Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi
1 2 > >|
02.01.2016 07:55 - Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903564
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj!
Vim, ze resit cokoliv jen z popisu bez konkretni prohlidky je slozity a vicemene jen vesteni z kristalove koule. Nicmene i tak bych se rad zdejsich odborniku zkusil poptat na nazor a to hlavne z toho duvodu, abych se psychicky pripravil na to, co me asi tak muze cekat.
Dva tydny zpatky jsem koupil jetou C5 viz podpis. Najeto 235k km. Auto behem projizdky a kontroly nejevilo zadne zjevne problemy, vse chodilo, jak ma. Hned po koupi jsem auto odvezl do servisu, kde jsem nechal udelat kontrolu a rovnou vymenu rozvodu, naplni, oleju.
Vse provedeno, zaver kontroly byl ten, ze auto se jevi ok, zadny problem na diagnostice ani pocitove po projizdce i prohlidce neni. Chodi, jak ma a ja byl rad, ze to dopadlo takhle
Neco malo jsem s autem najezdil a vcera jsem jel delsi trasu k rodicum domu. Celou cestu tam (130km) i pojizdky v okoli auto bez problemu. Cestou zpatky taky, ale po prijezdu na kraj Prahy, kde jsem daval malou curat jsem mel zvenku pocit, ze motor bezi nejak nepravidelne.
V Blance uz se objevilo prvni cukani, stale nepravidelne, chvilema klid a pak najednou zaskub. Postupne se frekvence skubnuti zvysovala, az posledni krizovatku pred barakem auto skocilo do nouzaku a objevila se chybova hlaska o problemu s motorem a nutnosti opravy.
Auto jsem zhasnul, znovu nastartoval, opet stejna hlaska. Povedlo se mi nastesti nejak dopravit na parkoviste a tam jsem se pak pokousel pres wifi modul alespon kouknout, o co by mohlo jit. Promazal jsem nejake chyby (viz foto) a po nastartovani uz pak auto sice zadnou chybu nehlasi, nicmene motor bezi zretelne nepravidelne.
Start auta probehne bez problemu, ale uz na volnobehu je videt, ze obcas vyskoci vyse, obcas spadne. Proste motor bezi nepravidelne.
Nemate nekdo obdobnou zkusenost? Cim by to tak mohlo byt? Je motor komplet v haji nebo by to mohlo byt neco, co by se mohlo dat jeste rozumne opravit?
V priloze jsou obrazovky s chybovymi kody, prvni je po napichnuti pred smazanim chyb, druha je zobrazeni toho, co se tam objevu po promazani chyb (auto v danou chvili nehlasi zadny problem).
Diky za kazdy nazor!

Přílohy:
IMG_0005.jpg ( 589525b ) -
IMG_0012.jpg ( 568009b ) -

02.01.2016 09:21 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903584
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jhonzatko napsal(a):
Vse provedeno, zaver kontroly byl ten, ze auto se jevi ok, zadny problem na diagnostice ani pocitove po projizdce i prohlidce neni. Chodi, jak ma a ja byl rad, ze to dopadlo takhle
Cestou zpatky taky, ale po prijezdu na kraj Prahy, kde jsem daval malou curat jsem mel zvenku pocit, ze motor bezi nejak nepravidelne.
V Blance uz se objevilo prvni cukani, stale nepravidelne, chvilema klid a pak najednou zaskub. Postupne se frekvence skubnuti zvysovala, az posledni krizovatku pred barakem auto skocilo do nouzaku a objevila se chybova hlaska o problemu s motorem a nutnosti opravy.
Auto jsem zhasnul, znovu nastartoval, opet stejna hlaska. Povedlo se mi nastesti nejak dopravit na parkoviste a tam jsem se pak pokousel pres wifi modul alespon kouknout, o co by mohlo jit. Promazal jsem nejake chyby (viz foto) a po nastartovani uz pak auto sice zadnou chybu nehlasi, nicmene motor bezi zretelne nepravidelne.
Start auta probehne bez problemu, ale uz na volnobehu je videt, ze obcas vyskoci vyse, obcas spadne. Proste motor bezi nepravidelne.
Nemate nekdo obdobnou zkusenost? Cim by to tak mohlo byt? Je motor komplet v haji nebo by to mohlo byt neco, co by se mohlo dat jeste rozumne opravit?
V priloze jsou obrazovky s chybovymi kody, prvni je po napichnuti pred smazanim chyb, druha je zobrazeni toho, co se tam objevu po promazani chyb (auto v danou chvili nehlasi zadny problem).
Diky za kazdy nazor!


Kdo auto prohlížel? V jakém servisu to bylo? Kda a jaká nafta tankována ? Diagnostiku !!! (normální)-měřené hodnoty!!

02.01.2016 09:55 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903619
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Hned po koupi jsem natankoval OMV, na tohle tankovani jsem jezdil az do patku, kdy jsem natankoval cca pres 3/4 nadrze u Globusu.
Normalni diagnostiku bohuzel nemam, mam jen ten wifi modul a mobilni aplikaci.

02.01.2016 10:00 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903622
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Motor určitě v háji není. Pokud auto jelo dobře, tak jen tak z ničeho nic motor během pár km neodejde.
Bohužel z těch hlášek ti asi nikdo přesně neporadí - jedna je k EGR, jedna k čerpadlu, jedna k imobilizéru...navíc je otázkou, jak staré ty jednotlivé chyby jsou, nemusí mít vůbec souvislost s aktuálním problémem.
Vypadá to možná na nějaký problém v řídící jednotce motoru (třeba jen zoxidovaný konektor) - ale je to jen věštění z koule.

02.01.2016 10:03 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903624
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Pri vymene rozvodu byla jedna chyba, ktera tam skocila (udajne neco k EGR) vymazana. Nasledne se pry uz neobjevila. Nemam duvod tomu neverit, takze vychazim z toho, ze vsechny chyby jsou nove.
Kazdopadne ridici jednotka zni dost katastroficky Predpokladam, ze oprava neceho takove bude v radu desitek tisic?

02.01.2016 10:23 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903632
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Nová ŘJ motoru pro tvůj model je opravdu cca za 30 litrů, ale to je až nejhorší varianta.
Navíc, jak jsem psal, je to jen odhad podle těch 2 posledních chybových kódů.
Může pomoct zahýbat konektory do ŘJ, zkontrolovat uzemění, případně přehrát SW.

02.01.2016 10:25 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903634
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nedělej žádný katastrofický závěry. Mᚠto jednodušší, než většina zdejších. Do Radonic to mᚠkousek - .link. , tak se domluv a uvidíš. Nemá cenu tady radit bez aktuání diagnostiky.

02.01.2016 12:30 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903688
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Diky za nazory i rady.
Dneska jsem to zkousel a auto se chovalo naprosto normalne. Zadne skubani, zadny problem.
Ale jen jsem jen cca 20km do servisu, kde to auto necham zkontrolovat.
Tak uvidim, no

02.01.2016 13:03 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903690
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Na těhle motorech zloběj klapka EGR,EGR,vstřika a vzhledem k tomu že někdo dělal rozvody může být chyba i ve snímacím kroužku nebo přímo ve snímači otáček motoru to kolísání otáček by mohl dělat i regulátor tlaku paliva - ale to je potřeba mít na diag.(proto mne zajímalo kdo to dělal.

02.01.2016 14:42 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903759
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Rozvody menil pan Schutz z Nucic.

02.01.2016 19:14 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2903912
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jhonzatko napsal(a):
Rozvody menil pan Schutz z Nucic.


Neznám - problém je že napřed zjistit příčinu (ta může být i špatným palivem) a pokud to nebude palivem(to by se dalo možná zjistit) a v jiných komponentech tak reklamovat - čistě teoreticky kdyby to měla být chyba mechanika asi by to dělalo hned - spíš bych to typnul na palivo nebo EGR - v diag pod chybou je i co jí vyvolalo V měřených hodnotách zase aktuální hodnoty ze kterých se dá ,,číst"

05.01.2016 21:38 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2905317
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jen pro doplneni, po kontrole nebyla zjistena zadna zjevna pricina.
EGR to neni, jednotka i vstriky jsou pry podle vseho taky v poradku, chyba se zatim opetovne neprojevila. Diky tomu, ze jsem to predtim zkusmo smazal, ted ty udaje nejsou bohuzel k dispozici v takove forme, aby se z toho dalo neco usuzovat.
Diagnostika je bez zavad, jedine, co tam pry opakovane skace je nejaka chyba podpeti ci co. S tim si servisak nevi uplne rady, takze preventivne pry procistil vsechny kostry, konektory atd. ale je to jen takovy pokus.
Auto se zatim tvari normalne, takze nevim. Asi jen cekat, az se to objevi znovu a pak uz nic nemazat a sup s tim rovnou do servisu

06.01.2016 04:04 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2905351
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jhonzatko napsal(a):
Tak jen pro doplneni, po kontrole nebyla zjistena zadna zjevna pricina.
EGR to neni, jednotka i vstriky jsou pry podle vseho taky v poradku, chyba se zatim opetovne neprojevila. Diky tomu, ze jsem to predtim zkusmo smazal, ted ty udaje nejsou bohuzel k dispozici v takove forme, aby se z toho dalo neco usuzovat.
Diagnostika je bez zavad, jedine, co tam pry opakovane skace je nejaka chyba podpeti ci co. S tim si servisak nevi uplne rady, takze preventivne pry procistil vsechny kostry, konektory atd. ale je to jen takovy pokus.
Auto se zatim tvari normalne, takze nevim. Asi jen cekat, az se to objevi znovu a pak uz nic nemazat a sup s tim rovnou do servisu


No tohle tu mám skoro denně : to je to nejhorší co mi někdo dovede udělat že vymaže chybu(něco se dá vyčíst i jinde ale) ono je totiž pod chybou uloženo proč k tomu došlo a za jakých podmínek!!! ) tak si všichni nakupte diag a různé podobné blbosti a do..... si ty auta úplně ( a potom se tu najdou tací kteří příjdou s tím že se mně a podobným nehodí když mi někdo kouká pod prsty nebo jak to napsal - kdo ke mně jezdí ví že komukoli průběh diagnostiky a výsledky rád ukážu a vysvětlím a proč jsem proti tomu aby do toho lezli lidi bez znalostí oni totiž jen přidělávají práci a omezují naší
Jen pro vysvětlení: objeví se závada - ta má nějakou příčinu - někdo jí smaže (ta závada tam je pořád) - závada je na hranici tolerance(takže nazvěme to tak že závada tam je a nějakým způsobem poškozuje motor,ale není to kritické pro oznámení - takže to jen částečne poškozuje vše s tím související a až se to zhorší tak to napíše znovu - po pár vymazaných chybách bez oprav se potom ozvou i ty komponenty které byly poškozovány tou původní závadou a potom se divíte že vám mění půl auta? jen tak dál - jsou to vaše prachy Já se ani nedivím že výrobci nechávají volný průběh prodeji těchto zařízení - vždy jim to vlastě tímto přináší víc

06.01.2016 06:33 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2905353
jhonzatko
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 108
99 Poslat soukromou zprávu
Co k tomu dodat?
Mas samozrejme naprostou pravdu. Servano jsem dostal i v servisu. Byla to moje prvni podobna zkusenost a samozrejme taky posledni, pro priste uz budu moudrejsi.
Jenom pro vysvetleni, neni to o tom, ze bych se snad pokousel neco opravovat, ale zkousel jsem to smazal na radu jednoho z kolegu, ktery mi rikal, ze obcas se muze jen zblaznit senzor a ze by smazani chyby mohlo pomoci.
Davalo mi to smysl a tak jsem to vyzkousel. Je pravda, ze po smazani uz auto nervalo nic o engine fault a od te doby chodi normalne. Jenze vedlejsim efektem toho je bohuzel prave to, ze ted nikdo netusi, co konkretne ten problem zpusobilo a auto je tim padem neopravene. Moje blbost, beru to jako ponauceni.
Druha vec, co resim, je to, zda je nejak resitelna chyba s podpetim. To se musim snazit nejak dohledat ...

06.01.2016 07:40 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2905367
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jhonzatko napsal(a):
Co k tomu dodat?
Mas samozrejme naprostou pravdu. Servano jsem dostal i v servisu. Byla to moje prvni podobna zkusenost a samozrejme taky posledni, pro priste uz budu moudrejsi.
Jenom pro vysvetleni, neni to o tom, ze bych se snad pokousel neco opravovat, ale zkousel jsem to smazal na radu jednoho z kolegu, ktery mi rikal, ze obcas se muze jen zblaznit senzor a ze by smazani chyby mohlo pomoci.
Davalo mi to smysl a tak jsem to vyzkousel. Je pravda, ze po smazani uz auto nervalo nic o engine fault a od te doby chodi normalne. Jenze vedlejsim efektem toho je bohuzel prave to, ze ted nikdo netusi, co konkretne ten problem zpusobilo a auto je tim padem neopravene. Moje blbost, beru to jako ponauceni.
Druha vec, co resim, je to, zda je nejak resitelna chyba s podpetim. To se musim snazit nejak dohledat ...


No já ty chyby mažu také,ale napřed se podivám co je vyvolalo a jaké byly hodnoty.Je pravda to že ta uložená chyba může způsobovat (i když už není a ani hláška ) že auto jede v nějakém režimu s omezením ale ty hodnoty co to vyvolalo se smazáním neopravilo a pokud to byla jen anomálie - tak čeho - jednou jen zablblo a příště se nemusí chytit a zůstaneš někde na cestě - takhle ses připravil o možnost to řešit dopředu .

Nemyslel jsem to ve zlém,ale když je toho hodně tak potom ve mně bouchnou saze - je to pořád dokola : přijede mi auto na dílnu a nikdo s ním nic nedělal,nikdo se v tom nerejpal atd.. - když na to příjdu tak ,, nojo počkejte to máte pravdu to ten někdo asi " - a když to řeknu sprostě třeba dvě hodiny v prdeli zbytečně přidělané práce a když to a jak mám účtovat ? ( jednou půldne kvůli tomu že si pán proměřoval kablíky a roztáh piny což jsem nečekal a vidět to někdy skoro není vidět) - kdyby to řekl tak si to zkontroluji,ale kdyř s tím nikdo nic nedělal???

26.03.2016 12:43 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2933053
valenciaCF
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) alx, 26.03.16 13:57
Důvod: nevhodne tema, toto je o C5 X7, nikoliv C5 II

26.03.2016 13:16 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 2933088
jruze
Příspěvek byl vymazán. Vymazal(a) alx, 26.03.16 13:58
Důvod: odpoved na offtopic

09.03.2017 11:39 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 3047846
xsedmička
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím něco podobného mi dělá c52.0hdi 100kw nejdřív pocukávala asi při 1800ot. ted i při 1500ot.Taky při předjíždění když šlápnu prudčeji na plyn tak vyskočí na displ. motorek a motor stratí výkon(ne pokaždé třeba 1x za měsíc).Po zhasnutí a opětovném nastartování jede normálně,ale hláška vydrží třeba 50km a pak zhasne a jezdíme normálně dál,ale to pocukávání dělá stále.Odpoledne budu volat mechanikovi na diag.To pocukávání při 1800ot. dělá od koupě na diag. nic nebylo uvidíme ted.Pocukávání je nepatrné,ale je cítit.

09.03.2017 13:02 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 3047869
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mᚠ103Kw A zřejmě dvě závady v jednom : nejsou podrobnosti uložené pod chybama tak jen zběžně a) mohl by být načatý snímač polohy kliky+BSM b) problém tlaku paliva = filtr pal. ,snímač tlaku pal. , regulátor pal. , eventuálně i EGR toto dovede. Asi diag-podrobnosti v uložených chybách - měřené hodnoty.

09.03.2017 18:03 - Re: Škubání a nepravidelný chod motoru / C5 III 2.0HDi 3047994
xsedmička
Město: Kutná Hora, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Mᚠ103Kw A zřejmě dvě závady v jednom : nejsou podrobnosti uložené pod chybama tak jen zběžně a) mohl by být načatý snímač polohy kliky+BSM b) problém tlaku paliva = filtr pal. ,snímač tlaku pal. , regulátor pal. , eventuálně i EGR toto dovede. Asi diag-podrobnosti v uložených chybách - měřené hodnoty.
Tak podle dig. vysoký tlak paliva měřené při jízdě až o 200bar....

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator