Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Ozvučení, reproduktory apod.
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 17 > >|
03.04.2012 12:14 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2465127
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám v aute audio JBL a výškače v zadných dverách niekedy praskajú a chrapčia. Stáva sa to výlučne za jazdy a len niekedy, inak hrajú normálne. Mám pocit že na rozbitej ceste je to intenzívnejšie. MOžu to by nejaké blbé kontakty alebo.. ?

03.04.2012 12:22 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2465131
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zhod tapacire a uvidis

03.04.2012 19:08 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2465306
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
Delalo mi to uplne stejne!
Ve dverich a palubce bylo vse naprosto v poradku.
Nakonec jsem vyndal radio a poradne zapojil konektory, to stejne na zesilovaci za Airbagem a bylo to OK.
Zatim to porad drzi.
Jimmi

17.05.2012 21:06 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2479274
jardas
Město: Kostomlaty p/Mil, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Nejsem v tomto tak zběhlej, ale to auto hraje opravdu příšerně, takže s tím chci něco udělat, ale co ? Do dvěří asi nejspíš středobasy (třeba tyto ? .link. a nebo komponentní (třebas tyto .link. ? ? No a dál, dá se na RD4 připojit zesilovač ? Nebo respektive bych k tomu chtěl přidat aktivní sub

18.05.2012 16:41 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2479389
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Ty Hertzy jsou relativně dost předimenzovaný a v sadě není Výškáč, což je podstatný nedostatek. JBL bych v zásadě bral. Nemají tak ostrý zvuk, jako Hz obecně, ale jsou měkčí a detainější, což je pro někokoho výhaoda, pro jiého zápor - záleží na žánru, jaká posloucháš. Tak, či onak - připrav se na mírné komplikace v podbě instalace výhybky - nemůžeš ji dát do dveří, páč je výškᚠna palubce, čili je zapikat někam za radio či do středového tunelu, k repru ve dveřích nadále používat původní kabelហpřez lowpass vyhybky a od výškáče natahnout nový kabel k vyhybce, páč nepočitám, že najdeš, kde je od kabelového svazku oddělena odbočka pro výškáče... jinak - výměnu rozhodně doporučuju...vo tom žádná.

05.06.2012 12:17 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2482500
jardas
Město: Kostomlaty p/Mil, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Tak nakonec jsem vzal celý z gruntu, začlo to převodníkem HI/LO (AUDIO SYSTEM HLC4) pro použití zesilovače (vzal se JBL GTO1004E), nakonec na předek (FOCAL ACCESS 165 A1), zadek (HERTZ EV 165L.4 ), no pak nějaký kravinky jako tlumící materiál, kabelហjak napájecí, signálová tak i pro repro, přeci jenom přes tu původní to nemá smysl krmit

05.06.2012 12:41 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2482507
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jardas napsal(a):
Tak nakonec jsem vzal celý z gruntu, začlo to převodníkem HI/LO (AUDIO SYSTEM HLC4) pro použití zesilovače (vzal se JBL GTO1004E), nakonec na předek (FOCAL ACCESS 165 A1), zadek (HERTZ EV 165L.4 ), no pak nějaký kravinky jako tlumící materiál, kabelហjak napájecí, signálová tak i pro repro, přeci jenom přes tu původní to nemá smysl krmit
taky mě čeká o dovči výměna kabeláže ve dveřích...nějako v citroenu nepoužili kvalitní kable-dost se láme izolace(i třeba věčně nefungující sklo zad.dveří)měli použít kabelហizolovanou silikonem:NA VĚKY!!!

05.06.2012 14:07 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2482553
jardas
Město: Kostomlaty p/Mil, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
pravda, taky mi občas vynechává zadní levej repro, proto to půjde komplet nový a ve větším průřezu

06.06.2012 15:31 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2482820
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
jardas napsal(a):
Tak nakonec jsem vzal celý z gruntu, začlo to převodníkem HI/LO (AUDIO SYSTEM HLC4) pro použití zesilovače (vzal se JBL GTO1004E), nakonec na předek (FOCAL ACCESS 165 A1), zadek (HERTZ EV 165L.4 ), no pak nějaký kravinky jako tlumící materiál, kabelហjak napájecí, signálová tak i pro repro, přeci jenom přes tu původní to nemá smysl krmit


Ty Focaly - dobrá volba, ale nevim, jak se poperou s těm Hertzema, páč Focaly jsou spíše neutrální a "umírněnější v projevu se slušným podáním porstoru, Zatimco hertzy jsou poměrně agresivní, hodně zřetelný až výrazný projev, tak nevim, jak bude vypadat výsledný zvukový obraz, ale všechno je to alchymie... hlavně doporučuji vytlumit dveře. Francouzi na tom nejsou až tak dobře jako němci a je vhodné si ušetřit případné pazvuky a rezonace již v této fázi přestavby, než to pak znova rozebírat.

11.06.2012 22:00 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2483485
jardas
Město: Kostomlaty p/Mil, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 72

99 Poslat soukromou zprávu
Jinak ty Hertz, přemejšlel jsem dlouho jestli dozadu koaxialy a nebo středobasy, no vyhrály to středobasy

Výtlum a všechno toto už je připravený... jenom se zeptám než budu vymejšlet vymyšlený, snad jste to někdo řešil, Připojení přívodního napájecího kabelu pro zesilovač k baterce. Napadlo mě, že tam dám klasickou svorku, ale ty kabely co jsou na starter a altík asi nebudu dost dlouhý na předělání

11.06.2012 22:02 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2483488
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
k BSI do tej poistkovky co je nad BSIckou ide hruby kabel, snad 4mm prierez
su napajane na nom el. sedacky a original zosik atd.

vedeny je priamo z megapoistky, na ten sa napoj

13.06.2012 15:53 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2483741
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
k BSI do tej poistkovky co je nad BSIckou ide hruby kabel, snad 4mm prierez
su napajane na nom el. sedacky a original zosik atd.

vedeny je priamo z megapoistky, na ten sa napoj


V C5\III je to v podstatě stejné, jen jsem zjistil, že tento přívod není zahrnut do "Green programu" čili se na něj nevztahuje aktivace sleep modu. Pokud je přez tento přívod napájeno i radio (plus zesík) - což je můj přívod (oněm originálním slaboučkým kablíkům se poněkud nedá věřit a raději jsem si natahal napájení radia odtud), tak je potřeba počítat s tím, že rádio bude hrát potud, pokud bude klíček v zapalování, či se ručně nevypne a Eco mod se na něj vztahovat nebude.
BTW - tohle je rozhodně lepší řešení, než tahat separé kabel od baterky přez kabinou příčku.

13.06.2012 17:36 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2483744
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja som si potiahol kabel od baterky popod stierace na pravu stranu a tam je zaslepka gumena rovno ku kastliku pred spolujazdcom.

16.07.2012 18:53 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2492698
peat
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
měl bych dotaz ke stávajícím reproduktorům. Mám 6 reproduktorů a zadní nehrajou a levý v předních dveřích také ne. Kde hledat zradu? díky za rady

16.07.2012 19:44 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2492711
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
konektory na reprakoch alebo radio (priamo ten most (ak teda nemas JBL))

25.08.2012 10:43 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2501155
Nyo
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny
Buď jsem špatně četl, nebo nevím, ale nikdo tu neřeší to, že při výměně repro ve dveřích, je nutné se dívat na montážní hloubku reproduktoru. Vepředu mám už repro měněno za ALPINE sps 17c2 koaxiální, což je samozřejmě nesmysl vzhledem ke stavající vyhýbce v autě./Místy při poslechu se to dost nechutně tluče/. Proto poputují do zadních dveří. Auto mám momentálně v servisu, proto to nemohu zjistit. Moje Alpine mají m.h.56mm a vzpomínám si, že v té kapse bylo ještě místo. Zaprvé by mě to prosím samotného zajímalo a za druhé si myslím, že by tato informace mohla eliminovat zbytečné vracení zboží a reklamace a prostě by tu měla viset.
Děkuji a přeji pěkný den

25.08.2012 10:59 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2501156
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Mňa tie repráky už riadne s*rú, praští už aj basák na pravej strane, a mám pocit že som to počul už aj z žavej strany. Tzn. zdroj problému musí by rádio, či? Vobec neviem ako lokalizova problém.

25.08.2012 12:36 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2501160
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Nyo napsal(a):
Zdravím všechny Buď jsem špatně četl, nebo nevím, ale nikdo tu neřeší to, že při výměně repro ve dveřích, je nutné se dívat na montážní hloubku reproduktoru. Vepředu mám už repro měněno za ALPINE sps 17c2 koaxiální, což je samozřejmě nesmysl vzhledem ke stavající vyhýbce v autě./Místy při poslechu se to dost nechutně tluče/. Proto poputují do zadních dveří. Auto mám momentálně v servisu, proto to nemohu zjistit. Moje Alpine mají m.h.56mm a vzpomínám si, že v té kapse bylo ještě místo. Zaprvé by mě to prosím samotného zajímalo a za druhé si myslím, že by tato informace mohla eliminovat zbytečné vracení zboží a reklamace a prostě by tu měla viset. Děkuji a přeji pěkný den
hloubku není třeba až tak řešit-lze ji vyřezat a koupit novou hlubší.prodávají se z laminátu na kterém je tlumivka.to že ti rachtají-zní jako přebuzené může být tím že nestačí oddechovat protože ta kapsa je skoro úplně uzavřená a vytlačený vzduch tlačí ze zadu na membránu.je to stejné jako bys na tubě(subwooferu)zakryl oddechový otvor tak bude řinčet do té doby než zničí membránu.

26.09.2012 11:09 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2507743
peat
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
konektory na reprakoch alebo radio (priamo ten most (ak teda nemas JBL))

diky za radu konektory jsem konecne projel a vypadaji vsechny ok vcetne radia (JBL nemam) ale problem stale pretrvava
nahodou jsem ale narazil na situaci kdyz radio pustim skoro naplno (28 z 30) tak zacnou hrat vsechny repro a muzu radio opet ztlumit a je to ok do te doby nez vypnu radio prosim kde muze byt schovany problem dekuji

26.09.2012 13:28 - Re: Ozvučení, reproduktory apod. 2507788
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
potom radio von a skontrolovat koncak (zosilovac v nom)

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator