Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 26 > >|
24.01.2013 21:58 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542029
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono predpokladam ze tam ma tie gulate SJ-288 a tie maju presne tuto jednotku

24.01.2013 22:00 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542030
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Dlouho, předlouho.... ale ona ta světla svítí.... Jen mi tohle asi 2x nebo 3x udělala... před tím žádný problém.
Tak stála 3000Kč, tož nepočítám, že mě přežijou...

24.01.2013 22:04 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542032
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak maxifik aby nemusel tahat kable do auta (jeho nevedomost o par rezervnych kabloch v kabelazi odpustime) si natiahol kontrolku na roh pod kapotu, z miesta vodica tu ledku vidno a je si isty ze to svieti, ja mam to stastie ze vzdy dojdem za nejake auto a tam vidim ze sa odrazaju

25.01.2013 06:50 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542077
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jo kontrolku (10mm LED) mám a je zapojena přímo na denní světla. Pro Jumepa - o kabelech navíc vím, ale kdo se s tím má hledat . Spínací krabičku co byla ke světlům jsem vyhodil a mám tam jen obyčejný relátko kde přez klidový kontakt posílám plus na denní světla a při zapnutí parkovaček relé sepnu a plus se odpojí, denní zhasnou. To plus beru od sepnutéhoé klíčku, takže zapnu zapalování a denní se rozsvítí. Hovg.

25.01.2013 10:18 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542092
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja to tak mam tiez a mam tam nechanu aj tu spinaciu skrinku, nejako som neskumal ci tie ledky zozeru +12 a ci to neni menic - teraz mam za to ze to je aka taka ochrana, ak to ale co len raz zablbne, pojde to na relatko

25.01.2013 11:04 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542094
ata
Město: Cvrčovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
2jumep:
Mně se líbí ten princip, kdy se místo samostatných DS využijí už namontovaná dálková světla, ta krabička na spínání se dá koupit i bez detektoru nastartování a připojit na ovládací napětí z BSM.

2all:
Stále mě zajímá odpověď na dotaz ohledně nutnosti zapojení oddělovacích diod a ev. připojení na nějakou existující nebo nevyužitou pojistku (má to zapnuté brát asi 3A, aby se pojistka nespálila při nastavování intenzity svícení, měla by být tak 10A).

25.01.2013 11:09 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542096
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nevyuzita poistka tam neni, vy stale asi zijete v dobe relatok a kablikov

tu je to cele o pocitacoch ktore vela veci zopinaju tranzistormi napriamo a skrat si sleduju inac a zopar veci je ovladanych nevymenitelnymi relatkami, mozes pouzit len nieco co je v danej chvili nevytazene (ako napajanie pocitaca automatickej prevodovky ktoru nemas - je to spojene este s par inymi vecami, ked sa tam pripojis tak ti to utiahne)

25.01.2013 12:18 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542098
ata
Město: Cvrčovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
2jumep:
Právě proto se na ty diody ptám, pokud v těch výstupech, kterými se spínají dálková světla, ty oddělovací diody (nebo jiné polovodičové prvky) jako ochrana před přivedením napětí 12V z opačné strany už jsou zabudovány, tak přidání dalších oddělovacích diod sníží napětí pro dálková světla o 0,3-0,7V, což sice není moc, ale dálková světla budou míň svítit. Navíc ty diody budou při zapnutých dálkových světlech trochu topit (asi 1-3W ztráta na každé) a bude je třeba umístit tak, aby se nepřehřívaly - takže bych je tam radši nedával. Pokud jsou tam ale jen relátka (i když ovládaná elektronikou), tak by bylo asi lepší výstupy oddělit diodami, aby se ta elektronika, která vyhodnocuje stav, nepoškodila nebo neblbnula (ta krabička dost pravděpodobně zeslabuje jas žárovek nějakou metodou pulsní modulace, aby se halogenové žárovky nepoškodily příliš nízkým napětím).

25.01.2013 12:38 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2542101
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co viem tak je tam kontrolne napatie pustane stale, kvoli kontrole ziarovky

v podstate si cely ten system mozes spravit sam
prepinacie relatko ktore odpoji privod od hmloviek a zapoji tam svoje znizene napatie, zopnutim parkovaciek to prepne

jedine co tym dosiahnes je problem ze to moze diagnostikovat zlu ziarovku, ale to pise myslim len v diagnostike, takze ta to trapit nemusi (riesenie je tam priradit po prepnuti nejaku zataz)

04.08.2013 23:36 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604833
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar priatelia. Nečítal som celú diskusiu, tak ma prosím neukameňujte ak to tu už niekto načal. Rád by som na C5 s xenónmi poriešil denné svietenie, ale (bez urážky), LED-ky sa mi nepáčia, takže som našiel na nete modul .link. , pomocou ktorého sa ako denné svetlá rozsvecujú diažkové svetlá ale s výkonom cca 15W - tak ako ste si to už isto všimli na nových Wágenoch, BMW, Audi, Rapide a podobne. Neriešim záležitosti zákona, keďže C5 I a II nemá DL homologizáciu svetlometov. Chcem sa spýta, či toto niekto montoval na C5 I s xenónmi, alebo či by proti tomuto bazmebu neprotestovala elektronika. dííííík.

04.08.2013 23:47 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604838
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
niekto to tu riesil cez hmlovky, kazdopadne si myslim ze je na C5 1 omnoho lepsie dorobit tie gulate DRL (pripadne uz su aj s hmlovkami v jendom kupitelne a este sa tym prida aj dalsia funkcionalita)

05.08.2013 08:09 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604886
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
...to verím, ale mne sa to skrátka nepáči a radšej by som riešil denné svietenie diažkovými, než niekam niečo pridáva Preto by som rád vedel, či by takýto modul nerobil peklo elektronike. Napríklad, či by sa cez iné napájanie diažkových svetiel nerozsvecovala kontrolka od diažkových, alebo tak...

05.08.2013 08:18 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604891
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
funguje to potom asi takto .link.

05.08.2013 09:14 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604914
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
...to verím, ale mne sa to skrátka nepáči a radšej by som riešil denné svietenie diažkovými, než niekam niečo pridáva Preto by som rád vedel, či by takýto modul nerobil peklo elektronike. Napríklad, či by sa cez iné napájanie diažkových svetiel nerozsvecovala kontrolka od diažkových, alebo tak...

Já to na autě mám (sice C5 II, ale to je skoro stejný) už skoro rok, není s tím nejmenší problém - prostě se to 10s po zapnutí klíčku rozsvítí, jakmile se jakkoliv aktivují potkávačky, tak se to vypne. Mám ten základní modul, bez 3bliku blinkrů apod. Nemusíš se o to starat, žádná kontrolka, žádný problémy s elektronikou, žádný prasklý žárovky, nic jsem zatím neřešil, autíčko s tím kamarádí
Jo a nechal jsem si tam dát pojistku na jeden drát, před STK ji vytáhnu a tím to vypnu, aby náhodou nebyl technik chytrej a neprudil

A propos, svítit spolu s denním svícením i zadníma se nemá, tak nechápu k čemu je tam ta "nová" funkce v tom odkazu cos dával

05.08.2013 11:00 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604947
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dík za odozvu. Som rád, že sa to kamaráti
...inak tú "novú funkciu" som tiež nepochopil, ale o ňu mi ani nešlo
Mimochodom, kam si ten modul umiestnil? niekam do prístrojovky, alebo v motorovom priestore?

05.08.2013 11:01 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2604948
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Já mám na svém ten základní, už to je taky přibližně rok a absolutně bez problému. Malý rozdíl je ten, že mě se rozsvítí prakticky hned po nastartování. S kombinací se senzorem světla je to paráda. Mam to napojené na ty blikny - blikající strana pohasne.. Ideální by bylo, kdyby konečně vyrobili LED žárovky do dálkovejch, který by byly použitelný i na normální svícení v noci, když člověk potřebuje..
Jo a chtěl jsem původně s tím triplingem(ten mi mimochodem extrémně chybí), ale kvůli jednotce by se muselo napojit každý jednotlivý světlo zvl᚝ a to se mi nechtělo..
Jednotku jsem umístil pod krycí plast na řídící jednotku motoru..

05.08.2013 19:07 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605147
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nelibi, este raz si pozri tie fotky:
.link.
.link.
.link.

ono to skoro vypada ako originalne montovane ...

05.08.2013 19:13 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605151
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Jo a chtěl jsem původně s tím triplingem(ten mi mimochodem extrémně chybí), ale kvůli jednotce by se muselo napojit každý jednotlivý světlo zvl᚝ a to se mi nechtělo..
Jednotku jsem umístil pod krycí plast na řídící jednotku motoru..

Já ten trojblik nechtěl, ale dneska už si říkám že by to nebylo špatný...
Ano, rozsvěcí se těsně po nastartování - je to totiž myslím 10s od otočení klíčku, takže stačíš počkat na žhavení a zhasnutí kontrolek, nastartuješ a za 1-2s se to rozsvítí.
Mám to taky na řídící jednotce pod tím plastovým krytem, vejde se to tam akorát perfektně, není to vidět, nemusí se to ani šroubovat, je to tam prostě jen položené
Uvažoval jsem původně nad diodama - navrtat někde dole na nárazník kolem mlhovek a tak, ale tohle řešení pomocí AHD musím pochválit. Za mě rozhodně doporučuju

05.08.2013 19:36 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605153
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
vasa - naprosto přesně.. Taky se mi nechtělo nic vrtat, přichytávat atd., jen napojit světla, krabku lípnout pod kryt a vymalováno.. Trojblik by mi nechyběl, do tý doby, než sem si ho zprovoznil v cliu, je to super věc..

05.08.2013 21:11 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605182
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Peo, mne sa LED ako denné svietenie proste nepáčia.

|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 26 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator