Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / zaviněná dopravní nehoda
|< < 1 2 3 4 > >|
23.08.2012 08:34 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2500891
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Eh... když budeš dostatečně bohatej, unikneš všemu... V tomhle srandistánu je to jen o penězích, né moc o lidech


Nejde jen o peníze,ale i o kontakty - mohl bych sem dát celej spis z vlastní zkušenosti kdy řidič odešel od soudu jako hrdina z nehody z následkem smrti i přesto že ho kriminálka obvinila z trestného činu(nedostal ani podmínku)

23.08.2012 13:19 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2500932
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Já bych se tedy pídil v první řadě po tom na kolika zůstal zaseklej tachometr u toho nabouranýho auta....

23.08.2012 15:54 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2500958
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdarec, před pár lety v dědině 7 km od nás starý děda nedal přednost motorkáři, který valil okolo 90 km/h. Motorkář zahynul a řešilo se v rámci trestní odpovědnosti, zda mohl vůbec při vynaložení veškerého úsilí být schopen přednost dát. Nakonec byl zproštěn viny. V českém trestním právu platí mimo jiného ve vztahu k dopravě princip tzv. "omezené důvěry v dopravě", který přibližně znamená, že řidič počítá s tím, že ostatní účastníci silničního provozu dodržují jeho pravidla a na základě toho se rozhoduje. Pokud vyjíždím na silnici z vedlejší a mám kratší výhled, při rozhodování mimo jiného vycházím tedy z toho, že předpokládám, že případný řidič jedoucí po hlavní bude dodržovat předepsanou rychlost. Stejně jako řidič jedoucí po hlavní může spoléhat, že pokud pojede předepsanou rychlostí, řidič z vedlejší mu dá přednost. Nemůže na toto však spoléhat, když rychlost výrazně překročí. Ještě však mezi mezi porušením či zanedbáním nějaké povinnosti musí být příčinný vztah k následku. To je teorie, v praxi v rámci dokazování jak mnozí píšete situace záleží od schopnosti spolehlivě prokázat, že řidič na hlavní hrubým způsobem porušil pravidla SP (rychlost nejlépe překročena o 30 km a výše) a řidič na vedlejší skutečně nemohl včas zareagovat při vynaložení veškerého úsilí. Toto lze jen ze znaleckých posudků či zkoumání opírajících se o výpočty z brzdných drah, celkové situaci místa nehody(viditelnost, výhled, počasí) a dále z výpočtů podle deformací poškozených vozidel. Právní zázemí je opravdu zapotřebí, ale právník znalý trestných činů v dopravě popř. přestupků v dopravě. Jinak hodně štěstí při řešení

24.08.2012 13:12 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501042
sanchez
Město: Hůry, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
Moje první bouračka byla to samé, já jel po hlavní z kopce cca 70km/h, z vedlejší nahoru doleva odbočoval 80ti letej děda s 3mi postaršími ženamy. Skončil jsem levými koly v obrubníku v protisměru. Celou dobu jsem na něj koukal - brzdil, i ručkou, ale on koukal do prava. Kdyby to ještě v půlce křižovatky zašláp, projel jsem v protisměru a v klidu. Tahle jsem mu urazil celej čumák až ke kolum, chladič, altík, vše měl na maděru. Já u ZX jen rovnání na stolici, i světla přežily. Spoluvina nebyla. Jen on vinník.

24.08.2012 16:33 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501052
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Musím potvrdit i já,že pokud někdo jede na hlavní jako prase tak nese vinu i on.U nás byla bouračka ve Studánce kde je krásný rovný kopec a valil to dolů motorkář. A když vjížděl na hlavní kámoš, kouknul doprava a pak doleva a nic neviděl a pak už jenom rána.
Naštěstí se nezabil,ale bylo to dost drsný. Takže vina byla u obou řidičů

24.08.2012 19:37 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501070
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dutch napsal(a):
Já bych se tedy pídil v první řadě po tom na kolika zůstal zaseklej tachometr u toho nabouranýho auta....

O tomhle jsen slyšel,ve zprávách na Nouvje,ale ještě jsem to ve skutečnosti nikdy neviděl... Ale je fakt,že je to asi 6 let,kdy nám do práce přivezli pomocníci s ochráncema zbořenou E39 a chtěli co nejvíc vědět o bouračce,kterou prodělala. Šlo přečíst crash telegram,kterej obsahoval rychlost v momentě nárazu,přetížení,tlak v brzdové soustavě,...prostě šlo z toho vysledovat docela dost věcí. Naopak mi přivezli ti samý asi před 3mi týdny F01(nová 7) a z ní jsem krom systémového času aktivace baohů nedostal vůbec nic. Tak by možná stálo za to navést,třeba prostřednictvím právníka, orgány na tuhle cestu... Možná by to mohlo pomoct.

24.08.2012 21:16 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501087
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
O tomhle jsen slyšel,ve zprávách na Nouvje,ale ještě jsem to ve skutečnosti nikdy neviděl... Ale je fakt,že je to asi 6 let,kdy nám do práce přivezli pomocníci s ochráncema zbořenou E39 a chtěli co nejvíc vědět o bouračce,kterou prodělala. Šlo přečíst crash telegram,kterej obsahoval rychlost v momentě nárazu,přetížení,tlak v brzdové soustavě,...prostě šlo z toho vysledovat docela dost věcí. Naopak mi přivezli ti samý asi před 3mi týdny F01(nová 7) a z ní jsem krom systémového času aktivace baohů nedostal vůbec nic. Tak by možná stálo za to navést,třeba prostřednictvím právníka, orgány na tuhle cestu... Možná by to mohlo pomoct.


takto vypada zaseknuty tacho
.link.

25.08.2012 22:43 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501222
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, tak dám trošku aj ja. Myslím, že problémom Čechov aj Slovákov (ešte Maďarov a Poliakov) je práve to, že nedodržiavame pravidlá pri jazdení. Často príde taky pocit, že ja som na hlavnej, ja nemusím nič (nie všetci, ale nájde sa ich pár) No a potom vznikajú nehody. A niekedy je vežmi ažké zisti, kto je vinný alebo lepšie povedané kto má väčšiu čas viny na tom, čo sa stalo. Znalec vie pomocou programu vyráta veža, vie nasimulova nehodu, ale sú prípady, že sa to nepodarí ani jemu a potom sú ahanice, kto išiel rýchlo a kto rýchlejšie. Problém by bol vyriešený, ak by každé auto malo taky svoj tachograf ako nákladné. Prídeš na nehodu, ak sa nevie presne urči, resp. ak má každá strana svoju pravdu, stiahneš údaje z vozidiel, dᚠznalcovi a ten ti celkom určite presne povie, či za dodržania všetkých pravidiel by k tej či onej nehode došlo.

26.08.2012 21:43 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501476
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
takto vypada zaseknuty tacho
.link.

Jo,takhle jsem to viděl v těch zprávách,ale na vlastní oči nikdy. A to jsem zbořenek viděl už docela dost...

26.08.2012 21:46 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2501482
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tacho sa zasekne v 2ch pripadoch
1. pri naraze sa odpoji baterka / napajanie tacho, tento ostane v "zaseknutom" stave do prveho pripojenia napajania ked sa zasa zresetuje (pripadne vypnutia a zapnutia kluca)
2. extremny naraz zatlaci rucicky az na doraz, ze motorcek nimi nepohne - skoro nemozne a take nieco nema sancu prezit pripadny ucastnik takej nehody

01.04.2013 12:46 - Re: nezaviněná dopravní nehoda 2562229
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim, predem se omlouvam nejsem majitelem C5 ale C4a ted k memu dotazu pred mesicem jsem mela havarku kdy jsem jela po hlavni a druhe auto mi nedalo prednost zprava, potud vinik jasny,jenze...Na miste chteli sepsat protokol, coz jsem odmitla s tim, ze skoda na mem aute je dost vysoka na to,aby se zavolala policie(odhadem v autorizovanem servisu skoda k 100.000,-Kc).Pan ihned po prijeti policie obratil vypoved, i kdyz do te doby priznaval ze je vinikem, a vinu se snazil shodit na me.Tvrdil same nesmysly ve stylu, ze jel odjinud a pak ze zas nevi odkud jel atd.Policie ho uvedla v zapise jako vinika, ale jelikoz on s tim nesouhlasil, tak to jde na magistrat.Vse jsem nahlasila na pojistovne a ted po mesici a neco(stale nic neni vyreseno)jsem zjistila po zavolani do pojistovny,ze on to ani na svou pojistovnu nenahlasil!!!Po dodatku,ze to je pan pravnik,hadam, ze v tom hleda klicky jak se vyhnout vine.A ted jsem mesic a neco bez auta,vyreseni stale v nedohlednu....no nato ze jsem to auto vlastnila v te dobe 5 dnu super bilance.poradite nekdo zda se s tim da neco podniknout vyjma jen toho cekani a zda se muze auto predbezne opravit nebo ne?

01.04.2013 12:52 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562231
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
no nevim jak u tvoji pojistovny..co mas..ale ja kdyz mne zborily a dotycny rikal taky ze to nebyla jeho chyba....rikal ze jsem blikal ale ja neblikal...ale stejne jasna jeho chyba..tak jsem s pojistovnou po 14ti deni diskusi hodil auto do servisu a moje pojistovna to zaplatila a penize pak vymahala na jeho pojistovne:=)

01.04.2013 13:40 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562243
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokud mᚠprotokol od policie že jsi poškozená a tak jsi to i nahlásila je zákonná lhůta pro pojišovnu na vyřízení poj.události (lhůta je tuším měsíc-zeptám se pojišováka- ) V případě že on to nenahlásí vystavuje se nebezpečí postihu ve formě pokuty a v takovém případě by to měla pojišovna vyplatit a potom řešit s ním a jeho pojišovnou,nebo svaz pojistitelů? - spojil bych se s nimi (nicméně ty jsi splnila svou povinnost - nahlásila dle rozhodnutí policie o vině (doloženo protokolem) a ostatní je na nich - zeptal bych se své pojišovny jaká je lhůta ze zákona na vyřešení poj. události (aby pochopili že o tom něco víš) O jakou pojišovnu se jedná? - Jesti česká mohl bych asi pomoct

01.04.2013 13:52 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562258
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
jste zlati, ja uz jsem z toho nestastna, auto pres mesic stoji mimo a ja jak trubka masiruji na mhdmoje pojistovna je generali a jejich allianz jde mi o to,ze pokud to jde na magistrat, kde se to jeste bude resit,aby nechteli znalecky posudek i oni....... uz jen to ze dopravka to zadrzuje pres mesic se mi moc nelibi.......stejne tak mi nejde do hlavy proc to neohlasil na pojistovne i on, kord kdyz je vinik.Pochopila bych to bez policie ale takto?

01.04.2013 13:57 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562260
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
bud rada ze tam policajti byly musis masirovat svoji pojistovnu ze auto potrebujes a tak..ale jako masirovat je furt..treba kazdej den dokud ti proste nedaji soudny vysvetleni:=) hodis auto do autorizaku a mas to hotovy..pjistovny by si to meli pak vyresit mezi sebou..ono ostatne...podle mne to on vubec hlasit nemusi..proc taky vid?on z pojistovny nic nevymlati

01.04.2013 14:09 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562265
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
no evidentne se pan pravnik hodla vymlatit neco ze me)ale stejne do smichu mi moc neni....zname ceskej stat a potahne se to buhvi jak dlouho

01.04.2013 14:15 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562266
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
no pokud jsem to pochopila tak se pan pravnik to snazi hodit na spoluvinu, proto ten magistrat...jenze ja nehodlam opravovat za sve pokud to nebyla ma vinamel me asi za peknou nanynku,co se lekne a radsi to vse zda.....

01.04.2013 15:45 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562299
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
denisag napsal(a):
no pokud jsem to pochopila tak se pan pravnik to snazi hodit na spoluvinu, proto ten magistrat...jenze ja nehodlam opravovat za sve pokud to nebyla ma vinamel me asi za peknou nanynku,co se lekne a radsi to vse zda.....

j na tom neco bude..a jestli to byla opravdu jeho chyba tak neni co resit..a ty tlac na pojistovnu ze auto potrebujes a bude to.....=)

01.04.2013 17:33 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562331
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
1) Policista, který nehodu vyšetřoval Ti dal na sebe spojení. Zavolej mu, jak daleko je vyšetřování a zda již případ uzavřel a zaslal podklady na magistrát (měl by tak učinit do 30 dnů). Zažádat o kopii zprávy.
2) Pokud je ve zprávě určen jednoznačně viník, dojít s touto zprávou rovnou do Alians, (podle zkušeností s Generali, se tato s Tebou, pokud tam nemᚠhavarijko, vůbec nebude bavit).
Jinak magistrát určuje viníka na základě policejního šetření a popř. znaleckých posudků.

01.04.2013 17:35 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562333
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
přesně tak a to zatáhne pojišovna a pokud není druhá strana pojištěná tak ho musí vydusit policie a občansko právní spor, a tam to zaplatí i s ušima (soudní výlohy, znalce, vaši újmu včetně toho že auto nutně potřebujete atd. tam ho můžete vydusit pěkně do měkka.) a pokud je opravdu právník a dělá takové průtahy může ho postihnout i česká advokátní komora

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator