Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
|< < 1 2 3 4 5 ... 14 > >|
19.11.2012 12:05 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2523520
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Problem je ze ten soft nic nesimuluje, proste se vyhodi fap a ecu se oblbne aby nehlasila zadne zavady ale vnitrni logika rizeni fapu zustava a to jak se software popere s faktem ze mu chybi pulka hardware uz fapofove neresi ... coz by v principu az takovy problem nebyl - hlavni problem je v tom ze ecu pak nehlasi ani zavady co s fapem nesouvisi ... u zavady cidla teploty vzduchu to je vicemene banalni zavada ale co to udela az auto pojede na nizky nebo vysoky tlak paliva ? Nebo turba ? Bude to taky ecu ignorovat nebo zafunguje nouzouve odstaveni motoru ? Kdo vi ?

19.11.2012 13:27 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2523538
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Není regenerace závislá na změřeném rozdílu tlaků před a za FAPem?
Pokud je elektrický výstup snímače rozdílu tlaků správně simulovaný (drží se v rozsahu hodnot který považuje ŘJ za správný), neměla by se regenerace spouštět, protože systém si myslí že je FAP stále čistý, ne? Nebo má i max. časový limit po kterém se pustí vždy?
To co popisuješ (zahazování chyb) je už docela prasárna.

P.S.: Ne nebojte, neplánuju fapoff, nemám s FAPem žádné problémy


diferencne cidlo je uz len ako jedna z casti celeho systemu a je tam len ako zaloha systemu

ale uz sme zasa pri fape a v inej teme

Přílohy:
C5 II - B1HA9PP0 - Funkce _ Regenerace filtru pevných částic (BOSCH EDC 16 C34).pdf | Stáhnout( 452164b ) - Staženo:63x.
C5 II - B1HA9SP0 - Funkce _ Regenerace filtru pevných částic (BOSCH EDC 16 C34).pdf | Stáhnout( 230945b ) - Staženo:43x.

19.11.2012 14:15 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2523548
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Podla mojich zkusenosti je "fapoff" software len hack ktory nuti ignorovat riadiacu jednotku niektore zavady, tzn motor stale pocita ze tam je fap, cela vnutorna logika je rovnaka tzn fap subsystem hlasi poruchy fapu, snazi sa aditivovat, regenerovat atd ale zavady sa nezobrazia v registri a nerozsvieti sa servis - to je cela odborna uprava software. Okrem ineho to schova taktiez poruchy vahy vzduchu a cidla teploty vzduchu - tzn neschova to selektivne len zavady fapu ale o hodne viac - co vsetko to uz som nezistoval ... tolko k "vyhodnej" investicii ...

+neukazuje závady klapek vzduchu, snímače tlaku... Zkusmo jsem odpojil všechny čidla, na které jsem se dostal, a motor běžel normálně dál "bez závad". I diagnostika bez závad, pár hodnot neukazovalo, ale většina se vesele simulovala, jako by tam snímače byly.
Při regeneraci motor nekouří (takže ty dodatečné vstřiky se asi nekonají), ale normálně se zapíná výhřev okna atd., plus totálně výkon. To přisuzuju tomu, že normálně se při regeneraci zkracuje délka hlavních vstřiků, aby se nezvyšoval výkon. Jenže teď, když nejsou dodatečné vypalovací vstřiky, tak dojde ke snížení výkonu (poznat je to hodně).
Bohužel tohle jsem zjistil až po fapoff a docela vážně zase uvažuju o fap-on Předtím s fapem problém nebyl, myslel jsem, že odstraním potenciální k*****o, ale teda spíš jsem ho do auta přidal...

ps: sorry za offtopic

19.11.2012 16:29 - Re: FAP OFF 2523566
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tohle je jeden z nejhodnotnějších příspěvků pro ty, kteří se na FAP OFF chystají. Teda co se negativních dopadů týká. Pokud má někdo pozitivní poznatky, taky je sem může přihodit. Myslím samozřejmě příspěvky o důsledcích vydlabání FAPu na auto, ne na peněženku , nebo ekologii.

19.11.2012 17:39 - Re: FAP OFF 2523585
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud je někdo opravdový znalec programování a vyzná se v procesech řízení motoru, FAPu a causalitách s tím spojených - mám k dispozici originální SW a upravený tentýž SW s bloklým FAPem. Z praxe mohu říci, že nepozoruji žádný rozdíl (vyjma spotřeby) a to ani ve fázích, kdy by měla být aktivní regenerace (pravděpodobně se neporovádí). Naježdíno s tím mám přez rok a ni jednou žádný problém. Znalec by patrně vysledoval, kterak j celý FAP off datově realizován a zda je pouze zremovaná část varovných hlášení, či jsou zremované bloky celé metodiky práce s FAPem (což podle chování motoru předpokládám). Obecně a zde zejména platí - pokud ano, tak vibírat spíš podle osobních referencí a nebrat podezřelý a levný nabídky, požadovat záruky a kamenný servis. Jaxe do toho zčne vrtal lonák s notesem na parkovišti, tak mu zurážet pazory dřív, než stihne zasunout štekr do OBD2...

19.11.2012 18:21 - Re: FAP OFF 2523602
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Pointa celeho fapoff problemu je ze 'zadny problem neni videt' az do chvile nez nastane vazdny problem a to uz je pak pozde ... Ale kazdy sveho stesti strujce )

19.11.2012 19:47 - Re: FAP OFF 2523623
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Celkem by me zajimalo jak se takovy "ladic" vyzna v tom SW? Uz i lidi od vyrobce toho zarizeni maji problem se v tom sami vyznat, natoz kdyz prijde z ulice takovyto upravce a neco tam poladi.
Vidim to u nas v praci, kde vyrabime autoradia. Lidi z sw vyvoje jsou schopny, do kazdy novy verze sw, nasekat hromadu chyb a to vi co delaji.

19.11.2012 22:10 - Re: FAP OFF 2523675
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
I v originálním Sw je hromada chyb, může se projevit jednou za 100tis, nemusí nikdy... A to je sw, který stojí statisíce, pochybuju, že někdo doma dokáže udělat stejně dobrý sw doma na koleni.

My například konečně nabízíme čiptjůning, který provádíme jako autorizovaný servis, a nezruší se tím záruka na řj, popř. na auto. A stálo to majlant. A zákazníci to za pár šušňů taky nekoupí. Právě pro to, že ten vývoj dělali profíci. Ale já na to koukám z ňákýho ouplně jinýho úhlu no...

19.11.2012 22:16 - Re: FAP OFF 2523678
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
k tomu softu, este rypnem mimo - si teraz predstav takeho chiptunera, aj ked ty asi neupravuju hlasky ale len celkovy priebeh

zatial kazdy fapoff co tu bol sa nejako prejavil (z hladiska ze sem kazdy pride az z problemom v podstate) a 90% z ludi ho malo lebo mu to pisalo antipollution fault ....

19.11.2012 22:31 - Re: FAP OFF 2523680
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Celkem by me zajimalo jak se takovy "ladic" vyzna v tom SW? Uz i lidi od vyrobce toho zarizeni maji problem se v tom sami vyznat, natoz kdyz prijde z ulice takovyto upravce a neco tam poladi.
Vidim to u nas v praci, kde vyrabime autoradia. Lidi z sw vyvoje jsou schopny, do kazdy novy verze sw, nasekat hromadu chyb a to vi co delaji.

Nevyzná,věř tomu,že nevyzná. Je to pár let,co se mi při programování E60 stalo,že mi po programování nesvítili takový ty oranžový LED pozičky v předních světlech. Byl jsem z toho na docenta,řešil,pátral,hledal jsem,jako idiot,až jsem přišel na to,že to asi nepřežil Licht modul(řj světel). Objednal jsem novej,připojil,nenaprogramovanej zkusil,zjistil,že pozičky svítí,tak jsem to s klidem v duši naprogramoval a...pozičky nic. Tak následovalo pár dní dopisování s technical support,až mi najednou napsali,že prej sw chyba v Progmanu a že oprava bude k dispozici tehdy a tehdy. Ve stanovené datum opravdu nová verze sw dorazila,auto jsem naládoval,LEDKY svítily a..... nesvítilo osvětlení kastlíku před spolujezdcem-technical support-datum,bla bla bla... Chci tím jen říct,že když dokážou udělat chybu,takovouhle banální a vyditelnou profíci,kteří přesně vědí,co dělají,tak jak to musí vypadat,když se do toho s...rou lidi,kteří SI MYSLÍ,že vědí,co dělají ?
Apropos:Tenkrát nám na jednom školení školitel popisoval,jak vzniká tenhle sw-sedí banda IT magorů,každej ve svém kotci,makají pomalu bez přestávky každej na nějaký části a nakonec to všechno spojej do jednoho celku a ty,blbej diagnostiku,si hlavu upřemejšlej,proč ti,většinou nelogicky,nefunguje tohle,nebo támhleto...

19.11.2012 22:42 - Re: FAP OFF 2523682
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Lenze je rozdiel soft napisat od nova - to je vyvoj. a je rozdiel vyrobeny soft upravit. aj vo fabrike su len ludia a v dnesnej dobe bohuzial odchovany na biednych vysokych skolach, ktory sa tam naucili akurat tak chlastat a riesit intrakovy zivot. potom tu mame origos iny soft kazdy druhy tyzden a k nemu zvolavacka.. a potom su tu aj typokovia ktorych bavi programovanie, auta a veci s tym suvisiace. maju kopu skusenosti a su fakt hlavicky a naozaj sa vyznaju a vidia, ze aj ti v tej fabrike su banda ktora robi nezmyselne bugy v softe. toto vase hadzanie do jedneho vreca je usmevne. ja osobne mam skusenost s vsetkymi tu vymenovanymi situaciami a rozhodne by som ich do jedneho vreca nedaval...

19.11.2012 23:16 - Re: FAP OFF 2523693
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zhrado napsal(a):
Lenze je rozdiel soft napisat od nova - to je vyvoj. a je rozdiel vyrobeny soft upravit. aj vo fabrike su len ludia a v dnesnej dobe bohuzial odchovany na biednych vysokych skolach, ktory sa tam naucili akurat tak chlastat a riesit intrakovy zivot. potom tu mame origos iny soft kazdy druhy tyzden a k nemu zvolavacka.. a potom su tu aj typokovia ktorych bavi programovanie, auta a veci s tym suvisiace. maju kopu skusenosti a su fakt hlavicky a naozaj sa vyznaju a vidia, ze aj ti v tej fabrike su banda ktora robi nezmyselne bugy v softe. toto vase hadzanie do jedneho vreca je usmevne. ja osobne mam skusenost s vsetkymi tu vymenovanymi situaciami a rozhodne by som ich do jedneho vreca nedaval...

Stejně,jako s jinýma úpravama(chiptuning,americký denní svícení na evropskym lichtmodulu,atd)nemám s těmahle neorigo úpravama softu jedinou dobrou zkušenost. Vždycky se to dřív,nebo pozdějš někde projevilo nějakým nesmyslem,na ten způsob,jak psal tief...Takže nemám důvod je nějak selektovat.

20.11.2012 07:49 - Re: FAP OFF 2523706
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Nedělejte z toho kosmický výzkum... Podívejte se příkladně na snahu (a to myslím opravdovou snahu) výrobců o znemožnění/znesnadnění ukrást auto... máme tu prpracované systémy zamykání, víceúrovňové imobilizery, párování el. jednotek, alarmy... všechny tyto porychtunky jsou vyvíjeny za jasným účelem a jaký jest výsledek?...každý vidí sám. FAP a především jeho obslužná softwarová rutina není chráněna žádným systémem proti deaktivaci. Nikde nejsou kryptované bloky a bezpečnostní vazby na jiné části SW či HW. Výrobce jej zkrátka vyvinul z nějakým účelem, ten má plnit a tím to končí... Pokud je někdo v dané oblasti profík a ví co dělá - výsledek musí být jiný, než tu popisují někteří... pro perfektní výsledek nemusim chodit daleko...

20.11.2012 08:28 - Re: FAP OFF 2523710
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Nedělejte z toho kosmický výzkum... Podívejte se příkladně na snahu (a to myslím opravdovou snahu) výrobců o znemožnění/znesnadnění ukrást auto... máme tu prpracované systémy zamykání, víceúrovňové imobilizery, párování el. jednotek, alarmy... všechny tyto porychtunky jsou vyvíjeny za jasným účelem a jaký jest výsledek?...každý vidí sám. FAP a především jeho obslužná softwarová rutina není chráněna žádným systémem proti deaktivaci. Nikde nejsou kryptované bloky a bezpečnostní vazby na jiné části SW či HW. Výrobce jej zkrátka vyvinul z nějakým účelem, ten má plnit a tím to končí... Pokud je někdo v dané oblasti profík a ví co dělá - výsledek musí být jiný, než tu popisují někteří... pro perfektní výsledek nemusim chodit daleko...


No buď rád že si narazil na takové experty (nebo teprve ,,narazíš" - až bude nějaký problém) - to co je výše popisováno jsou zkušenosti z praxe - mně sem jezdí asi 5.-6. aut takových a z toho 1. bez problému,4. s problémy(různými) a 1. které na tom bylo tak že si to po dlouhých dohadech s firmou co to dělala nechal uvézt do původního stavu(ale s tím že aby zhasli hlášku ,,dosaženo min. hladiny aditív" mu tam nalili naftu),a to mluvím jen o těch,které jsem řešil - né o těch se kterými jsem měl různé problémy při diag a řešení různých závad a jejich odstranění(nepřímo souvisejících s FAP)

20.11.2012 09:11 - Re: FAP OFF 2523713
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Taky už nevěřím, že borci co dělají fap-off ví, co dělají. Ani chiptuneři. Maximálně tak nahrát nové mapy vstřikování a upravit řj softem staženým z netu.
A mi nikdo netvrdí, že mají nastudovaných 500k strojovýho kódu. Plno lidí by třeba chtělo, aby se jim při regeneraci rozsvítila nějaká kontrolka. Nebo chtějí hlášky na malém displeji v češtině. Z pohledu programátora věci na 5 minut práce. A kolik lidí v ČR tohle dovede? A proti tomu, kolik lidí dělá fap-off? Podle mě je to tak 1:1000.

20.11.2012 09:37 - Re: FAP OFF 2523715
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Kontrolku bych umel ale nemam auto na experimenty

20.11.2012 12:14 - Re: FAP OFF 2523747
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nedavno byl na nějaké inzertní stránce v nabídce program na úpravu km+vyřazení FAP+ aktivaci airbak jednotky za 3000,- no a ten kdo si ho koupil je ,,expert" na vyřazení FAP filtru a výsledek???? - on se mu z jednoho vyřazení zaplatí.....

20.11.2012 14:37 - Re: FAP OFF 2523761
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
nedávno sem četl, že v Kádžabské ulici v Dilí dělal nějakej doktor za 20 rupií operaci šedého zákalu polífkovou lžící... Inu - ten, kdo si tu operaci lajznul - to musí bejt klempák... Bez pochy - řeknete si... proč nešel někam za normálnim doktorem? No - ono jich tam asi moc nejni a jsou drahý... tak si měl počkat a našetřit...
A o tom to celý je. Nejni pravda, že se to nedá realizovat kvalitně a bezproblémově. Je se nesmí chodit za mamelukama a číst, informovat se a ptát se... Nikodo nepopírá, že to nejni zdaleka rutinní operace a právě pro to to vyžaduje profíka, kterej si nechá práci zaplatit. Jestli jen někdo blbej a myslí si, že mu to nějakej Franta pořeší za 3 litránky a návdafkem ještě čipne o 30 kW, tak je pytel a může si tu klidně stěžovat, že mu to dělá kraviny. Není to zkrátka rozhodně o tom, že idiot jest každý, kdo si nechá offnout FAP, páč je jeasný, že budou problémy a my jsme ti to říkali a ty jsi nás neposlouchal... Pravda - a se vám to pozdává, nebo ne není pouze jednobarevá... člověk, kterému to bez potíží funguje za Vámi servicemany asi těžko přijede a tudíž nemáte čím ředit bramboračku... Ono se snadno napíše "bylo u mě už nejmíň 6 typanů, co měli nějaký podělaný" Ptáte se každého klienta, jak na tom je?... děláte si čárky a průměrujete? diskutujete, kdo mu úpravu dělal? Podělíte se o konkrétní info?... asi ne.. děláte svojí práci a zajímá vás pouze to, aby zákoš odjel spokojenej, po svejch a zaplatil...
Rozhodně tu nechci dělat reklamu firmě, která mi FAP offla. Jení název tu nepadl a nepadne,ale jak jsem byl pravil - práci odvedli perfektně a je tomu již více, jak jeden rok a bez jediného náznaku čehokoliv, takže to jde!!! A sorry - komenty typu "však počkej - ono se ti to podělá časem..." E-ééé... budem raději pracovat s tím, co se už stalo, než stavět na tom, co by se možná mohlo stát... Pokud tedy nepřejímáte praktiky OSY nebo podobnejch lumpů...
a už na komentáře k FAPům kašlu.

20.11.2012 15:46 - Re: FAP OFF 2523766
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
nedávno sem četl, že v Kádžabské ulici v Dilí dělal nějakej doktor za 20 rupií operaci šedého zákalu polífkovou lžící... Inu - ten, kdo si tu operaci lajznul - to musí bejt klempák... Bez pochy - řeknete si... proč nešel někam za normálnim doktorem? No - ono jich tam asi moc nejni a jsou drahý... tak si měl počkat a našetřit...
A o tom to celý je. Nejni pravda, že se to nedá realizovat kvalitně a bezproblémově. Je se nesmí chodit za mamelukama a číst, informovat se a ptát se... Nikodo nepopírá, že to nejni zdaleka rutinní operace a právě pro to to vyžaduje profíka, kterej si nechá práci zaplatit. Jestli jen někdo blbej a myslí si, že mu to nějakej Franta pořeší za 3 litránky a návdafkem ještě čipne o 30 kW, tak je pytel a může si tu klidně stěžovat, že mu to dělá kraviny. Není to zkrátka rozhodně o tom, že idiot jest každý, kdo si nechá offnout FAP, páč je jeasný, že budou problémy a my jsme ti to říkali a ty jsi nás neposlouchal... Pravda - a se vám to pozdává, nebo ne není pouze jednobarevá... člověk, kterému to bez potíží funguje za Vámi servicemany asi těžko přijede a tudíž nemáte čím ředit bramboračku... Ono se snadno napíše "bylo u mě už nejmíň 6 typanů, co měli nějaký podělaný" Ptáte se každého klienta, jak na tom je?... děláte si čárky a průměrujete? diskutujete, kdo mu úpravu dělal? Podělíte se o konkrétní info?... asi ne.. děláte svojí práci a zajímá vás pouze to, aby zákoš odjel spokojenej, po svejch a zaplatil...
Rozhodně tu nechci dělat reklamu firmě, která mi FAP offla. Jení název tu nepadl a nepadne,ale jak jsem byl pravil - práci odvedli perfektně a je tomu již více, jak jeden rok a bez jediného náznaku čehokoliv, takže to jde!!! A sorry - komenty typu "však počkej - ono se ti to podělá časem..." E-ééé... budem raději pracovat s tím, co se už stalo, než stavět na tom, co by se možná mohlo stát... Pokud tedy nepřejímáte praktiky OSY nebo podobnejch lumpů...
a už na komentáře k FAPům kašlu.


Ono nejde jen o FAP,ale to kolem čím to oblbli - ten vyřazenej fap z x % chodí dle představ ale kdo se má vyznat v těch nesmyslech co lezou v diag a kde najít chyby a hlášky o nich když tam nejsou a nejede to nebo špatně jak se vyznat v hodnotách které nejsou standartní pro daný motor atd....Jak rozeznat nasimulované hodnoty od skutečných (nebo ty nasimulované) - to samé v bledě modrém platí o čipech

20.11.2012 16:24 - Re: FAP OFF 2523779
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ono nejde jen o FAP,ale to kolem čím to oblbli - ten vyřazenej fap z x % chodí dle představ ale kdo se má vyznat v těch nesmyslech co lezou v diag a kde najít chyby a hlášky o nich když tam nejsou a nejede to nebo špatně jak se vyznat v hodnotách které nejsou standartní pro daný motor atd....Jak rozeznat nasimulované hodnoty od skutečných (nebo ty nasimulované) - to samé v bledě modrém platí o čipech


Tak to samozřejmě souhlas... proti tomu nemůžu říci ani popel...

|< < 1 2 3 4 5 ... 14 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator