Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / První kroky a rady po koupi C5
1 2 > >|
28.04.2010 00:14 - První kroky a rady po koupi C5 2343558
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte,

tak jsem se dnes stal dalším hrdým majitelem C5ky. Je to 3.0 V6 Exclusive, z 2001. Jelikož nejsem úplně v autech kovaný, natož v jejich ošetřování, chtěl bych vás požádat o rady, co mám teď udělat, kde to mám udělat a kolik mě to bude asi stát (peníze nekradu, tak jen rozumně .

Tady nastíním vše co vím a co byste asi měli vědět:
Auto je z 2001, najetých kilometrů 97.000. Mám servisku, dle ní a dalších papírů, co mi dojdou, to je pravda (auto z bazaru za dle mého krásných 78.000,-). Olej měněný asi v 90.000,- a dle papírů vydrží do 120.000 km. V autě jsem našel tyto zásadní problém - NEJEDE displej (řekli mi až na místě). On prý jel sem tam, ale slabě a teď už vůbec. Mám slíbené, že mi asi v pátek pošle bývalý majitel z Rakouska zcela nový. Ale bez displeje nejde rozjet ani CD přehrávač, natož navigace nebo se dívat na další vychytávky. Toto vidím jako největší průser, nevím, co to bude stát a jestli to není jen prkotina. Mám tam vcelku nejeté zimní pneu, rád bych letní (kde a za kolik? Lepší jen gumy nebo radši komplet se středem?). Auto táhne lehce doprava a vibruje volant, což je vše snad jen těmi zimními pneu. Po cestě mi taky zhaslo pravé přední, snad jen špatný kontakt, podívám se zítra.

Auto vypadá moc pěkně, zatím funkční odkaz je tu, než to stáhnou: .link.

Takže můžete mi říct, co provést teď? Jestli jsou nutné nějaké výměny a kontroly (převodovka do 150.000 km ne?) apod.? Jsem z Ostravy, tak nejlépe nějaký levný servis v okolí by byl nejlepší. Taky musím auto nahlásit a udělat STK apod.

Btw. podle propočtů z km a nádrže od oka jsem dělal tak 7,3km na sto (rychlost 140-170), což mi přijde hodně slušné (ujeto 480km).

Nevím, co dál se zeptat, ale určitě je tu plno zkušených šoférů, co mi se vším poradí a já nic neposeru dřív, než bude pozdě

Díky moc.

28.04.2010 00:36 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343559
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Vítej v klubu V6.

No, upřímně, ty kiláky jsou pitomost, V6 nemají lidi, co jezdí ročně ani né 10 tisíc. Cena je podezřele a směsně nízká (bodejď by ne, chcíplá jednotka telematiky, použitá okol 10tis), vejfuk viditelně uhnil (proto je tam Rámus - nový koncák je skoro za 30, Rámus je jen za 12 ) a ten nehnije ani ne v 100tis, já mám 182 tis a mám stále origo.


Jako první jdi na diag a zjisti si, o kolik je to stočené (můj hrubej odhad bude reál 150-200).
Jako druhá věc: rozvody (potkaná V6=shodit ze skály)
Další věc: veškeré náplně (servisce dneska NIKDO nevěří), jak oleje, brzdovka, LDS...
Třetí věc: okamžitě vyměň olej v AP, ve 4HP20 mění se každých 40tisíc, nějakých 150tis mohl říct jen tupec.
Čtvrtá věc: jdi na geometrii, nech si vyvážit kola a nešpekuluj s gumama.

Hlavně diagnostika diagnostika a diagnostika. Musíš vycházet z toho, kolik má auto skutečně najeto a dle toho odvozovat servis. A nevěřit servisce / barazistům a podobně. V6 se v ČR nenosí (tady kraluje nafta), jediné, jak bazaristi auto prodají, stočí ho a pak to dávají za podezřele směšnou sumu jako voňafku, však se někdo chytí.

A o náročnosti servisu V6 jsem psala kilometrové příběhy (stačí pohledat). Je to něco extra, chce to extra peníze...

28.04.2010 00:40 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343560
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
No jo, osobně těm kilákům taky nevěřím. Uvidíme. Musím najít, kam zajet a za kolik to udělají. Nejlíp Citroen co? Pokud nechám diag a vyměnit veškeré oleje apod. (pokud nááááááhodou nebude fakt najetých 92k ), na kolik to vyjde?

Nemá někdo zbytečnou jednotku telematiky??

28.04.2010 00:50 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343561
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
V Citroënu jsou většinou tataři, oni ti tu kluci někoho doporučí z tvého okolí, kdo ti to zjistí.
Pokud to auto je v tom stavu, ve kterém se prodává většina C5 (před velkým servisem), rozbij prase.
Olej se dá sehnat okolo 1000Kč, filtry (vzduch, olej) jsou pár stovek. Brzdovka je cca 200Kč litr, LDS je dle toho, kde jí kupuješ (doporučuju internet, v Citroenu za ní snad chtějí 650/litr), pak olej do automatu je dražší, pokud auto bude mít víc najeto, vyměň ho několikrát za sebou (třeba po 20tis) ve zkrácených intervalech.
Rozvody, jestli nemᚠna servis, vyměň alespoň řemen, to je stovková položka. A tak dále a tak dále. Přesně to nevím, už je to nějakej pátek, co jsem kupovala c5

Tady na klubu je toho napsáno hodně o servisu, o náplních o diagnostice.
Ideální je nakupovat vůz přímo s někým, kdo má diag, vyhneš se průserům.

28.04.2010 00:52 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343562
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
to Stirius:

Ahoj a vítej v C5clubu

Co se týče všeho, co bys měl a neměl udělat a za kolik, tak každopádně doporučuji přečíst diskuzní fórum a najdeš zde také plno užitečných rad a návodů.
Co se týče stavu km, tak 97.000 je neuvěřitelně málo na 2001 a spíše bys to měl nechat napíchnout na diagnostiku, ta Ti poví skutečný stav km a zároveň mnoho dalších informací o tvém voze. Servisce nevěř, ta Ti nezaručuje absolutně nic.
7.5. se koná C5 sraz, viz. .link. Tak doufám, že přijedeš, páč tam se dozvíš tááákovejch věcí, že toho budeš mít plnou hlavu ještě min. týden.
Co se týče olejů,atd..., já osobně preferuji to, že při koupi ojetého vozu by měl člověk náplně a filtry okamžitě vyměnit. Dále také nechat udělat rozvody. Většina aut v dnešní době je brutálně stočená, takže sichr je sichr.
Ještě jedna věc: uprav si pořádně profil, myslím tím výbavu vozu. RT5 určitě nemáš, to má nová C5 III, spíše mᚠVDO. Dále mᚠurčitě Hydractive 3+ a tím si vyhoď ten pružinový podvozek, čéče. A repráků mᚠurčitě víc, než 4 To neber jako buzeraci, ale lépe se potom radí a řeší problém, když člověk koukne a vidí přesně, aby mohl řešit.
Mnoho šastných kilometrů a spokojenost s novou károu.

28.04.2010 07:26 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343565
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Jeffrey napsal(a):
to Stirius:

Ahoj a vítej v C5clubu

Co se týče všeho, co bys měl a neměl udělat a za kolik, tak každopádně doporučuji přečíst diskuzní fórum a najdeš zde také plno užitečných rad a návodů.
Co se týče stavu km, tak 97.000 je neuvěřitelně málo na 2001 a spíše bys to měl nechat napíchnout na diagnostiku, ta Ti poví skutečný stav km a zároveň mnoho dalších informací o tvém voze. Servisce nevěř, ta Ti nezaručuje absolutně nic.
7.5. se koná C5 sraz, viz. .link. Tak doufám, že přijedeš, páč tam se dozvíš tááákovejch věcí, že toho budeš mít plnou hlavu ještě min. týden.
Co se týče olejů,atd..., já osobně preferuji to, že při koupi ojetého vozu by měl člověk náplně a filtry okamžitě vyměnit. Dále také nechat udělat rozvody. Většina aut v dnešní době je brutálně stočená, takže sichr je sichr.
Ještě jedna věc: uprav si pořádně profil, myslím tím výbavu vozu. RT5 určitě nemáš, to má nová C5 III, spíše mᚠVDO. Dále mᚠurčitě Hydractive 3+ a tím si vyhoď ten pružinový podvozek, čéče. A repráků mᚠurčitě víc, než 4 To neber jako buzeraci, ale lépe se potom radí a řeší problém, když člověk koukne a vidí přesně, aby mohl řešit.
Mnoho šastných kilometrů a spokojenost s novou károu.


Jo, profil upravím, detaily jsem neznal a před půlnocí jsem u sebe neměl manuál Forum pročtu, to je jasné. Teď hlavně musím někde udělat tu diagnostiku a pak se uvidí.

28.04.2010 07:48 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343569
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No shrnul bych to : co jsi ušetřil na nákupu to do toho stejně vrazíš v dílech a servisu, ale to je běžná praxe. Když udělᚠvšechny věci co ti radila Darja a Jeffrey budeš mít auto v bodě "0" a toho se ti odvine další intervaly výměn náplní atd...
A se ti daří a hodně spokojených kilometrů s C5 .

28.04.2010 07:50 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343570
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Vítej v klubu V6. No, upřímně, ty kiláky jsou pitomost, V6 nemají lidi, co jezdí ročně ani né 10 tisíc. Cena je podezřele a směsně nízká (bodejď by ne, chcíplá jednotka telematiky, použitá okol 10tis), vejfuk viditelně uhnil (proto je tam Rámus - nový koncák je skoro za 30, Rámus je jen za 12 ) a ten nehnije ani ne v 100tis, já mám 182 tis a mám stále origo. Jako první jdi na diag a zjisti si, o kolik je to stočené (můj hrubej odhad bude reál 150-200). Jako druhá věc: rozvody (potkaná V6=shodit ze skály) Další věc: veškeré náplně (servisce dneska NIKDO nevěří), jak oleje, brzdovka, LDS... Třetí věc: okamžitě vyměň olej v AP, ve 4HP20 mění se každých 40tisíc, nějakých 150tis mohl říct jen tupec. Čtvrtá věc: jdi na geometrii, nech si vyvážit kola a nešpekuluj s gumama. Hlavně diagnostika diagnostika a diagnostika. Musíš vycházet z toho, kolik má auto skutečně najeto a dle toho odvozovat servis. A nevěřit servisce / barazistům a podobně. V6 se v ČR nenosí (tady kraluje nafta), jediné, jak bazaristi auto prodají, stočí ho a pak to dávají za podezřele směšnou sumu jako voňafku, však se někdo chytí. A o náročnosti servisu V6 jsem psala kilometrové příběhy (stačí pohledat). Je to něco extra, chce to extra peníze...


Klub V6 ?
Nějaká nová odnož ?

28.04.2010 07:58 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343572
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mᚠv těsné blízkosti svého bydliště Vaška 9, ren12toma a Mechoše na Prokešovém náměstí. Zkus se spojit s nima

28.04.2010 08:00 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343573
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Petr72: Ale né, já jen ráda vidím V6. Protože jich je málo, na všechno jem museli přijít sami, většina servisáků neví zhola nic o tomhle motoru. Takže já a Mistrtwist sdílíme společné zkušenosti s V6

28.04.2010 08:10 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343575
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja : dyk já to taky myslel v dobrým.....
Myslím že že začaly Stiriusovi starosti , tedy alespoň než to vychytá.

28.04.2010 08:42 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343578
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pošli jim soukromou zprávu.....................funguje to dobře !

28.04.2010 10:53 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343581
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
to Stirius:
Originál VDO telematika stojí cca 40.000,- CZK, jen pro info.

28.04.2010 12:42 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343587
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
s tou telematikou nezufaj, jruze ma nejaky super lacny zdroj (ale skus si u bazaristov vyhandlovat zlavu este )
co sa tyka diagnostiky, autorizovany servis neviem ci je najoptimalnejsia volba, vela z nich ti moc nepovedia (isto mozes skusit v autorizovanom servise sa spytat na servisne prehliadky a ake km tam boli)

rozvody a vsetky naplne daj spravit nezavysle na tom co ti kto povedal
auto ma 9 rokov, chladiaca zmes, lds atd sa ma menit po 5 rokoch nehlade na kilometre, brzdovka ani nehovorim
to iste olej v automate, ten nemenil asi nikto, ak to cimskor nespravis, skodis tomu automatu az do stavu ze ho mozes znicit uplne

28.04.2010 17:22 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343595
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Takže diagnostika udělaná (ne u autorizovaného, tam je vše 2x tak drahé). Vše vypadá v pořádku, jen jeden error u snímače alarmu (asi u spolujezdce, řidič funguje). Mechanici těm kilometrům kupodivu i vcelku věří. Výfuk dle něj vypadá spíš na výměnu za "tuning", protože zbytek výfuku je zcela v pohodě a ani známka po rzi. Sami říkali, že vypadá hodně slušně, nejsou ošoupané ani pedály, ani volant, nic. Dle nálepky rakouské servisky se měnil olej před rokem a bylo 92k km. Dle servisky tam v 2005 bylo 45k km cca. Což pořád sedí zpětně.

Každopádně jsem nechal vyměnit filtr, checknout klimu (maličko chybělo a těžce se odtahovalo, lehce zarezlé, takže to buď nebylo třeba doplňovat, protože to neunikalo nijak, a nebo se s tím fakt moc nejezdilo. Olej v motoru je komplet nový. RDS nové. Brzdové kapaliny je skoro po max. V pátek jedu měnit ještě olej v převodovce, ten jsme nestihli. Společně s koncovkou výfuku, která už lehce vypadá na rezavění - hnití. Ale to je maličkost.

Ad displej a telematika - tak nevím, hráli jsme se s tím, vyhodili z šuplíku u spolujezdce, vše očistili, testnuli pojistky, vyhodili i na pět minut baterku. Co jsem pak jel domů, tak to jede.

Jak to přesně funguje, jak dlouho trvá, než najede obraz? Může to trvat třeba 2-3 minuty? Je možnost, že tam bylo nastavené na tvrdo druhý režim přes tlačítko Mode (které to vypne) a při zapnutí to šlo rovnou do něj. Nebo si telematika dělá co chce a je v tom víc, ale teď to vypadá, že vše jede. Každopádně mi člověk, přes kterého to z Rakouska šlo, slíbil poslat displej, telematicu a možná i výbojku, protože má nějakou C5 na náhradní díly, což by byla bomba.

Může výbojka svítit, potom třeba sem tam bliknout a pak zhasnout? Znamená to, že je k.o.? Nebo spíš kontakt někde?

Jinak dnes si jdu hrát s navigací, protože na dvě ikony vůbec nejde klikat a nemůžu měnit Route 1 ani 2.

Rozvody asi zatím nechám, vyšlo by to s prací asi na 16k, což teď dávat nemůžu. Ale dle všeho vypadají fakt v pohodě. Možná jsem měl kliku na dobré auto? Prý to měl zaměstnanec Citroenu, ale předtím to stálo v salonu. A potom snad nějaká ženská. Tak je možné, že toho s tím fakt moc nenajezdili. Mám dostat i všechny papíry z dělaných servisů, tak jsem zvědavý.

Jinak sraz asi neklapne, musím se jet chlubit jinam Třeba příště.

PS: Jsem asi blbý nebo slepý. Mám tam navigaci RT2 nebo RD3 nebo co? V návodu a článku je, stáhneme si nejnovější firmware. Ale odkud? Link tam chybí. Na foru je x linků, některé nefungují, nětkeré vedou jen na mapy na Rapidu (mám jen free a nezdá se mi, že to má mít 4 části po 400 megách?). Někde se píše, že to chce na lepší mapu lepší firmware, ale ani na Citroen stránkách se nemůžu nikam dohrabat. Omlouvám se, jestli někoho naštvu a nejradši by mi řekl HLEDEJ, ale popravdě tu je v tom trošku chaos pro člověka, co s tím přijde do styku poprvé...

28.04.2010 20:06 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343619
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
navigaci mᚠVDO. Co víc potřebuješ vědět?

Chcíplá telematika se projevuje tím, že to přestává fungovat, chvíli jde, chvíli ne a pak jednou umře. Vyčištění nepomůže - zbytečná práce.

Servisek ´ti dovezu klidně 15, napíšu ti tam, že ti v roce 2009 měnili olej při 10tisících, nebo že ho v roce 2008 opravil Santa Claus . Ještě se zeptám, kde sis nechával auto projet diagnostikou?

Rozvody se mají dělat každých 5 let, to znamená, že v roce 2006 dle servisky bys je tam měl mít (když jí tak věříš), pokud ne, udělej alespoň řemen, to nestojí 16 tisíc.

28.04.2010 23:20 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343629
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Nechával jsem si to tu .link. Jinak řemen mám už vyměněný. Telematiku chci tak i tak dostat i s diplejem a výbojkou z toho týpka, přes kterého se to prodávalo a nechat to vyměnit. Uvidíme...

28.04.2010 23:23 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343630
Barlow
Město: Petrovice u Blanska, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 152
99 Poslat soukromou zprávu
Stirius napsal(a):
Nechával jsem si to tu .link. Jinak řemen mám už vyměněný. Telematiku chci tak i tak dostat i s diplejem a výbojkou z toho týpka, přes kterého se to prodávalo a nechat to vyměnit. Uvidíme...


Ale to bude nakonec dobry auto... ono je lepsi byt neduverivej a nebyt prekvapen nez naopak...

29.04.2010 08:47 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343633
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přesně tak . Až to auto vymazlíš a zjižiješ se s ním, nebudeš chtít měnit .

29.04.2010 14:26 - Re: První kroky a rady po koupi C5 2343647
Stirius
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 229

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem aktualizoval profil a nahodil tam i fotky. Mimochodem už se s ním sžívám a je mi jasné, že je to pořádná pohoda

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator