Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / tmavící folie na skla
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 > >|
22.01.2013 22:04 - Re: tmavící folie na skla 2541377
Roman5
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem měl zatmavené celé auto....přední jsem měl svěrlejší a zadni tmavé....před dvěma lety mi kámoš zařídil technickou a prošel jsem....bohužel po dvou letech mě opět čekala technická a nikdo si netroufnul mě pustit s foliema i ze znamosti.....přední šli dolu....prace na prd ale jsou dole.....na technický jsem prošel bez problémů a žádnej atest na zadní okna vidět nikdo nechtěl....folie jsem tam měl 7 let od firmy Safex ....super....bohužel jsou dole ale taky to bez nich jde....díte je vzadu má a to je hlavní.....

22.01.2013 22:05 - Re: tmavící folie na skla 2541379
Roman5
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
na sundavaní bych si asi zkusil pomoct horkovzdušnou pistolí nebo fenem, takže v teplý garáži a neohřívej zprudka a i okno neprdne.


sundal jsem to pomocí škrabky na keramické desky a myslím že jsem pouříval toulen...ale ted nevim přesně....

22.01.2013 22:27 - Re: tmavící folie na skla 2541387
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Stanovisko MDS: je dáno vyhláškou 341/2002 § 36 ods.3b, což se týká pouze čelního a předních bočních skel. Stanovisko MDS doplňuje podmínku pro zadní sklo - v případě 3brzdového světla, nesmí být jeho viditelnost snížena. Homologace pro folie na zadních bočních oknech je vyžadována pouze pokud se jedná o zrcadlové folie.
Jinak viz: .link.
a dále: .link. (§22 odst.3 písm. b)


SHRNUTÍ:
toto je snad dostatečně doložené k problematice, nechápu STRUCTORA proč v tom dělá zbytečně chaos, prostě přední a přední boční - ATEST a folie musí splňovat i propustnost (nezapomínat že se to sčítá - případně zatmavení origo skla a dodatečná folie). U zadních bočních a o zadním skle není ani zmínka o nutnosti, pouze je tam podmínka ohledně třetího brzdového světla.

22.01.2013 22:52 - Re: tmavící folie na skla 2541407
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
OK u vas v Čechachto plati ale co u nas na Slovensku?neviem sa orientovat v tych zakonoch a nerozumiem tomu ozaj a dal som otazku aj do TV JOJ p.Packovy,som zvedavy co nato povie ak to ovsem uverejnia a prosim nehnevajte sa na mna za tie otazky,som fakt magor s toho

22.01.2013 22:54 - Re: tmavící folie na skla 2541408
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
mravcek1 napsal(a):
OK u vas v Čechachto plati ale co u nas na Slovensku?neviem sa orientovat v tych zakonoch a nerozumiem tomu ozaj a dal som otazku aj do TV JOJ p.Packovy,som zvedavy co nato povie ak to ovsem uverejnia


ach joj, to si se mohl zeptat i na lampárni, napiš mejla na MD a přesně napiš co chceš. Jsou povinni ti odpovědět.

22.01.2013 23:04 - Re: tmavící folie na skla 2541410
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
SHRNUTÍ:
toto je snad dostatečně doložené k problematice, nechápu STRUCTORA proč v tom dělá zbytečně chaos, prostě přední a přední boční - ATEST a folie musí splňovat i propustnost (nezapomínat že se to sčítá - případně zatmavení origo skla a dodatečná folie). U zadních bočních a o zadním skle není ani zmínka o nutnosti, pouze je tam podmínka ohledně třetího brzdového světla.

Podle me z uvedeneho vyjadreni MD vyplyva, ze vsechna okna kde je folie musi mit vyznaceny atest a navic predni bocni musi splnovat minimalni propustnost. Lepit folie muzou jen schvalene firmy, ktere jsou v seznamu MD.

22.01.2013 23:10 - Re: tmavící folie na skla 2541412
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Podle me z uvedeneho vyjadreni MD vyplyva, ze vsechna okna kde je folie musi mit vyznaceny atest a navic predni bocni musi splnovat minimalni propustnost. Lepit folie muzou jen schvalene firmy, ktere jsou v seznamu MD.


krucinál, nedᚠpokoje, přečti si uvedenou vyhlášku : § 33, odst. 3, pís, b) , kde jsou uvedené závady!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a mluví se POUZE o předním a předních!!!!!!!!!!! Říkám, že si zbytek můžeš pomalovat třeba vápnem!!!!

22.01.2013 23:12 - Re: tmavící folie na skla 2541413
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
Kamarát kúpil auto s foliami vzadu a na STK mal problém lebo papiere na fólie boli na staré značky. Musel ich da dole. Dal nové a firma mu vystavila papiere na jeho značky aj s číslami čo sú na foliach.

22.01.2013 23:21 - Re: tmavící folie na skla 2541414
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
ak sa nemylim tak dany certifikat ked vydavaju ma aj VIN cislo uvedene a malo by byt jedno ake su tam znacky

22.01.2013 23:30 - Re: tmavící folie na skla 2541418
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
(nezapomínat že se to sčítá - případně zatmavení origo skla a dodatečná folie).

procenta se NESČÍTÁ ALE NÁSOBÍ!!!
sklo 50% a folie 50% neni 100% tma ale jen 75% čili 25% propustnost...aneb 1x0,5x0,5=0,25....

22.01.2013 23:41 - Re: tmavící folie na skla 2541421
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
mravcek1 napsal(a):
ak sa nemylim tak dany certifikat ked vydavaju ma aj VIN cislo uvedene a malo by byt jedno ake su tam znacky

To je pravda ale musí sedie aj SPZ ktoré sú tiež uvedené v tom certifikate. On tam mal staré a to bol problém.

22.01.2013 23:47 - Re: tmavící folie na skla 2541422
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
procenta se NESČÍTÁ ALE NÁSOBÍ!!!
sklo 50% a folie 50% neni 100% tma ale jen 75% čili 25% propustnost...aneb 1x0,5x0,5=0,25....


asi mᚠpravdu, nevím jak se to počítá, ale není tady problém o slovičkaření, smyslem mého nepřesného vyjádření bylo: na tmavé sklo dám ještě tmavou folii, tak to bude mít nějakou propustnost, nemůžu tvrdit, že mám povolenou propustnost folie, když jsem do toho nezapočítal okno - teď je to oukej?

jinak beru zpět tu certifikaci ohledně zadních, MUSÍ být , ale dle neoficiálních podkladů, ofiko jsem našel pouze výše uvedenou definici co jsou závady, to co říkají lepičské firmy není pro mně ofiko, jestli máte někdo odkaz, kde je to napsané černé na bílém (zadní a zadní boční) dejte to sem, rád se seznámím, jinak se omlouvám

23.01.2013 18:49 - Re: tmavící folie na skla 2541642
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Písemné vyjádření MDČR: Vyhláška 341/2002 § 36 ods.3b, t.j. čelní okno - propustnost min. 75%, přední boční okna - propustnost min. 70%, zadní okno - propustnost není limitována (v případě 3brzdového světla, nesmí být jeho viditelnost snížena), zadní boční okna - propustnost není limitována (vyjímkou je případ, kdy není vozidlo vybaveno pravým zpětným zrcátkem, pak pro pravé zadní okno platí propustnost min. 70%).
Atest folií je vyžadován pouze u folií na sklech kde je vyhláškou 341/2002 předepsána minimální propustnost.
Pouze pokud se jedná o zrcadlové folie, je atest vyžadován na všechny folie, bez ohledu na to na kterém okně jsou použity (důvodem poviné atestace je míra jejich reflexe).
Tolik stanovisko MDČR.
Čili, pokud mám pravé a levé venkovní zpětné zrcátko, mohu si do zadních bočních dveří klidně mamontovat místo skla plech, aniž bych porušoval vyhlášku, nebo měl problémy na STK.
PS.: Stanovisko MDČR je z listopadu r. 2012, kdy si jej vyžádal zeák, protože neprošel s AUDI na STK pro neatestované folie na bočních zadních dveřích. S tímto dokladem absolvoval STK znovu a po delších dohadech a přez značnou načuřenost vedoucího technika prošel bez ztráty květinky a bez jakýchkoliv doplatků.

27.05.2013 21:50 - Re: tmavící folie na skla 2583547
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Kedze chcem minimalizovat prehrievanie interieru v lete, dal som si nalepit folie aj na predne bocne skla. Ano, je to zrejme nelegalne ale zas jeden zdroj mi uvadza, ze na prednych dverach mozu byt pouzite bezpecnostne (nie tonovane) folie. ACAB
U mna ide o takmer cire folie, ktore ale maju zachytavat 60% tepelneho ziarenia. Zvonku vobec nie je poznat, ze by nejake boli.
Vcul mam cele auto atermicke; a dufam v lete bude max. 22 stupnov aj v odparkovanom aute

28.05.2013 06:38 - Re: tmavící folie na skla 2583624
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Toto jaro se na zpravodajských serverech množí informace o další ohromné "výhodě" zatmavených oken. Zloději kradou auto, kde vzadu sedí mimino, totéž se podařilo pár odtahovým službám a úplně nejlepší je, že u jedné havárie poliši do rozstřihání zadních dveří nevěděli kolik lidí je v autě.

28.05.2013 07:44 - Re: tmavící folie na skla 2583647
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Toto jaro se na zpravodajských serverech množí informace o další ohromné "výhodě" zatmavených oken. Zloději kradou auto, kde vzadu sedí mimino, totéž se podařilo pár odtahovým službám a úplně nejlepší je, že u jedné havárie poliši do rozstřihání zadních dveří nevěděli kolik lidí je v autě.

Tak kdyz nekdo necha mimino samo v aute tak to vypovida o tom jakej je to kokos
o havarce nemluvim
Ja si tonovany okna nemuzu vynachvalit Nerube mi tam tolik slunicko,neni do auta videt...jedine kdyz clovek nalepi ksicht na sklo...(kdyz je zatazeno venku je pres nej videt lip,kdyz prazi sliunicko je jak zrcadlo),auto lip vypadanestezuju si:=)

28.05.2013 22:02 - Re: tmavící folie na skla 2584115
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Toto jaro se na zpravodajských serverech množí informace o další ohromné "výhodě" zatmavených oken. Zloději kradou auto, kde vzadu sedí mimino, totéž se podařilo pár odtahovým službám a úplně nejlepší je, že u jedné havárie poliši do rozstřihání zadních dveří nevěděli kolik lidí je v autě.

je potrebne rozlisit hoaxy a baajky od spravodajskych informacii

27.06.2013 14:19 - Re: tmavící folie na skla 2593421
shalafi
Město: Bratislava, Auto: KIA Stinger GTPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
shalafi napsal(a):
Nazdarek, riesil niekto folie na C5 X7? Mne totiz v Citroene (Motorpartner Panonska, BA) povedali, ze na zadne okno sa folia dat neda, pretoze je zaoblene opacne a na to foliu nenatiahnu, museli by strihat, bolo by to vidiet, atd atd. Cize folie iba na zadne dvere, 140 eur. Ked som sa potom pytal aspon na roletku pana od nahradnych dielov, tak sa ma 4x spytal na ktore okno ze sa to neda dat folia a preco vlastne, ocividne o tom este nepocul ehm ehm .. mimochodom roletka dozadu na sedan stoji 225 eur


Takze odvcera nalepene folie - na dverach najtmavsie, na zadnom skle stredna. Chlapik rovno povedal, ze C5 este nerobil ale vyskusame a uvidime Pocas lepenia vysvitlo, ze uz robili C6, tak som stratil akekolvek obavy. Nakoniec foliu na zadne sklo nalepil bez problemov v jednom kuse, ziadne strihanie dokonca vravel, ze stredne tmava je tensia a robi sa s nou horsie ako s ciernou, napriek tomu bez problemov. Cena 130 Zase raz Citroen servis 0 - SAXO autofolie 1.

27.06.2013 16:49 - Re: tmavící folie na skla 2593459
Tortugas
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 40
99 Poslat soukromou zprávu
Nekoho muze zajimat pro srovnani, umyslne neuvadim firmu aby se to nebralo jako inzerce.



Dobrý den,

nabízíme tři varianty autofólií Brusafol, ceny jsou kalkulovány na
všechna skla vozu krom čelního.
Dražší jsou tradiční sputterované řady, kdy je cena 5 300 Kč včetně
montáže a DPH. A nebo levnější řada HPSMOKE, která by vycházela na 4 300 Kč včetně montáže a DPH.
Rozdíl je v tepelněizolačních vlastnostech v létě, dražší varianta
lépe tepelně izoluje, jinak je životnost obou variant stejná kolem 10
let v nezměněném stavu při záruce 5 let na vše.
Nejdražší variantou jsou pak nanofólie Ultra Performance, které
berou celkem zázračných 90% tepla na skle a zároveň fungují jako
bezpečnostní. Ty by ovšem vycházely na 8 300 Kč včetně montáže a DPH.
Nejlevnější řada je loňský model dělaný na cenu, fólie není zlá a je
zhruba srovnatelná s naší nejlepší konkurencí na trhu. Sputterované
řady a nanofólie už žádná konkurence nenabízí. Rozdíl je v
tepelněizolačních vlastnostech.

*** Informační dotazník - OKENNÍ FÓLIE ***
Model: C5 II 2007 Break
Karoserie: kombi
Funkce: Tepelněizolační, Spíše clonící, Zatemňovací
Vzhled: Klasický tmavý odstín vozu, Decentní či nenápadný design

27.06.2013 18:31 - Re: tmavící folie na skla 2593478
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Ak ta nanofolia nebude len placebo, tak preco nie.
btw. za bezpecnostnu foliu sa povazuju folie hrubky >200-300 mikronov (pouzit na aute nie velmi realne).

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator