Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI
1 2 3 4 ... 14 > >|
04.06.2012 13:25 - FAP OFF netechnické povídání PRO A PROTI 2482300
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jedna zkušenost ze sousedního fóra:
Ahojte kolegovia, mám Grand Picasso 1,6 HDi, 80kW, rok výroby 2007. Dal som vybra FAP filter asi pred rokom.
Moje problémy sa začali. Najprv hneď po výmene mi prestal fungova tempomat. Po nastavení rýchlosti sa hneď vypne. To by mi až tak nevadilo. No keď naštartujem tak len do núdzového režimu. To začalo tiež hneď po odstránení FAP filtra.
Odstránim to tak, že keď idem naštartova tak dám kžúč do polohy 1 potom vrátim do polohy 0 a hneď idem štartova normálne čiže do polohy 1. Počkám nech zhasnú kontrolky ktoré majú a štart. Potom už auto nie je v núdzovom režime (tzn. otáčky max 2800).
A teraz skoro po roku odstránenia FAP mi motor vypne asi po 1km jazdy. Čiže naštartujem, vyrazím a keď auto ešte nie je v prevádzkovej teplote autom trhne a motor je vypnutý. Musím vyhodi rýchlos zastavi na krajnici a naštartova (Ide to). Potom sa chcem pohnú ale motor zase vypne. Keď dám len neutrál a otáčky dvihnem nad 3000 tak zase vypne. Ale keď ho nechám pobeža na vožnobeh tak nevypína. Po asi 2 - 5 minútach sa auto bez problémov rozbehne a ide bez problémov. S teplým motorom sa mi to ešte nestalo. Niekedy sa to tiež neudeje ale podstatne častejšie áno.
Poprosím máte niekto s týmto skúsenos alebo aspoň viete čo by to mohlo by?

04.06.2012 13:33 - Re: FAP OFF 2482305
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zle urobený FAP off. Nechce sa mi sem hadzat linky "spokojnych" ludi na auta s "fungujucim" fapom...

04.06.2012 17:18 - Re: FAP OFF 2482364
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
jj. vše se musí umět. tohle vypadá slušnou dopraseninu. Já se Zhrado klidne jako spokojený uživatel bez FAPu přihlásim...
Každému trochu nedementnímu majiteli musí být jasné, že se nejadná o "standartní" operaci a musí si dát práci s tím najít firmu se slušnými referencemi a nejít po nejlacinější nabídce, což platí obecně u čehokoliv...

04.06.2012 18:43 - Re: FAP OFF 2482377
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Podařilo se mi zjistit, kdo se na tom podepsal. - .link.
Takže ani to, že je to spešl firma a ne nějaký kutil v garáži neznamená, že umí to co slibuje.

04.06.2012 18:54 - Re: FAP OFF 2482382
tezkac
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 189
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Podařilo se mi zjistit, kdo se na tom podepsal. - .link. Takže ani to, že je to spešl firma a ne nějaký kutil v garáži neznamená, že umí to co slibuje.


a co ho tam vrátit zpátky?

04.06.2012 20:42 - Re: FAP OFF 2482413
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Myslíš ten FAP? Nebo auto těm packalům, co to zprasečili? Obojí je správně. Jen je otázka, jak to páni packalové doprasečí dál. Vrátit FAP zpět je řešení jen v tom případě, že si ho koupíš a všechno dokážeš uvést do původního stavu. Na tomhle autě se nejspíš nejvíc podepsala úprava softu. Opravdový odborník by to nejspíš uměl dát do původního stavu a potom vyřešit ten problém, kvůli kterýmu se majitel rozhodnul FAP odstranit. Ale kdo to má platit? Já bych byl spokojenej jen v tom případě, že by mi ti packalové uhradili skutečnou a dokonalou opravu.

04.06.2012 22:15 - Re: FAP OFF 2482433
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Podařilo se mi zjistit, kdo se na tom podepsal. - .link. Takže ani to, že je to spešl firma a ne nějaký kutil v garáži neznamená, že umí to co slibuje.

henta firma z barkdejova je spešl? veď práve tá stránka ich usvedčuje že sú vagoši

05.06.2012 16:12 - Re: FAP filter - C5 2.0 HDi 09/2001? 2482638
masloxy
Město: Trencin, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 59
99 Poslat soukromou zprávu
len tak lidi ... viezol som pizzu do firmy dnes a kukam audi A4 na zdvihaku v ruke fap filter vo vnutri roksor ako mlati to toho tak mlati do hoto ... pytam sa co chlapci opravujete fap ? ze jasne vymlatime to od tial a potom cez kabel nastavi aby ignorovala riadiaca jednotka tieto udaje ... otazka zie da sa to vobec ? potom to cmuti ako traktor ne ? brutalne inac

05.06.2012 23:25 - Re: FAP OFF 2482759
jogcar
Město: Poprad, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 37
99 Poslat soukromou zprávu
Ja moc do toho nevidim, osobne by ma to nikdy nenapadlo.
K veci, viem, ze to zacali vseliaky tuneri riesit a bastlovat na mapach. A bolo s tym hodne problemov s tymi mapami kym nato dosli, aby to poriadne fungovalo. Viem, ze to vie dobre fungovat, noc je to pre ludi co vyhladavaju problemy.
Ak chces Mikra tak ti v tom mozem skusit pomoct, tak ak chces sa ozvi.

05.06.2012 23:37 - Re: FAP OFF 2482761
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nevím s čím bys mi měl pomoct? Nehodlám dát FAP pryč. Ani s ním nemám problémy. Jen jsem přidal příběh jednoho zprasečenýho FAP OFF.

05.06.2012 23:48 - Re: FAP OFF 2482762
jogcar
Město: Poprad, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 37
99 Poslat soukromou zprávu
aha, ja ze si nieco prikupil

10.06.2012 16:02 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2483263
macejko74
Město: Miletin, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 39

99 Poslat soukromou zprávu
ahoj chci se zeptat ma už někdo vybrakovaný fap a softvérově upravenou řídící jednotku? mám stím problém,hlásí to doplnit adt. a uniblok filter takže fap.Byl jsem na dig. a tam mi řekli,že mam mimo to špatné vstřikovací čerpadlo aditiv prý 20tis.kč. Bylo mi právě v této souvislosti nabídnuto softvérové odstraněmí fapu (když si ho sám vysekám)tak to udělá za 3tis.Co mi poradíte mám C5 chcvíli a hnet tento problém 2.2 hdi 98kw dík za rady.

10.06.2012 16:10 - Re: FAP - Filtr pevných částic 2483267
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud ti donedavna fungovalo bez problemu, tak nevidim duvod proc by melo byt spatne to cerpadlo (teda pokud s tim takhle nejezdis dlouho). Spis bych sel cestou vyplachnuti fapu a doplneni aditiv.

10.06.2012 20:46 - Re: FAP OFF 2483305
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
macejko74 napsal(a):
ahoj chci se zeptat ma už někdo vybrakovaný fap a softvérově upravenou řídící jednotku? mám stím problém,hlásí to doplnit adt. a uniblok filter takže fap.Byl jsem na dig. a tam mi řekli,že mam mimo to špatné vstřikovací čerpadlo aditiv prý 20tis.kč. Bylo mi právě v této souvislosti nabídnuto softvérové odstraněmí fapu (když si ho sám vysekám)tak to udělá za 3tis.Co mi poradíte mám C5 chcvíli a hnet tento problém 2.2 hdi 98kw dík za rady.


ak ti hlasi problem s cerpadlom, kludne to moze byt kvoli nizkej hladine (vtedy tam tato chyba vybehuje)

17.11.2012 11:56 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2522900
odol
Město: Třebechovice p. O., Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
fapoff je oj.... a nie odstranenie fapu, takze kludne si to moze myslet cokolvek a pustat vrtulu

druha vec je aku teplotu ti to ukazuje (ci neni nacate chladenie alebo tepelne cidlo)

Teplota vody po zahřátí motoru neroste a ručička je stále uprostřed. S autem jsem jezdil s vykuchaným FAP asi měsíc než jsem to nechal upravit i v řídící jednotce. Během tohoto měsíce i před odstraněním mi svítila chyba Depollution system faulty. Dost často se motor snažil o regeneraci FAP (je to znát i na chodu motoru) a po vypnutí motoru sahara dochlazovala někdy i deset minut. Před úpravou SW hlásila diagnostika proražený FAP filtr což je předpokládám správně. Před 2 dny jsem nechal upravit i SW řídící jednotky. Chyba zmizela, ale mám pocit že se stále snaží o regeneraci (sahara opět po vypnutí motoru jede - ne po každém vypnutí). Chápu tedy dobře že ta SW úprava je jen oj...., kde se vypne sledování čidel, stav aditiva a chyb fap, ale o regeneraci FAP se snaží dále?

17.11.2012 12:08 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2522904
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslím,že to není dobře odvedená práce na tvém voze. Jel bych do firmy která ti to dělala a požadoval bych opravu. Jinak si myslím,že kucháním FAPu je zbytečné zadělání si na problémy.

17.11.2012 13:20 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2522927
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
o fapoff praseni sme sa tu bavili uz dost, realne sa to neda
je to ina mapa, ine suciastky na motore atd.

to co tu spravia je ze zakazu zjavne chybu hlasky motora ohladom fapu a neviem este co ale k samotnej korektnej uprave nikdy nepride, jedina korektna uprava by bola
soft z jednotky motora ktora nemala fap (existovali 1.6 bez fap)
demontaz a naradenie sacich suciastok fapovych na nefapove
odstranenie cidiel a potom deaktivacia fapu v ostatnych jednotkach motora
(co urcite je drahsie ako prerazenie fapu a nahranie zmrseneho softu do riadiacky)

19.11.2012 10:18 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2523488
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Podla mojich zkusenosti je "fapoff" software len hack ktory nuti ignorovat riadiacu jednotku niektore zavady, tzn motor stale pocita ze tam je fap, cela vnutorna logika je rovnaka tzn fap subsystem hlasi poruchy fapu, snazi sa aditivovat, regenerovat atd ale zavady sa nezobrazia v registri a nerozsvieti sa servis - to je cela odborna uprava software. Okrem ineho to schova taktiez poruchy vahy vzduchu a cidla teploty vzduchu - tzn neschova to selektivne len zavady fapu ale o hodne viac - co vsetko to uz som nezistoval ... tolko k "vyhodnej" investicii ...

19.11.2012 10:44 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2523492
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Není regenerace závislá na změřeném rozdílu tlaků před a za FAPem?
Pokud je elektrický výstup snímače rozdílu tlaků správně simulovaný (drží se v rozsahu hodnot který považuje ŘJ za správný), neměla by se regenerace spouštět, protože systém si myslí že je FAP stále čistý, ne? Nebo má i max. časový limit po kterém se pustí vždy?
To co popisuješ (zahazování chyb) je už docela prasárna.

P.S.: Ne nebojte, neplánuju fapoff, nemám s FAPem žádné problémy

19.11.2012 12:03 - Re: Ventilátor beží i po vypnutí motora 2523519
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Podla mojich zkusenosti je "fapoff" software len hack ktory nuti ignorovat riadiacu jednotku niektore zavady, tzn motor stale pocita ze tam je fap, cela vnutorna logika je rovnaka tzn fap subsystem hlasi poruchy fapu, snazi sa aditivovat, regenerovat atd ale zavady sa nezobrazia v registri a nerozsvieti sa servis - to je cela odborna uprava software. Okrem ineho to schova taktiez poruchy vahy vzduchu a cidla teploty vzduchu - tzn neschova to selektivne len zavady fapu ale o hodne viac - co vsetko to uz som nezistoval ... tolko k "vyhodnej" investicii ...


S tím už jsem se tady pral několikrát - auto do nouzáku - rozsvítí se servis(nebo ani to ne) - chyby nikde - a hledej,dělej co umíš (hádej) - to co u jiného za hodinu u tohoto ??? hokus pokus .


1 2 3 4 ... 14 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator