Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / FAP filtr - Bezpečnost při čištění
|< < 1 2
27.09.2012 22:48 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508403
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Víte, já si myslím, že vývoj vede ke snižování emisí. Ne každej vynález se uchytí a není to jen kvůli penězům, ale i kvůli tomu, že každej neplní to co se od něj chce. FAP už tady nějakou dobu je. A vyvíjí se. A rozšiřuje se. A množí. Přece nemůže bejt celej svět tak pitomej, že bude cpát prachy do neúčinných FAPů a škodit ekologii a zvyšovat spotřebu a nevědět, že vlastně jen klame sám sebe a cpe zbytečně svý peníze nějakým nenažrancům. Nad těmahle věcma nebdí jen bankéři a politici, ale taky ekologové. A ti mají někdy hodně dlouhý prsty a silný páky. Kdyby ty FAPy opravdu nefungovaly a nebo dokonce škodily, už by se dávno ozvali. A výrobci aut by museli vymýšlet něco novýho. Automobilovej průmysl musel přijmout opatření ke snižování spotřeby, snižujou objemy motorů a snažej se z nich vycucat maximum efektivity. Myslíte si, že by se nechali do toho tlačit a neozvali by se, že jim FAP snižuje výkon a zvyšuje spotřebu a k tomu je neekologickej?
Nikdy jsem netvrdil, že nás FAP spasí, ale vždycky jsem byl proti jeho odstraňování, když už tam jednou je a může znečištění zmenšit. A to obzvl᚝, když někdo argumentoval poplašnýma zprávama typu BLESK a SUPER. Nechovám se nijak příkladně ekologicky, ale neznečišuju úmyslně tam kde nemusím.

28.09.2012 15:05 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508491
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Mikro mᚠvíceméně pravdu, ale v něčem se mýlíš. Jakýkoliv "špunt" ve výfuku turbomotoru brzdí volný odchod spalin ven. Tím pádem abys překonal ten odpor musíš zvýšit dávku paliva, aby motor měl sílu se prát se špuntem. To je to samé jako když mᚠzvětšenou prostatu. Musíš víc tlačit abys překonal to zůžení u prostaty.

Ano Mikro celej svět je bohužel opravdu pitomej. Tenhle systém spotřební výroby, zadlužování aby se točily peníze se brzo zhroutí. Až tenhle systém spadne tak se zase bude muset začít ničit a vraždit aby se zase mohlo budovat a plodit. Počítám, že tak do 5ti let to vypukne a docela v to doufám, protože to snad lidi na potřetí poučí. Ale to jsem trochu odbočil.

28.09.2012 18:24 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508497
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
felix81 napsal(a):
Mikro mᚠvíceméně pravdu, ale v něčem se mýlíš. Jakýkoliv "špunt" ve výfuku turbomotoru brzdí volný odchod spalin ven. Tím pádem abys překonal ten odpor musíš zvýšit dávku paliva, aby motor měl sílu se prát se špuntem. To je to samé jako když mᚠzvětšenou prostatu. Musíš víc tlačit abys překonal to zůžení u prostaty.


trochu nesouhlasím - Jednoduchá otázka - Jakou budeš mít spotřebu kdy bude větší? s dobrým výfukem nebo s prasklím(před tlumičem) -Garantuji ti že s prasklím - je to jednoduché - celej motor je nějak sestaven a to tak aby i přesto že je každý výfuk špunt tak aby byl odvod spalin propočítanej na optimální spotřebu a né na výkon - u závodních aut tlumič nemusí být (rezpektivně je ale úpně jinak řešen) a tím se u něj zvedne výkon.

28.09.2012 19:21 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508501
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Jasně mᚠpravdu. Ale musíš brát v potaz atmosférák a turbomotor. Nepřeplnovaný motor je velice citlivý na výfuk. Přesně nevím proč to tak je, ale vím že když mi u atmosféráku upadl výfuck tak to žralo a hovno to jelo. Ale když mi u i XMa 2.1TD upadl fuck před katalyzátorem tak jsem na to přišel až když jsem pod to auto vlez. Rambajs žádnej spotřeba byla lepší a motor pěkně táhl.
Proč myslíš, že mám od turba pouze holou rouru s vykuchaným katrem??? Když jsem jezdil ještě na další tři tlumiče tak to žralo jak Zeman na zabijačce. Po vykuchání (nejsem debil abych kupoval tlumiče za pár desítek tisíc když stačí roura za 400kč) to jezdí za hubičku a táhne jak ďas.
Prostě, kde je turbo tam jsou špunty špatně. Dle mého úsudku.

29.09.2012 16:52 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508618
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Trošku zanešený FAP - nešastná 1.6 HDI (tak na tento jsem fakt zvědavej jestli půjde)
Že prej netáhne a trochu kouří s hláškou antipolution a unlok diesel filter


Přílohy:
250920122365.jpg ( 1050231b ) - před čištěním
250920122363.jpg ( 1063586b ) - před
260920122368.jpg ( 1068758b ) - po vyčištění
260920122372.jpg ( 614662b ) - po

29.09.2012 18:10 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508656
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže se ti to povedlo. To je teda nářez Kolik ti to zabralo času. Jinak

29.09.2012 19:51 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508733
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DaveLbc napsal(a):
Takže se ti to povedlo. To je teda nářez Kolik ti to zabralo času. Jinak


Což čas,ale celá myčka včetně mne černo a jinak víc jak hodinu a skoro na plný výkon a teplotu.

30.09.2012 07:33 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508836
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, jenom co tě nebo mě asi bude brzo zase čekat To víš mám taky ten výborný motor tak proto mě to zajímá,ale už jsme se o tom bavili.

30.09.2012 08:08 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2508849
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jenom abych se vrátil k té ekologii tak tohle je přesně to co je úplně špatně. Stačí sledovat video od 2:45 minuty.
Je to zase dané penězi kdyby to stálo pár kaček tak nemusíme riskovat rakovinu a zamořit kolem sebe vše.
Úplně se ježím když vidím jak se v tom máchá.
Nemyslím to proti odbornému čistění které provádí Jruze to je přece jasný,ale podstatu o které se tady mluví.
.link.

03.10.2012 12:04 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2509768
bexxx
Město: Cvrčovice ,Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 49
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Je zábavné číst názory na FAP. Pro mě osobně je to uplně zbytečná věc na tom autě.
Když by to byl takový booom v ekologii,tak proč ho teda nedávali na všechny HDI když už to měli vymyšleno? To si házeli kostkou,nebo tahali žolíky kam to zrovna našroubujou? Nebo že by tahák na prachy pro určitou skupinu lidí,kterým prodejce řekne,ANO,kupte si to s FAPem,budete jezdit "ekologičtěji" a uděláte něco pro životní prostředí?
Bohužel mám tuto nepříjemnost na svém 2.0HDI,tak fakt nevím proč těch dalších odhaduji 90% 2.0HDI to nemělo?
Na otázku proč jsem si to koupil s FAPem když mi tak vadí,rovnou odpovídám že jsem měl omezený rozpočet na nákup a shlédnuté vozy bez,byli v žalostném stavu.
Nechci se nikoho dotknout,ale o ekologické likvidaci při čištění FAPu dost pochybuju.

03.10.2012 12:08 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2509776
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pretoze to zo zaciatku davali na vyber
v nemecku kde bol bonus za ekologickejsie auta to nemci kupovali... taliani nie, lebo tam ten bonus nebol

je fakt silno zarazajuce ako si ludia nenastuduju zakladne veci okolo toho a rovno to odsudzuju ...

ale comu sa divim, volia fica a jemu podobnych a este ine nezmysli .... pri takom niecom pochopit vyznam a funkciu fapu .... (sorry ak sa to niekoho dotklo - chcem tym povedat, ze nastudujte si kompletne preco a ako to funguje a nehladajte preco by som to tam nemal mat, ale preco by som to tam mal mat a az potom robte usudky)

este by som sem mohol dat vyznam a funkciu egr a podobne ...

ps. mercedes a nemci to ponukaju na niektore starsie auta ze to mozu domontovat ....

a snad uz posledny edit: tu sa mame bavit o bezpecnosti pri cisteni a co s tym bordelom z toho a nie o tom ci ano alebo nie

Přílohy:
fap_rhr.pdf ( 720076b ) -

03.10.2012 13:05 - Re: FAP filtr - Bezpečnost při čištění 2509805
bexxx
Město: Cvrčovice ,Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 49
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pěkný počteníčko. Já zhruba vím jak FAP funguje
Škoda že u nás se toho asi nikdy nedočkáme aby stát zohledňoval "ekologičtější" vozidla,leda by některý z politiků měl značný podíl v nějakém takovém podniku,třeba na výrobu elektromobilů,pak by se asi začlo lobovat
Ale jak píšeš,toto je téma o bezpečnosti při čištění,tak to tu nebudu víc rozpatlávat jestli FAP ano či NE !

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator