Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Kdo kde potkal hajzla
|< < 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 ... 48 > >|
15.04.2015 20:28 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810515
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pravdu jsi měl ty. Než se nᚠnárod naučí správně "zip", tak to ještě potrvá.

15.04.2015 20:49 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810525
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přesně tak kolona by neměla 300 ale jen 150 metrů a řidiči by mohli plynule zipovat.
Seš bohužel v Česku a budeš si muset počkat až se to ostatní naučí.

15.04.2015 21:28 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810558
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tak, zip spoustě řidičů nic neříká...

V pátek asi byly skvrny na slunci, dva dementi podjížděli kolonu vozidel vpravo...
První, Polák, se zařadil zpátky před civilní Octavii našich pomahačů a chráničů. Hodili maják na střechu a už ho táhli z dálnice pryč
Druhého zavřel týpek co jel přede mnou, že měl s tou O III co dělat aby dobrzdil za tím kamionem v pravém pruhu.

Ani jednou jsme v koloně nejeli míň jak 120... tohle asi nikdy nepochopím, ten druhý jel za dalších 20 km pomaleji, takže asi nespěchá když jsem ho bez problémů předjel na tempomat...

15.04.2015 21:46 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810566
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je pravda, že zip hodně řidičům nic neříká, když jedu u nás k obchoďáku, na velkém parkovišti řidičům nic neříká ani přednost zprava, myslí si, když jedou rovně, jsou na hlavní, samozřejmě značky tam žádné nejsou, kolikrát mne tam málem smetli a ještě se divili, že mám snahu jim tam vjet, chtělo by je zvát alespoň jednou za dva roky na školení, ne přezkoušení, určitě by se chovali jinak, já ohledně modrým majákům chodím každý rok a opravdu mi to vždy něco nového dá.

15.04.2015 22:04 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810573
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
To nemusíš ani kvůli majakům, stačí být řidič - referent a dozvíš se novinky. Povinně každý rok .

15.04.2015 23:59 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810607
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na D5 je to teď podobný. Kvůli neschopnosti zvládnout zip se tvoří kolony jak prase a až v jednom pruhu se to rozjede. Lidi nesmyslně přejíždí do pruhu už kilometr před a podobně. A samozřejmě podjíždí sakra dost lidí.

Mimochodem jak byste hodnotili tohle? Jestli někdo zná přejezd v Praze na Nádraží Veleslavín, tak ví, že tam jsou šraňky dole dost dlouho, takže se stává, že je kolona až na Evropskou, která se tak zbytečně blokuje. No a jeden řidič tomu trochu chtěl ulehčit, tak si vjel před závorama do protisměru a při zvednutí (protisměr se zvedá první) vyrazil a nikoho tak nezpomalil. Bohužel jeden "aktivní" kolega tohle nevydejchal, tak ho regulérně udal...

16.04.2015 00:10 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810608
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
problem zipu u n as je ze ho ludia nevedia pouzivat a lavy pruh proste sa hybe a pravy stoji

potom to takyto trestaci tu akoze riesia ...

16.04.2015 08:09 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810627
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Zip funguje úplně krásně na příkladu, kdy ve dvou pruzích jedou auta stejně rychle, mají dostatečné odstupy, mají stejnou délku... Prakticky to tak nefunguje. Nejde se zařadit na fleku, mezi kamiony, ještě v nějaké rychlosti. Jako je blbost, pokud už jednou jsem zařazený v průběžném pruhu, z něho vyjíždět, předjet 20 aut a zase ten průběžný pruh blokovat, aby pro mě vytvořil místo.
Zip funguje v německu. Ale nikdo neříká proč. Protože tam se nezařazuje 5m před koncem pruhu, aby by ses řítil 80 proti pangejtu a modlil se, jestli tě ten vpravo pustí...a stejně tak aby se ten vpravo modlil, jestli mu to tam zleva nepošleš... Němci dají značku 200m před zúžení a pak je na zemi na 100m namalovaná pozvolná šikmá čára, kdy se mají auta zařadit. To dá dost času, aby si auta vytvořily rozestup a i v rychlosti se zařadily. A komu se nepovede, má na to ještě dalších 100m.
Představa u nás, že auta pojedou ve dvou pruzích 80km/h a těsně před zúžením budou házet myšku do vedlejšího pruhu, je mimo. Ale vidím to často. 50m před zůžením už všichni jedeme plynule v průběžným pruhu a kolikrát se najde borec, který prostě ještě musí ty 3 kamiony předjet, hodí myšku, těsně před zúžením se natlačí zase do průběžnýho, kamion v průběžným musí jít na brzdy, aby se frajer vešel... Pak si borec myslí, jak to projel naprosto výborně, plynule, a my všichni v průběžným jsme blbci, kteří zbytečně stojí, když to šlo projet tak krásně plynule zipem Úplně nejlepší to bývá v Brně od výstaviště směrem na Svitavy. Tam jsou dva průběžné pruhy a když se frajerům zdá, že to jede pomalu, tak přejedou ještě do připojováků zleva a zprava a po 500m se zase zipují do průběžných. Takže než aby 2 proudy plynule jely, tak 4 plynule stojí
Kdo tohle považuje za normální, tak si vemte, že by tohle udělaly kamiony. Natlačili se do končícího pruhu a pak si vynucovali těsně před zúžením zip. Projel by jeden osobák, průběžný by se zastavil, než by se udělala 30m mezera pro kamion, teď by se čekalo, než kamion nabere rychlost...
Něco jinýho je zip ve městě, kde to stojí nebo se jede fakt pomalu. Tam je zip slušnost.

edit: Vlastně něco podobného jako zip jsou připojovací pruhy. Taky máte 100m na připojení a nikdo nikomu hlavu neutrhne, když se připojíte hned, když nic nejede, nebo naopak až na konci připojováku, nebo to v nejhorším vezmete ještě 50m odstavným...jde to naprosto plynule. Jako zip v Německu. Ale tam, kde se na nájezdy dá stopka a ještě se připojuje jen do jednoho pruhu (teď třeba je to tak na opravované dálnici), tak tam se to zablokuje. To je příklad českého pojetí zipu.

16.04.2015 10:24 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810643
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je blbost tady rozebírat jak má zip fungovat a ještě mluvit o metrech, zip má jasná pravidla, když se vše dodržuje, funguje ideálně, když se nedodržuje, je to samozřejmě v lidech, fungovat nebude a nemá cenu to rozebírat, samozřejmě při střetu je viník jasný, ale mít něco polámaného, v lepším případě a ještě rozšvihané auto, to si dám raději pozor a takového blázna raději pustím, než mít takovéto starosti.

16.04.2015 12:05 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810654
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Je blbost tady rozebírat jak má zip fungovat a ještě mluvit o metrech, zip má jasná pravidla, když se vše dodržuje, funguje ideálně, když se nedodržuje, je to samozřejmě v lidech, fungovat nebude a nemá cenu to rozebírat, samozřejmě při střetu je viník jasný, ale mít něco polámaného, v lepším případě a ještě rozšvihané auto, to si dám raději pozor a takového blázna raději pustím, než mít takovéto starosti.


Základní rozdíl v silničním provozu v CZ a D je že v D reagují na auto které se chce zařadit do jiného pruhu tak že zpomálí a pokud možno uvolní pruh přejetím do pruhu vlevo a v CZ přidají aby se ten ,,hajzl" náhodou nezařadil do jejich pruhu před ně.

16.04.2015 18:06 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810734
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to: C5vyskov
Mluvíš mě z duše lépe bych to nenapsal. V tomhle státě to jsou zbytečný slova, protože dopravní zákony jsou jiné v každém městě. Jsou města kde si řidiči vynucují "zip" z připojovacího pruhu - to je taky slušnost??? Dokud nás někdo nenaučí co je "souběžná jízda" a co je "předjíždění", co znamená překážka v jízdním pruhu, tak "zip" nebudeme nikdy správně "ZIPOVAT"..
A mimochodem, v 80km/h jsem se "zipoval" v D na dálnici. Zpomalili jsme z 150 na 80, zazipovali se a potom jsme 150 pokračovali každý ve svém pruhu. U nás si to neumím představit.
to: HELLMUT
Odpověděl sis už v první větě. Jízda toho druhého je jen reakce na podobné porušení dopravního zákona. Důležité je, aby se podobní "řidiči" pozabíjeli mezi sebou a neotravovali život těm co pokorně stáli v té koloně.
Spěcháme všichni, takže důvod k tomu předjíždění měli všichni v té koloně.

16.04.2015 19:41 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810747
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jako že i já jsem hajzl?
Tam byli normálně dva pruhy a najednou jeden končí a za přechodem zase pokračuje...
Přijde mi hloupost stát nekonečně v koloně a vidět jak ti co jedou v pravém jsou hned pryč.
To je boj s větrnými mlýny...
Kdyby stali stejně v obou,tak se nikdo nikam necpe.
Ten člověk mě tak vytočil, že jsem strašně litoval že zrovna nejedu v Xantii. To bych zatáhnul za páku, podvozek nahoru a šup přes obrubník na tramvajový pás. To by pan mstitel asi čumel jako puk
Jenže s miláčkem C5 jsem tohle dát nechtěl
No nakonec to vyřešil autobus za mnou, vytroubil ho a on uhnul.
Teď lituji že jsem se ho nešel zeptat jestli ví co je zip...

16.04.2015 21:17 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810760
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zip je program na komprimaciu

16.04.2015 22:03 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810769
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu

Na ten jsem Expert ! Ten používám skoro denně na otevření stažené hudby a určitě častěji než ten silniční .

16.04.2015 22:10 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810770
gurney
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Zip je řešení, které má napravit hloupost řidičů, kteří tím, že nebyli schopni se včas zařadit do průběžného pruhu, způsobili značné zpomalení dopravy. Zip v pojetí dojedeme až na konec a tam se začneme zipovat je naprosto zcestné a neumím pochopit jak, jej někdo může považovat za správné. Pokud by se všichni včas zařadili do průběžného pruhu, projeli bychom místem zúžení maximální možnou rychlostí, pak bychom svým dětem mohli říci: Kdyby se tady objevil kokot který by v tom levým pruhu dojel až na konec a tam se začal cpát do toho pravýho tak bychom tady v koloně hodinu poskakovali jako kokoti.
Dneska ale musím synovi vysvětlovat, že ti kokoti už tam byli, jsou a další přijíždějí.

Edit: Mám na mysli konkrétně Dálnici v jiných případech toto vždy neplatí.

16.04.2015 22:13 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810771
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to: HELLMUT
Nemyslel jsem to osobně, ale sám jsi položil otázku.
Touhu zeptat se takového řidiče jsem míval často ( dost jezdím a dost vážím). Až mě jeden kamarád poradil, abych zůstal v klidu, protože by dotyčný mohl vytáhnout pistoli a bude zle. Od té doby vím, že zlo plodí zlo a radši si pustím rádio nebo si někde zastavím zakouřit.
C5 je přeci o pohodové jízdě, tak proč si ji kazit.

16.04.2015 22:29 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810781
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na školeních, které absolvuji jednou ročně, nám v tloukají do hlavy, dokonce to je zanesené i ve vyhlášce, že zip se používá v případě, kdy se dva pruhy sbíhají, aníž by bylo jasné, který z nich je průběžný, o hlouposti řidičů tam nic není, jedině když nevědí v kterých případech ho použít.

16.04.2015 22:32 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810782
johnny.m
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 498

99 Poslat soukromou zprávu
Ale houby hloupost, kokoti jsou ti, kteří neví jak se zip dělá. Před zúžením, za značkou která zúžení signalizuje, je přece normální jet stále ve svém pruhu a dávat znamení o tom, že se chci zařadit. Že všichni jedou v pravým pruhu je jejich blbost a snižuje to kapacitu komunikace - tudíž když je volný levý pruh, tak v něm pokračuju v jízdě a v klidu se zařadím do pravého. Typicky třeba silnice 11 na západní straně Hradce Králové - v pravým pruhu kolona a táhne se o 20km/h méně než je povoleno, obvykle přejíždím do levého pruhu a zapínám tempomat. Ušetřím si tím spoustu času čekáním v kolonách. Správně provedený zip stejně jako kruhové objezdy zrychluje dopravu.

16.04.2015 22:41 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810787
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Však to celou dobu píšu, řidiči nevědí, kde, jak a kdy ho použít, pak zadrhává celá plynulost, stejně jak jsi dodal kruhové objezdy, zrychluje to dopravu.

16.04.2015 23:06 - Re: Kdo kde potkal hajzla 2810793
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kruhovy objazd, uz som skoro zopar krat nabural toho predo mnou
vsade prazdno, oproti ide auto este je daleko vobec od kruhacu, ten vul zastavi a caka kym sa henten dostane na kruhac a prejde nim rovno ...

|< < 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 ... 48 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator