Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Auto plave
|< < 1 2 3 4 > >|
10.06.2015 22:47 - Re: Auto plave 2830054
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
BlueSeven napsal(a):
Jj Zdenda má pravdu, to lupaní při plném rejdu budou vykloktané spodní čepy


Nedavno jsem tohle řešil a výsledek byla spojovačka - nepochopil jsem co jí bylo - po odpojení kuláku a zvednutí nahoru se normálně udržela a když jsem jí sílou zatlačil do řízení tak měla snad 5mm vůli - vyměnil jsem a byl klid.Jinak toto bouchnutí při nájezdu na překážku př.kolem mi to dělá také,na STK jsme nic nenašli-neplave,za jízdy nic neklepe,sjíždí se jedno kolo trochu zvenku. Tak až budu mít chvilku udělám celou nápravu od A až do Z a uvidím.

10.06.2015 23:23 - Re: Auto plave 2830079
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Tak mi asi nezbyde nic jiného než to celé rozhodit a zkusit jednu věc po druhé. Jak na to přijdu tak dám vědět. zatím díky kolegové.

10.07.2015 23:43 - Re: Auto plave 2839157
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Tak po delší době opět tady. Udělal jsem ložiska na zadní nápravě a auto se zase o trošku zpevnilo, ale ten předek stejně plave dál. S kamarádem jsem to rozhodil a při tahání za axiálku se mi zdálo, že je KO,ale po sundání krycí manžety jsem zjistil, že axiálka je v pohodě, akorád je velká vule v hřebenu řízení, jak vychází hřeben ven s řízení tak se při určitém natočení kola vychýlí na jednu či druhou stranu a už to dělá tu vuly. Kroužek toho řízení jak vychází hřeben ven je ze silonu a ten je vymačkany. Na netu sen našel jen repasované řízení a to stojí kolem 5000kč. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti a nebo jste si to někdo repasoval doma sám to řízení? Našel jsem totiž sadu na repas řízení, ale rád bych věděl zda to už tady někdo dělal a jak s tím pochodil? Zkusím sem skopírovat odkaz stránky na ten repas řízení, snad mi někdo poradíte.

.link.
Díky moc za případné postřehy a zkušenosti.

10.07.2015 23:47 - Re: Auto plave 2839158
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja to davam repasovat, repas je okolo 250 - 300E s tym ze nove puzdra atd, rocna zaruka

11.07.2015 21:47 - Re: Auto plave 2839352
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Nj tak firmu na repas sem už taky našel, aji tuhle sadu na repas. Jak se ti projevovalo špatné řízení, když jsi to dal na repas??

04.11.2016 13:01 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3008497
sefi
Město: Cheb, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte nevím jestli se to tu řešilo,ale nikde jsem nenašel to co bych potřeboval vědět.Jedná se mi o to,že včera tady v KV kraji byla (údajně)ledovka.No tak si tak ráno jedu do práce,nepřišlo mi že by byla vozovka namrzlá,spíš mokrá a ten můj pětník se asi zbláznil.Jedu po rovině,volantu se skoro nedotýkám a najednou zničeho nic mi ustřeluje zadek auta(jednou doleva,dvakrát doprava).Vím že houpání je normál,ale tohle byl extrem 2x skoro škrtám svodidla a pak kamion..Jel jsem jak podělanej max 30km/h.Všiml jsem si,že občas i za sucha jakoby zaplave do stran při přejetí nerovnosti při vyšší rychlosti.Auto mám cca 5 měsíců,při koupi prohlídnuto mechátorem,zadní ramena bez vůlí..Bojím se s tím jezdit,když naprší nedej bože že nasněží setkal se s tím někdo??

04.11.2016 13:50 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3008507
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
99 Poslat soukromou zprávu
Kdysi mi u BX v servisu nedotáhli kola, ale to byly i rány.

04.11.2016 13:57 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3008511
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sefi napsal(a):
Ahojte nevím jestli se to tu řešilo,ale nikde jsem nenašel to co bych potřeboval vědět.Jedná se mi o to,že včera tady v KV kraji byla (údajně)ledovka.No tak si tak ráno jedu do práce,nepřišlo mi že by byla vozovka namrzlá,spíš mokrá a ten můj pětník se asi zbláznil.Jedu po rovině,volantu se skoro nedotýkám a najednou zničeho nic mi ustřeluje zadek auta(jednou doleva,dvakrát doprava).Vím že houpání je normál,ale tohle byl extrem 2x skoro škrtám svodidla a pak kamion..Jel jsem jak podělanej max 30km/h.Všiml jsem si,že občas i za sucha jakoby zaplave do stran při přejetí nerovnosti při vyšší rychlosti.Auto mám cca 5 měsíců,při koupi prohlídnuto mechátorem,zadní ramena bez vůlí..Bojím se s tím jezdit,když naprší nedej bože že nasněží setkal se s tím někdo??


A jak přišel na to že zadní ramena bez vůlí? To že to plave nemusí dělat jen zadní ramena , ale třeba přední spodní čepy,sylentbloky v ramenech,vůle v řízení spojovačky a čepy řízení = ta přední náprava je pravděpodobnější - zadní náprava spíš odskakuje v zatáčkách.

04.11.2016 13:57 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3008512
sefi
Město: Cheb, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Kola jsem kontroval,zkoušel,jestli nepřibržďuje nějaký z kol...fakt nevím..

No zkusím zvednout a kouknu na tyčky stabil.Škoda,že jsem nekoupil dřív,to jsem ještě bydlel v Praze na čerňáku...tj kousek k tobě..



jruze napsal(a):
A jak přišel na to že zadní ramena bez vůlí? To že to plave nemusí dělat jen zadní ramena , ale třeba přední spodní čepy,sylentbloky v ramenech,vůle v řízení spojovačky a čepy řízení = ta přední náprava je pravděpodobnější - zadní náprava spíš odskakuje v zatáčkách.

No je fakt,že mi trochu občas klepne při přejetí příčný nerovnosti do volantu,ale aniž bych hnul volantem a zadek ustřelí??

04.11.2016 15:05 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3008541
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
to sefi: Zkusil bych pro jistotu nechat udělat geometrii, zvl᚝ jestli jsou nějaké příznaky za sucha... tak nyní, když hrozí riziko námrazy, tak velká sbíhavost, nebo naopak rozbíhavost může tvoje auto doslova "roztančit".

04.11.2016 16:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3008548
sefi
Město: Cheb, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi ExlusivePočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
ok.Zkusím.Jen teď do zimy asi nemám šanci...Všichni přezouvaj..

04.11.2016 23:13 - Re: Auto plave 3008680
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu napravu zistis tak ze das dole stabilizator a mas to odtlakovane a to tiez nie vzdy
ale to by na geometrii malo byt vidiet ze je to hnute

05.11.2016 07:39 - Re: Auto plave 3008710
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tu napravu zistis tak ze das dole stabilizator a mas to odtlakovane a to tiez nie vzdy
ale to by na geometrii malo byt vidiet ze je to hnute

Já to snad řešit nemusím, ale to co jsi napsal vůbec nechápu co jsi tím chtěl říct.
Dᚠdole stabilizator - tím myslíš tu tyčku stabilizátoru ? Na to je potřeba to auto zvednout ne? A jak pak na heveru poznᚠže je odtlakovane? Jako že ti vyjede kolo nahoru?


05.11.2016 08:47 - Re: Auto plave 3008716
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Já to snad řešit nemusím, ale to co jsi napsal vůbec nechápu co jsi tím chtěl říct.
Dᚠdole stabilizator - tím myslíš tu tyčku stabilizátoru ? Na to je potřeba to auto zvednout ne? A jak pak na heveru poznᚠže je odtlakovane? Jako že ti vyjede kolo nahoru?


Myslel z. nápravu aby si uvolnil jednotlivá ramena - no touto metodou stav ložisek moc nepozná jen pokud už jsou dost KO- to to raději rozhodím celé a rovnou udělám a mᚠto na 100000km klid(alespoň já dávám záruku při použití mích dílů)

05.11.2016 10:19 - Re: Auto plave 3008733
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1295

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Myslel z. nápravu aby si uvolnil jednotlivá ramena - no touto metodou stav ložisek moc nepozná


No pokud se to opravdu odtlakuje, na jedné straně odpojí torzka od ramene a podepře se uvolněné otlakované rameno do jízdní polohy, tak ložiska v ramenech poznám vždy ... Pokud je tam nepatrná vůle z běžného opotřebení ložiska v řádech desetiny mm, tak to nepoznáš, ale takové ramena ti ani nemlátí a ani neodskakují a na geometrii je taky nepoznáš
S tou zárukou bych byl opatrnej , příští týden budu vědět více ...

05.11.2016 11:29 - Re: Auto plave 3008748
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
No pokud se to opravdu odtlakuje, na jedné straně odpojí torzka od ramene a podepře se uvolněné otlakované rameno do jízdní polohy, tak ložiska v ramenech poznám vždy ... Pokud je tam nepatrná vůle z běžného opotřebení ložiska v řádech desetiny mm, tak to nepoznáš, ale takové ramena ti ani nemlátí a ani neodskakují a na geometrii je taky nepoznáš
S tou zárukou bych byl opatrnej , příští týden budu vědět více ...


Ano s tím souhlasím ale vymačkané ložisko je po určitých Km vždy a narovinu kdyč se postaví do nevymačkané polohy ?? ale málokdo řeší ramena pokud nevržou nebo nestřílí.-ta prevence ,,mají najeto sto tak je uděláme" - takovejch je málo..

Záruka spočívá v tom že pokud nastane problém předělám - ještě jsem nemusel a to někdo potvrzoval v nějaké konverzaci nájezd tuším 70000Km. Záruky dává kdejaký výrobce a počítá s možností problému - já si za tím stojím a klidně obětuji materiál a práci za případnou předělávku.(žádný materiál není 100% i když se snažím používat vyzkoušené) no předělával jsem poměrně dost po kdekom a občas jsem tam objevil ,,zajímavé" věci a provedení. Jestli to bylo konkrétně na mne tak se konfrontace nebojím - po mně tam nenajdeš jiné díly než uvádím.

A vím že záruka je ošemetné - je rozdíl jestli je auto používané tak že jezdí prázdné nebo za tím táhá 2T vlek a nebo xx Kg v kufru - ale to je osud a riziko.(a ani tak se nezříkám )

05.11.2016 12:11 - Re: Auto plave 3008751
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Trosku OT, ale ako sa nastavuje u X7 geometria? Myslim, v akej polohe musi byt podvozok? Pojdem ju dat skontrolovat, nastavit, tak aby to bolo OK. Do Citroenu nejdem, mam to z ruky a este cakat na objednanie koli terminu… Asi pojdem do Peugeotu, len neviem, ci maju znalosti…

05.11.2016 12:24 - Re: Auto plave 3008756
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Trosku OT, ale ako sa nastavuje u X7 geometria? Myslim, v akej polohe musi byt podvozok? Pojdem ju dat skontrolovat, nastavit, tak aby to bolo OK. Do Citroenu nejdem, mam to z ruky a este cakat na objednanie koli terminu… Asi pojdem do Peugeotu, len neviem, ci maju znalosti…


Náprava je totožná a měří se v provozní jízdní poloze - já jezdím do zn.servisu (neobjednávám se , nečekám) a vychází mne to finančně i kvalitou provedení nejlépe.(ale to je ovlivněni vícero okolnostma)

05.11.2016 13:14 - Re: Auto plave 3008761
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
geometria je uplne jedno kde, len musia mat dobru masinu a VEDIET to spravit

a geo sa robi v jazdnej polohe - pozor treba nechat zapaty kluc (netreba nastartovane) aby si to nesadlo do parkovacej polohy a tiez treba kontrolovat a pripadne spravit aj vzadu !

05.11.2016 16:22 - Re: Auto plave 3008824
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dakujem, tie kluce v zapalovani ma nenapadli, este raz dik.

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator