Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / tmavící folie na skla
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 12 > >|
25.06.2012 21:13 - Re: tmavící folie na skla 2487509
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ach jo. Já vím, že jsme tady všichni mladý. Ale snad už taky rozumní. Tak proč se máme chovat jako mnohem mladší a mnohem míň rozumní? Vždy přece obzvl᚝ dnes na dnešních silnicích a při dnešním provozu jde především o bezpečnost. O to, aby jsme všichni dojeli vždycky v pořádku. A všichni znamená i ti ostatní účastníci provozu. Nemůžu se nezeptat, co přináší folie pro zvýšení bezpečnosti? A naopak, může folie bezpečnost snížit? Myslím že může. Přehnaně tmavý zadní sklo brání ve výhledu skrz auto. A to není dobrý, zejména v kolonách a krizových situacích, kdy zlomek vteřiny může znamenat hodně. Po silnicích jezdí hodně neprůhledných aut, dodávky, kamiony, kombajny... Tak proč ještě zhoršovat situaci neprůhlednýma osobákama? Proto, že je to hezký? Super důvod.
Pokud mám auto na vyblbnutí, tak patří na okruh a nebo na pískoviště, ne na silnici. Neuznávám názory, že chci soukromí, že se na tom dá vydělat, že je to věc názoru ... Pokud jde o bezpečnost, tak nejde dělat ústupky.
Připomínám, že mi jde o přehnaně tmavý okna.

25.06.2012 22:46 - Re: tmavící folie na skla 2487566
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Ach jo. Já vím, že jsme tady všichni mladý. Ale snad už taky rozumní. Tak proč se máme chovat jako mnohem mladší a mnohem míň rozumní? Vždy přece obzvl᚝ dnes na dnešních silnicích a při dnešním provozu jde především o bezpečnost. O to, aby jsme všichni dojeli vždycky v pořádku. A všichni znamená i ti ostatní účastníci provozu. Nemůžu se nezeptat, co přináší folie pro zvýšení bezpečnosti? A naopak, může folie bezpečnost snížit? Myslím že může. Přehnaně tmavý zadní sklo brání ve výhledu skrz auto. A to není dobrý, zejména v kolonách a krizových situacích, kdy zlomek vteřiny může znamenat hodně. Po silnicích jezdí hodně neprůhledných aut, dodávky, kamiony, kombajny... Tak proč ještě zhoršovat situaci neprůhlednýma osobákama? Proto, že je to hezký? Super důvod.
Pokud mám auto na vyblbnutí, tak patří na okruh a nebo na pískoviště, ne na silnici. Neuznávám názory, že chci soukromí, že se na tom dá vydělat, že je to věc názoru ... Pokud jde o bezpečnost, tak nejde dělat ústupky.
Připomínám, že mi jde o přehnaně tmavý okna.


tak ja bych treba taky nenosil teplaky jenom kdyby se to nekomu libilo ci ne....je to vec nazoru....tim padem lity kola jsou taky nebezpecny ne? kdyz trefis obrubnik tak se muzou rozletet a nekomu treba vypichnout oko....prste spousta lidi dela veci ktery se mu libi....ale pokud nikdo nevidi skrs auto tak ma dodrzovat bezpecnou vzdalenost ne? prehnane tmavy ci ne...pokud se to nikomu libi tak proc ne....ja jen rikam svuj nazor...a mne se to libi:=)auto vyblbnuti na okruh? proc kruh? staci letiste...okruh u nas nemam...ono je vyblbnuti a vyblbnuti vis...kdyz nekdo blbne a ohrozuje ostatni tak je to kreten...kdyz nikdo blbne a ohrzuje max sebe tak je to jeho vec....muj nazor je ze radsi at mi nekdo nevidi do auta a tim padem ho nevybere nez aby za mnou nekdo videl skrs auto aby mohl vcas zaradit....tot muj nazor..ale samozrejme t tvuj neberu..

25.06.2012 22:49 - Re: tmavící folie na skla 2487568
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
ale to uz jsme se dostali uz jinam k tematu....jinak poliši alespon u nas na jihu kdyz merily tak mi rikali ze predni sklo do 85% jeste pousti..jinak se musi strhnout...tak nevim jak to je v zakone

26.06.2012 06:58 - Re: tmavící folie na skla 2487589
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já mám folie už pět roků a jsem s nimi moc spokojen. Auto se tak neohřívá a s větším klidem převážím elektrický vozík, který stál 250 000Kč. Mám folie přes které je ven z auta vidět jen o něco málo hůř než bez folií a na předních oknech jsou ještě světlejší. Jak auto vypadá je vidět na fotkách v mém profilu. Zde přikládám obrázky Volva na, kterých je vidět pohled z venku i ze vnitř. Jsou to folie řady Quantum. Dále řikládám obrázek kde jsou použity folie Ultra(na Jaguaru) - propustnost světla 75%, redukce slunečního záření 90%.

Přílohy:
rquantum2.jpg ( 81913b ) - Quantum z venku
rquantum3.jpg ( 93516b ) - Quantum ze vnitř
rultra1.jpg ( 48305b ) - Ultra

26.06.2012 09:55 - Re: tmavící folie na skla 2487666
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Ach jo. Já vím, že jsme tady všichni mladý. Ale snad už taky rozumní. Tak proč se máme chovat jako mnohem mladší a mnohem míň rozumní? Vždy přece obzvl᚝ dnes na dnešních silnicích a při dnešním provozu jde především o bezpečnost. O to, aby jsme všichni dojeli vždycky v pořádku. A všichni znamená i ti ostatní účastníci provozu. Nemůžu se nezeptat, co přináší folie pro zvýšení bezpečnosti? A naopak, může folie bezpečnost snížit? Myslím že může. Přehnaně tmavý zadní sklo brání ve výhledu skrz auto. A to není dobrý, zejména v kolonách a krizových situacích, kdy zlomek vteřiny může znamenat hodně. Po silnicích jezdí hodně neprůhledných aut, dodávky, kamiony, kombajny... Tak proč ještě zhoršovat situaci neprůhlednýma osobákama? Proto, že je to hezký? Super důvod.
Pokud mám auto na vyblbnutí, tak patří na okruh a nebo na pískoviště, ne na silnici. Neuznávám názory, že chci soukromí, že se na tom dá vydělat, že je to věc názoru ... Pokud jde o bezpečnost, tak nejde dělat ústupky.
Připomínám, že mi jde o přehnaně tmavý okna.


Chápu co myslíš, o bezpečnost jde určitě všem na prvním místě. Na druhou stranu, že není vidět skrz auto (zezadu) bezpečnost snižuje jedině v tom případě, že jedinec jedoucí za autem skrz který není vidět si nedává dostatečnej odstup. Nemyslim, že by se člověk měl v tomhle směru nějakým způsobem omezovat kvuli tomu, že se najdou lidi, kteří jednoduše nedobrzdí, to člověka může potkat s foliema i bez..

Stejně tak nechápu, co má rozum se zatmavenými skly.. sice je pravda, že tv prima němá o čem vysílat, tak každej kdo má tmavý skla je přinejmenším 18 letej tuner a gangster, v horším případě veze v kufru 4 mrtvý děti Ve výsledku, bezpečnost se zatmaveným sklem nijak nesnižuje, stejně tak nezvyšuje. Ven je vidět skvěle i v noci, že není jsou jen babský povídačky lidí, kteří s tím asi nemaj zkušenost. Že není vidět skrz u některejch aut.. no a co? Každej druhej má dneska SUV, přes který stejně není nic vidět a jezdí jích jak much a bude hůř, tak si jednoduše držím odstup a nepotřebuju nutně koukat co se děje vepředu... nehledě na to, že polovina aut už jde z výroby se tmavejma sklama..

26.06.2012 10:20 - Re: tmavící folie na skla 2487671
lubco
Město: , Auto: CITROEN BERLINGO Shine BlueHDI 130 S&SPočet příspěvků: 76
99 Poslat soukromou zprávu
Mam folie okrem prednej casti vsade - a kedze mam kombika, je to plocha. Tuner nie som, gangster uz vobec nie. Deti vzadu vozim tri /zive/ a prave kvoli nim som folie dal. Zvnutra je vidiet skvelo, je tam v lete chladnejsie, nebojim sa nechat /obcas/ veci vzadu. Vecer pri cuvani mam mensi problem - ale stale nic tragicke, beriem to ako nutne zlo. Ze cez auto nevidno neospravedlnuje nikoho aby mi vyliezol na chrbat, ja sam si nechavam za kazdych okolnosti radsej odstup, pokladam to za samozrejmost.
Len pre zaujimavost - zadne sklo ma priehladnost 5% a bocne 3% /najtmavsie, ake mali/. Keby som to daval robit teraz, asi by som isiel o jeden alebo dva stupne vyssie - bolo by to aj lacnejsie a ulohu by to splnilo rovnako.

26.06.2012 12:24 - Re: tmavící folie na skla 2487692
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Upozorňuji, že můj názor není nikterak militantní, jsou opravdu stovky větších problémů na silnicích. Ale:
- Pročpak se asi zaváděla třetí brzdová světla? Ten kdo jede hned za brdícím autem vidí i dvě normální, tomu to nepomůže. Pomůže to druhému a dalšímu, tedy pokud menzi nimi není zatmavovač. Jistě se nařízení o třetích světlech mohlo spláchnout tím, že kdo nedobrzdí je vinen a šmytec. Jenže se to zavedlo, protože každý krok k bezpečnosti je fajn, pokud tedy není sabotován.
- S odstupy na nacpaných dálnicích blížících se koloně pokud to má trochu odsejpat to není slavné a je to trochu na nervy a pokud vidím dál, tak jsem o hodně klidnější.
- I když držím odstup, tak se přede mne občas nacpe někdo z pravého a na pár vteřin je správný odstup v prachu a v ten momen velice rád vidím dál. Zajímavé je to, že ti, co se cpou zprava mají velice často hódně neprůhledná skla.

26.06.2012 12:28 - Re: tmavící folie na skla 2487693
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
já si je nemůžu vynachválit ale myslím si že není od věci mít kvalitní folie třeba jen pro spaní viz fota

Přílohy:
260620121462.jpg ( 569713b ) - rozdíl mezi předním a zadním
260620121463.jpg ( 781336b ) - v jiném úhli změna není vidět
260620121465.jpg ( 619316b ) - nevím co je to za firmu ale jsou dobrý...

26.06.2012 16:36 - Re: tmavící folie na skla 2487865
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Také nemám proti foliím křivého slova a vždy se najdou argumenty pro a proti, ale ta histerie kolem mi přijde někdy až moc přehnaná... Když si čék veme, kolik aut nesvítí, kolik lidí telefonuje s tatrankou u ucha a zdaleka se to tolik neřeší a nepřijde mi to méně průserové, než argumenty proti foliím... ale vody v týhle řece už poroteklo mnoho...

26.06.2012 17:06 - Re: tmavící folie na skla 2487884
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak to tu čtu, ale nějak mi z toho vychází jedno. Proč vůbec dodržovat jakýkoliv předpis a zákon? Vždy se najde pro a proti a argumentuje se podobně jako tady s foliemi. Tak nevím.

26.06.2012 18:33 - Re: tmavící folie na skla 2487914
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
Tak to tu čtu, ale nějak mi z toho vychází jedno. Proč vůbec dodržovat jakýkoliv předpis a zákon? Vždy se najde pro a proti a argumentuje se podobně jako tady s foliemi. Tak nevím.

Nevim presne jak to myslis, ale folie jsou povoleny ze zakona. Narozdil od telefonovani a buhvi co vsechno se deje za volantem, coz je zakazany.

26.06.2012 18:59 - Re: tmavící folie na skla 2487935
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
Tak to tu čtu, ale nějak mi z toho vychází jedno. Proč vůbec dodržovat jakýkoliv předpis a zákon? Vždy se najde pro a proti a argumentuje se podobně jako tady s foliemi. Tak nevím.


v aute mam handsfree...svitim furt...auto mam v pohode...ano zakony asi nedodrzuju uplne pres rychlosti....ale podle mne tisickrat lepsi gangstrer s mrtvolama k kufru a zatmvenyma sklama nez duchodce jednou na 50tce 30 a 90tce 60....jenom z toho principu ze je kazdej nasranej a chce ho predjet a nikdo nikdy nevi kdy duchodce zastavi na miste:=)
vozim v kufru cajky za x desitek tisic tak mne fakt nezajima jestli preze mne nikdo vidi...hlvne ze nikdo nevidi do vnitr:=)

26.06.2012 19:09 - Re: tmavící folie na skla 2487957
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mě se osobně folie líbí.Taky o nich přemýšlím,ale mám uplně černé auto tak nevím jestli to nebude už přečerněné.
To,že není vidět skrze auto neřeším má si každý držet odstup.Taková dodávka nebo nákladak na statní je 100x horší než tmavé skla.
Já tomu fandím,protože je to i bezpečné nejdou jen tak rozbít skla a nevysypou se dovnitř

26.06.2012 20:11 - Re: tmavící folie na skla 2487977
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Asi jsem měl pradu, například DrMarvin asi nikdy nezestárne, obecně jste oba potvrdili, že dodržovat zákony je jen pro slabochy a ostatním nebude přeci nikdo nic přikazovat. Ostatní se MUSÍ přizpůsobit vám. Takže jste vlastně potvrdili můj předchozí příspěvek. Děkuji vám.

26.06.2012 20:27 - Re: tmavící folie na skla 2487982
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nějak nerozumím,myslím,že to řeší zákon co o.k a co ne. No přeci proto jsou a kdyby to bylo špatně tak ty folie zakážou ne

26.06.2012 21:08 - Re: tmavící folie na skla 2488013
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Asi jsem málo zdůraznil, že mi jde o PŘEHNANĚ tmavý skla. Ale to nic nemění na tom, že když někdo používá slova jako - ostatní mě nezajímají, nebo - je to můj názor a mě se to líbí, a nebo odvrací pozornost od tématu argumentem že dědci jezdí pomalu, tak prostě není dostatečně dospělý a ohleduplný, ale spíš sobecký.

26.06.2012 21:38 - Re: tmavící folie na skla 2488027
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
DaveLbc napsal(a):
Mě se osobně folie líbí.Taky o nich přemýšlím,ale mám uplně černé auto tak nevím jestli to nebude už přečerněné.

A co vyzkoušet světlící folie. Na černý auto dát bílý folie?

26.06.2012 21:56 - Re: tmavící folie na skla 2488045
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
@Maxifik: o jaký dodržování zákonů se teď bavíme? protože folie zakázaný nejsou... a pokud někdo nemá vyloženě tmavej i předek, což uznávám, že je otravný při vyjíždění z jednosměrek, kdy člověk nevidí za to druhý auto, jestli něco jede nebo ne, tak není co řešit...

26.06.2012 21:57 - Re: tmavící folie na skla 2488046
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Za mě fólie ne . Aby mě v autě nebylo teplo mám klimatizaci . A protože jezdím od března do října na motorce a tam musí člověk víc hlídat co dělají ti okolo , tak mě docela vadí když někde z vedlejší přijíždí někdo zatmavenej a já na něj nevidím jestli se na mě dívá . Kolikrát už se mě vyplatilo sledovat kam čumí ten co mě má dávat přednost . A pokud na něj nevidím jsem z toho značně nesvůj . A jak už tady někdo psal o třetích brzdových světlech , tak pokud jedu v koloně tak přes předemnou jedoucí auto vidím i ty třetí brzový světla předním jedoucího a můžu dřív reagovat ... pokud ovšem není ten předemnou zatmavenej a neprůhlednej ...

26.06.2012 22:21 - Re: tmavící folie na skla 2488056
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
1, Kto jazdi tak, ze potrebuje vidiet skrz auto pred sebou , aby vcas dobrzdil, je *****.
2, Kto nema deti, nepochopi folie.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator