Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Koupě Citroenu C5
|< < 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 ... 197 > >|
11.04.2014 15:08 - Re: Koupě Citroenu C5 2686429
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, jestli se jedná o takové ježdění jak píšeš, tak bych osobně od benzínu neustupoval. C5 jsou i v benzínu - jen se hůř hledají. Ale kdyžtak si myslím že se dají dovézt ze zahraničí, nebo to sledovat a počkat dokud se něco pěkného neobjeví.
Co jsem viděl výbavy tak se mi zdálo že je to kus od kusu - exclusive sem, nebo tam - výbava byla vždycky jiná.

11.04.2014 16:57 - Re: Koupě Citroenu C5 2686445
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
já jsem auto s mojí motorizací v ČR taky nemohl sehnat, řešením byl dovoz z Německa, tam jich je relativně dost

11.04.2014 17:51 - Re: Koupě Citroenu C5 2686450
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri tom co pises si zasa myslim ze aj ta nafta sa znese, akurat sa bude asi dost zanasat sanie a po nejakych km bude dobre to precistit

ako bolo napisane, benzinovu zozenes, len si treba dat pozor co a ako, aby si nekupil zle

co sa tyka vybav
X - jednozonova klima a mozne svihadla vzadu (vsetko viac bolo za priplatok)
SX - dual klima, okna v elektrike, vyhrievane zrkadla (a ostatny vyssi zaklad v standarte)
EXCLUSIVE - xenony + SX (stale plati ze sklapacie zrkadla, stmievacie stredove, koza, navigacia atd. bola priplatkova)

hovori to viac o zaklade toho auta a priprave na priplatkove veci ako to ze tam tie veci su (hlavne nemci si radi skladali vybavu pre nas nepochopitelne)

11.04.2014 17:58 - Re: Koupě Citroenu C5 2686452
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Dotaz byl na C II 2004 - 2008. Opravdu byl i facelift s jednozónou a švihadlama?

11.04.2014 18:01 - Re: Koupě Citroenu C5 2686455
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, uz nebol s mechanickou klimou, ale zadne svihadla + jednozonova klima existovali

11.04.2014 18:04 - Re: Koupě Citroenu C5 2686458
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Asi teda model pro fancouzský nezaměstnaný.

11.04.2014 18:34 - Re: Koupě Citroenu C5 2686467
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Řeším úplně stejné dilema jako Jamaco. Nájezd také stejný, způsob jakým najíždím kiláky obdobný, jen místo Prahy je to v Brně. Poohlížím se po C5 II, ale motory zvažuju jen dva 2.0 benzín nebo 2.0 HDI. 1.6 HDI nechci, přijde mi malý a u 2.2 HDI (125 kw) se bojím servisních nákladů. Doteď jsem měl různé kombíky obdobné velikosti většinou s dvoulitrovým benzínem. Ono na to běžné ježdění je to fajn, ale když je to auto naložené a přijde dlouhé stoupání, tak ten dvoulitr už nestíhá. Třílitrová Xantie stíhala bez problémů, ale V6 už si odpustím.
Jak píše kolega, spotřeba není primární věc, protože při tak malém nájezdu se náklady na servis nízkou spotřebou nevykompenzují. Takže základem je spolehlivost. Nafta by měla být teoreticky náchylnější, protože je tam více součástek k porouchání, různá čidla na atmosféře benzínu určitě nemohou být tak drahá jako vstřiky, vstřikovací čerpadlo, turbo, intelcooler, tlakové hadice, EGR, FAP, čidla jsou tak určitě také. Jenže, já s dieselem nejezdím, takže o tom jak je to skutečně s poruchovostí vím prd.
Takže pokud se někdo dokáže vyjádřit k tomu který motor je servisně lepší? Neberu v potaz vyloženě smolné nebo zanedbané kusy.
U dvoulitrového benzínu bych chtěl jen manuál, ale co spojení nafty a automatu? U Xantuše jsem se s 4HP20 od ZF docela spálil. Ale co ten šestikvalt od Aisinu? Na druhou stranu spojková sada + setrvák je asi levnější než repas automatu.

11.04.2014 18:44 - Re: Koupě Citroenu C5 2686468
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako som uz povedal (na motor tu je inac druhe vlakno, kde sa dozvies co chces asi)
v popise toho najazdu by som sa nejako tej nafty nebal (samozrejme treba znizit servisny interval a menit vsetky filtre bez rozmyslu)

co sa tyka automatu
4hp20 je v podstate nesmrtelna prevodovka (davala sa do c5 1 a v c5 2 kym neprisiel aisin)
problem aisinu je hydroblok, zohnat novy sa da okolo 900E + samozrejme starat sa on (vymena oleja atd.)

11.04.2014 18:44 - Re: Koupě Citroenu C5 2686469
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je pravdou,že když kouknu na nabídku autobazarů,zaměřim se na výbavu exkluzive a prohlédnu si fotogalerii,někdy stačí porovnat i země původu a je tam rozdíl,také jsem si toho předtím nevšiml,jinej kraj,jiné nároky,zajímavé.

11.04.2014 19:27 - Re: Koupě Citroenu C5 2686477
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pro jamaco a světlonoše
Dlouho jsem zvažoval zda se zapojit do této diskuse. Nakonec jsem se rozhodl napsat svůj příběh. Můj roční nájezd km je 25 až 30 tisíc.
Když jsem se rozhodl koupit C5ku, chtěl jsem pochopitelně naftový motor, pro jeho ukrutný zátah v nízkých otáčkách. Pak jsem ale zjistil, že ve městě a na krátkých trasách nebude jezdit za 5 litrů, ale za mnohem více. Náklady na údržbu se mi zdály také větší než u benzínu. V té době jsem měl zkušenost s vozem jiné značky poháněným LPG a přesný propočet nákladů na ujetí 50 tisíc km s tímto vozem. A pak padlo rozhodnutí koupit C5 2.0 benzín 100 kW, což se mi zdá dostačující výkon, s alternativním pohonem na LPG, mám ji rok a půl, náklady na provoz jsou neskutečné, tak nízké jsem nikdy u žádného auta neměl. Viz moje příspěvky v sekci spotřeba a LPG. Na provoz po městě by mě sežral jak benzín tak nafta, jen pozor na to jaké LPG zařízení je namontováno. Některá přepínají na plyn po ujetých 5 km, jiná po 800 metrech až 1 km. A podle toho jsou náklady na spotřebu.

11.04.2014 20:20 - Re: Koupě Citroenu C5 2686489
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Možná jsi měl o svým příspěvku uvažovat ještě dýl.
Nikomu tady nešlo o spotřebu, ale o vhodnost diesela pro městský provoz s kratšíma vzdálenostma a s malým ročním nájezdem. Nikdo nepochybuje, že LPG je co do paliva nejvýhodnější, ale to sem teď vůbec nepatří.

11.04.2014 21:13 - Re: Koupě Citroenu C5 2686502
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nepsal tady Marius Pedersen že na Vranikach jezdí okolo komína? A má disel...Taxikáři mají taky disel, sice jezdí hodně km ale FAP jim po městě taky asi moc neregeneruje.
Rio tady pořád hájí Lpg. Já zase disel a automat
Ta 6 a nízké otáčky je prostě bomba.Je to můj první nafák, v létě to budou dva roky co ho mám a pořád se toho nemůžu nabažit.Těším se na každou jízdu. Od srpna 2012 co vlastním auto jsem najel cca 30 tis. Krom Chorvatska moc dlouhých jízd nebylo většinou Praha.Jednou týdně k mámě do Kladna a tak jednou měsíčně ke tchýňi 110 km.Občas nějaký výlet. O FAP zatím nevím a ani s ostatním nemám problém.
Ale jinak tomu zas moc nerozumím,od toho jsou tu jiní...

11.04.2014 21:22 - Re: Koupě Citroenu C5 2686504
jamaco
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
diky za nazory, tech benzinu v kombiku je fakt minimum.. co jsem tak projel servery tak v soucasnosti je jeden nekde ve Zline.. jeden byl pred casem v Teplicich, ale to je mozna pul roku zpet. dovoz z de, asi pro me neni alternativa, pri vozidle jehoz cena je nejakych 100 tis. to asi vyberu neco jineho...jak je to. s tim prverenim ojete nafty? dokaze odbornik poznat jak je na tom?

11.04.2014 21:28 - Re: Koupě Citroenu C5 2686506
jamaco
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
hellmut: to je asi tak ten najezd co mam ja.. podobny system jizd.. po praze+prumerne 2x do mesice nekam dal... nebo na vylet. jak si vybiral a proveroval vozidlo? rad bych pripadne pak poprosil o doprovod nekoho z mistnich odborniku..

11.04.2014 21:34 - Re: Koupě Citroenu C5 2686508
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jamaco napsal(a):
hellmut: to je asi tak ten najezd co mam ja.. podobny system jizd.. po praze+prumerne 2x do mesice nekam dal... nebo na vylet. jak si vybiral a proveroval vozidlo? rad bych pripadne pak poprosil o doprovod nekoho z mistnich odborniku..


je tady Jarda zvaný striptér - Jruze, je tady i kontakt

jinak ja jezdím kolem komína, spotřeba mně nezajímá - neřeším , jinak kolem 7 litrů spíše 7,5 , aqle ja mám bez Fapu, jezdím denně cca 13 tam a 13 zpět, jednou za čas ven z vesnice - ročně cca 15000, nemyslím, že náklady na provoz (díly, benzín) jsou větší, dobrý kup

11.04.2014 21:36 - Re: Koupě Citroenu C5 2686510
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jamaco -
Stejně jako ty - přihlásil se do C5 klubu
Pak už to šlo samo... A co jsem zde pochopil nafta se prověří lépe než benzín.Ale já jsem na motory a auta totální amatér,umím ši jen užívat jízdu...
Já hledal od dubna do července. Nakonec dovoz z Německa s místním odborníkem (Jruze) který vše prověřil. A auto mi v Německu taky našel borec zde z klubu...

11.04.2014 21:58 - Re: Koupě Citroenu C5 2686532
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak já jsem rád za příspěvek od Rio11, protože pokud má člověk benzín, tak o plynu určitě uvažuje. Co jsem si tu k LPG načítal příspěvky, tak zas tak jednoduché to vždy nemusí být. Rio11 ty mᚠplyn jaké značky? Ne, že bych se do zaplynovaného benzínu chtěl hned vrhnout. Ono 100kw výkonu a nějakých 190 Nm krouáku na tak těžké auto není zas taková sláva, je to jen na takové rodinné popojíždění, tah tam není. Mám ve svém momentálním autě - pozor řeknu sprosté slovo - Mondeu 107 kw a jako nic moc (kolik kw tam po letech provozu skutečně zbylo nevím) Není to zlé auto, ale už jsem prošel genezí BX - XM - Xantia a hydraulika mi prostě chybí. Takže to, že se poohlížím po C5 je přirozený vývoj. Nemám moc důvěru k nabídce autobazarů, spíš si počkám až bude některý "klubák" prodávat svého mazla nebo si nechám něco doporučit a přivézt. Času dost, když to bude trvat půl roku, nic se nestane.
Načítal jsem si tady samozřejmě všechno co šlo, v sekci o motorech je spousta popsaných závad, ale spíš bych požádal o shrnutí zkušeností uživatele po nějaké době provozu, tak jak to už pár kolegů udělalo a za tyto informace dík.

11.04.2014 23:32 - Re: Koupě Citroenu C5 2686534
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Možná jsi měl o svým příspěvku uvažovat ještě dýl.
Nikomu tady nešlo o spotřebu, ale o vhodnost diesela pro městský provoz s kratšíma vzdálenostma a s malým ročním nájezdem. Nikdo nepochybuje, že LPG je co do paliva nejvýhodnější, ale to sem teď vůbec nepatří.


Věc názoru,prostě na těch 15 t ujetých km,a většinou ve městě nebude nafta to pravé.

11.04.2014 23:35 - Re: Koupě Citroenu C5 2686535
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked uz ideme do detailu - na mestsku prevadzku neni C5 to prave absolutne, rovnako neni to prave ani spalovaci motor, idealne je do mesta s dennym najazdom 100km nejaky elektromobil

ps. preto som si kupil C6

12.04.2014 05:30 - Re: Koupě Citroenu C5 2686541
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Světlonoš napsal(a):
Tak já jsem rád za příspěvek od Rio11, protože pokud má člověk benzín, tak o plynu určitě uvažuje. Co jsem si tu k LPG načítal příspěvky, tak zas tak jednoduché to vždy nemusí být. Rio11 ty mᚠplyn jaké značky? Ne, že bych se do zaplynovaného benzínu chtěl hned vrhnout. Ono 100kw výkonu a nějakých 190 Nm krouáku na tak těžké auto není zas taková sláva, je to jen na takové rodinné popojíždění, tah tam není. Mám ve svém momentálním autě - pozor řeknu sprosté slovo - Mondeu 107 kw a jako nic moc (kolik kw tam po letech provozu skutečně zbylo nevím) Není to zlé auto, ale už jsem prošel genezí BX - XM - Xantia a hydraulika mi prostě chybí. Takže to, že se poohlížím po C5 je přirozený vývoj. Nemám moc důvěru k nabídce autobazarů, spíš si počkám až bude některý "klubák" prodávat svého mazla nebo si nechám něco doporučit a přivézt. Času dost, když to bude trvat půl roku, nic se nestane.
Načítal jsem si tady samozřejmě všechno co šlo, v sekci o motorech je spousta popsaných závad, ale spíš bych požádal o shrnutí zkušeností uživatele po nějaké době provozu, tak jak to už pár kolegů udělalo a za tyto informace dík.

No Mondeo snad tu není sprosté slovo? - měl jsem dvě - benzín i diesel a jsou to dobré auta. V benzínu supr vůz -trochu motokára ale výborné jízdní vlastnosti, v dieselu už bohužel jen auto co chtělo v každé zatáčce vjet do příkopy (tak jako podle mě každý diesel kromě BMW - sorry kluci )
Ale nicméně - mimo C5 bych byl ochotný uvažovat snad jen o V70 nebo o Mercedesu - (ale to už je jiný příběh....)
takže za mě C5!!!
Benzín - dlouhé hledání, nejistá koupě, v případě průšvihu drahý servis.....
- výkon dostatečný pro všechny řidiče kteří umí používat benzínový motor. Nezaostává za dieselem ve
stejném obsahu a turbu - spíše naopak.
Diesel - rychlé hledání, ale zase velká pravděpodobnost špatné koupě, v případě (nejen) průšvihu servis ještě dražší
(a pravděpodobnější)
spotřeba o cca 1.5 l na 100 km nižší
LPG - pro dobrodruhy (to jsem já!!) spotřeba nejnižší - je potřeba dobře vybrat a být tolerantní k vrtochům vozidla.

Za mě osobně - pokud nejde prvoplánově o spotřebu tak nejlepší volbou je vždycky benzín!!!!

|< < 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 ... 197 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator