Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Ozvučení, reproduktory apod.
|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 17 > >|
16.05.2013 21:17 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580340
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jimmivon napsal(a):
Ty repro JBL hraji hodne slusne proti seriovemu low-endu. Bohuzel ve C5II to vsechno zabije radio od Magnety v Prdeli (cti Magneti Mareli), ktery je fakt uplne hroznej kram zvukove.... Jediny mozny zlepseni zvuku C5II s origo JBL je vymena radia... bohuzel pak nejde navi, pulka funkci paluby auta a parkovaci asistent..


A jaký je rozdíl mezi RT4 s JBL a RT4 bez JBL ? z jakého důvodu potom nejde navi a ostatní ?
Já jsem dal do C5 II bez navi RT4(sice bez JBL),ale jsem přesvědčen že se jedná jen i zesilovač a následně konfiguraci nebo že by vyráběli dva druhy RT4 ? A RT4 s JBL hraje bych řekl dost slušně - bez JBL jen na 50% potom to nepřeberou repro(podle mne) Je to asi tak jako když si pustím muziku přes notebok a nebo přidám externí repro.

16.05.2013 21:23 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580343
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
amirinda napsal(a):
no jelikož ty origo už nějakou dobu chrčí a myslím si že i reprák za 500 bude hrát lepší než to co tam je.

A jsi si jistej,že chrčí ty repráky a ne něco jinýho? Když se podívᚠo pár stránek dozadu,tak jsem tam popisoval,co udělat,aby to hrálo,jak to francouzští soudruzi měli v úmyslu.

16.05.2013 21:54 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580349
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mne tiez chrcali, tie papierove originaly su fakt dost desne

16.05.2013 22:42 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580372
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A jaký je rozdíl mezi RT4 s JBL a RT4 bez JBL ? z jakého důvodu potom nejde navi a ostatní ?
Já jsem dal do C5 II bez navi RT4(sice bez JBL),ale jsem přesvědčen že se jedná jen i zesilovač a následně konfiguraci nebo že by vyráběli dva druhy RT4 ? A RT4 s JBL hraje bych řekl dost slušně - bez JBL jen na 50% potom to nepřeberou repro(podle mne) Je to asi tak jako když si pustím muziku přes notebok a nebo přidám externí repro.


Ja mam RT3. A pokud vyndam RT3 a dam tam radio RD3 a nebo jineho co hraje (Clarion, atd) tak jsem proste bez Navi. Navic nevim, jak by to ten zesilovac JBL pobral, kdyby jsi misto RT3 pripojil RD3 (ktera hraje daleko daleko lepe nez RT3) a dalsi vec, ze netusim, jak by fungovala velka obrazovka bez RT3 (pravdepodobne vubec). Muzu tam dat akorat RT4 (s harddiskem) ale to netusim, jak to hraje v porovnani s RT3. Pokud je RT4 o tolik zvukove lepsi nez RT3, pak by to stalo za to vyzkouset.
Kazdopadne dekuju za napad s tou RT4

16.05.2013 23:27 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580381
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
RT3 mozes vymenit za RD4 (co je blaupunkt) a dat tam maly display - podla mna nezmysel
pripadne tam mozes dat RT4 alebo RNEG - ale musis vymenit display a samozrejme vsetko obnasa aj vymenu kabelaze

RD3 je clarion v C5 1 a povacsine sa tu kazdy stazuje na to aky to je shit ... tak si vyber

17.05.2013 02:01 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580392
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
U JBL je podle mne důležité kvalita repro jako u každého zesilovače - sice tomu moc nerozumím a tak píšu možná blbiny ale lepší muzika je je záležitost lepších repro na zdroji samo záleží také pro laika jako jsem já stačí velkej kravál a ten aby se to dalo poslouchat udělají kvalitní repro.Jinak JBL co je i v jedničkách je prý stejný pro I. i II. a v I. byly jen RT3. To co jsem dal do biturba (RT4) místo původního se dá pustit tak na 2/3 výkonu potom to nevezmou repro - zesík je problém kabelហtakže se poohlédnu jen po repro a to mi bude stačit.

17.05.2013 07:16 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580418
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
no právě, mě jde jen o repro, dříve jsem se v tom pohyboval, ale dnes už je tolik značek repro, že se v tom čovek nevyzná

Edit: tak jsem nějaké našel, asi víc se mi líbí ty Magnaty:
.link.
.link.

17.05.2013 10:50 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580501
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To jsou ale oba dvoupásma. Basy a výšky. Myslím, že když má citroen ve předu výškáče, tak asi nemá dvoupásma. Možná jen vzadu. A JBL má výškáče i vzadu, tak tam asi taky dvoupásma nebudou.

17.05.2013 11:03 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580503
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
no já si myslím, že ty origo papírové jsou taky dvoupásma nebo?
Edit: nebo tyto, ale dražší už nechci, vlezou tam na hloubku? .link.

17.05.2013 15:52 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580621
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Počitám, že info u těch nalinkovanejch repro jakože "třípásmové" bude mystake a nebu už i u Magnatu zmagořili a lověj ve vodách "čím víc pruhů, tím víc Adidas"... 3tí pásmo je u této tří asi stejně platné, jako stěrač na střešnim okně. A k otázce jedno/ dvoupásmo... je třeba roslišit, jestli se jedná o komponentní, nebo koaxiální set. Komponent má výšky odělené, což umožňuje jejich instalaci do poslechově atraktivnějšího místa (výšky nehrajou z boku do kolene) ael je náročnější instalace, je potřeba výhybka a na druhou stranu - zvuk je "decentralizovaný a část spektra hraje odtud, část odjinud... chce si to předem fakt rozmuslet co chci, na co mám, kolik jsem tomu ochoten obětovat času a jestli to pro mě má smysl...

17.05.2013 21:34 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580714
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Počitám, že info u těch nalinkovanejch repro jakože "třípásmové" bude mystake a nebu už i u Magnatu zmagořili a lověj ve vodách "čím víc pruhů, tím víc Adidas"... 3tí pásmo je u této tří asi stejně platné, jako stěrač na střešnim okně. A k otázce jedno/ dvoupásmo... je třeba roslišit, jestli se jedná o komponentní, nebo koaxiální set. Komponent má výšky odělené, což umožňuje jejich instalaci do poslechově atraktivnějšího místa (výšky nehrajou z boku do kolene) ael je náročnější instalace, je potřeba výhybka a na druhou stranu - zvuk je "decentralizovaný a část spektra hraje odtud, část odjinud... chce si to předem fakt rozmuslet co chci, na co mám, kolik jsem tomu ochoten obětovat času a jestli to pro mě má smysl...


Čistě z mého pohledu jde jen o to abych to mohl občas zesílit a neměl v ten moment pocit že tahám po zemi šusplecha plechovky na provázku - proto si myslím že mně by asi měli stačit origo JBL repro nebo něco na té úrovni. o zesík moc nestojím nebo ano,ale nebudu kvůli tomu sundavat palubku a jestli tu kabelហjde bez toho nevím - mám hudební hluchotu a tak mi stačí relativně slušně čistý randál.

17.05.2013 23:26 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580773
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kabelaz nevytiahnes bez palubky ... takze jedine si to nachystaj pripadne keby si siel robit klapky

ani ja som nedaval zosik, cisto som len vymenil repro za JBL a chcem este dohodit vyskace do dveri ked sa k tomu niekedy dostanem

origo su vyskace v palubke, v prednych dverach 1 pasmaky a v zadnych 2pasmaky

18.05.2013 14:04 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580846
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
tak jestli to dobře chápu, tak pro "normální" poslech mi stačí i ty dvoupásmové, zůstávám u názoru, že cokoliv jiné něž ty origo bude lepší.

18.05.2013 17:31 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580867
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kabelaz nevytiahnes bez palubky ... takze jedine si to nachystaj pripadne keby si siel robit klapky

ani ja som nedaval zosik, cisto som len vymenil repro za JBL a chcem este dohodit vyskace do dveri ked sa k tomu niekedy dostanem

origo su vyskace v palubke, v prednych dverach 1 pasmaky a v zadnych 2pasmaky


Klapky dělat nikdy nebudu(na limuzíně a biturbu) - když byla dole palubka tak jsem si rovnou upravil klapky aby byly na věky

18.05.2013 22:47 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580960
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to buď rád, že sis ušetřil práci. Teď už můžeš sundat palubku jen kvůli drátům a nemusíš při tom rozebírat klimu.

19.05.2013 08:25 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580970
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Nedávno jsem měnil kolegovi v C5 III rádio. repro zůstalo původní (neměl náladu, čas ani finance na jiný repro i když jsem mu horem spodem tvrdil, že repro je základ) nedal si říct, tak zůstalo jen u rádia (Alpine IDA 305 - takovej ten mediareceiver bez mechaniky) - svýho času jsem jej měl a krom mizerný spolupráce s Ipodem (otázka jest, či to spíš nebylo ajpodem - nejradši bych ten klumpr hodil do haj**u) si na něj nemůžu stěžovat. K rádiu jsem mu přihodil převodník pro ovládání z volantu a čekal co bude. Kupodivu jsem docela civěl - zvuk neyl zdaleka takovej, jakej sem očekával. Jistě - zlsaný ocho by asi ježilo chlupy, ale fakt to hraje i na ty origa docela obstojně. Zvuk razantně ožil, získal dynamiku a především prostor a jistotu. Je znát rezerva v projevu a ani při vyšších hlasitostech reproduktory nechrastí či se nedostávají k limitaci. - nemá příplatkovou muziku, takže to nejsou JBL, ale nějaký polský padělky čínskech padělků (doufám, že membrány jsou posypové soli prosté Zesíku také netřeba. pokud je slušná základní jednotka, tak vzhledem k akustickejm kvalitám C5 fakt neni třeba nějakej extra výkon. čili - značný původce všeho zla je bohužel i origo rádio, který má koncáky evidentně fakt na prdlačku a signálovou cestuna který je věru, co zlepšovati...

19.05.2013 09:54 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2580972
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Teď jsem si ještě vzpomněl,že jako mladej vocásek jsem si tůnil moje BMW(o rok mladší,než jsem byl já ) a samozřejmě součástí úprav byla i muzika. Od kamaráda jsem koupil rádio Clarion-tehdá ještě na kazety,zesilovač a protože mi tam nešly kvůli rozměrům jeho repro,tak jsem bádal a zkoumal a nakonec jsem tam nasypal repro od Tesly!!! Neskutečnej zvuk,strašně moc si nechaly líbit a už když se na ně člověk podíval,tak z nich opravdu byla vidět kvalita. Opravdu. Woofer s průměrem 165 tenkrát vyšel kolem 400 ale hrál možná líp,než Magnaty,co měl ten kamarád,který byly za dvojnásobek.
Ne nadarmo byly Teslácký repro dokonce i v pódiových soustavách a combech od Marshallu!

19.05.2013 18:22 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2581002
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
na C5 III nejsou za příplatek tak jako u předchozích modelů repráky JBL, ale PHILIPS. Prej hrajou dost mizerně, což mne ani nepřekvapuje. JBL má u audia vybudované jméno, kdežto PHILIPS tak akorát u holicích strojků. Já tam mám origo bezpřílatková repra a ve spojení s RT4/5 nehrajou vůbec špatně.

19.05.2013 21:21 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2581040
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ladman napsal(a):
na C5 III nejsou za příplatek tak jako u předchozích modelů repráky JBL, ale PHILIPS. Prej hrajou dost mizerně, což mne ani nepřekvapuje. JBL má u audia vybudované jméno, kdežto PHILIPS tak akorát u holicích strojků. Já tam mám origo bezpřílatková repra a ve spojení s RT4/5 nehrajou vůbec špatně.

Ty příplatkový Philipsy má tchán v C4 grandu a jediná dobrá věc na tom jsou ty woofry popd sedačkama. Jinak to hraje,jako když prdíš do trubky... JBL v I jsou mnohem lepší. Jasně-akustika auta a tak,ale stejně...

19.05.2013 21:30 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2581044
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
dobře a dokáže mi teda někdo říct, zda má smysl ta magnáty kupovat nebo ne? víc do toho nehodlám investovat tak nevím

|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator