Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Auto plave
1 2 3 4 > >|
24.03.2013 20:12 - Auto plave 2560034
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj

Chcem sa opytat, je C5 velmi nachylna na bocny vietor? Tento tyzden bolo dost veterno, a ja som sa dostal na dialnicu, lenze vsimol som si, ze tak do 110 este riadenie ide v pohode, ale 110 a viac uz nesoferujem, ale vyrovnavam volantom aby auto islo rovno. Schvalne som dal volant rovno, a o chvilu uz auto tahalo dolava, potom zas doprava. Cim to moze byt sposobene? Moze to byt zlymi loziskami na ramenach zadnej napravy? Na prednych kolesach mam na jednom kolese mensiu volu na riadeni, ale nic hrozne to nie je. Moze to byt sposobene zjazdenymi pneu? Poradte prosim.

24.03.2013 20:15 - Re: Auto plave 2560036
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
silentbloky prednych ramien?

24.03.2013 20:29 - Re: Auto plave 2560040
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
to tahání můžou dělat klidně nestejně sjeté, nebo nestejné tlaky v gumách, ale taky sklon vozovky. To že foukal vítr zboku má dost podstatný vliv na chování auta. Chce to ještě vyzkoušet na jiném úseku, zkontrolovat gumy, geometrii. Jinak pak asi to uložení a čepy a vůle...

24.03.2013 20:30 - Re: Auto plave 2560041
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
nebouchne ti občas něco na předku? mě to dělalo podobně a jen občas něco jemně bouchlo,ale auto děsně plavalo.Nakonec byl špatný čep na řízení,po výměně auto krásně sedí a drží stopu i ve 160 na dálnici.

24.03.2013 20:31 - Re: Auto plave 2560042
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
niesom si istý ale myslím že je dos náchylna na smer vetra. Ja som si všimol že mi cez celé požsko ahala do strany musel som ma vytočeny volant do strany celou cestou a už som bol nešastný že čo sa zase deje. A ked som zastal a vystúpil tak som si všimol že celkom slušne fuci z boku. A cestou spä fucalo z druhej strany a aj ahalo na druhú stranu. Aj ked si myslím že mám nápravy celkom ok. Vymenil som skoro všetko a nikde žiadne vôle aj tak mi tam stale niečo hrkotka. Zvuk podobný vybitej tycke stabilizátora...

24.03.2013 20:41 - Re: Auto plave 2560044
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako na vietor akykolvek je to nachylne jak to, ja som isiel za kamionom na dialnici a v urcitej vzdialenosti zanim mi auto az trhalo, ako ked motor vynechava ...
a bocny vietor s tym spravi hodne moc

ak to ale robi stale, tak presne, vole v naprave prednej

24.03.2013 21:36 - Re: Auto plave 2560058
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Devillian :
Píšeš, že tento týden bylo dost větrno a řešíš závadu? Tak si chvilku počkej až foukat nebude a uvidíš... Já dnes jel ve fóbii a jak foukalo, tak lítala ze strany na stranu i při 80km/h .
Jinak za mě ano, když fouká silný vítr, tak to od určité rychlosti škube jak potvora, rozhodně o dost více než třeba Xantia, ta byla proti bočnímu větru odolnější.
Napiš za týden, jak to jelo za bezvětří.

A bacha na protihlukové stěny. Když jedeš po dálnici a fouká dosti silný vítr z pravé strany, kde mᚠpole a zajedeš za tu stěnu, tak změníš velice rychle a nečekaně směr. Jednou jsem takhle v mžiku přejel z poloviny auta z pravého do odstavného pruhu.

24.03.2013 21:42 - Re: Auto plave 2560070
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nedělej tady klamavou reklamu na Shade. Fobie nelítá 80km/h. I když teda při tom silným větru do zad možná, no...

24.03.2013 21:52 - Re: Auto plave 2560071
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Predtym ked som isiel do BA, veterno bolo pri trnave, a tam mi to aj tahalo, tak som to neriesil. Teraz mi to ale robilo celu cestu, preto to pisem. Bolo asi veterno (aspon myslim, nazastavoval som a neskusal, celkovo podla pocasia to usudzujem).
Uz na juhu som zastavil na odpocivadle, auto dal na chvilu na zdvihak a skusil som kolesa ci nemaju volu na riadeni. No jedno malo volu, ale taku malu, ze by som to asi ani neriesil. A v servise po kupe mi povedali ze napravy su v poriadku. Riesim to len preto, lebo na xsare som tuto trasu vzdy jazdil s tacho 140 a nikdy som toto nezaznamenal. Xsara je ale asi trochu nizsia, to je pravda. Tak to nebudem riesit. O chvilu dam letne a uvidim, co z toho bude.

Dakujem za skusenosti.

24.03.2013 23:09 - Re: Auto plave 2560092
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Devilian napsal(a):
Predtym ked som isiel do BA, veterno bolo pri trnave, a tam mi to aj tahalo, tak som to neriesil. Teraz mi to ale robilo celu cestu, preto to pisem. Bolo asi veterno (aspon myslim, nazastavoval som a neskusal, celkovo podla pocasia to usudzujem).
Uz na juhu som zastavil na odpocivadle, auto dal na chvilu na zdvihak a skusil som kolesa ci nemaju volu na riadeni. No jedno malo volu, ale taku malu, ze by som to asi ani neriesil. A v servise po kupe mi povedali ze napravy su v poriadku. Riesim to len preto, lebo na xsare som tuto trasu vzdy jazdil s tacho 140 a nikdy som toto nezaznamenal. Xsara je ale asi trochu nizsia, to je pravda. Tak to nebudem riesit. O chvilu dam letne a uvidim, co z toho bude.

Dakujem za skusenosti.


Zajeď na STK - dej jim nějakou kačku a a ti to prohlídnou na tom jejich bazmeku (to ti hnedle svlékne gumy) a vůli to najde 100% - já o občas takhle řeším když nemůžu nic objevit .

25.03.2013 00:22 - Re: Auto plave 2560096
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
ak to bude robit nadalej, tak to budu silenbloky. Mne sa to dostalo az do takeho stavu ze auto menilo smer v zavislosti od toho ci som pridal alebo ubral plyn (volant som samozrejme drzal v rovine). Pol roka pred tym, nez som to rozobral, som bol na STK (uz vtedy mi to robilo) a nic tam nezbadali. Vybity bol len jeden silenblok na pravej strane. Tu si pozri obrazky. Su vzdy dva po sebe aby bola vidiet ta vola. .link.

25.03.2013 09:50 - Re: Auto plave 2560114
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
STK mam cerstve (urobene pred troma hodinami)
Nic tam nezistili. Skusim to dat do servisu prezriet, ci tam nie su vole.
Zaujimave, ze som presiel aj cez emisie, hoci mi tam stale svieti, ze nesplnam euro 4 normu To je ale ina pesnicka...

PS: Chlapik s STK ked mi daval auto (prisiel na nom do prace) hovoril, ze sa zamiloval do C5 a predava octaviu

25.03.2013 11:10 - Re: Auto plave 2560118
JaNa
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 114

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to Devilian: Mohu srovnat jízdu se sportovně se chovající Xsarou, a nyní s korábem kombi. Tam, kde jsem si i při silném větru mohla na dálnici dovolit pelášit 130, teď s korábem musím pokorně zpomalit, a snažit se udržet na cestě - zvl᚝ při bočním větru (třeba dálnice Chorvatsko). Takže povětrnostní podmínky rozhodně mají veliký vliv na kvalitu jízdy.

25.03.2013 22:40 - Re: Auto plave 2560338
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Podle mých zkušeností je C5, zvláště kombi, náchylnější na boční vítr než předchozí Xantie. Pokud hodně fouká, tak uberu plyn. Pokud nefouká, tak z zkontroluju tlak v pneu. U mne to zatím nic jiného nebylo. A doufám, že to tak vydrží

26.03.2013 19:35 - Re: Auto plave 2560440
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
Ja som cestoval cez vikend do NL a za cestou to pekne fukalo ale tlak v gumach som skontroloval a auto pekne drzalo stopu no ale ja mam sedan a ten je na to asi menej nachylne.

20.01.2014 10:03 - Re: Auto plave 2659908
lucky.kluk
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, mám obdobný problém s "plaváním" jako Devilian, taky mi to, obrazně řečeno, nejede chvilku rovně, neustále musím dělat, by malé, korekce volantem, abych to udržel v přímém směru. Už jsem na přední nápravě poměnil kde co, spodní kulové čepy, čepy řízení, axiální táhlo řízení, tyčky stabilizátoru, silentbloky ramen dle stk v pořádku, gumy nové, správně nafoukané, zadní náprava po GO u jrůže... Během jízdy v autě nic neklepe, nebouchá, na volantu se vůle žádná nejeví, jen se to chová tak, jak bych jel na podhuštěné gumě, každý boční vítr nebo předjížděné auto se mnou mává...o kamionu v protisměru ani nemluvím. Nenapadá někoho z odborníků, kde by mohl být ještě problém? Nemohla by to být třeba načatá koule pérování?

Díky za případné rady

20.01.2014 10:10 - Re: Auto plave 2659914
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zatiahni rucnu a skus hybat autom dopredu dozadu, ako moc sa hybe koleso
uz som tu mal pripad ze silenty na stk povedali ze su OK ale ani zdaleka neboli

dalsia vec, geometriu mas nastavenu ako? (hodnoty)

20.01.2014 10:12 - Re: Auto plave 2659915
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
když zabrzdíš, nemá snahu jít jakoby do strany??? nebo naopak při rozjezdu? Jestli ano, tak complet přefutrovat celou nápravu - nedávno jsem to dělal (teda nechal dělat)

20.01.2014 10:30 - Re: Auto plave 2659916
lucky.kluk
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
to Jumep: to s tou ručkou zkusím udělat, to mě nenapadlo, geometrie by snad měla být nastavena na nulu..
to Najk: při prudkém brždění se mi zdálo, že to trochu táhne doprava...mám pocit, že to trochu uhýbá na stranu i při jízdě, když v záběru řadím...silenty motoru utrhaný nevypadají, volnější už asi budou to jo... Co si mám představit pod pojmem "přefutrovat" nápravu, kolik těch silentbloků tam, krom ramen, ještě je...?

20.01.2014 10:35 - Re: Auto plave 2659917
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len tie na ramenach a potom cela napravnica
napravnicove menievam ked sa robi spojka, niekedy byvaju nacate, niekedy nie

hlavne si myslim ze tie silenty ramien si mal riesit uplne ako prve

guma zostarne, popraska, utrhne sa (p.s. v ziadnom pripade na nich nesetri a isto sa vyhni febi, odskusane mam lemforder ze by mali drzat, ako jedny z mala)

inak uplne idealne s tou rucnou to je ked sa pod auto mozes dostat a sledovat ako sa to hybe a este aj strany voci sebe porovnat, kazdopadne vzdy robit obe strany a na obe strany dat rovnake silenty rovnakej znacky

1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator