Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Jaké auto v budoucnu místo C5 ?
|< < 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 ... 42 > >|
09.10.2016 22:53 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001127
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
1.7 CRDi za 520 tis. kč.

u nas na SVK je toto za 21 tisic, a za to uz kupis vacsinu aut co som spominal v zaklade alebo v nejakej vybave
navyse je to iba 85kW a to na taku skatulu neni bohvieco .
no jasne kto ma naftovy 2liter, tazko sa zmieruje so sucasnymi nezmyslami ako 1litrovy 3valec v oktavii, alebo motorom roka Puretech...
ale ako som pisal, ako nahrada c3 by to slo ale ja radsej Kiu Sportage. Ale je to nabite. vsetci maju neskutocne navysenia predajov. neviem kde ti ludia na to beru ......link.

10.10.2016 06:04 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001173
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak 508 mna osobne hodne sklamal co som mal prilezitost vidiet


5008 nafasovalo několik kolegů v práci. Úplně mě dostala schránka před spolujezdcem - tam nedají skoro nic. Ovládání HUD je na středové konzole, když ale chtějí vypnout důležité věci, loví to vlevo pod volantem...

10.10.2016 10:26 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001260
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
C5 a vůbec hydropneumatické Citroeny bude velmi těžké nahradit něčím adekvátním, protože v této cenové relaci se nic takového nevyrábí. Jediná možnost je jít do Mercedesu nebo Audi s vzduchovým podvozkem, ale ty auta jsou cenově úplně někde jinde......

10.10.2016 12:22 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001296
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Tolik starších Mercedesů a Audi s vyfouknutým podvozkem během jízdy jsem už viděl... Je to častější než u Citroënů. Mám strach co potom. C5 je fajn kočár, s biturbem mi vyhovuje i dynamicky, netřeba silnější. Můj sen je LR Discovery 4. Možná zbytečná, ale to je vlastně biturbo taky

10.10.2016 13:23 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001315
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Co stála ta nádhera ? (není to ironicky) ja tak trochu pšilhávám zpět po CX (až se namane nějaká za dobré peníze a TRD2 v tehdejší plné výbavě jako jsem měl) stav je mi celkem jedno - jednak jí znám do šroubku a mám i kontakty na jakékoli díly(alespoň doufám že to známej vše nezlikvidoval) a druhá varianta je jako třetí auto C-croser jako hlavní zústane jedno (nebo obě?) biturbo. - při mém ročním nájezdu?? (by teoreticky stačilo i kolo


Nestala vela, hlavne z dovodu roztrhnutej sedacky a par prkotin co porobim behom mesiaca.
Chcel som to na kšeft..ale pri prvej jazde som mal taku radost z toho auta ze si ho asi teda necham ak nepojde za trojku. Kazdy na to čumí jak tela na vrata..a kazdy koho zveziem je cely happy a chcel by To auto je taka vila roznasajuca rados

Mitsubishi mame doma L200vku, komfort je mizéria c-crosser je otras tiez..a nema riadne náhony len take SUVčkárske.. lacne SUV ala c- crosser je napr subaru forester, toyota rav4 a tie auta su inde. Keby si zhanal 6 miestne 4WD dodavku tak mam iba 135tkm.

Do CX uz nechcem ist, lebo mam BX a to je v tip top stave..a stale je na nom práce. V citroene uz na BX nekupis prakticky nič, okrem pavukov.

10.10.2016 15:12 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001373
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Že by byl celej svět(nebo tedy unie) od roku 2030 na baterky? To už je snad na odchod z unie.Od roku 2030 by ve státech EU měly být - jezdit jen elektromobily. Doufám že se toho nedožiji.

10.10.2016 15:32 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001374
Delict
Město: Podhajska, Auto: Citroen C6 2.7 HDi V6 24V TwinTurbo ExclusivePočet příspěvků: 717

99 Poslat soukromou zprávu
preco elektromotor je velmi dobra vecička.. nieje tam sice rev motora a vibracie ako v poctivych plnokrvnikoch, ale s konstatnym krutiacim momentom sa jazdi lepsie. Vela ludi slo do toyoty prius, zevraj vysoko spolahliva zalezitost, pohon obstarava elektromotor, spalovaci je len na dobijanie. Cele prevodove ustrojenstvo je pekne v oleji a dobre chladené..minimum sajrajtovania od motora.

10.10.2016 16:56 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001398
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To je sice moc hezké, ale až to bude desetiletá ojetina bude to mít smysl koupit? Nebo jakýkoliv elektromobil? Baterie už budou hodně za zenitem a investice do nich asi bude pecka. Většina z nás tu jezdí v ojetinách. Já mám 11 let starou ojetinu a svezení v pohodě, všechno funguje a myslím, že to auto ještě docela dlouho dobře poslouží. Dá se tohle čekat od 11 let starého elekromobilu?? Já si to nemyslím.

10.10.2016 18:07 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001419
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
Světlonoš napsal(a):
To je sice moc hezké, ale až to bude desetiletá ojetina bude to mít smysl koupit? Nebo jakýkoliv elektromobil? Baterie už budou hodně za zenitem a investice do nich asi bude pecka. Většina z nás tu jezdí v ojetinách. Já mám 11 let starou ojetinu a svezení v pohodě, všechno funguje a myslím, že to auto ještě docela dlouho dobře poslouží. Dá se tohle čekat od 11 let starého elekromobilu?? Já si to nemyslím.


ano baterie budou největší problém a zároveň největší cenová položka u starého automobilu. Z toho vychází jedno, ojetý elektromobil rozhodně nekupovat

10.10.2016 18:40 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001434
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 808
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Prius?
Preco mal taxikar, co ma viezol z letiska domov spotrebu 8,6 l/100 km?
To auto je iba a iba cisto do mesta, iba vtedy to ma nejake opodstatnenie…
A bude hodne zaujimave sledovat situaciu, obvzlast ak by sa nejakym zasadnym sposobom navysil podiel elektromobilov v premavke, co bude v pripade havarii, co s tym ekologia.
Rusia sa atomky, tepelne elektrarne a masivne sa nasadzuje alternativa hlavne v podobe solarnych elektrarni. Ale bezny konzument toho elektromobilu, bude chciet nabijat cez noc, no prave vtedy bude nedostatok. Uz teraz sa zacina velky biznis s velkokapacitnymi akumulatorovnami, aby bolo dostatok energie cez noc a to jazdi minimum elektromobilov.
Takze, fotovoltaicke clanky, predstavuju po svojej zivotnosti ekologicju zataz, akumulatorovne, bez ktorych sa dalsie odstavovanie elektrarni nezaobide budu taktiez predstavovat zataz na ekologiu a zrovna tak baterie v aute. Netreba snad pripominat, ze vsetko bude musiet zaplatit konecny spotrebitel.
Osobne si myslim, ze elektromobily su slepa ulica, avsak obrovska prilezitost pre korporacie…

10.10.2016 20:36 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001460
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Prius?
Preco mal taxikar, co ma viezol z letiska domov spotrebu 8,6 l/100 km?
To auto je iba a iba cisto do mesta, iba vtedy to ma nejake opodstatnenie…
A bude hodne zaujimave sledovat situaciu, obvzlast ak by sa nejakym zasadnym sposobom navysil podiel elektromobilov v premavke, co bude v pripade havarii, co s tym ekologia.
Rusia sa atomky, tepelne elektrarne a masivne sa nasadzuje alternativa hlavne v podobe solarnych elektrarni. Ale bezny konzument toho elektromobilu, bude chciet nabijat cez noc, no prave vtedy bude nedostatok. Uz teraz sa zacina velky biznis s velkokapacitnymi akumulatorovnami, aby bolo dostatok energie cez noc a to jazdi minimum elektromobilov.
Takze, fotovoltaicke clanky, predstavuju po svojej zivotnosti ekologicju zataz, akumulatorovne, bez ktorych sa dalsie odstavovanie elektrarni nezaobide budu taktiez predstavovat zataz na ekologiu a zrovna tak baterie v aute. Netreba snad pripominat, ze vsetko bude musiet zaplatit konecny spotrebitel.
Osobne si myslim, ze elektromobily su slepa ulica, avsak obrovska prilezitost pre korporacie…

no moj sef s tym chodi dialnice. hadali sme sa ze to nemoze chodit za 5.8l . no ukazal mi to ked ma viezol 500km asi 130-140 rychlostou.
aj ja si myslim ze je to blbost tie elektromobily. niekto mocny zariadil aby sa nehovorilo o vodikovych pohonoch. sci fi? tak si predstavte ze dodnes si pamatam ked som v casopise letectvi cital o TU154 [TU 155] s jednym motorom ma vodik v roku 1988!
.link.

10.10.2016 21:21 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001465
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Taková drobnost. Mě by zajímalo, kdyby všichni jezdili elektromobily, kde bychom vlastně vzali tu elektriku? To ještě jaksi nikdo nevymyslel. Ale možná by to vyřešil naftový agregát doma na zahradě
A take by mě zajímalo jak by se řešila distribuce té elektřiny. Bo podle mě současná distibuční sít by se totálně zhroutila.

10.10.2016 22:25 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001488
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
no moj sef s tym chodi dialnice. hadali sme sa ze to nemoze chodit za 5.8l . no ukazal mi to ked ma viezol 500km asi 130-140 rychlostou.
aj ja si myslim ze je to blbost tie elektromobily. niekto mocny zariadil aby sa nehovorilo o vodikovych pohonoch. sci fi? tak si predstavte ze dodnes si pamatam ked som v casopise letectvi cital o TU154 [TU 155] s jednym motorom ma vodik v roku 1988!
.link.

BMW bylo svého času s Hydrogen autama už docela daleko (např.E68),dokonce jsem to viděl v provozu i při tankování v Mnichově a taky to s koncem E-reihe zařízli bez náhrady...Už jsem to tu psal-elektrika,aspoň tak,jak funguje teď-nemyslím jen výdrž baterek-budoucnost nemá...

10.10.2016 22:26 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001489
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
martinrx napsal(a):
Taková drobnost. Mě by zajímalo, kdyby všichni jezdili elektromobily, kde bychom vlastně vzali tu elektriku? To ještě jaksi nikdo nevymyslel. Ale možná by to vyřešil naftový agregát doma na zahradě
A take by mě zajímalo jak by se řešila distribuce té elektřiny. Bo podle mě současná distibuční sít by se totálně zhroutila.


A naftou budem topit doma v kamnech a stát zvedne daně že ty baterky budeš dobíjet doma celou noc šlapat na podomácku vyrobeným dynamem aby ta úspora byla někde vidět.

10.10.2016 22:41 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001490
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
martinrx napsal(a):
Taková drobnost. Mě by zajímalo, kdyby všichni jezdili elektromobily, kde bychom vlastně vzali tu elektriku? To ještě jaksi nikdo nevymyslel. Ale možná by to vyřešil naftový agregát doma na zahradě
A take by mě zajímalo jak by se řešila distribuce té elektřiny. Bo podle mě současná distibuční sít by se totálně zhroutila.

ono ta distribucna siet ma problem uz aj dneska ked fuka vietor.
.link.
mozno ste ani netusili co sa deje v sieti ked vam nemecko tlaci prud.

11.10.2016 05:34 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001536
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Není to tak dávno co jsem četl článek, kde bylo vše ohledně ekologie elektromobilů popsáno. Způsobují větší prašnost tím, jak jsou t잚í - zejména při brzdění. Když se započítají všechny vstupy na výrobu el. energie, výrobu a následnou likvidaci baterií, tak vlastně elektromobily vůbec ekologické nejsou.

11.10.2016 07:08 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001544
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Rikam si jak to tady napisu a ty jsi me predbehl... Elektromobily jsou ...

11.10.2016 16:10 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001666
del42sa
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 441
99 Poslat soukromou zprávu
jediná šance je, že buď Peugeot u nástupce 508 nebo DS použije vzduchové odpružení s elektronickými tlumiči. Řada DS ale bude poměrně hodně předražená, takže zbývá vlastně jen ten Peugeot.... Ze strany PSA bude teď snaha tuto značku více pozvednout co se image týče, takže nějaké šance tu jsou.... Problémem je ale to, že na komfort má být orientována značka Citroen a Peugeot bude určitě laděný sportovněji. Takže to vlastně vůbec není jisté

Jinak jedině to Audi nebo MB.... nebo nějakou custom přestavbu na vzduchové odpružení a nebo nejlevnější varianta udržovat stávající "milášky" v co nejlepší kondici dokud to půjde

11.10.2016 20:16 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001831
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja si docela dobre viem predstavit nejaku luxusnu ameriku

11.10.2016 20:34 - Re: Jaké auto v budoucnu místo C5 ? 3001853
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No jo, ale amerika se spotřebou 7L nafty, to splní tak maximálně skůtr amerických greenpeace.

|< < 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 ... 42 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator