Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jízda v C5 III
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 > >|
28.10.2013 23:03 - Re: Jízda v C5 III 2630685
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
igok napsal(a):
neviem aky mas problem s tym omezovacom. Ja nic preskakovat nemusim ak chcem zapnut tempomat. Ked chcem aktivovat tempomat, tak len stlacim tlacitko set+ alebo ak uz je nastavena rychlost, tak stlacim tlacitko pauzy. To tlacitko vlavo dole nepouzivam vobec. .link.


ja teda musim, najprv musim stacit 2x to tlacitko limit cruise /stlacis raz, mas obmedzovac, stlacis este raz mas aktivny tempomat a potom stlacis set. Na C4 bolo take mech.kolecko, ktore mohlo byt konstatne v polohe tempomatu a potom si stlacil set a bol tempomat aktivny. neviem ak vypnem motor, ci to zas musim tuto 2x namackat

29.10.2013 00:04 - Re: Jízda v C5 III 2630693
monkus
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 59
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
ja teda musim, najprv musim stacit 2x to tlacitko limit cruise /stlacis raz, mas obmedzovac, stlacis este raz mas aktivny tempomat a potom stlacis set. Na C4 bolo take mech.kolecko, ktore mohlo byt konstatne v polohe tempomatu a potom si stlacil set a bol tempomat aktivny. neviem ak vypnem motor, ci to zas musim tuto 2x namackat

Je to tak ako píšeš, no pri reštarte to netreba 2x stlači, ostáva to pri posledne používanej funkkcii. Aspoň na mojom.

29.10.2013 09:03 - Re: Jízda v C5 III 2630722
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Říkal mi můj šéf, že po okreskách v Českém ráji absolvoval jednu jízdu služebním C5 III a zpět ho vezl známý v passatu a rozdíl prý byl brutální.

29.10.2013 10:50 - Re: Jízda v C5 III 2630744
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
ja teda musim, najprv musim stacit 2x to tlacitko limit cruise /stlacis raz, mas obmedzovac, stlacis este raz mas aktivny tempomat a potom stlacis set. Na C4 bolo take mech.kolecko, ktore mohlo byt konstatne v polohe tempomatu a potom si stlacil set a bol tempomat aktivny. neviem ak vypnem motor, ci to zas musim tuto 2x namackat

tak teda skus po jazde s tempomatom vypnut a nastartovat motor a potom aktivovat tempomat za jazdy len tlacitkom set+. Malo by si to pamatat posledny nastaveny rezim, tak ako pise monkus (nastavenu rychlost si to nepamata, tu si tusim pamata len pri omezovaci)

29.10.2013 13:09 - Re: Jízda v C5 III 2630761
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
kedze je to tu o jazde v C5 III tak teda k veci. Moja prva jazda v C5 III bola dost komplikovana a zaroven tiez dost adrenalinova. Auto mi bolo pozicane za ucelom lahsieho rozhodovania o jeho kupe, myslim ze to bol vyborny tah predavajuceho. Dohodnuty termin prevzatia bol na vecer 14/3/2013, kto si spomína, bol to den extremneho vycinania tohorocnej zimy Kedze auto bolo v Trnave a ja som siel z Pezinka, tak som si povedal ze je to na polcesty do Piestan a tak som si s Jumepom dohodol vstupnu obhliadku a diag. Cesta do Trnavy starou C5 bola v pohode, len trochu silnejsi protivietor. Z Trnavy do Piestan pozicanou C5 III to uz zacalo byt zaujimavejsie, siel som dialnicou asi hodinu (nomalne je to tak na 25 min) . Hned po najazde na dialnicu som nabehol na kolonu aut iducih takmer krokom koli zlej viditelnosti cez vetrom hnaný padajuci sneh. Vdaka tomu ze dialnica je viacmenej rovna a siroka sa to neskor rozbehlo ale to co ma cakalo cestou od Jumepa, tak to bol este len zazitok. O dialnici som mal informacie ze je uz takmer neprejazdna, tak som to zobral domov starymi cestami. Nikdy predtym som si neuvedomil ako velmi su od seba vzdialene patniky oznacujuce kraj cesty ako vtedy. Bol som vdacny kazdemu zablesku odrazky z patnika ktory som zazrel pomedzi kydajuci sa sneh. Ked sa mi nahodou podarilo zavesit za svetla predomnou iduceho auta som nevedel ci sa mam z toho tesit alebo nie, lebo som si uvedomil ze ak to poserie on, tak s najvacsou pravdepodobnostou sa z toho snehu nevyhrabeme hned dvaja . Este horsie boli svetla oproti iducich aut, hlavne ked som vedel ze cesta je klukata a ze ist priamo oproti tym svetlam nemusi zrovna znamenat ist po ceste Boli miesta kde som musel skocit na brzdy a uplne zastavit, lebo koli snehovej stene, ktoru predomnou zdvihol vietor, som uplne stratil prehlad o tom kde je cesta. Vtedy som si len kontroloval stav nadrze a dufal ze mi to do rana udrzi motor a kurenie v chode. Nastastie tie steny nemali dlhu zivotnost, po chvili vietor trochu ustal a ja som sa opat pohol. Cestu ktora bezne trva asi 55 min som absolvoval cca za dve hodiny. Teraz este nieco k pocitom z tejto prvej jazdy. Ked neberiem do uvahy velku zodpovednost za auto, ktore nebolo moje a neskusenost jazdy s pravym automatom (pisem pravym, lebo na manzelkinej C4 s robotom, som uz nejake tie kilometre najazdil) tak som mal pri tejto jazde neskutocny pocit bezpecia. Auto bolo na ceste velmi stabilne, narazy bocneho vetra nebolo vobec citit a co ma prekvapilo dokonca ani pocut. Napriek obutym lyziam (245/45/R18) nemalo auto problem prebrodit sa cez snehove jazyky, dokonca aj jedno zbehnutie za okraj cesty som v pohode vycuval Vysledkom tejto jazdy je, ze auto som uz nevratil
Tu je kratke videjko z mojej prvej jazdy s C5 III. Je to z usekov kde to celkom slo, tam kde bolo najvacsie peklo som z bezpecnostnych dovov netocil. .link.

29.10.2013 13:29 - Re: Jízda v C5 III 2630771
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Můžeš být rád, že jsi to kupoval v Trnavě a ne v Bagdádu. Tam bys vracel auto bez laku na pravým boku.


29.10.2013 13:36 - Re: Jízda v C5 III 2630773
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
iqok - mnoho recenzí na X7 obsahuje myšlenku něco jako - "...kolem vás se utvoří bublina klidu a oázy a venku zuří jakékoli bouře..."
Neopráskli to od tebe ?

29.10.2013 14:11 - Re: Jízda v C5 III 2630779
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
iqok - mnoho recenzí na X7 obsahuje myšlenku něco jako - "...kolem vás se utvoří bublina klidu a oázy a venku zuří jakékoli bouře..."
Neopráskli to od tebe ?

opraskli neopraskli to netusim ale myslim si ze to auto jednoducho take je

ono uz moja prva C5I vo mne vyvolavala podobne pocity. A navyse zmenila aj mna. Odkedy som ju ziskal, moje spravanie sa na cestach sa hodne zmenilo. Jazdim o hodne kludnejsie a s vacsou rozvahou. Pred C5 som mal Fiat Croma 2.0ie (ono za 10 rokov ich bolo celkom 4, zakazdym lepsia vybava) a to boli ine jazdy ked motor tocil 7 tis a na 85 kW bolo len 1175 kg pohotovostnej vahy.

29.10.2013 17:57 - Re: Jízda v C5 III 2630842
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Můžeš být rád, že jsi to kupoval v Trnavě a ne v Bagdádu. Tam bys vracel auto bez laku na pravým boku.

ja myslim ze aj v Indii by to vyzeralo podobne, kazde auto ked som sa pozrel ma lisaje. incredible india. lebo no rules na ceste

09.11.2013 19:27 - Re: Jízda v C5 III 2635801
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem objevil další programátorskou perličku. Pravým kolečkem na volantu jde přepínat předvolby rádia. Ale když se vypne osvětlení palubky na noční režim, tak pravé kolečko volantu přestane fungovat. Prostě displej přestane ukazovat stanice, tak nejdou raději ani přepínat.

10.11.2013 20:59 - Re: Jízda v C5 III 2636312
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Dnes jsem objevil další programátorskou perličku. Pravým kolečkem na volantu jde přepínat předvolby rádia. Ale když se vypne osvětlení palubky na noční režim, tak pravé kolečko volantu přestane fungovat. Prostě displej přestane ukazovat stanice, tak nejdou raději ani přepínat.

a nepoplietol si to s tym nastavovanim denneho led svietenia, cital som to v inom vlakne a rozum mi zostal stat, prestanu cvakat smerovky a ked zakazes aktivaciu denneho svietenia vodicom aby zas cvakali atd? to je uz des, pripada mi to ako programovanie v PLC, urobis sa jeden kiks a kopec dalsich funkcii ide inak, to vypada na odladenie v cine....musim to skusit, na mojom ci je mozne neprepnut stanicu v nocnom rezime koleckom

10.11.2013 22:30 - Re: Jízda v C5 III 2636354
monkus
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 59
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Dnes jsem objevil další programátorskou perličku. Pravým kolečkem na volantu jde přepínat předvolby rádia. Ale když se vypne osvětlení palubky na noční režim, tak pravé kolečko volantu přestane fungovat. Prostě displej přestane ukazovat stanice, tak nejdou raději ani přepínat.

Schválne som to dnes vyskúšal, ale mne ide aj kolečko aj listovanie medzi stanicami.

11.11.2013 02:13 - Re: Jízda v C5 III 2636372
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Ne, to jsem zkoušel dříve, než jsem zapnul denní světla. Když se na volantu vypne osvětlení všeho kromě rychloměru, tak mi přestane jít posouvání stanic pravým kolečkem. Ale to mne neprudí, normálně si sáhnu na tlačítka 1-6 na rádiu (mám MyWay RNEG). Může to souviset s použitým typem rádia.

11.11.2013 09:35 - Re: Jízda v C5 III 2636398
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No vy ladiči to zavání tím že skončíte v Citroenu na dálkovém kódování (v lepším případě) páč to po vás nikdo jiný nedá dohromady.Ono né vždy to končí tím ze zapneš něco co nemáš(nebo spíš co auto nemá) že to jen nefunguje(popř. jen napíše chybu) - tím že jen na zkoušku něco zapneš tak povolíš příkaz pustit buď proud(nebo ukostření) a tím něco odpálíš a i když to vrátíš to už nefunguje.Žádný vývojář a konstruktér nepředpokádal že někdo toto udělá tak nedělal proti tomu ochranu a ti co v tom mají něco dělat by to měli vědět(proto dnes v podstatě ani zn.servisy nemají do spousty nastavení přístup a musí to řešit dálkovím kodováním. (hodně jednoduchý a starý případ jsou parksenzory C5II - dᚠjiný neukazuje předek - servis neumí,konfigurace tě skoro nikam nepustí - dákové kódování - několik minut a OK) - proto výrobci blokují přístup - u některých značek už to funguje tak že vše jde jen online(třeba Audi)

11.11.2013 10:19 - Re: Jízda v C5 III 2636403
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jasně obecně souhlas.
Ale to, co píšu dnes ve 2:13, není výsledek nějakého ladění. Takhle se to auto chová, co jsem ho koupil. To je vlastnost, ne výsledek nějakých nastavení. Navíc se s tím tuším nedá přes diag nic dělat.

12.11.2013 20:04 - Re: Jízda v C5 III 2637023
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Jasně obecně souhlas.
Ale to, co píšu dnes ve 2:13, není výsledek nějakého ladění. Takhle se to auto chová, co jsem ho koupil. To je vlastnost, ne výsledek nějakých nastavení. Navíc se s tím tuším nedá přes diag nic dělat.

mne v nocnom rezime ide stanice prepinat, je to eMyWay

30.11.2013 20:38 - Re: Jízda v C5 III 2642210
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Dneska jsem byl dceru (17) cvičit noční jízdu na táborském letišti - jruze a syn dobře znají. A dceři se podařil jeden nebezpečný hmat. Přepínání světel a páčku podebrala zezadu asi trochu šikmo a podařilo se jí při přitažení pootočit koncovku té páčky a byla totální tma. Prostě korektně vypnula světla.
Samozřejmě se to běžně nestává, ale pokud budete někoho zaučovat, tak na to můžete upozornit.

07.12.2013 16:14 - Re: Jízda v C5 III 2644564
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem včera a dnes zažil poprvé v tomto autě zimní podmínky. A musím říci, že souhrn drobností typu "houkačka houká, stěrače stírají" je pro pocit z jízdy důležitější než výkon motoru.
Včera na D1 boční vítr, že jeho řev přehlušil rádio. Auto naprosto pohodička. C5I jsem se taky necítil nebezpečně, ale chtělo to rychlou reakci proti.
Ty stěrače jsou fakt perfektní. Rozbíhavý pohyb nenechává typickou šmouhu uprostřed a hlavně ostřikovače se změnily. U minulého jsem měnil trysky a stejně to při různých rychlostech byla duchařina. U nového stačí brknout (nedržet) do páčky a nadávkuje se voda i počet kyvů tak, že když se to zastaví, tak je fakt celá velká plocha perfektně čistá. Když se jede v koloně na špinavém sněhu, tak je to na Nobelovu cenu.
A hlavně to elektrické topení = konec škrabky. Měly to už některé c5 II. Nastartoval jsem, dal plný fukar na přední sklo a šel do kufru pro smeták. Než jsem ometl střechu a boky, tak přední okno už prosvítalo ledem a po chvilce i přední boční. Jen jsem opatrně vyhrabal gumu stěračů a trysky ostřikovače, dal smeták do kufru a v autě pohodička a přední okno jen přelíznout stěračem, Super.

08.12.2013 09:52 - Re: Jízda v C5 III 2644690
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
@vilous keď si tu tak vychválil tie stierače, tak ja budem pre zmenu trochu kritickejší
V bežných podmienkach (dážď, snehová sožná kaša, blato) stierače fungujú fajn. Problém nastáva pri hustom snežení a zároveň rýchlosti pod 50km/h. Tu už sneh nepreletí ponad sklo a začne sa na ňom zachytáva. Postupným stieraním sa začne sneh hromadi pri oboch "A" stĺpikoch a tým pádom máte stĺpiky dvojnásobnej vežkosti - v meste na križovatkách fakt nič moc. Čo je ale horšie, sneh začne pomaly namŕza aj na gumičkách stieračov, takže za chvížu už nestierajú ale robia skoro po celom skle snehovo-žadové čmuhy a to už väčšinou nepomôže nič, len zastavi a pekne gumičky ručne očisti. Je to kvôli tomu, že stierače parkujú hlboko pod úrovňou kapoty (kvôli aerodynamickému hluku) a tým pádom aj hlboko pod úrovňou začiatku palubnej dosky, kde sú výduchy na sklo. Takže stierače nemá čo dostatočne ohria, aby sneh na nich postupne nenamŕzal.
Na niektorých autách (Subaru) sú parkovaciei polohy stieračov vyhrievané (ako zadné sklo). Tu by sa to sakramentsky zišlo...

08.12.2013 10:13 - Re: Jízda v C5 III 2644695
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jo, naprostý souhlas. Že se hromadí sníh na dorazu stěračů, to dělají přece všechna auta. Jediná konstrukční obrana by byla dojezd stěrače až k A sloupku.
Ale doraz stěračů dole mimo vytápěnou plochu - to jsem si všiml, když jsem je musel z jinak čistého skla vyhrabávat rukou.
Když už mluvíš o viditelnosti z auta - dost mi pije krev špatná viditelnost semaforů kvůli velmi mohutné zástavbě vnitřního zrcátka. Když jsem první na světlech, tak je to na zlomkrk.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator