Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
|< < 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 26 > >|
05.08.2013 21:15 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605184
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
stale mi to pride lepsie ako nehomologovane svietenie dialkovymi ...
najdi si ziarovkove DRL

05.08.2013 21:20 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605191
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
včera som sa na túto tému rozprával s kamošom-policajtom, nech mi zistí ako je to legálne/nelegálne a on mi odpovedal otázkou: "kto ti na to príde??? Policajti to nerieši...a" (Neriešia ani používanie HID xenónov) a na STK sa to dá vypnú Takže ja mám jasno

05.08.2013 21:23 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605192
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to uz je z principu zly pohlad ....

05.08.2013 21:23 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605193
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
stale mi to pride lepsie ako nehomologovane svietenie dialkovymi ...
najdi si ziarovkove DRL

Nechci to nějak zoufale obhajovat, však tomu před STK vytáhnu pojistku ale svítí tak i spousta nových aut, některé VW např. nebo spousta v zámoří. Jde jen o to, že konkrétně na C5 to nemá homologaci.
Nic proti LEDkám, taky jsem o nich uvažoval a na C5 I to takhle udělané vypadá fakt velmi pěkně, jenom na II považuju to AHD za elegantnější řešení
A ty "dálkový" svítěj jen asi na 10-15%
(bohužel potkávám Passat co mu to svítí na 100% kladivem bych mu to upravil blbounovi...)

05.08.2013 21:29 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605196
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Peo, s tým súhlasím. Nieje to dobrý pohžad na vec. Ale Xenóny páli nechcem a LED-ky tiež nie... V tomto prípade ale rád prižmúrim oko, keďže pochybujem, že je nejaký technický rozdiel medzi parabolou C5 a parabolou napr. nového golfu, ktorý to má od výroby. Má na skle akurát o dve či tri písmenká viac. Je to vec môjho svedomia

05.08.2013 22:28 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605214
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
včera som sa na túto tému rozprával s kamošom-policajtom, nech mi zistí ako je to legálne/nelegálne a on mi odpovedal otázkou: "kto ti na to príde??? Policajti to nerieši...a" (Neriešia ani používanie HID xenónov) a na STK sa to dá vypnú Takže ja mám jasno

dovolím si nesouhlasit policajti HID xenony řeší, otec za ně nedavno dostal 1000kč pokutu, což ho motivovalo je z xantie vymontovat....a když řeší HID budou řešit i jiné světla, závisí na koho narazíš

05.08.2013 22:32 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605216
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
troll, tak to celkom rád čítam, keďže mi to tiež bohovsky vadí. Hlavne ak si ich namontuje nejaký blbec do Ochcáfky, alebo fóbie prvej generácie. Keď som sa ale na toto kedysi pýtal iného kamoša-policajta (dopraváka), tak mi na to povedal, že pokiaž to má niekto dobre nastavené a neoslňuje, tak sa tým nezaberajú... je ale pravda, že už sú to nejaké tri roky a doba sa asi zmenila...

05.08.2013 23:05 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605218
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pár drobností: Dokladem opravňujícím k používání světel k dennímu svícení je značka RL, která znamená “Running Lights” a která je vylisovaná na krycím skle světla nad nebo pod homologační značkou EX xxxx – (kde X je číslo státu kde byla provedena homologace a xxxx je číslo homologačního protokolu, například E4 0027 ). Pokud za homologačním číslem není značka RL, jedná se o světla poziční, nesmí být použita jako denní světla.
Podpětí halogenové žárovce zrovna moc nesvědčí. A jen tak mimochodem, víte jaká je vzdálenost paraboly dálkového světla od obrysu vozidla? U C5 III je to cca 50cm.

05.08.2013 23:14 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605219
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
troll, tak to celkom rád čítam, keďže mi to tiež bohovsky vadí. Hlavne ak si ich namontuje nejaký blbec do Ochcáfky, alebo fóbie prvej generácie. Keď som sa ale na toto kedysi pýtal iného kamoša-policajta (dopraváka), tak mi na to povedal, že pokiaž to má niekto dobre nastavené a neoslňuje, tak sa tým nezaberajú... je ale pravda, že už sú to nejaké tri roky a doba sa asi zmenila...


Nechci se nějak dohadovat,ale nemají mít xenony automatické seřizování a ostřikovač? Je tam nějaká ochcávka kolem jejich svítivosti.Podle mne žádné dodělávky nesplňují předpisy a hlavně znepříjemňují protijedoucím život.Pokud chce někdo xenony tak origo auto s nimi nebo origo dodělávku - podle mne všechny dodělávky jsou levá pro ostatní účastníky provozu - mockrát jsem kvůli takovím to přepnul na dálkové abych viděl kam vůbec jedu a přiznám se že mi v tu chvíli bylo úplně jedno že on také neviděl na cestu.Ono potom obhajovat se někde že si sestřelil chodce,který nemůže za to že jsi potkal právě takové auto proti sobě? - neuspěješ mᚠzastavit když jsi osněný a když si toto namontují všici budeš stát pořád a to neplatí jen o protijedoucích autech,ale i o chodcích - podívej se do xenonů a mᚠmžitky před očima pár minut a klidně ztratíš orientaci.Já osobně bych si to na auto nedal.

06.08.2013 12:32 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605300
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze - mne je to jasné. na C5-ke, ktorú budem ma cca o dva týždne sú originálne xenóny. tiež som proti HID xenónom a bol som riadne rozčarovaný, keď mi hento zadrel ten policajt...

vseved - homologizačné znaky na skle reflektoru na C5-tke niesu, ale z čisto technického hžadiska sa tie s homologizáciou pre denné svietenie (ako má napr VW) nijako nelíšia od tých nehomologovaných. Preto by mi prišlo úplne normálne keby takýto systém denného svietenia bol homologovaný.

06.08.2013 13:48 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605325
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslím že je používání denního svícení jasně dané:
ZÁKON O SILNIČNÍM PROVOZU
úplné znění účinné od 19.ledna 2013
......

Osvětlení vozidel
§ 32
(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo
SVĚTLA PRO DENNÍ SVÍCENÍ, pokud je jimi vybaveno podle ZVLÁŠTNÍHO PRÁVNÍHO PŘEDPISU
......
(3) Řidič NESMÍ UŽÍT DÁLKOVÁ SVĚTLA, JE - LI VOZOVKA DOSTATEČNĚ A SOUVISLE OSVĚTLENA nebo
mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník
provozu na pozemních komunikacích, atd....

ZVLÁŠTNÍ PRÁVNÍ PŘEDPIS pro denní světla:
Světla pro denní svícení mají silně rozptýlený světelný toke, který nesmí tvořit kužel jako u klasických světlometů. Takto rozptýlené světlo neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale splňuje zásadní podmínku bezpečného provozu „být viděn".
Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb. Samotná světla jsou homologována dle předpisu EHK/OSN č. 87.
Homologovaná LED světla pro denní svícení jsou osazena speciálními LED čipy s vysokým výkonem cca 1W/čip a mají pětinásobnou svítivost oproti běžným LED světlům. Dokladem opravňujícím k používání světel k dennímu svícení je značka RL vylisovaná na krycím skle světla nad homologační značkou. Pokud na světlech tato značka není, jedná se o podstatně levnější poziční světla. To jsou světelné sety osazené běžnými diodami, které se umísují nejčastěji na autobusy a kamiony k zdůraznění rozměru vozidla.

Základní pravidla pro dodatečnou montហsvětel pro denní svícení:
na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy
svítilny se umísují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
světla se rozsvěcejí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí, nebo při rozsvícení obrysových světel
dodatečná montហsvětel pro denní není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

Pokud je vozidlo, které nesplňuje shora uvedené podmínky kontrolováno policisty, hrozí uživateli vozidla pokuta. Pokud jsou uvedené nedostatky zjištěny při technické prohlídce na stanici technické kontroly, je takovému vozidlu omezena způsobilost k provozu na pozemních komunikacích a provozovatel vozidla má 30 denní lhůtu na odstranění závad, v této lhůtě musí opětovně vozidlo přistavit k technické prohlídce.

08.08.2013 10:39 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2605920
zeturek
Město: Břasy, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Škoda že na C5 není místo pro LED světlomety někde výš, než dolů do nárazníku. Myslím, že tohle dost sráží základní myšlenku o zvýšení bezpečnosti díky dennímu svícení. Malých horizontů je na silnicích spousta a právě tady světla dole vidět nejsou. Ale cpou to tam i rovnou výrobci, tak co se dá dělat.

26.09.2013 23:41 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2622088
Foxi
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojky
Mam takovou otazku.. Chtel bych si na auti dat denni svetla. Ale nechce se mi nekam vrtat no narazniku, nenasel jsem nic co by tam vylozene pasovalo a nerusilo linie. (mam C5 II) A protoze mlhovek se mi take nechce se vzdat, nakonec jsem nasel tohle: .link.
Mate s tim nekdo zkusenosti? Hlavne by me zajimalo jak tam doopravdy pasuji a take nakolik je to bile svetlo v mlze pouzitelne...

26.09.2013 23:46 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2622089
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na zraze to mal alx, ale nenamontovane, rozmerovo to presne sedelo, ale funkcnost netusim (a neviem ci to uz montoval)

27.09.2013 00:15 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2622093
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Něco podobného jsem tu měl na C4 - jsou to mlhovky v kombinaci s dením svícením a tyto pasují na origo úchyty C4,5. a tuším Peugeot. Cenu nevím - viděl jsem jen namontované

11.10.2013 21:51 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2626217
Foxi
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se nakonec rozhodl pro tohle: .link.
Podle prodejce by tam mela jit jen ciste vymenou, tak uvidime.. az prijdou a dostanou se na auticko, hodim nejakou fotku.

26.02.2014 20:53 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2672247
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pre vsetkych co maju C5 2
.link.

montaz bez zasahu do naraznika, len kabelaz treba pripojit

26.02.2014 21:06 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2672254
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
pre vsetkych co maju C5 2
.link.

montaz bez zasahu do naraznika, len kabelaz treba pripojit


Nesvítí to nejhůř a pasuje i na C4 - měl jsem to tu na jedné C4.

22.03.2014 22:08 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2678937
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak dnes som jedny nahadzoval, skutocne robota je uplne v pohode, len sa povolia srobky a vymeni svetlo
nestihol som nafotit finalnu verziu + ako to svieti, ale poziadal som majitela, ked bude tak to sem dam

zatial len 3 fotky co som to montova

Přílohy:
IMAG0576.jpg ( 98893b ) -
IMAG0577.jpg ( 101260b ) -
IMAG0578.jpg ( 88538b ) -

23.03.2014 08:02 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2679086
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Peter, mají homologaci?

|< < 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 ... 26 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator