skus len tak nechat trucha natlacit bez gule ako to tam nateka a bez gule zahybat napravou hore dole ci to nieco nevypluje

03.06.2016 23:17 - Re: Přední pístnice 2958052
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tady je pístnice s AMVARem myslím si, že bez amvaru to bude stejné, jen bez amvaru v hlavici. .link.

04.06.2016 03:48 - Re: Přední pístnice 2958067
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
tady je pístnice s AMVARem myslím si, že bez amvaru to bude stejné, jen bez amvaru v hlavici. .link.


Budu přemejšlet jako idiot ale na co má pravá pístnice odvzdušňovák?(levá ne) , jak je řešenej přepad u tohoto zázraku ?
Už jsem se setkal s nelogickou věcí na C5 II že hodně kapaliny v nádobce - auto špatně pérovalo(tvrdé) - po odčerpání nadměrného množství auto změklo(nádržka to držet nemohla- ta by se rozlítla)
Něco mi říká že je to záležitost přepadu(logiku to nemá ale), nateče lds pod píst a nad píst a pokud se pod tlakem sekne přepouštění do přepadu tak píst nemůže nikam.(je to řečeno laicky tak mne neukamenujte za hovadinu) - zítra(dnes) rozpůlím levou pístnici nedá mi to spát (pravá byla co vím OK dala by se použít alespoň na zkoušku aby se vyloučilo cokoli v ní)Ještě mi něco říká že tento systém má v regulátoru něco proti náklonu(pravá - levá) - podívám se do postupů jestli tam něco nebude.

04.06.2016 12:31 - Re: Přední pístnice 2958125
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
prepad je rieseny nijako - to je jedna z absolutne problematickych rieseni ktore spravili v tom

ta nadobka prave toho drzi dost vela, dal som odtlakovat auto a to nechcelo klesnut, otvoril som nadrzku, okrem toho ze vsetko dokonale ochcalo, auto s kludom kleslo az potom dole, ta nadrzka kupodivu znese vela

04.06.2016 13:27 - Re: Přední pístnice 2958129
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
prepad je rieseny nijako - to je jedna z absolutne problematickych rieseni ktore spravili v tom

ta nadobka prave toho drzi dost vela, dal som odtlakovat auto a to nechcelo klesnut, otvoril som nadrzku, okrem toho ze vsetko dokonale ochcalo, auto s kludom kleslo az potom dole, ta nadrzka kupodivu znese vela


Vím že přepad jde (se to vrací) tlakovkou a že péruje prohybem membrány , ale to je jen to ,,krátké" pérování a pokud to zatížíš- propéruješ víc tak se to vrací zpět tlakovkou +je tam systém proti naklápění do stran(ten je ale v regulátoru myslím).Chová se to divně a docela mne to zajímá.Teď mám na programu návštěvu MDD (povinou) - večer rozkuchám tu pístnici (jestli se mi to povede) co tam a jak ti koumáci vymysleli.(starej systém je mi jasnej,ale u tohoto mi to moc jasné není)

04.06.2016 18:33 - Re: Přední pístnice 2958235
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Budu přemejšlet jako idiot ale na co má pravá pístnice odvzdušňovák?(levá ne) , jak je řešenej přepad u tohoto zázraku ?


to co vidíš napravo není odvzušňovák, ale podle mě svod pro trubku k prostředním dvěma koulím na zadní nápravě. Přední pístnice ho evidentně má taky i když na obrázku není vidět

.link.

04.06.2016 20:51 - Re: Přední pístnice 2958303
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
del42sa napsal(a):
to co vidíš napravo není odvzušňovák, ale podle mě svod pro trubku k prostředním dvěma koulím na zadní nápravě. Přední pístnice ho evidentně má taky i když na obrázku není vidět

.link.



Pravá bez amwar má vzhledově odvzdušňovák - jestli to je a nebo k čemu to je nevím- nikdy při výměně pístnic jsem nic s tímto neřešil.

07.06.2016 00:12 - Re: Přední pístnice 2959259
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak je opraveno ... Už v minulosti se mi dostala informace, a myslím, že i je nějaký dokument přímo z Citroenu na to upozorńuje, že když je moc kapaliny ,tak může tuhnout odpružení ... jak tu psal růže. Hned v pátek sem z auta odsál litr LDS co tam byl navíc .. a v sobotu to majitel poslal několikrát dolů a nahoru a světe div se, auto už zase pruží normálně. Volal mi to až dnes, tak že podávám raport ... ale proč to dělala jen jedna pístnice ze čtyř a proč vůbec to dělala, to mi hlava nebere ...

07.06.2016 06:40 - Re: Přední pístnice 2959322
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Tak je opraveno ... Už v minulosti se mi dostala informace, a myslím, že i je nějaký dokument přímo z Citroenu na to upozorńuje, že když je moc kapaliny ,tak může tuhnout odpružení ... jak tu psal růže. Hned v pátek sem z auta odsál litr LDS co tam byl navíc .. a v sobotu to majitel poslal několikrát dolů a nahoru a světe div se, auto už zase pruží normálně. Volal mi to až dnes, tak že podávám raport ... ale proč to dělala jen jedna pístnice ze čtyř a proč vůbec to dělala, to mi hlava nebere ...


Některé věci se vymykají logice

07.06.2016 19:29 - Re: Přední pístnice 2959654
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Některé věci se vymykají logice


Nevim no, možná si na to Jarda ještě vzpomene, je to tak dva až tři roky zpět, odšrouboval víčko od nádržky, vylítlo nějaké množství kapaliny, ještě potom víc jak půl litru přebytečné kapaliny odsál, divili sme se, že neprdla nádržka když jsem stím jezdil víc jak rok od koupi a auto se chovalo skoro stejně jak před odsátím, zcela normálně pružilo, zvedalo nahoru a dolu, prostě žádný problém nebyl, možná potom pružilo skoro neznatelně lépe, ale jak píše, jsou věci vymykající se logice.

07.06.2016 21:16 - Re: Přední pístnice 2959719
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
X7 a C5 1/2 je dost rozdiel v tomto, na X7 je fakt problem ak tam toho je moc a velakrat prave pomoze otvorit a zatvorit nadrzku na LDS

07.06.2016 22:32 - Re: Přední pístnice 2959801
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
X7 a C5 1/2 je dost rozdiel v tomto, na X7 je fakt problem ak tam toho je moc a velakrat prave pomoze otvorit a zatvorit nadrzku na LDS

neviem preco sa mi zda ze odkedy tam je toho naliate po sitko v dolnej polohe, je to tuhsie. je to iba mytus, lebo vzduch v nadrzke netvori cast pruzenie ze? to by muselo byt kovove aby to neroztrhlo a nebola by vo vicku dierka je to proste iba rezervoar ?

07.06.2016 22:49 - Re: Přední pístnice 2959810
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vie tam vzniknut dost vyssi tlak v tom a ten proste podla mna zabranuje volnejsiemu prietoku kvapaliny
doliate bez odtlakovania je zle - ako som uz niekolkokrat opakoval

07.06.2016 23:30 - Re: Přední pístnice 2959839
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vie tam vzniknut dost vyssi tlak v tom a ten proste podla mna zabranuje volnejsiemu prietoku kvapaliny
doliate bez odtlakovania je zle - ako som uz niekolkokrat opakoval

skoda je len ze ti co to maju vediet to nevedia.....ale na slovensku kazdy skace do vysky svojho platu, smutne je iba ze tito ludia nechapu ze majitelia citronov si svoje prachy vazia a teda skodia mozno nevedomky majitelom. ved topic o obliatom cerpadle, praskajucich nadrzkach atd je lebo je to nepochopenie servisneho ukonu

07.06.2016 23:43 - Re: Přední pístnice 2959841
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
praskajuce nadrzky su skor problem toho ze to tam drzi vicko a dofukuje to stale az ju trhne (uz si nepamatam od akeho OPR je to poriesene), kazdopadne preliatie je uplne normalny problem vela vela servisov a majitelov

08.06.2016 06:25 - Re: Přední pístnice 2959843
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Kdyby byl ukazatel stejně jako na Xantii, tak se množství LDS nemusí vůbec řešit Jak to bylo pěkné mít žlutý klobouček mezi dvěma červenými ryskami.

Přílohy:
ukazatel hladiny.jpg ( 40608b ) -

08.06.2016 10:19 - Re: Přední pístnice 2959929
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Ono tieto systemy sa nedaju moc porovnavat - ani doplnanie ani princip

Principialne tam neni preco do toho lozit. Ten system je uzavrety a kym netece tak sa nema co stratit. Ked pozres na tu nadrzku je tam napisane ze no intervention outside citroen network. To ze v servisoch doteraz netusia ako sa hladina kontroluje je problem trocha inde ... a tiez to ze sa kedysi kontrolovalo vo vrchnej polohe tiez nepomaha ... (stale sem dojdu auta s LHM .....)

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator