Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Jízda v C5 III
igok
29.10.2013 13:09 - Re: Jízda v C5 III
VIP
kedze je to tu o jazde v C5 III tak teda k veci. Moja prva jazda v C5 III bola dost komplikovana a zaroven tiez dost adrenalinova. Auto mi bolo pozicane za ucelom lahsieho rozhodovania o jeho kupe, myslim ze to bol vyborny tah predavajuceho. Dohodnuty termin prevzatia bol na vecer 14/3/2013, kto si spomína, bol to den extremneho vycinania tohorocnej zimy Kedze auto bolo v Trnave a ja som siel z Pezinka, tak som si povedal ze je to na polcesty do Piestan a tak som si s Jumepom dohodol vstupnu obhliadku a diag. Cesta do Trnavy starou C5 bola v pohode, len trochu silnejsi protivietor. Z Trnavy do Piestan pozicanou C5 III to uz zacalo byt zaujimavejsie, siel som dialnicou asi hodinu (nomalne je to tak na 25 min) . Hned po najazde na dialnicu som nabehol na kolonu aut iducih takmer krokom koli zlej viditelnosti cez vetrom hnaný padajuci sneh. Vdaka tomu ze dialnica je viacmenej rovna a siroka sa to neskor rozbehlo ale to co ma cakalo cestou od Jumepa, tak to bol este len zazitok. O dialnici som mal informacie ze je uz takmer neprejazdna, tak som to zobral domov starymi cestami. Nikdy predtym som si neuvedomil ako velmi su od seba vzdialene patniky oznacujuce kraj cesty ako vtedy. Bol som vdacny kazdemu zablesku odrazky z patnika ktory som zazrel pomedzi kydajuci sa sneh. Ked sa mi nahodou podarilo zavesit za svetla predomnou iduceho auta som nevedel ci sa mam z toho tesit alebo nie, lebo som si uvedomil ze ak to poserie on, tak s najvacsou pravdepodobnostou sa z toho snehu nevyhrabeme hned dvaja . Este horsie boli svetla oproti iducich aut, hlavne ked som vedel ze cesta je klukata a ze ist priamo oproti tym svetlam nemusi zrovna znamenat ist po ceste Boli miesta kde som musel skocit na brzdy a uplne zastavit, lebo koli snehovej stene, ktoru predomnou zdvihol vietor, som uplne stratil prehlad o tom kde je cesta. Vtedy som si len kontroloval stav nadrze a dufal ze mi to do rana udrzi motor a kurenie v chode. Nastastie tie steny nemali dlhu zivotnost, po chvili vietor trochu ustal a ja som sa opat pohol. Cestu ktora bezne trva asi 55 min som absolvoval cca za dve hodiny. Teraz este nieco k pocitom z tejto prvej jazdy. Ked neberiem do uvahy velku zodpovednost za auto, ktore nebolo moje a neskusenost jazdy s pravym automatom (pisem pravym, lebo na manzelkinej C4 s robotom, som uz nejake tie kilometre najazdil) tak som mal pri tejto jazde neskutocny pocit bezpecia. Auto bolo na ceste velmi stabilne, narazy bocneho vetra nebolo vobec citit a co ma prekvapilo dokonca ani pocut. Napriek obutym lyziam (245/45/R18) nemalo auto problem prebrodit sa cez snehove jazyky, dokonca aj jedno zbehnutie za okraj cesty som v pohode vycuval Vysledkom tejto jazdy je, ze auto som uz nevratil
Tu je kratke videjko z mojej prvej jazdy s C5 III. Je to z usekov kde to celkom slo, tam kde bolo najvacsie peklo som z bezpecnostnych dovov netocil. .link.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator