Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze
|< < 1 2 3
11.09.2012 23:57 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504807
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
eh, ja tu mam teraz tak EGR na RHR a dvojhmotny zotrvak na RHZ ..., cidlo abs sa dalo vratit ....

12.09.2012 07:43 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504811
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Ne, pokud se nebudeš snažit aut nastavit, že mᚠmísto manuálu automat a podobné blbosti, nebudeš se snažit přehrávat FW něčím, co najdeš na netu, tak nic nezničíš.
S diagnostikou můžeš číst a mazat chyby, číst nastavení, sledovat online hodnoty, testovat různé součásti auta - to vše vcelku bezpečně.
Pak taky můžeš různé údaje v konfiguraci měnit - a tam už do toho po hlavě metodou "schválně co to udělá, když změním tohle" jít nemůžeš, jinak třeba nemusíš z místa už odjet (stačí třeba smazat párování klíčů).

Sám kabel doma mám, vzhledem k tomu že už máme doma dva Citroeny, tak se mi to vyplatí tím spíš - pokud někde vyskočí chyba, můžu diagnostikou vyčíst podrobnosti, pkud tomu rozumím, tak to rovnou vyřešit, pokud ne, tak se podívat, zda někdo už něco takového úspěšně neřešil, a pokud to nepomůže tak se následně zeptat se získanými daty zde přítomných chytřejších lidí, a až nakonec využít návštěvu odborníka případně servisu. Bez diagnostiky bych začínal rovnou třetí (s nedostatkem informací) nebo čtvrtou možností.


Přesně na tohle mám v plánu používat, ale měnit tam nějaký hodnoty čidel a tak, tak to oprvdu ne.. Momentálně bych si tam například zapnul denní svícení než dodělám jiný, pak bych ho s pomocí diag zase vypnul, pak bych si zapnul ostřik světel a zjistil, jak fungujou, kdyby stříkaly pořád, tak bych je zas vypnul atd.. Ale kraviny typu změny klimy, to né..
Btw. Rozjelo se to tu "parádně", psal jsem o tom už v ostřiku světel - Tady jsem se zeptal, co bych potřeboval k té diag abych mohl diagnostikovat 2 auta a kam až se to tu dostalo, to vidíme všichni..

12.09.2012 14:46 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504880
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No tak na tvoje auto ti stačí Lexia, na X7 už myslím musíš mít Diagbox. Kabely jsou stejný, jen je to jiný program a mám dojem, že u něj nejde aktualizace jinak než online. A to už musíš mít placenou verzi. Možná se pletu a tak mě odborníci jistě rádi opraví a možná i pošlou do ... někam.

12.09.2012 15:37 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504896
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
No tak na tvoje auto ti stačí Lexia, na X7 už myslím musíš mít Diagbox. Kabely jsou stejný, jen je to jiný program a mám dojem, že u něj nejde aktualizace jinak než online. A to už musíš mít placenou verzi. Možná se pletu a tak mě odborníci jistě rádi opraví a možná i pošlou do ... někam.


12.09.2012 18:13 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504947
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Já se teď nejvíc "bojim", že kdybych jí pořídil a pak byl nějakej problém, tak by se hned hledal v tom, že jsem se hrabal, kde jsem neměl.. No uvidíme, uvidíme..

12.09.2012 18:56 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504958
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj, mám dotaz, potřebuji vyzkoušet smazat všechny chybové hlášky a znovu nastavit základní nastavení, kamarád co dělá auta má lexii, ale spíše dělá vw a ford, takže nemá s lexií moc zkušeností.
jak je smazání a nové základní nastavení náročné? je to ovládání user friendly a dáme to i bez předchozí zkušenosti?

12.09.2012 22:20 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2505023
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Nevím čemu říkᚠ"základní nastavení", ale nic jako "Reset BIOS to default" tam není.

12.09.2012 22:21 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2505024
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
okrem ineho 80% chyb (mimo niektorych jednotiek), ked sa stratia sa automaticky zmazu

da sa spravit maximalne adaptacia vsetrekovania

12.09.2012 22:25 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2505025
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Možno myslel, niečo ako automatická konfigurácia.

13.09.2012 08:37 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2505046
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Kabely jsou stejný - to bych tě opravil.... vizualně ano.
Mají v sobě nahráno něco jiného. Starý kabel k Lexii od nějaké verze Diagboxu nefunguje. Je potřeba ho přehrát.





Mikra napsal(a):
No tak na tvoje auto ti stačí Lexia, na X7 už myslím musíš mít Diagbox. Kabely jsou stejný, jen je to jiný program a mám dojem, že u něj nejde aktualizace jinak než online. A to už musíš mít placenou verzi. Možná se pletu a tak mě odborníci jistě rádi opraví a možná i pošlou do ... někam.


14.12.2014 10:18 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2764339
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nemáte někdo zkušenost s tímto: SIXTOL S8 CZ Evropa ??
Díky

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator