Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Koupě Citroenu C5
|< < 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 ... 197 > >|
22.03.2015 07:58 - Re: Koupě Citroenu C5 2800630
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Moc se v LPG nevyznám, ale mám kamarády, co na to jezdí, tvrdily, že když měnily nádrž, starší kolem 8 tis. Kč, nová od 12 a dráž, plus montហa revize, je pravda, že je to už nějaký pátek zpátky, ceny mohly jít níž, záleží také jaká velikost nádrže atd. Ono určitě také záleží od jaké firmy, na ceně to pak bude určitě znát.

22.03.2015 08:16 - Re: Koupě Citroenu C5 2800640
Honzaho
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 16V THP 158k TourerPočet příspěvků: 150
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mi to nedalo a první odkaz ve vyhledávači .link. hodil 6424 Kč za toroidní nádrž do 65 litrů včetně práce.

22.03.2015 09:14 - Re: Koupě Citroenu C5 2800645
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, rád byc pořídil do rodiny C5. Nějak jsem si po C4 a C8 na tuto značku zvyknul a už asi nechci němce do domu Líbí se mi moc tento kousek: .link.
už jsem si objednal převoz na testovací jízdu a složil na auto zálohu. Můžu znát názor zasvěcených? Jsem dlouhán 197 cm, ještě jsem v C5 nejel, tak snad se vejdu jezdím každý den mezi 50 - 300km. Jde mi hlavně o komfort a spolehlivost. Trochu se bojím u té 2.7 HDi spotřeby po Praze, ale s C8 taky jedím po Praze za 9 a mimo za 7,5 tak to snad zas tak velkej rozíl nebude. A ještě jedna věc mě trápí, když se kouknete na foto rádia, tak se bojím, že to asi namá bluetooth HF sadu, což je pro mě moc důležité. Volám celý den a v C8 jsem si moc zvyknul na komfort integrované HF, ale tam mám jiné radio (asi RNEG) a také navigaci, ale zde navi není a tak se bojím, aby HF šla aspoň dodělat výměnou za jiné originál radio a nemusela se bastlit nějaká neznačková HF? Vím že i v C8 jsem si musel do RNEG dohrát nový FW aby vůbec komunikoval s iPhone. Co myslíte, půjde to i zde? Mám v telefonu asi 950 kontaktů a potřebuji vidět kdo volá a ovládat hovor z volantu. díky za Vaše názory. Honza

22.03.2015 10:13 - Re: Koupě Citroenu C5 2800658
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Je to hezkej kousek, ale důležitější než HF (to si můžeš ověřit na tý předváděčce), bude technický stav. Je veledůležitý, aby ti auto proklepnul někdo znalý s diagnostikou. Uvedený najetý km nevypadaj moc důvěryhodně, ale není to vyloučený. Pokud km sedí, je zase podezřele nízká cena za Exclusive. Proto to chce důkladnou prověrku stavu. Všechno je v Praze, takže mᚠnejlepší možnosti na prověření a jruze určitě nebude proti - .link.

22.03.2015 10:30 - Re: Koupě Citroenu C5 2800659
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
ak by to bola pravda, co by sa takemu autu v 60tisic km malo stat? ake zavady? za 10tEur to je zaujimavy kauf, ale tie km, to by chcelo overit v citron servise podla servisky ci je to real....kludne zavolat aj do zahranicia
motor o takom pocte km ani nevie, podvozok moze byt rozmlateny, ale to som videl aj na novom aute z pozicovne
ak by to bola realita, tak je to nice kauf

22.03.2015 11:41 - Re: Koupě Citroenu C5 2800667
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
to chápu, taky se mi to nepozdává, ale znám pár lidí co mají silná auta ale každý den nenajezdí tolik a tak si říkám, že to se prostě uvidí. Rozhodně si auto nechám prověřit. Spíš mi ale jde o vᚠnázor, zda jít do této motorizace aby mě auto nesežralo servisem nebo spotřebou a zda někdo z vás měří ke dvoum metrům a C5 každý den užívá. A zda má někdo zkušenost s doděláním HF, tak aby to byl originál a dal se hovor ovládat z volantu., protože podle fotek se bojím, že to rádio nemá BT HF. Technický stav beru jako samozřejmost ,ale tahle prkotiny jsou pro mě každodenní rutina za volantem a bez ní se neobejdu. Když jsem měl dřív pašika, tak mi jeden Šikula vyměnil za 3000,- nějakou jednotku pod sedačku a najednou auto poznalo iPhone a multifunkční volant fungoval. A to mi v autoriz servisu všude říkali, že to nejde a nebo v jednom chtěli 25.000 Tak bych byl rád kdyby to tu bylo podobné a za par korun to šlo dodělat.

22.03.2015 11:56 - Re: Koupě Citroenu C5 2800670
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je uplne klasicke radio a k tomu sa da dorobit (ak tam neni) aj original bluetooth (je to zvlast jednotka).

co sa tyka 2.7 na servis je drahsia ako nejaka 2.0
dat si pozor na servisny interval - 30000km je problem a najskor sa zadre motor ked sa to takto servisuje
ad spotreba - s automatom v meste 12 litrov

22.03.2015 15:07 - Re: Koupě Citroenu C5 2800708
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, jsem tu nový a uvažuji taky o koupi c5. Co tak koukám na různé fotky pořád nemůžu rozlousknout 3 tlačítka po levé straně volantu (viz příloha). Může mi někdo prosím popsat,k čemu slouží?

Přílohy:
55010d69d850e64a3f9d0100.jpg ( 56543b ) -

22.03.2015 15:43 - Re: Koupě Citroenu C5 2800750
Bllizzard
Město: Kamenný Újezd, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 186
99 Poslat soukromou zprávu
Royce napsal(a):
Ahoj, jsem tu nový a uvažuji taky o koupi c5. Co tak koukám na různé fotky pořád nemůžu rozlousknout 3 tlačítka po levé straně volantu (viz příloha). Může mi někdo prosím popsat,k čemu slouží?


Od leva:
Check - po stisku se na displeji tachometru vystřídají tyto informace: kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách, zobrazení ukazatele servisního intervalu, zobrazení výstražných hlášení, kontrola hladiny oleje
Prostřední - slouží k vypnutí alarmu
Pravé - parkovací asistent, po stisku a projetí kolem prázdného místa rychlostí do 20 km/h pak na displeji tachometru zobrazí, zda se tam auto vejde, či nikoli

22.03.2015 15:45 - Re: Koupě Citroenu C5 2800751
Bllizzard
Město: Kamenný Újezd, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 186
99 Poslat soukromou zprávu
bidlo napsal(a):
a zda někdo z vás měří ke dvoum metrům a C5 každý den užívá.


Mám asi 194 cm a s místem nemám nejmenší problém.

22.03.2015 16:00 - Re: Koupě Citroenu C5 2800763
Koník
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Bllizzard napsal(a):
Prostřední - slouží k vypnutí alarmu

A neslouží to jen pro vypnutí hlídání prostoru pro případ kdy nechávᚠv autě třeba psa? Tak jak je tomu u C5 II ? Alarm je dále aktivní ale pouze hlídá otevření dveří, nikoli narušení prostoru

citace z návodu pro C5 II, kde je tlačítko (ovladač 1) se stejným symbolem:
Vaše vozidlo mùže být vybaveno ALARMEM PROTI VNIKNUTÍ DO VOZIDLA. Tento alarm zajišuje:
• Vnější obvodovou ochranu vozidla pomocí detektorù na všech otevíratelných částech (dveře, víko zavazadlového prostoru, víko motoru) a elektrického napájení vozidla.
• Prostorovou ochranu interiéru, zajišovanou ultrazvukovými snímači (detekce pohybu v interiéru vozidla). Prostorový alarm můžete deaktivovat pomocí ovladače (1)

22.03.2015 16:11 - Re: Koupě Citroenu C5 2800771
Bllizzard
Město: Kamenný Újezd, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 186
99 Poslat soukromou zprávu
Koník napsal(a):
A neslouží to jen pro vypnutí hlídání prostoru pro případ kdy nechávᚠv autě třeba psa? Tak jak je tomu u C5 II ? Alarm je dále aktivní ale pouze hlídá otevření dveří, nikoli narušení prostoru

citace z návodu pro C5 II, kde je tlačítko (ovladač 1) se stejným symbolem:
Vaše vozidlo mùže být vybaveno ALARMEM PROTI VNIKNUTÍ DO VOZIDLA. Tento alarm zajišuje:
• Vnější obvodovou ochranu vozidla pomocí detektorù na všech otevíratelných částech (dveře, víko zavazadlového prostoru, víko motoru) a elektrického napájení vozidla.
• Prostorovou ochranu interiéru, zajišovanou ultrazvukovými snímači (detekce pohybu v interiéru vozidla). Prostorový alarm můžete deaktivovat pomocí ovladače (1)


Ano, mᚠpravdu. Omlouvám se za mojí nepřesně podanou informaci.

22.03.2015 20:55 - Re: Koupě Citroenu C5 2800951
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bidlo napsal(a):
Ahoj, rád byc pořídil do rodiny C5. Nějak jsem si po C4 a C8 na tuto značku zvyknul a už asi nechci němce do domu Líbí se mi moc tento kousek: .link.
už jsem si objednal převoz na testovací jízdu a složil na auto zálohu. Můžu znát názor zasvěcených? Jsem dlouhán 197 cm, ještě jsem v C5 nejel, tak snad se vejdu jezdím každý den mezi 50 - 300km. Jde mi hlavně o komfort a spolehlivost. Trochu se bojím u té 2.7 HDi spotřeby po Praze, ale s C8 taky jedím po Praze za 9 a mimo za 7,5 tak to snad zas tak velkej rozíl nebude. A ještě jedna věc mě trápí, když se kouknete na foto rádia, tak se bojím, že to asi namá bluetooth HF sadu, což je pro mě moc důležité. Volám celý den a v C8 jsem si moc zvyknul na komfort integrované HF, ale tam mám jiné radio (asi RNEG) a také navigaci, ale zde navi není a tak se bojím, aby HF šla aspoň dodělat výměnou za jiné originál radio a nemusela se bastlit nějaká neznačková HF? Vím že i v C8 jsem si musel do RNEG dohrát nový FW aby vůbec komunikoval s iPhone. Co myslíte, půjde to i zde? Mám v telefonu asi 950 kontaktů a potřebuji vidět kdo volá a ovládat hovor z volantu. díky za Vaše názory. Honza


Ty Km jsou hodně podezřelé (místo prodejce také) - před časem asi před dvěma léty se mi přišel občasný zákazník pochlubit s novím autem také 2009 a se stavem 97000Km (od jiného prodejce) a výsledek ?? něco přes 200000Km nevím neviděl jsem to,může to být pravda - problém je že dnes už se mazači hudně zdokonalili a nedá se to najít (záleží kdo,kde a jak mazal) dá se z jednotky vyčíst motohodiny,ale není to jen tak a určitě né při prohlídce v bazaru.

Jinak tato a 1.6 HDI jsou ty poslední motorizace co bych si postil do baráku - buď to nejede nebo to žere a serou se obě (1.6 HDI víc a míň vydrží)

22.03.2015 21:32 - Re: Koupě Citroenu C5 2800973
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ty Km jsou hodně podezřelé (místo prodejce také) - před časem asi před dvěma léty se mi přišel občasný zákazník pochlubit s novím autem také 2009 a se stavem 97000Km (od jiného prodejce) a výsledek ?? něco přes 200000Km nevím neviděl jsem to,může to být pravda - problém je že dnes už se mazači hudně zdokonalili a nedá se to najít (záleží kdo,kde a jak mazal) dá se z jednotky vyčíst motohodiny,ale není to jen tak a určitě né při prohlídce v bazaru.

Jinak tato a 1.6 HDI jsou ty poslední motorizace co bych si postil do baráku - buď to nejede nebo to žere a serou se obě (1.6 HDI víc a míň vydrží)


No jsem domluvený na možnosti prohlídky v jakémkoli servisu si určím. Myslíš, že bych se mohl obrátit i na tebe? Chci to dát do jednoho osvědčeného, ale dvojí kontrola určitě není na závadu.

Jinak pravda, co se týká prodejce, tak si nedělám nejmenší iluze, stačil mě proces rezervace, kde jsem si nechal třikrát změnit smlouvu, jinak že nemám o koupi zájem A co myslíš tím "místem" prodejce?

S tím komentářem o motoru jsi mě moc nepotěšil. Ležím už asi dva týdny u kompu a projíždím diskuze a zatím si na tento motor většina majitelů vůbec nestěžuje. (pravda, že že jich asi moc není). chceš tedy říct, že mám očekávat problémy? Myslím že o auto umím pečovat a dodržuji takové ty osvedčené rady jak auto a motor nehuntovat.. Většina mých předchozích aut se dožila 300.000km a více..

22.03.2015 21:37 - Re: Koupě Citroenu C5 2800978
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je uplne klasicke radio a k tomu sa da dorobit (ak tam neni) aj original bluetooth (je to zvlast jednotka).

co sa tyka 2.7 na servis je drahsia ako nejaka 2.0
dat si pozor na servisny interval - 30000km je problem a najskor sa zadre motor ked sa to takto servisuje
ad spotreba - s automatom v meste 12 litrov


Díky za info. A průměrnou dlouhodobou spotřebu mᚠjakou? A motor je spolehlivý, nebo jaké byly závady? A poslední otázka, kolik má najeto km. díky..

22.03.2015 22:16 - Re: Koupě Citroenu C5 2800992
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bidlo napsal(a):
No jsem domluvený na možnosti prohlídky v jakémkoli servisu si určím. Myslíš, že bych se mohl obrátit i na tebe? Chci to dát do jednoho osvědčeného, ale dvojí kontrola určitě není na závadu.

Jinak pravda, co se týká prodejce, tak si nedělám nejmenší iluze, stačil mě proces rezervace, kde jsem si nechal třikrát změnit smlouvu, jinak že nemám o koupi zájem A co myslíš tím "místem" prodejce?

S tím komentářem o motoru jsi mě moc nepotěšil. Ležím už asi dva týdny u kompu a projíždím diskuze a zatím si na tento motor většina majitelů vůbec nestěžuje. (pravda, že že jich asi moc není). chceš tedy říct, že mám očekávat problémy? Myslím že o auto umím pečovat a dodržuji takové ty osvedčené rady jak auto a motor nehuntovat.. Většina mých předchozích aut se dožila 300.000km a více..


ESA, je tam toho hodně - 2x turbo,2xEGR,2x váha - no a někdy se nedá určit co jednoznačně je načaté nebo KO.vše se vším souvisí a může rozhodit ostatní měření.Výhoda je FAP dá se čistit jako na ostatních autech narozdíl od 120Kw a 3.0L HDI. málo dílů na vrakáčích,nové dražší,praskají zadní hlavy(znamená motor ven),ale abych jen nehanil jede to,má to hezký zvuk,většinou lepší výbavu. Jede to jako biturbo a to žere o 2.-3.l méně.Závěr dost lidí to má a neměnili by a dost lidí jsou z toho nešastní - je to od kusu

22.03.2015 22:30 - Re: Koupě Citroenu C5 2800996
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bidlo napsal(a):
Díky za info. A průměrnou dlouhodobou spotřebu mᚠjakou? A motor je spolehlivý, nebo jaké byly závady? A poslední otázka, kolik má najeto km. díky..


nabehane aktualne 175000

egr ventil (je to dost slabina a treba ich proste vymenit a nerozmyslat ak sa ozvu (novies su uz inovovane a mali by prezit viac))
tiekol prepad na tryske a je tam v plaste ulozeny termostat a tento plast rad praskne a potom tece voda

hlavny problem je to ze sa to vie zadret a uletet ojnica

kazdopadne V6 si clovek nekupi kvoli spotrebe, takze k tomu sa nejako nevyjadrujem, hlavne ani nemozem pri tom co kde a ako nabeham

22.03.2015 22:52 - Re: Koupě Citroenu C5 2801003
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
ESA, je tam toho hodně - 2x turbo,2xEGR,2x váha - no a někdy se nedá určit co jednoznačně je načaté nebo KO.vše se vším souvisí a může rozhodit ostatní měření.Výhoda je FAP dá se čistit jako na ostatních autech narozdíl od 120Kw a 3.0L HDI. málo dílů na vrakáčích,nové dražší,praskají zadní hlavy(znamená motor ven),ale abych jen nehanil jede to,má to hezký zvuk,většinou lepší výbavu. Jede to jako biturbo a to žere o 2.-3.l méně.Závěr dost lidí to má a neměnili by a dost lidí jsou z toho nešastní - je to od kusu


ESA - lekl jsem se že někde vidíš z jaké pobočky v ESA to vezou a že je ještě horší než ta kde jsem to rezervoval
Díky za rady, moc se mi líbí a pokud nebude na něco podezření tak do něj jdu. nemᚠještě nějakou radu jak se s nimi domluvit na delší testovací projíždce než jen kolem štěrbohol? ta jejich výmluva, že mají pojištěnou trasu od které se nemůžou odchýlit je trapná když mi dovolej nakonec kontrolu v cizím servisu. Ale rád bych si samozřejmě otestoval auto delší jízdou a to se mi zatím domluvit nepodařilo.

22.03.2015 22:55 - Re: Koupě Citroenu C5 2801004
bidlo
Město: Praha, Auto: Volvo S80 II AS 2.4 225hp Executive 2009Počet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nabehane aktualne 175000

egr ventil (je to dost slabina a treba ich proste vymenit a nerozmyslat ak sa ozvu (novies su uz inovovane a mali by prezit viac))
tiekol prepad na tryske a je tam v plaste ulozeny termostat a tento plast rad praskne a potom tece voda

hlavny problem je to ze sa to vie zadret a uletet ojnica

kazdopadne V6 si clovek nekupi kvoli spotrebe, takze k tomu sa nejako nevyjadrujem, hlavne ani nemozem pri tom co kde a ako nabeham


EGR klasika, už mě potkal i na naší C8. No zadřít to nechci, raději budu na olej jezdit po 20.000km
S vyšší spotřebou počítám, ale i tak bych se rád vešel s průměrem pod 10, tak se nechám překvapit. žádnej závodník už nejsem a jde mi o pohodlí a bezpečnost..

22.03.2015 22:59 - Re: Koupě Citroenu C5 2801006
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dlhe trate sa daju okolo 7l

|< < 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 ... 197 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator