Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Úpravy, vylepšení, tuning / Dodatečně montovaná světla pro denní svícení
|< < 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 26 > >|
21.08.2012 22:39 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500633
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
vasa napsal(a):
....Já jen, že uvažuju o denním svícení (chci šetřit elmotorky xenonů, a taky už jsem 2x ztratil krytku ostřikovače ), tak jestli když to tam vyřežu, aby se to dalo trochu zastrčit dovnitř - chci aby to dobře vypadalo...


Čtu si tady tohle vlákno dozadu a koukám kdo to co vymýšlí za zapojení apod.
Jen bych chtěl říct, že pokud má člověk na C5 II aktivované denní svícení a zároveň aktivovanou funkci aut. zapínání světel ve tmě (senzor osvětlení) - vše přes diag jako orig. funkci auta, tak to funguje následovně:

1/ REŽIM DEN
po nastartování se rozsvítí potkávací světla (xenony tomu kdo je má), podsvícení palubky je vypnuté, xenony se nenatáčí
2/ REŽIM NOC
po vjetí do tunelu nebo jinam, kde se setmí, se rozsvítí podsvícení palubky a zároveň se začnou natáčet xenony

VŠE SE DĚJE AUTOMATICKY V POLOZE PŘEPÍNAČE SVĚTEL 0
(za předpokladů obou funkcí aktivovaných přes diag v autě zároveň)
VE DNE SE NEOPOTŘEBOVÁVÁ NATÁČENÍ XENONŮ

Po vypnutí motoru (v REŽIMU NOC) jsou světla zapnutá na takovou dobu, jakou máte nastaveno v menu palubního počítače. Mívám 15s. Něco jako COMMING HOME. Za předpokladu opět, že tato funkce je v autě povolená.

21.08.2012 23:12 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500638
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
fiku, prestuduj si vyhlasku, ktora hovori o svieteni stretavacimi svetlami alebo inymi na to urcenymi....


potkávací světla MUSÍ svítit společně s obrysovýma

21.08.2012 23:19 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500639
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tomikm napsal(a):
potkávací světla MUSÍ svítit společně s obrysovýma


za znizenej viditelnosti, za neznizenej je to inac, ale je to uz nejaky cas co som to studoval ...
preto berem ako mernu micnu svietim svetlami alebo si dam DRL ...

21.08.2012 23:31 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500643
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
nevím jak v SK, ale v CZ musí vždy svítit potkávací společně s obrysovýma.

22.08.2012 09:10 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500658
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
No pokud já vím, tak třeba v mlze můžeš naopak vypnout potkávačky a mít zaplý jen parkovačky+mlhovky..

22.08.2012 09:24 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500659
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
No pokud já vím, tak třeba v mlze můžeš naopak vypnout potkávačky a mít zaplý jen parkovačky+mlhovky..


ale ty mluvíš o koze a já o voze

22.08.2012 09:33 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2500660
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Už chápu, je to tak...

05.09.2012 18:52 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503100
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vikicv napsal(a):
Čtu si tady tohle vlákno dozadu a koukám kdo to co vymýšlí za zapojení apod.
Jen bych chtěl říct, že pokud má člověk na C5 II aktivované denní svícení a zároveň aktivovanou funkci aut. zapínání světel ve tmě (senzor osvětlení) - vše přes diag jako orig. funkci auta, tak to funguje následovně:

1/ REŽIM DEN
po nastartování se rozsvítí potkávací světla (xenony tomu kdo je má), podsvícení palubky je vypnuté, xenony se nenatáčí
2/ REŽIM NOC
po vjetí do tunelu nebo jinam, kde se setmí, se rozsvítí podsvícení palubky a zároveň se začnou natáčet xenony

VŠE SE DĚJE AUTOMATICKY V POLOZE PŘEPÍNAČE SVĚTEL 0
(za předpokladů obou funkcí aktivovaných přes diag v autě zároveň)
VE DNE SE NEOPOTŘEBOVÁVÁ NATÁČENÍ XENONŮ

Po vypnutí motoru (v REŽIMU NOC) jsou světla zapnutá na takovou dobu, jakou máte nastaveno v menu palubního počítače. Mívám 15s. Něco jako COMMING HOME. Za předpokladu opět, že tato funkce je v autě povolená.

A vida, tohle vědět dřív, možná bych o tom DS tolik neuvažoval Pěknej popis musím říct

Nicméně, už jsem si denní svícení nechal udělat, a to nakonec bez LEDek. Svítím dálkovejma. Jenom teda trošičku Jmenuje se to myslím AHD kit, nabídl mi to místní autoelektrikář, nějakou dobu jsem studoval diskuze a zkušenosti, no a nakonec šup tam s tím...
Výhody: šetřím elektromotorky (i nahoru a dolů), šetřím výbojky, nemusel jsem nic vrtat a řezat a kazit vzhled autíčka (na C5 I to je s těma kulatejma LEDkama pěkné, to uznávám) a není to nikde strašně nízko nebo blízko u sebe. Až se k tomu dostanu, tak to snad i vyfotím...

Tenhle systém používají za velkou louží, v Evropě to mají (nebo spíš měly) některé VW a myslím i některé Peugeoty. Uvědomuju si, že to patrně nemá homologaci, by to splňuje veškeré podmínky ohledně umístění atd., a jsem vidět. Za snížené viditelnosti si rozsvítím já nebo automat. No a před STK tomu vyndám pojistku

Tak jenom pro inspiraci...

05.09.2012 20:43 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503166
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Vasa - Za kolik si to měl, včetně montáže? Píšu tu o tom nějakou stránku zpátky..

05.09.2012 22:07 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503224
Knight
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 80

99 Poslat soukromou zprávu
vikicv napsal(a):
Čtu si tady tohle vlákno dozadu a koukám kdo to co vymýšlí za zapojení apod.
Jen bych chtěl říct, že pokud má člověk na C5 II aktivované denní svícení a zároveň aktivovanou funkci aut. zapínání světel ve tmě (senzor osvětlení) - vše přes diag jako orig. funkci auta, tak to funguje následovně:

1/ REŽIM DEN
po nastartování se rozsvítí potkávací světla (xenony tomu kdo je má), podsvícení palubky je vypnuté, xenony se nenatáčí
2/ REŽIM NOC
po vjetí do tunelu nebo jinam, kde se setmí, se rozsvítí podsvícení palubky a zároveň se začnou natáčet xenony

VŠE SE DĚJE AUTOMATICKY V POLOZE PŘEPÍNAČE SVĚTEL 0
(za předpokladů obou funkcí aktivovaných přes diag v autě zároveň)
VE DNE SE NEOPOTŘEBOVÁVÁ NATÁČENÍ XENONŮ

Po vypnutí motoru (v REŽIMU NOC) jsou světla zapnutá na takovou dobu, jakou máte nastaveno v menu palubního počítače. Mívám 15s. Něco jako COMMING HOME. Za předpokladu opět, že tato funkce je v autě povolená.


Dovolím si oponovat, i v "režimu den" se Xenony natáčejí do zatáček - ověřeno na 2x C5 II.

05.09.2012 22:16 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503225
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Vasa - Za kolik si to měl, včetně montáže? Píšu tu o tom nějakou stránku zpátky..

Pravda už je tu o tom malá zmínka... 2600 vč. montáže... Nejni to nejlevnější, ale je to kvalitně udělaný, není to žádnej velkej zásah do auta, neni to ani pod kapotou poznat, ta krabička je uložená pod krytem na pojistkách

05.09.2012 22:19 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503226
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
A ještě, prosím, kde ti to montovali? Sice je to dost, ale je to fajn.. Když se dá ledka místo halogenky, tak by to mohlo bejt ještě lepší...

05.09.2012 22:28 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503227
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No tak ten elektrikář na tom taky musí něco vydělat žejo Dělal mi to v Jablonci n.N. autoelektrikář Bílek. Ale dá se to objednat i levnějc a zapojit to zvládneš asi i sám, mě se jenom nechtělo...

Jde to na dálkový (jako mě), nebo asi i na mlhovky, ale to už pomáhači chrániči snadno poznaj, tohle dálkový poznaj hůř, páč to vypadá stejně jako třeba u Golfu

05.09.2012 22:34 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503234
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Pomáhače neřešim, ani stk.. Vím o tom, je to tohle .link. ? nebo ten negativ? Asi si to radši udělam sám no, ale nevim nevim, je tam místa kulový prd.. Mᚠzapojený i ty blinkry na to?

06.09.2012 13:15 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503387
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Je to ten základní (přesně ten z odkazu). Blinkry zapojený nemám, nechtěl jsem to. No a přesně kvůli tomu přístupu jsem to nechtěl dělat sám

Na obrázku to vypadá, že to svítí málo, ale není tomu tak - to jenom mobil má foák naprd .

Přílohy:
denni sviceni.jpg ( 160414b ) -

06.09.2012 13:37 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503400
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Pablik1 napsal(a):
je to sice jiné vlákno o těch světlech ale už kdysi to počítali v německu TUFu a jen zaplé světla dělala nárůst někde kolem 6%=je to prd ale za celý rok když se to spočítá už by stačilo na malý výlet.(ono pro mě je úplně nelogické svítit vpředu a v zádu néééé)ale jak říkám jiné téma-admini pardon.


za denneho svetla tie zadne obrysove svetla nemaju ziaden vyznam, osobne stale hovorim ze pri brzdeni za slnecneho dna je to este horsie ked svietia ako ked nesvietia (mozes lahsie prehliadnut ze to co svieti su brzdove svetla, ako ked svietia len brzdove)

06.09.2012 13:44 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2503404
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
já mám denní napojené trvale na h-7(po konzultaci s elektrikářem)svítím stále a od té doby jsem na svém autě neměnil h7 je to cca.1rok co jsem dal h7blue longlife osram.PČR pokud mají problém tak na radu Nesebra jim tvrdím že to mám místo parkovaček a navíc si je nemůžu vynachválit protože jsou super do mlhy.přikládám foto ze zimy jak svítí P.

Přílohy:
denní ledky.jpg ( 34227b ) -

14.09.2012 13:40 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2505363
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Kluci, kde najdu u baterky kabel od parkovaček? Díky..

14.09.2012 15:25 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2505402
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
eh, jedine na konektore do svetla (myslim ze pin 5) - mozem pozret schemu, inak to ide do auta do bsi

14.09.2012 15:53 - Re: Dodatečně montovaná světla pro denní svícení 2505408
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Určitě? Potřeboval jsem najít ještě dálkový světla a 12v po nastartování, to jsem oboje našel za baterkou, ale že by tam nebyly parkovačky, to je tedy na prd..

|< < 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 26 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator