Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / zaviněná dopravní nehoda
|< < 1 2 3 4 > >|
01.04.2013 20:47 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562515
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
policistovi zavolano stale je to na dopravce i kdyz je to pres 30 dni(stale ho nemuzem dokopat, aby to uz poslal),bylo mi receno ze to tam muze lezet az rok dle komplikaci atd....pak teprve magistrat....V policejnim spise je on uvedeny jako vinik,na miste svedek a ve finale si pan se svoji pritelkyni, co s ni jel v aute protireci ve vypovedi ve spisu...tod celkova bilance..tudiz situace na prvni pohled jasna,ale... stale nemohu pochopit, proc to neohlasil na sve pojistovne,a ty prutahy co s tim dela, respektive bojkotuje jakekoliv vyreseni teto situace.Zkratka se rozhodl, ze kdyz to nejde jinak,tak me aspon na co nejdelsi dobu zbavi auta,at si pojezdim s mhd.Otazka je jak mu zabranit v prodluzovani teto situace...

01.04.2013 21:04 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562533
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
zkusit se zeptat tady? .link.

01.04.2013 21:10 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562542
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nemůže to tam ležet rok. Maximálně 30 dnů. Policie už nic nešetří. Provedli ohledání a záznam na místě a mají 30 dnů na to, aby to zpracovali a předali k řízení. Promluv si o tom s jeho nadřízeným.

01.04.2013 21:19 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562553
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
no z toho co jsem tak vyčetl, tak to vypadá, že pán odmítl zaplatit pokutu, pán odmítl projednat přestupek na místě, pán nesouhlasí s přestupkem to vše jsou důvody pro OZNÁMENÍ na obecní úřad t.j. správní řízení. Termín na zpracování je 30 dní. Vedoucí mu to může prodloužit (musí být zdůvodněno a podloženo ve spisu). Na dopravce to pouze dají do hromady a pošlou na obec, viníka nebudou určovat. To je na správním orgánu.

01.04.2013 21:41 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562576
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
na dopravce mi rekl ze se doba muze prodluzovat kvuli komplikacim a ze lhuta 30 dnu je kravinadopravka ve spise urcila jako vinika jeho ale vse je na reseni magistratu. a ano pan odmitl vsechno co mohl kazdopadne toto je moje prvni nehoda a ty prutahy stoji zato.a fakt me s...cekat na sve auto vic jak dva mesice!!!

01.04.2013 21:41 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562577
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nahlásit na pojišovnu to nemůže, pokud tvrdí, že je nevinen (bylo by to přiznání viny). Pokud nepodepsal protokol na místě nehody, probíhá vyšetřování. Policie je povinna vyslechnout všechny jím navrhované svědky, popř. znalce. Uváděných 30 dnů platí pouze pokud se nehoda vyřeší na místě a všichni účastníci podepíší protokol. Podle mne pán hraje o čas. Slečna změní výpověď (vypovídala bezprostředně po nehodě - ve stresu). Objeví se další svědek - nutno prošetřit. Pak jsou dvě varianty:
1) Svědek, slečna a pán shodně potvrdí, že jsi měla zapnutý pravý ukazatel směru (popř. jela nepřiměřenou rychlostí, nebo pán zastavil v křižovatce pro tech. závadu a než stačil označit vozidlo tak jsi to do něho napálila atd.) - jsi viník, nemᚠnárok na plnění.
2) Hraje pouze o čas - (doplňující informace, navrhování nových svědků za "pomoci policie") - pokud není vyneseno rozhodnutí magistrátem do jednoho roku, případ se odkládá - viník neurčen, nemᚠnárok na plnění.
Obrana: Písemně bombardovat policii ohledně průběhu a ukončení vyšetřování (jsou povinni písemně odpovědět), přijde odpověď, za tři dny zaslat další požadavek. Jakmile odpoví že ukončily vyšetřování, zahájit bombardování magistrátu. Vzhledem k tomu, že protistrana je právníkem, doporučuji stejný kalibr.

01.04.2013 21:56 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562581
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
no nejspis mi nic jineho nezbyde

01.04.2013 21:58 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562582
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
vsevěde asi si pleteme oba trmíny. Na útvaru policie jsme to museli zpracovat a odeslat na obec vždy do 30 dní. Na obci mají na to rok. Snad to tak platí i nadále. S tím právnikem budou potíže, asi bych taky doporučoval kalibr v podobě právnika. Bude to sice něco stát, ale nedá se nic dělat.

01.04.2013 22:09 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562586
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
vsevěde asi si pleteme oba trmíny. Na útvaru policie jsme to museli zpracovat a odeslat na obec vždy do 30 dní. Na obci mají na to rok. Snad to tak platí i nadále. S tím právnikem budou potíže, asi bych taky doporučoval kalibr v podobě právnika. Bude to sice něco stát, ale nedá se nic dělat.


No já to pochopil že má v ruce protokol od policie jako poškozená - tak bych to tak podal na pojišovně - on sice může napadnout rozhodnutí,ale ty to zamítnou a potom to může skončit na magistrátě,soudu a ten dá stejně za pravdu policii.(jednou jsem to takhle měl také - to pán začal tvrdit že jsem jel na červenou - to by ale on musel také a názor policie že i kdyby to tak bylo tak mi musel dát stejně přednost,ale já měl v ruce protokol PČR a pojišovna to normál vyplatila)

01.04.2013 22:28 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562594
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To Najk: Před rokem a půl jsem jel s autobusem a strefil se do mě doveda, která projížděl křižovatku na červenou. Vyšetřováno policií déle než 4měsíce (noví svědci, neregování na předvolání atd.).
To Jurze: pokud jde řešení na magistrát, nemá žádný z účastníků rozhodnutí použitelné pro pojišovnu.

01.04.2013 22:51 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562610
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak aby se neplácala voda zbytečně. zákon. č. 200/90 S. a příslušný paragraf: lhůta je vyznačena palcem


§ 58
(1) Státní orgány, orgány Policie České republiky (dále jen „orgány policie“) a obce oznamují příslušným správním orgánům přestupky, o nichž se dozví, nejsou-li samy příslušny k jejich projednávání. V oznámení uvedou zejména, který přestupek je ve skutku spatřován, důkazní prostředky, které jsou jim známy a které prokazují, že jde o přestupek a že byl spáchán určitou osobou.
(2) Oznamuje-li přestupky příslušným správním orgánům orgán policie a jedná-li se o přestupky
a) proti veřejnému pořádku,
b) proti občanskému soužití, nasvědčují-li okolnosti tomu, že v jejich důsledku došlo k ublížení na zdraví,
c) proti majetku,
d) proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,
e) proti pořádku ve státní správě, spáchané na úseku státní správy v působnosti Policie České republiky,
f) uvedené v § 29 odst. 1 písm. ch), § 30 odst. 1 písm. d) až j) a § 35 odst. 1 písm. f),
učiní orgán policie nezbytná šetření ke zjištění osoby podezřelé ze spáchání přestupku a k zajištění důkazních prostředků nezbytných pro pozdější dokazování před správním orgánem. O zjištěných skutečnostech sepíše orgán policie úřední záznam, který přiloží k oznámení. Oznámení učiní orgán policie nejpozději do třiceti dnů ode dne, kdy se o přestupku dozví.
(3) Orgán policie
a) věc odevzdá příslušnému orgánu, jde-li o jednání mající znaky přestupku, které se projednává podle zvláštních předpisů,3) nebo jde-li o jiný správní delikt než přestupek anebo nasvědčují-li skutečnosti, že jde o trestný čin,
b) věc odloží, není-li dáno podezření z přestupku nebo nelze-li přestupek projednat, anebo nezjistí-li do jednoho měsíce ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující podezření, že jej spáchala určitá osoba; pominou-li důvody odložení, věc oznámí, není-li na místě věc vyřídit jinak.
(4) Dozví-li se orgán policie o přestupku od občana, vyrozumí jej na jeho žádost do třiceti dnů o provedených opatřeních.

01.04.2013 23:27 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562623
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokud je to malá dopravní nehoda(bez zranění a uplatnění technické závady) je to v pravomoci policie, je-li to velká dopravní policie(se zraněním atd.) přizve se soudní znalec a toto řeší nadřazený orgán (soud) soud zpravidla určuje výši trestu vinu policie(ve výjmečných případech zruší,nebo překvalifikuje na základě znal. posudku) viz. mé příspěvky 5.let zpět kdy soud rozhodl jinak na základě podplaceného(asi) znalce.

02.04.2013 09:28 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562681
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
dodatek k Najkovému příspěvku:
Po 30 dnech se věc odloží dle § 58 odst. 3 písm. b. Lhůta splněna (30dnů). Nastává daších 11 měsíců, kdy je nutné věc zpracovat, jinak by byl přestupek po roce promlčen. Až se nashromáždí potřebné údaje, tak se v řízení pokračuje. Takže ano, v krajním případě mu to tam může ležet i rok.

denisaq:
Jestli vše probíhalo v pohodě, dokud jste nevolali policajty, tak má pán pravděpodobně na kahánku s bodíkama. Jestli mu do vybodování zbývají třeba 2 bodíky, tak dokud by se k nehodě nevolali policajti, tak to měl v cajku. Teď nejspíš odmítá přiznat vinu (jakýmkoliv způsobem i nahlášením na pojišovnu), aby nepřišel o papíry. Jinak si to moc nedovedu představit, proč tak otočil.

02.04.2013 12:11 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562716
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
asi ano, coz uz se nedozvim.Kazdopadne dela vse proti, jestli se to tak da rict...pojistovne nic nenahlasil atd.....

02.04.2013 12:20 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562726
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
pokud nema havarijko tak vubec nic pojistovne hlasit nemusi

02.04.2013 12:31 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562727
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
pokud nema havarijko tak vubec nic pojistovne hlasit nemusi


Mě bylo dopravákama (nehodářema) řečeno, že v případě, že se střetnete a viník přímo před tebou nezavolá na pojišovnu a nepředá ti telefon do ruky, aby jsi se sám zeptal, zda je vše řádně nahlášeno, tak raději vždy volat policii na místo i když se jedná o menší škodu. Jinak se ti může stát, že tě již nikdo nikdy neodškodní, jemu ak stačí říct, že to nezavinil a vzhledem k tomu, že policie nebyla na místě, tak mᚠsmůlu.

V tomto případě, co se tu řeší věřím, že to dobře dopadne. Otázka zní, kdy to bude?

02.04.2013 20:25 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562885
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DrMarvin napsal(a):
pokud nema havarijko tak vubec nic pojistovne hlasit nemusi

Musí,pojišovna ho k tomu vyzve na základě tvého hlášení...Ale na to má nějakou lhůtu,tuším,že měsíc,ale jistej si nejsem...

02.04.2013 22:56 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562964
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Musí,pojišovna ho k tomu vyzve na základě tvého hlášení...Ale na to má nějakou lhůtu,tuším,že měsíc,ale jistej si nejsem...


A pokud je zúčastněná třetí osoba musíš vždy policii a hlásit i třetí osobě(třetí osoba poskytovatel úvěru atd..) to platí i u zranění(nebo alespoň pro tvůj klid zavolat na 158 - ta se nahrává a při sporu použiješ)

03.04.2013 03:02 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2562999
denisag
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
moje c4 je na uver hlaseno vsude kde ma byt, jinak pan pravnik havarijko ma....no kazdopadne jsem se nastvala a zastupuje me pravnik.....nehodlam byt bez auta dalsi dobu,staci ten mesic a pul

03.04.2013 06:40 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2563004
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
s tou třetí osobou si dovoluj drobně nesouhlasit, pokud jsem v techničáku uveden jako provozovatel tak úvěrové společnosti jsou mimo hru (proto mají ty auta hav. pojištění), tou třetí osobou se myslí například vlastníci dopravních zabezpečovacích zařízení (značky, semafory, svodidla) nebo vlastník plotu který sejmeš nebo tak něco.

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator