Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ?
|< < 1 2 3 4
23.10.2012 21:13 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2515029
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
filip76 napsal(a):
Tak a jsem zpět


Každopádně bych chtěl všem zůčastněným poděkovat za reakce. To v čem Citroen vyhrál na celé čáře je komunita. Tady se sešly tři strany zajímavých názorů a věcných připomínek. Na bmwklubu jsou dvě odpovědi.

Asi si koupím Bavoráka a na pokec budu chodit sem

Ještě jednou děkuji všem.

Tak málo odpovědí z BMW clubu? Tam asi málokdo ví, že existuje taky nějakej Citroen. Takže ani C5 neznají, pak se těžko k něčemu podobnému mohou vyjadřovat. Prostě majitelé NADAUT.
Jinak před nějakým časem jsem četl ( nevím jestli tady, nebo na Citroenech ), kde tazatel uvažoval pořízení nových firemních aut jako C5 a C6 proto, že v mnoha lidech BMW a Audi vyvolává pocit zmrdizmu. Přiznávám, i já často mám podobné pocity při setkání s těmito značkami.

23.10.2012 21:31 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2515047
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
U toho 3.0 dti a 2,5 dti se doporučuje hned po koupi vyhodit ekokurvítka - vířivý klapky, jinak to sežere motor a je kaput. Jinak co se týče kvality interieru tak je prostě pravda že BMW ho má kvalitnější, kamarád má 320 rok 2002 250 tkm a má ho v lepším stavu jak já se 2006 a 100tkm. Alespoň co se týče C5I a II, trojková už je na tom mnohem,mnohem líp, nedávno jsem jsem seděl v sourozenci 508čce a ta je ještě dál. Pokaždý nadávám když se mi v mým autě začne rozpouštět koženkový volant v ruce a kinklat sedačka při dobždování a rozjíždění v křižovatkách. Plasty taky někde občas pokřupou. Volant vyřeším cavallem ale co se sedačkou. Asi se jednou naseru a zavařím natvrdo...

23.10.2012 21:40 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2515048
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
toskey napsal(a):
U toho 3.0 dti a 2,5 dti se doporučuje hned po koupi vyhodit ekokurvítka - vířivý klapky, jinak to sežere motor a je kaput. Jinak co se týče kvality interieru tak je prostě pravda že BMW ho má kvalitnější, kamarád má 320 rok 2002 250 tkm a má ho v lepším stavu jak já se 2006 a 100tkm. Alespoň co se týče C5I a II, trojková už je na tom mnohem,mnohem líp, nedávno jsem jsem seděl v sourozenci 508čce a ta je ještě dál. Pokaždý nadávám když se mi v mým autě začne rozpouštět koženkový volant v ruce a kinklat sedačka při dobždování a rozjíždění v křižovatkách. Plasty taky někde občas pokřupou. Volant vyřeším cavallem ale co se sedačkou. Asi se jednou naseru a zavařím natvrdo...

Drallklappen-výřivý klapky-nemají s ekologií nic společného. Jsou tam naopak docela potřeba protože mimo jiného zabraňují vzedmutí turba a potlačují zpětný protitlak do sacího traktu. Pokud tam nejsou,tak v lepším případě občas spadne hadice od mezichladiče k sání.
Jo a označení dti používá snad Opel,nebo tak něco,ne BMW,to má jen"d"...

23.10.2012 21:54 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2515054
toskey
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 147
99 Poslat soukromou zprávu
Jo pravta dti je u označen u omegy. Co se týče těch potřebných klapek, tak proč je teda všichni vyhazujou, když tam jsou potřeba a najeli s tím dalších staticíe km bez problému...
.link.

23.10.2012 22:20 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2515058
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Právě proto,že nevědí,k čemu tam jsou. Vědí jen to,že se trhaj a padaj do motoru,ale docela často se divěj,že existuje inovovaný sání,kde jsou upravený a hlavně plastový,takže když už se náhodou urve,tak jí motor docela bez problémů zchroupne.

19.03.2015 10:15 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2799474
maty
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Také jsem dlouho váhal co si koupit, zda BMW e39, nebo Ctroen C5. Jak píšete mnoho dílů je podobných. Jenže sehnat BMW e39 2,5d ve slušném stavu je docela problém ... Vystřídal jsem více aut a BMW jsem dříve měl také, bylo velmi udržované, ale kam dát například kočárek s věcmi... Málo kdo si to uvědomuje, ale umět BMW opravdu řídit je umění a moc řidičů to neumí a to se projeví od podzimu do jara. Nikoho nepomlouvám, ale vím o čem píši. Dílů bych se ale také nebál, spíše jen kvalitně odvedené servisní práce.

U mne zvítězila C5 ve slušném stavu (až na spojku), nepotřebuji nikam spěchat, je to pohodlnější i když Xantia byla na pohodlí o něco lepší. Jak ale moc hezky píšete, auto má duši.

No jen si rýpnu, na Tatru 613 - 4 MiL motor 4,36 a řídící jednotkou firmy Adcis, to nemá... (bylo jen 16 kusů). To však srovnávám nesrovnatelné

|< < 1 2 3 4


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator