Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Ostřik světel
|< < 1 2 3 > >|
31.08.2012 00:01 - Re: Ostřik světel 2502383
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Například když stojím, při pomalejší jízdě, před dálnicí, po dálnici atd.. Např. v zimě na dálnici ostřikuju co cca 5-10km, abych z okna odstranil špínu z předemnou jedoucích aut a kdyby mi pokaždý u toho stříkali i světla, tak mi to nevydrží ani z Prahy do Hradce.. Nehledě na možnost ztráty krytky v cca 140kmh.. Takhle neostřikuju vůbec a to mi vadí(už kvůli ostatním), lepší ostřikovat když chci, než vůbec.. Kdybych přece nechtěl stříkat, vůbec bych to neřešil, ale já chci - nezávisle na ostřiku oken..

31.08.2012 00:43 - Re: Ostřik světel 2502384
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Ale zase - pokud mᚠuž na okně tolik bordelu, že musíš ostřikovat, jak asi myslíš, že budou vypadat přední světla.

31.08.2012 00:54 - Re: Ostřik světel 2502385
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Ale zase - pokud mᚠuž na okně tolik bordelu, že musíš ostřikovat, jak asi myslíš, že budou vypadat přední světla.

Líp, když je ostříknu na dálnici třeba jednou, dvakrát za trasu než vůbec.. Jinak mě stačí troška smetí na okně a myju, rád vidím skrz okno, jako by tam žádné nebylo.. Díky debilní povinnosti svítit přes den se musí řešit takovýhle věci.. :/

31.08.2012 06:54 - Re: Ostřik světel 2502386
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, je to všude samá debilita. A kdybys slyšel ty protijedoucí řidiče, jak asi titulujou tebe, když jedeš bez očištěných xenonů, bylo by o debilitu víc. Debilní xenony, říkají ti, kteří je nemají.
Podívej, bydlím v horách. Možná že si marastu na silnici užiju trochu víc než někdo jiný. A za celou zimu spotřebuju i s xenonama 2x 5l nemrzky z LÍDLU za 2x 150,- Kč. A to nijak zvl᚝ nešetřím a neředím ji. Jestli ty budeš mít poloviční spotřebu, tak si za rok ušetřil 150,- Kč a nasral 150 protijedoucích řidičů. Jeden za korunu, to se vyplatí.

31.08.2012 19:30 - Re: Ostřik světel 2502443
karneval
Město: Bratislava/Bardejov, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V ExclusivePočet příspěvků: 224

99 Poslat soukromou zprávu
Ja držím v aute aj fžašku Clinu a handru. Auto može by skryté pod prachom ale na čisté sklá a svetlá som alergický. V zime aj ometám sneh.

31.08.2012 20:12 - Re: Ostřik světel 2502456
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Zajímavé, že na mě nikdy nikdo ani nebliknul, asi z toho oslepnutí zapomněli, kde mají páčku na světla.. Sem holt pirát a hajzl, tak se mnou asi nechtěj nic mít nebo co..

31.08.2012 21:06 - Re: Ostřik světel 2502463
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
ještě mně napadlo, že by si mohl i brzdové světla zapínat páčkou - např. když za tebou nikdo nejede - to je taky zbytečné aby svítil zadek, ale to je OT a pak to máznu. Prostě to nech tak a nyvymýšlej blbiny.

31.08.2012 21:17 - Re: Ostřik světel 2502468
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tak já nevim co teda.. Píšu, že ostřik světel mám vyplý diagnostikou, mám to nechat tak, tzn nestříkat vůbec.. a pak když chci stříkat aspoň když chci, tak je to špatně, tak nevim..
Jinak je fajn, že na mojí původní otázku odpověděl, alespon z části, jedinej Mamlas(díky ti), jinak všichni řešili něco jinýho. Zeptal jsem se, jestli je nějakej problém v zapojení motorku na nezávislej čudlík a napájení, což si myslim, že je k tématu.. Pak se to zvrtlo, kvůli příspěvkům o něčem jinym, stejně jako jsem se ptal na kit pro denní světla.. Zkrátka asi se tady neodpouští, když člověk chce něco jinak než maj ostatní..
A ještě něco - když se to stejně smaže - jinej člověk tady má různě "upravené" auto, jako např to přídavné turbo a tak.. No to že to je hnus, to si můžeme říct, ale přemejšlet nad tim, co kam dát, aby to náhodou příštímu majiteli nevadilo, tak to teda potěš koště.. Zkrátka některé lidi tu nechápu(asi jako mnozí z vás nechápou mě). Když já si dávám něco do auta(od ledek po kdejakou ozdůbku atd) tak řeším jak to tam zapadne, jak se mi to bude líbit, jak to decentně umístit, přichytit, atd, ale určitě nepřemýšlím nad tím, jak se to bude líbit příštímu majiteli, to je fakt haluz..

31.08.2012 21:55 - Re: Ostřik světel 2502479
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak se nám to tu nějak zvrtlo. Já teda nevím, nějak nechápu, jak zašpiněný xenony oslňují protijedoucí, spíš bych chápala, že já uvidím hůř. Jinak na staré C5 jsem měla ostřiky vypnuté diagn. Servisman mi to doporučil, protože ty krytky zamrzají v zimě.Celých 5 let, co jsem s tím autem jezdila, se mi nestalo, že by na mne někdo blikal, že bych ho oslňovala.Kámoš má espace renaulta s xenonama a nemá vůbec ostřikovače světel.

31.08.2012 21:57 - Re: Ostřik světel 2502480
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
To s tím Renaultem potvrzuju, některé to nemají vůbec, např velsatis a zmíněný espace, myslím že i avantime.. Ne všechny verze, ale některé z nich..

31.08.2012 22:02 - Re: Ostřik světel 2502486
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nechce sa mi hladat vyhlaska, ale originalne xenony musia mat umyvanie svetla, je jedno ci je to stierac alebo ostrek prave z dovodu rozptylu svetla zo zaspineneho reflektoru (nie je je to tam pre pohodlie atd. - to je skor druhoefekt)
ak mas xenony a neostrekujes - mali by ta vyrazit z STK .... (to ze to nerobia atd. neriesim)
rovnako ako je povinna elevacia xenonov (autokorekcia vysky) - ktora funguje aj za jazdy pri zhupnuti auta stale nastavuje luc - aby sa neoslnovali oprotiiduce auta (pre HID nikdy nemoze dostat schvalenie)

DeFuckTo: preto sa to tu zvrhlo na tuto temu - tu nejde o to ze chces nieco, teraz to mas zle a nema to tak byt, ty to chces inac, ale stale to je ZLE - preto aj na taketo dotazy neodpovedam (inak je to relativne jednoducha zalezitost) - je to bastlenie proti predpisom - tym to skoncilo a nemame sa o com bavit

máca: zmen servisaka ... ked vidim co vsetko a ako mlady po tebe zdedil

31.08.2012 22:10 - Re: Ostřik světel 2502489
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Jumep - chápu tě a souhlasím s tím, že když já něco chci a ty s tím nesouhlasíš, že neodpovídáš.. Ty renaulty to tak zkrátka mají, nemají ani stírátko, ani ostřik, ale xenony mají a je to tak z výroby. Jinak mám něco "špatně"(zkrátka odmítám dolejvat co 100km plnou nádržku) a chci to mít o něco lépe, ikdyž to je pořád špatně.. Myslím že po silnici jezdí mnohem sakrahorší auta a řidiči než jsem jeden já a nestříkající ostřik světel. Není to argument, ale nemyslím si, že by to byl takový hřích, aby se tu na mě sesypalo to, co se sesypalo.. A srovnávat tohle s ručním rozsvicováním brzdových světel - no to si musí každý říct v hlavě sám, jak moc si to je podobné..

31.08.2012 22:11 - Re: Ostřik světel 2502490
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nechce sa mi hladat vyhlaska, ale originalne xenony musia mat umyvanie svetla, je jedno ci je to stierac alebo ostrek prave z dovodu rozptylu svetla zo zaspineneho reflektoru (nie je je to tam pre pohodlie atd. - to je skor druhoefekt)
ak mas xenony a neostrekujes - mali by ta vyrazit z STK .... (to ze to nerobia atd. neriesim)
rovnako ako je povinna elevacia xenonov (autokorekcia vysky) - ktora funguje aj za jazdy pri zhupnuti auta stale nastavuje luc - aby sa neoslnovali oprotiiduce auta (pre HID nikdy nemoze dostat schvalenie)

DeFuckTo: preto sa to tu zvrhlo na tuto temu - tu nejde o to ze chces nieco, teraz to mas zle a nema to tak byt, ty to chces inac, ale stale to je ZLE - preto aj na taketo dotazy neodpovedam (inak je to relativne jednoducha zalezitost) - je to bastlenie proti predpisom - tym to skoncilo a nemame sa o com bavit

máca: zmen servisaka ... ked vidim co vsetko a ako mlady po tebe zdedil


nevím proč, kvůli vypnutýmu ostřiku světel? Nemám důvod.Se servisem toho auta jsem naprosto spokojená.

31.08.2012 22:12 - Re: Ostřik světel 2502493
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ne, ono toho bolo viacej, to je skor na debatu za 27 dni okrem ineho

31.08.2012 22:14 - Re: Ostřik světel 2502496
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
OK

01.09.2012 07:22 - Re: Ostřik světel 2502509
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Tak já nevim co teda.. Píšu, že ostřik světel mám vyplý diagnostikou, mám to nechat tak, tzn nestříkat vůbec.. a pak když chci stříkat aspoň když chci, tak je to špatně, tak nevim..
Jinak je fajn, že na mojí původní otázku odpověděl, alespon z části, jedinej Mamlas(díky ti), jinak všichni řešili něco jinýho.....

No tak nebul, nikdo tě nemlátí. Ty sis tady první stěžoval na debilní zákony a pak bereš za jedinou skvělou radu přidělání krytky páskou.
Ber to jako zodpovědnej řidič a ty debilní zákony dodržuj. Jednou je stanoveno, že xenony musí mít ostřik, tak to neobcházej. A nepoukazuj na to, že to jiní taky nedodržujou. Vrahy a lupiče taky nenapodobuješ, ožraly za volantem taky ne, politiky taky ne... S tímhle přístupem bude na silnicích pořád větší bordel, když to budeme aplikovat všichni.
Jsou věci, který si do auta nacpat můžeš a nikomu do toho nic není, ale nechtěj po nás, aby jsme ti radili, jak nejlíp obejít a nebo porušit zákon. Samozřejmě že je lepší ostřikovat světla alespoň někdy než vůbec nikdy, o tom se tu nediskutovalo, jen ta skutečnost, že to mᚠteď vypnutý nějak přehlušila tvůj dotaz a všichni se tomu diví. Jak psal jumep, neměl bys projít STK.
A protože teď je ostřik řízený počítačem, tak buď opatrný, který dráty kam připojíš. I když to bude softwarově vypnutý. A až to doděláš, pošli fotky, kam jsi umístil ten vypínač. Ono totiž na něj moc místa u volantu není a já si nedovedu představit, kde by mohl být a při tom nehyzdit interier.
Jednu věc ale oceňuju. Líbí se mi, že nejsi línej a auto tě baví. Jen nebuď tak prchlivej.

01.09.2012 08:05 - Re: Ostřik světel 2502511
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
No neřek jsem že to je skvělá rada, ale že byl jedinej, kdo mi odpověděl, na co jsem se ptal.. Nemám rád když se překrucujou slova.. Nebudu se k tomu už vracet..
Zeptám se (jestli je teda někdo ochotnej mi odpověďět na to, na co se ptám), jestli světla ostřikují při každém ostříknutí okna při zaplých světlech nebo jen při delším podržení páčky, jako to je u většiny vozů, co znám? Co jsem slyšel tak ne, ale jistě to nevím. Dík.

01.09.2012 08:23 - Re: Ostřik světel 2502512
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To jde lehce zjistit u stojícího auta - ostřik světel je i z pozice řidiče vidět, protože udělá kolem auta pěkný bordel z vodní mlhy. Můj závěr u C5 I je ten, že ostřik světel běží vždy souběžně s ostřikem okna. Tedy když jsou samozřejmě puštěná světla.

01.09.2012 08:43 - Re: Ostřik světel 2502514
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
No, to je právě to na prd.. Ostřikuju při každym dešti pořád, ne kvůli špíně, ale kvůli lepšímu stírání, co k tomu stříkat pořád na světla.. Kdyby to bylo aspoň, že na uknutí ostřiku světla nestříkají, tak by to šlo..

01.09.2012 10:19 - Re: Ostřik světel 2502515
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
u faceliftu je odsledovane ze:
ostrek svetiel ide iba ak su zapnute svetla (tj. nie denne svietenie, ale zapnute svetla - packa alebo svetelny senzor)

u c5 1 - myslim ze do opr 09550 (2003) ak je zapate denne svietenie, je podsvietena aj palubovka a ostrek pojde, po tomto roku uz myslim nie je podsvietena palubka a zapina sa zo senzoru - tu uz by to nemuselo ostrekovat svetla

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator