Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Děsy na cestách
|< < 1 ... 11 12 13 14 15 > >|
03.03.2017 10:20 - Re: Děsy na cestách 3045933
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Je to zažrané v nás (včetně mne), že se snažíme vychovávat ostatní. Ale dopravní experti radí NEVYCHOVÁVAT. Na to měla daná osoba dost času od narození a v této vteřině ho nezměníte. A fakt to funguje - když nevychovávám, tak jsem v hluboké pohodě, a si každý jede jak se mu ráčí. Ostatně pomalá jízda je nebezpečnější než rychlá, protože nutí desítky lidí k netrpělivým manévrům. Ale přiznávám, že záleží na mé momentální náladě a jindy si vychutnám, že mne někdo předjede vpravo na dálnici a já přidám a on se musí chytit za nos za dalším kamionem. No jak říkám, je to v nás.
Když jsem u toho, v Kalifronii se jezdí neskutečně v pohodě, tohle tam lidi neřeší. Jsou v klídku "on the road" a užívají si to.

03.03.2017 10:50 - Re: Děsy na cestách 3045944
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Je to zažrané v nás (včetně mne), že se snažíme vychovávat ostatní. Ale dopravní experti radí NEVYCHOVÁVAT. Na to měla daná osoba dost času od narození a v této vteřině ho nezměníte. A fakt to funguje - když nevychovávám, tak jsem v hluboké pohodě, a si každý jede jak se mu ráčí. Ostatně pomalá jízda je nebezpečnější než rychlá, protože nutí desítky lidí k netrpělivým manévrům. Ale přiznávám, že záleží na mé momentální náladě a jindy si vychutnám, že mne někdo předjede vpravo na dálnici a já přidám a on se musí chytit za nos za dalším kamionem. No jak říkám, je to v nás.
Když jsem u toho, v Kalifronii se jezdí neskutečně v pohodě, tohle tam lidi neřeší. Jsou v klídku "on the road" a užívají si to.


Ono je to tak že blbci v kamionu jedou o 5Km rychleji a zpomalí xx aut jen proto že by musel ubrat plyn a počkat třeba na rovinku kde mu to pojede rychleji(to jsou jedni kteří se potom diví že někdo labylní jim to vrátí a třeba razantněji - já toto tedy nedělám ale kolikrát se nedivím když toto dělají beztrestně - přitom je to i ve vyhlášce) no a potom jsou druzí kteří mají auta za tři mega a myslí si že na ně jiní nemají a když nějaká pixla za pár korun náhodou jede ?? tak to nemůžou ustát a chovají se jak hovada a neunesou že je rychlejší taky něco nad jejich auto(tam je to se mnou horší když mne předjede a domáhá se toho potom zpomalí pod mou rychlost a to i několikrát ? tak mu to vrátím ale né vybrzděním ale pozvolna asi tak (jinak si myslím že i za volantem jsem do jisté míry flegmouš=to co dělám tak v klídku a s tím na co mám - to je samo vždy relativní pojem)

03.03.2017 11:00 - Re: Děsy na cestách 3045947
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
hm, jenže ten blbec v kamionu to na 130 km/h nemůže vytáhnout, né že by to ten kamion nedal, ale protože to má omezovače a GPSky.... jenže dyš začne předjíždět a nikoho v zrcátku nevidí a ty nebo já pojedem jak hovado 160 km/h, tak on s tím pak už moc neudělá dyš je v levým...... jinak na blbce narazíš všude, o tom žádná a je buřt v jakým autě jede....

03.03.2017 12:18 - Re: Děsy na cestách 3045969
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Naprostý souhlas s jruze ob jeden výše. Ale mám dojem, že to předvádění se aut trochu ustupuje, protože (skoro) každému dochází, že v podstatě jakékoli auto prodané v ČR v posledních více létech umí na dálnici 150 a to i do mírného kopce. Pak už to není o vychloubání se autem, ale čistě jen o vychloubání se řidiče (jak na to dlabu) a to přece jenom někteří nechtějí až tak moc vystavovat.

03.03.2017 12:37 - Re: Děsy na cestách 3045979
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Už je tady více méně vše řečeno.
Za mě , nejvíc mě štvou ty lemry co prostě neuhnou.
Předjíždí nebo jede v levém pruhu rychlostí 120, měl by vidět v zrcadle že se něco rychle blíží a prostě neuhne.
To si myslím dělá největší zlo a někdo pak vyteče a chce se pomstít.
Kamiony chápu že mají omezovač ale proč se tam serou a proč ten předjížděný tedy trochu neubere?
Pak jsou z toho ty "šnečí závody na 3km"
Ale pořád to dokážu pochopit.
Ale že jsou tři pruhy na dálnici a v pravém občas kamion jedoucí 100
a ve zbylých dvou jedou auta souběžně 110- 125 to asi nikdy nepochopím.
Pak ty hovada se můžou pos... když toho v levém si někdo dovolí probliknout.
On přece jede predpisově ( raději 120) a co si nějaký blb dovolí jet 137 a blikat na něj?
Vždy on taky předjíždí a asi by se mu zásadně zvýšila spotřeba kdyby to rozjel na 140 a uhnul
To mě točí a nejraději bych vzal radlici a hrnul je před sebou.
Ne jsem flegmatik ale tohle mě moc štve. V TV pořad řeší vybržďovače ale o brzdičích se nemluví.

03.03.2017 12:56 - Re: Děsy na cestách 3045981
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
hele lemra by třeba i uhla, ale myslíš, že se dívá do zrcátek? Je pytel lidí co prostě jedou a nic okolo nevnímaj a ty sou pak nasraný, dyš je blikneš či trubneš.... jj je to fakt taškařice Hele třeba Jižní Spojka v Práglu má nejrychlejší pruh pravej Možná to lidi berou tak, že sou ve městě a navzájem se nepředjíždí, ale je to jen souběžná jízda.
No a s kamionama to se asi můžeme jen bavit, ale dokud s tím nikdo nejel, tak neví jak to vypadá z tý druhý strany (za volantem kamionu)

03.03.2017 13:31 - Re: Děsy na cestách 3045987
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kamion ma velmi podobnu brzdnu drahu ako osobak. Nalozeny, prazdny.
Nechce sa mi to hladat, ale nejaka organizacia v CR si dala tu namahu a otestovala nejake nakladne auta, ako prazdne, tak nalozene, ako na suchej vozovke, tak na mokrej a vysledky boli naozaj zaujimave… Tvrdenie, ze zabrzdit 40 tonovy kolos je naozaj na dlho neobstalo…
Podla tych vysledkov bola brzdna draha niekde lepsia, niekde horsia, ono, chybalo v tom teste meranie nejakeho osobaku, aby sa dala zohladnit drsnost vozovky atd.


Edit:
Tak tu je nieco o tom…
.link.

03.03.2017 14:06 - Re: Děsy na cestách 3045993
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Bohužel značná část pomalých v levých pruzích jsou naši západní a jižní sousedé. A nepomůže ani blikání vlevo a občas ani dálkače. Oni jsou od sebe zvyklí, že si nikdo nic nevynucuje a prostě zaclání. Oni to ani nemyslí špatně, oni jsou sluníčkáři a všichni lidi se přece mají moc rádi.

03.03.2017 14:18 - Re: Děsy na cestách 3045997
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
3 hlavní problémy děsů na cestách:
1) arogance
2) zrcátka
3) úspora paliva

Nejhorší je kombinace, kdy někdo šetří palivo, nečumí do zrcátek a ještě je tak arogantní, že si prostě jede svoje a ještě ostatní školí, jak by se mělo jezdit bezpečně (většinou hooodně pomalu).

03.03.2017 14:31 - Re: Děsy na cestách 3046007
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Kamion ma velmi podobnu brzdnu drahu ako osobak. Nalozeny, prazdny.
Nechce sa mi to hladat, ale nejaka organizacia v CR si dala tu namahu a otestovala nejake nakladne auta, ako prazdne, tak nalozene, ako na suchej vozovke, tak na mokrej a vysledky boli naozaj zaujimave… Tvrdenie, ze zabrzdit 40 tonovy kolos je naozaj na dlho neobstalo…
Podla tych vysledkov bola brzdna draha niekde lepsia, niekde horsia, ono, chybalo v tom teste meranie nejakeho osobaku, aby sa dala zohladnit drsnost vozovky atd.


Edit:
Tak tu je nieco o tom…
.link.

S tím si dovolím nesouhlasit, s kamionem jsem jezdil 10let a rozhodně to nejde zastavit stejně rychle, nebo podobně jak osobák.
.link.

03.03.2017 14:59 - Re: Děsy na cestách 3046012
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to ze to tak brzdi je pravda, ale treba si uvazit reakcny cas tej brzdy a ohlad na naklad
nehovoriac o tom ze 10x hentak zabrzdi a moze ist robit udrzbu brzd

03.03.2017 15:21 - Re: Děsy na cestách 3046022
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
navíc todle celý není vůbec o brždění

03.03.2017 15:43 - Re: Děsy na cestách 3046033
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Buchta napsal(a):
navíc todle celý není vůbec o brždění

Vybrždění se rovná brždění takže je

03.03.2017 15:52 - Re: Děsy na cestách 3046038
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu


03.03.2017 16:13 - Re: Děsy na cestách 3046045
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Už je tady více méně vše řečeno.
Za mě , nejvíc mě štvou ty lemry co prostě neuhnou.
Předjíždí nebo jede v levém pruhu rychlostí 120, měl by vidět v zrcadle že se něco rychle blíží a prostě neuhne.
To si myslím dělá největší zlo a někdo pak vyteče a chce se pomstít.
Kamiony chápu že mají omezovač ale proč se tam serou a proč ten předjížděný tedy trochu neubere?
Pak jsou z toho ty "šnečí závody na 3km"
Ale pořád to dokážu pochopit.
Ale že jsou tři pruhy na dálnici a v pravém občas kamion jedoucí 100
a ve zbylých dvou jedou auta souběžně 110- 125 to asi nikdy nepochopím.
Pak ty hovada se můžou pos... když toho v levém si někdo dovolí probliknout.
On přece jede predpisově ( raději 120) a co si nějaký blb dovolí jet 137 a blikat na něj?
Vždy on taky předjíždí a asi by se mu zásadně zvýšila spotřeba kdyby to rozjel na 140 a uhnul
To mě točí a nejraději bych vzal radlici a hrnul je před sebou.
Ne jsem flegmatik ale tohle mě moc štve. V TV pořad řeší vybržďovače ale o brzdičích se nemluví.


Někdy mně na dálnici překvapí kopeček v levém pruhu a se svou 1,8 dopředu nevystřelím, dozadu necouvnu (je tam blikající závodník), vpravo je kamion a palivo s tím pedálem na podlaze moc nešetřím. Ne všichni jedou 125 proto, že chtějí. Samozřejmě se podobným situacím snažím vyhnout ale někdy se stane.

03.03.2017 16:40 - Re: Děsy na cestách 3046047
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pánové jeďte se podívat do němců - tam smějí kamiony jen 80Km/h a zkus nějaký najít v levém rychlém pruhu nepluvě o připojovacím pruhu= automaticky uvolní pravej aby se připojované auto mohlo plyně připojit a to to připojovací auto v podstatě nemusí moc řešit jestli se půže zařadit (unás ti ustřelí čumák jak ho tam strčíš),prudké bzdění většina automaticky zapíná varovky (to už se u nás rozmáhá také) U nás jsou řidiči (krom itálie) prostě bezohlední,závistiví že by se druhý náhodou dostal před ně a nejvíc mne dorazí (a to dělají jak osobáky a hlavně i kamiony) když je kolona třeba půl Km před odbočkou a já si vlezu do odstavného s pravím blinknem - jedu 30 abych neprodlužoval kolonu - teď si mne všimne kamioňák a nasere se napůl do odstavného abych nemohl projet (nedavno jsem si takto povídal s policajtem na motorce - vztekal se že hnedle spadl z motorky , když už byl nepříčetnej tak jsem přejel do jízdního a o dvě auta se vrátil do odbočovacího - vše z mé strany s úsměvem , nedalo mu to a odbočil zamnou + ten druhej polda(rozumnej) - tak jsem mu to vysvětlil že jsem se sice dopostil přestupku ale proto abych zbytečně neprodlužoval kolonu - dopadlo to tak že jsem mu nabídl pokutu za mnou spáchaný přestupek s tím že se k tomu vyjádřím - ten druhý povídá,,vždy on má v podstatě pravdu - nech ho být" na tomto místě se takto chová do hodiny víc než 100 aut do hodiny(odbočka na D.Počernice) - pokud tam všichni budou stát tak ta kolona bude o 10Km delší.

03.03.2017 16:51 - Re: Děsy na cestách 3046048
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
NMC napsal(a):
Někdy mně na dálnici překvapí kopeček v levém pruhu a se svou 1,8 dopředu nevystřelím, dozadu necouvnu (je tam blikající závodník), vpravo je kamion a palivo s tím pedálem na podlaze moc nešetřím. Ne všichni jedou 125 proto, že chtějí. Samozřejmě se podobným situacím snažím vyhnout ale někdy se stane.

Hele taky jsem jezdil 1,8 Xantii a před tím 1,4 BX
Nepsal jsem o kopcích a pomalých autech.
Měl jsem na mysli roviny. Pravý pruh kamion 85 km/ h , střední pruh důchodce v klobouku 86,5 km
A všichni v levém a vpředu jede týpek 115 a neuhne

Teď vypadám jak vybrzďovač ale nejsem ( i když jednou ještě s Xantii před 10 lety,jsem na D1 vybouchl a taky nějakého kokota s kamionem , který mi o tam nekompromisně poslal a pak 2km předjížděl kolegu rychlostí + 1km pak vzteky vybrzdil. Ještě že na rozdíl odemne měl rozum a nepopostrčil mě )
Já mám rád pohodu, klidně pojedu 120 , hlavně když si můžu dát tempomat.
Jenže to u nás nejde ani kdyby jsme měli 10 pruhů.
Hlava mi nebere že třeba v Holandsku to šlo úplně snadno...( Plynulá jízda 120 bez brždení)

03.03.2017 16:55 - Re: Děsy na cestách 3046049
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Pánové jeďte se podívat do němců - tam smějí kamiony jen 80Km/h a zkus nějaký najít v levém rychlém pruhu nepluvě o připojovacím pruhu= automaticky uvolní pravej aby se připojované auto mohlo plyně připojit a to to připojovací auto v podstatě nemusí moc řešit jestli se půže zařadit (unás ti ustřelí čumák jak ho tam strčíš),prudké bzdění většina automaticky zapíná varovky (to už se u nás rozmáhá také) U nás jsou řidiči (krom itálie) prostě bezohlední,závistiví že by se druhý náhodou dostal před ně

Jestli se nepletu, tak i u nas je maximalni povolena rychlost pro kamiony 80km/h a to jak na normalnich silnicich, tak na dalnici...
A s temi nemci uz to take neni tak ruzove jak to byvalo pred treba deseti lety. Je to porad lepsi nez u nas, ale uz se take docela zhorsili.

03.03.2017 16:57 - Re: Děsy na cestách 3046050
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jen k těm kamionům. Už jsem si zvykl na ledasco, ale co mě spolehlivě nasere, je situace když ve stoupání na D1, tam jak jsou dva normální pruhy + stoupací, ve všech třech pruzích jedou vedle sebe kamiony. Tři ocasové v jedné lajně, s rychlostí odstupňovanou tak po 3 - 5 km/h. Jednou mi vzteky praskne nějaká cévka... Pravda je, že to dost často bývají soudruzi z Rumunska apod.
Jinak vybržďování je blbost, risk pro obě strany. Já věřím, že ho karma potrestá, buď ta nebeská nebo ta v koupelně.

03.03.2017 17:10 - Re: Děsy na cestách 3046055
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takže všichni ( skoro) se shodneme že vybržďovaní je následek něčeho.
Nechci se tohoto stupidního způsobu boje zastávat. Je to fakt na h...
Ale všude v médiích se řeší vybržďovači a ne příčina - bezduvodní brzdiči.
Po tom by policajti měli jít, pěkně z vrtulníku natočit a " teď mi pane vysvětlete" co jste těch 15 km dělal v tom pravém pruhu s rychlostí 110??? Máte to za 2000.- Tady by se měla dělat osvěta a né pořád řešit piráty Tripišovské a jiné.

|< < 1 ... 11 12 13 14 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator