Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jízda v C5 III
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 9 > >|
21.10.2013 00:01 - Re: Jízda v C5 III 2628629
veverka69
Město: Rakousy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
245 a r18 Conti sport contact a taky si v zatacce poskoci. Dela to mrcha vzdycky a tak nejak se to vi- klidne to skousnu v konfrontaci s dnesnim nizkorozpoctovym letem nad ceskou republikou v C5 Liberec- Zlin a zpet. Nechapu, proc lidi na D1 porad jezdi v levem pruhu kdyz to v pravem tak prijemne pohupuje a uklidnuje

21.10.2013 06:42 - Re: Jízda v C5 III 2628650
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Po koupi X7 jsem si ze zvědavosti našel desítky recenzí slovních i na youtube. Z těch novějších vyplynulo, že někdy asi 2012 proběhl u X7 lehký facelift. Kromě parkovací kamery...si recenzenti pochvalovali, že už tak skvělý podvozek prošel vyladěním a zejména se méně ponořuje předek při brždění a méně to poskočí na příčné nerovnosti. Zda to poladili programem pro BHI nebo změnili i něco mechanicky - nevím.

21.10.2013 08:34 - Re: Jízda v C5 III 2628670
Honzaho
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 16V THP 158k TourerPočet příspěvků: 150
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
veverka69 napsal(a):
...... Nechapu, proc lidi na D1 porad jezdi v levem pruhu kdyz to v pravem tak prijemne pohupuje a uklidnuje

X7 je úžasně pohodlné auto, nedávno jsem se vrátil z dovolené - 1250 km jedna jízda, nejen po dálnicích a vystoupil jsem i přes svůj kmetský věk poměrně svěží. Dorazí mne vždycky jen D1, přestože se pravému pruhu snažím vyhýbat, takže ten výrok o "houpání" nějak nemůžu brát ani s velkou nadsázkou. Auto samozřejmě nedrncá, ale ten rambajs neumožňuje ani poslech radia.

21.10.2013 09:54 - Re: Jízda v C5 III 2628688
veverka69
Město: Rakousy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Ja to psal samozrejme s nadsazkou. Kvalita te silnice je tristni, nicmene v porovnani s auty, ktere jsem mel predtim a ktere vetsinou lidi maji to je uplne nekde jinde. Radio se poslouchat da, na "Moji vlast" to neni, ale poslouchal sem celkem normalne a krom omezeni a deste jsem na tempomat jel porad 145.

21.10.2013 09:56 - Re: Jízda v C5 III 2628689
veverka69
Město: Rakousy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Po koupi X7 jsem si ze zvědavosti našel desítky recenzí slovních i na youtube. Z těch novějších vyplynulo, že někdy asi 2012 proběhl u X7 lehký facelift. Kromě parkovací kamery...si recenzenti pochvalovali, že už tak skvělý podvozek prošel vyladěním a zejména se méně ponořuje předek při brždění a méně to poskočí na příčné nerovnosti. Zda to poladili programem pro BHI nebo změnili i něco mechanicky - nevím.


taky jsem cetl, ze to opet o neco pritvrdili.... to bych nerad. Mam jednu s poslednich verzi pred facem.

21.10.2013 19:54 - Re: Jízda v C5 III 2628763
Honzaho
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 16V THP 158k TourerPočet příspěvků: 150
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Těch 145 tam jezdím přibližně také, ale většinou ne v pravém pruhu. Jel bych klidně i méně, ale někteří řidiči by to zkousli jen těžce. Pokud jde o ten hluk, možná mᚠlepší gumy.

21.10.2013 23:18 - Re: Jízda v C5 III 2628863
veverka69
Město: Rakousy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Gumy si myslim, ze nebudou hrat az takovo roli, mluvil jsem spis o razech pri prejezdu ostrych nerovnosti. Beru to spis v konfrontaci s jinymi auty, dostupnymi v teto cenove kategorii, kde asi C5 je bezkonkurencni.
Tu dalnici jedu nastesti max 3-4x za rok. Prijde mi, ze tam jako nikde jinde po republice je videt, jaky jsme jako narod telata za volantem. Nevadi mi, kdyz nekdo jede 120 vlevo protoze je to derave i kdyz nepredjizdi, ale tak uhnu kdyz me nekdo dojizdi. Tam znamka toho, ze chce clovek predjet je zakazane donucovani (blinkr, svetla, nalepeni se) A vazne to nemyslim nijak agresivne Jel jsem v nedeli 9 vecer, nekolikrat jsem dojel typka, ktery jel 120-130 vlevo a dokud jsem ho neproblik, tak neuhnul. A to jsem zpomalil a jel za nim treba minutu. To uz se pak na to clovek vykasle a blika jako to hovado porad, protoze proste neuhne nikdo. Jeeee, to jsem se tu rozvasnil, ale vzdycky se nakrknu uz hned za Prahou, kde ve trech pruzich znamena pravy naprostou potupu....

21.10.2013 23:46 - Re: Jízda v C5 III 2628869
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
veverka69 napsal(a):
Gumy si myslim, ze nebudou hrat az takovo roli, mluvil jsem spis o razech pri prejezdu ostrych nerovnosti. Beru to spis v konfrontaci s jinymi auty, dostupnymi v teto cenove kategorii, kde asi C5 je bezkonkurencni.
Tu dalnici jedu nastesti max 3-4x za rok. Prijde mi, ze tam jako nikde jinde po republice je videt, jaky jsme jako narod telata za volantem. Nevadi mi, kdyz nekdo jede 120 vlevo protoze je to derave i kdyz nepredjizdi, ale tak uhnu kdyz me nekdo dojizdi. Tam znamka toho, ze chce clovek predjet je zakazane donucovani (blinkr, svetla, nalepeni se) A vazne to nemyslim nijak agresivne Jel jsem v nedeli 9 vecer, nekolikrat jsem dojel typka, ktery jel 120-130 vlevo a dokud jsem ho neproblik, tak neuhnul. A to jsem zpomalil a jel za nim treba minutu. To uz se pak na to clovek vykasle a blika jako to hovado porad, protoze proste neuhne nikdo. Jeeee, to jsem se tu rozvasnil, ale vzdycky se nakrknu uz hned za Prahou, kde ve trech pruzich znamena pravy naprostou potupu....


Musíš přes odstavný - tam bývá volno

26.10.2013 11:43 - Re: Jízda v C5 III 2630143
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem 2x akutně potřeboval výstražné blikače. Člověk ve 100 se blíží blikající koloně, snaží se sledovat, zda to ubrzdí i ten za ním a do chci pustit výstražná světla a jsou v oblasti, kam mne nepustí bezpečností pás brzdícího auta, protože bych se musel hodně vyklonit. Kdo dal to tlačítko na kastlík spolujezdce by zasloužil zastřelit. To ho mohli dát rovnou do kufru.
Vlevo dole od toho velkého displeje je ideální prostor nebo když dali na volant 20 tlačítek, tak tam mohli dát další.

A další poznatek - seznamuji se s diagboxem a BSI mi oznamuje, že mi nesvítí osvětlení SPZ. A ejhle - je to pravda. Jenže auto je plné displejů, tak proč to nedají na nějaký z nich, měl jsem to i u vectry z roku 1997.

26.10.2013 12:06 - Re: Jízda v C5 III 2630156
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dupni pořádně na brzdu a výstražné blinkry se to rozblikají samy.

26.10.2013 12:12 - Re: Jízda v C5 III 2630164
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Keďže X7 brzdí sakramentsky dobre, to by s najväčšou pravdepodobnosou skončilo návštevou druhého auta v tvojom kufri

26.10.2013 12:26 - Re: Jízda v C5 III 2630170
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Dnes jsem 2x akutně potřeboval výstražné blikače. Člověk ve 100 se blíží blikající koloně, snaží se sledovat, zda to ubrzdí i ten za ním a do chci pustit výstražná světla a jsou v oblasti, kam mne nepustí bezpečností pás brzdícího auta, protože bych se musel hodně vyklonit. Kdo dal to tlačítko na kastlík spolujezdce by zasloužil zastřelit. To ho mohli dát rovnou do kufru.
Vlevo dole od toho velkého displeje je ideální prostor nebo když dali na volant 20 tlačítek, tak tam mohli dát další.

A další poznatek - seznamuji se s diagboxem a BSI mi oznamuje, že mi nesvítí osvětlení SPZ. A ejhle - je to pravda. Jenže auto je plné displejů, tak proč to nedají na nějaký z nich, měl jsem to i u vectry z roku 1997.


A nedá se to najít i v palubáku v seznamu závad? u RT4 tam je volba si přečíst závady.Já tedy přesně nevím páč těch pár C5III co mi sem jezdí neštuduji co umí palubák a stejně do ní koukám přes diag.

26.10.2013 17:05 - Re: Jízda v C5 III 2630207
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
mna stve hladat klakson ked ho potrebujem, s tymi dvoma tlacitkami to j dobra blbost, neni to ono, v C4 bolo aspon take velke tlacitko...uz som ho viackrat hladal a nebolo tam na C5
na blikacky dociahnem aj ked napad to bol divny,
v palubaku sa zoznam zavad da zistit, ale iba takych pre uzivatela, jednoduchsie je stlacit tlacitko check kde je TPMS, kolko ostava do prehliadky, vypis poruch,sa to prepina samo

26.10.2013 17:32 - Re: Jízda v C5 III 2630212
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
SQT - zlatá slova. Jezdím už přes 35 let (bez nehody!) a mám tedy zažité podvědomé reakce. Jakmile vidím, že já to dobrzdím a naopak mohu brzdu trochu povolit, tak čumím do zrcátka, jak bojuje ten za mnou, většinou se totiž dá na poslední chvíli uhnout (lépe k pangejtu) a on by to napral do toho přede mnou nebo by dostal 5m navíc to nějak ustát. Ale chci mu dát včas info a to tlačítko není zrovna intuitivně. Ve všech mých minulých autech bylo na zhruba stejném místě a ten grif se blbě přezvyká.

Kontrolním tlačítkem se dá podobně jako u předchozích verzí vypsat jen chyba, která momentálně způsobuje rozsvícení kontrolky Service. To naštěstí prdlé žárovky nedělají. Takže mně to hodí pohled na všechny pneu, dojezd do výměny oleje a nápis No Fault.

robo - viděl jsem ruské klipy na youtube, že klakson jde spustit razantním úderem pěsti kdekoli na pevnou část volantu, ale osobně to zkoušet nemíním.

26.10.2013 17:54 - Re: Jízda v C5 III 2630225
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
SQT - zlatá slova. Jezdím už přes 35 let (bez nehody!) a mám tedy zažité podvědomé reakce. Jakmile vidím, že já to dobrzdím a naopak mohu brzdu trochu povolit, tak čumím do zrcátka, jak bojuje ten za mnou, většinou se totiž dá na poslední chvíli uhnout (lépe k pangejtu) a on by to napral do toho přede mnou nebo by dostal 5m navíc to nějak ustát. Ale chci mu dát včas info a to tlačítko není zrovna intuitivně. Ve všech mých minulých autech bylo na zhruba stejném místě a ten grif se blbě přezvyká.

Kontrolním tlačítkem se dá podobně jako u předchozích verzí vypsat jen chyba, která momentálně způsobuje rozsvícení kontrolky Service. To naštěstí prdlé žárovky nedělají. Takže mně to hodí pohled na všechny pneu, dojezd do výměny oleje a nápis No Fault.

robo - viděl jsem ruské klipy na youtube, že klakson jde spustit razantním úderem pěsti kdekoli na pevnou část volantu, ale osobně to zkoušet nemíním.


Už od C5I mají automatické rozsvěcení varovek při silném brzdění(volitelná fukce - musí být aktivní) takže pokud prudce brzdím automaticky se aktivují varovky tím upozorním auto za sebou - pokud stojím nebo volně dojel - dojíždím mohu tu ruku natáhnout i na blbě umístěné tlačítko které se jim fakt moc nepovedlo,ale zase na něj dosáhne v pohodě i spolujezdkyně která může pomoci zaneprázněnému řidiči (pokud tedy zrovna neleží v klíně - to je potom opravdu blbej přístup pro oba

26.10.2013 18:02 - Re: Jízda v C5 III 2630230
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No když na ni zařvu "zmačkni to", tak nemusí dopravní situaci uklidnit

26.10.2013 18:31 - Re: Jízda v C5 III 2630236
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
a preco svieti service ked dojde kvapalina v ostrekovaci? povedal by som ze ked to svieti service tak by sa malo cosi podstatne diat.....

26.10.2013 18:42 - Re: Jízda v C5 III 2630237
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
a preco svieti service ked dojde kvapalina v ostrekovaci? povedal by som ze ked to svieti service tak by sa malo cosi podstatne diat.....


Mᚠza to že se nic podstatného neděje když ti auto řekne že nemᚠvodu v ostřikovači a potkᚠtřeba kamion , který ti ohodí okno tak že krz něj nevidíš a ty si ho stěrači jen rozšmudlᚠ- někdo ti vstoupí do silnice,nebo před tebou zastaví ? Je to možná zbytečná hláška která tam je na rozdíl jiných které chybí třeba kontrola LDS atd..

26.10.2013 19:36 - Re: Jízda v C5 III 2630244
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Hlášení o LDS nechybí. Jen neměří hladinu, ale ohlásí ti, že pérování nepéruje .
Tak trochu jako - "klakson troubí, stěrače stírají ..."
No a ještě k tý hladině kapaliny do ostřikovačů. Je přece samozřejmý, že "Hrdý majitel francouzský jebky" se nebude hrabat pod kapotou, ale navštíví autorizovaný servis a ten mu urgentně kapalinu doplní. Možná i bez objednání a na počkání. A to se vyplatí.

26.10.2013 19:43 - Re: Jízda v C5 III 2630248
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Som sa zasmial, nakolko sa nemam cas pohrat so vsetkym tak auto stale prekvapuje, kludne by stacilo keby sa tato hlaska objavila obcas, napr.po nastartovani, ten service je prilis, dufam ze mi teraz na zimakoch nebude celu zimu svietit tpms, lebo 60e za cidlo?

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator