Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / spotřeba oleje
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 > >|
22.08.2012 17:46 - Re: spotřeba oleje 2500748
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Víš co hlavně Cherper píše? Že má 2.0i měsíc. Tak jakýpak "běžně" mu olej nežere? Navíc je to C5I, takže nový to asi taky nemá. Z toho jsem vycházel. Závadu taky nevylučuju. Ale pro začátečníka jsem jenom podotknul, aby neplašil, že to může být v normě a hláška s tím nemusí mít nic společnýho.

22.08.2012 18:26 - Re: spotřeba oleje 2500758
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Cherper napsal(a):
No z něčeho podobnýho mam právě největší strach.

Není se čeho bát. Odlučovač (pokud by to byl) je sice součástí ventilového víka a to i s těsněním stojí cca 3000,gufera na ventilech ti za "pár korun" vymění kde kdo i bez demontáže hlavy. Hlavně to chce změřit skutečnou spotřebu toho oleje a nepanikařit předčasně a pokud bude skutečně zvýšená,řešit to,než ti to vyrobí nějakej větší problém. Jinak jak ten motor běží třeba na volnoběh? Není lehce nepravidelnej? Nezakopává?

4Henry: znám plno sotva zajetých motorů,který si vezmou klidně i litr na 1000km,nebo jsou i takový,který mají normovanou spotřebu třeba i 1,5l na 1000km!!! Takže není bezpodmínečně nutný,aby byly nějak poškozený,když žerou olej...

22.08.2012 18:31 - Re: spotřeba oleje 2500761
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
4Henry: znám plno sotva zajetých motorů,který si vezmou klidně i litr na 1000km,nebo jsou i takový,který mají normovanou spotřebu třeba i 1,5l na 1000km!!! Takže není bezpodmínečně nutný,aby byly nějak poškozený,když žerou olej...


Jako litr na 1000Km se mi zdá fakt hooodně. Kor když s 12let starým ropákem kterej má 320 000km najeto jezdím od výměny k výměně bez dolejvání. Je zase fakt že dnešní motory jsou stavěný tak aby dávali vydělávat každýmu. jak spotřebou paliva tak oleje.

22.08.2012 18:57 - Re: spotřeba oleje 2500767
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
felix81 napsal(a):
Jako litr na 1000Km se mi zdá fakt hooodně. Kor když s 12let starým ropákem kterej má 320 000km najeto jezdím od výměny k výměně bez dolejvání. Je zase fakt že dnešní motory jsou stavěný tak aby dávali vydělávat každýmu. jak spotřebou paliva tak oleje.

Jo,je to ku...va hodně,ale je to tak. Já na svym taky od výměny k výměně bez kapky oleje navíc.

22.08.2012 19:14 - Re: spotřeba oleje 2500776
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Jo,je to ku...va hodně,ale je to tak. Já na svym taky od výměny k výměně bez kapky oleje navíc.


Jedině kde se vyšší spotřeba oleje tolerovala byly motory v alfách romeo. Většinou to byly podčtvercové motory s vůlema už od výroby. Bohužel většina těchto hezkých motorů je po smrti nebo před smrtí díky blbcům co tam lejou řidiny od šéllu nebo castrólu.

PS: u svého první ropáka 1.6D od VW byla spotřeba oleje 1l na 100km (polovina z toho vykapala na zem). Tam jsem ani olej neměnil, pouze filtr.

22.08.2012 19:56 - Re: spotřeba oleje 2500789
Cherper
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 33

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Není se čeho bát. Odlučovač (pokud by to byl) je sice součástí ventilového víka a to i s těsněním stojí cca 3000,gufera na ventilech ti za "pár korun" vymění kde kdo i bez demontáže hlavy. Hlavně to chce změřit skutečnou spotřebu toho oleje a nepanikařit předčasně a pokud bude skutečně zvýšená,řešit to,než ti to vyrobí nějakej větší problém. Jinak jak ten motor běží třeba na volnoběh? Není lehce nepravidelnej? Nezakopává?

4Henry: znám plno sotva zajetých motorů,který si vezmou klidně i litr na 1000km,nebo jsou i takový,který mají normovanou spotřebu třeba i 1,5l na 1000km!!! Takže není bezpodmínečně nutný,aby byly nějak poškozený,když žerou olej...

Motor kope jen když je studenej.. Sice žadný šlehy to nejsou ale příjemný to taky neni. Ale myslim si že to bude snad jen svíčkama, který se chystam vyměnit jako první věc. Jinak zahřátej motor běží a startuje bez sebemenších problémů. A na výkonu se taky nic nezměnilo.
PS: Myslim, že panikaření už je na místě , když na 1500 ubyde max o milimetr na měrce a pak najednou za 500km vyběhne APF a zmizí oleje, že je ho na měrce jen špička smočená. Někde se něco podělalo. A dík za ty typy. zní to rozumně.

22.08.2012 21:06 - Re: spotřeba oleje 2500810
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Cherper napsal(a):
... když na 1500 ubyde max o milimetr na měrce a pak najednou za 500km vyběhne APF a zmizí oleje, že je ho na měrce jen špička smočená....

No vidíš. Kdybys to takhle přesně napsal hned na začátku, mohl jsi mít odpovědi o několik hodin dřív

22.08.2012 21:39 - Re: spotřeba oleje 2500819
Cherper
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 33

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
No vidíš. Kdybys to takhle přesně napsal hned na začátku, mohl jsi mít odpovědi o několik hodin dřív

No nepřijde mi to o moc jinak formulovaný (ten první dotaz)

22.08.2012 22:16 - Re: spotřeba oleje 2500842
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
a když to pořádně vohulíš, smrdí z vejfuku spálenej olej? protože za 500k udělat rozdíl mezi max a min, tak to buď někde šíleně teče a nebo to žere volej jak nezřízený s takovou spotřebou musíš smrdět jak 120tka...

Ale jak píšou kluci, klasika u starejch aut, gufera na ventilech, pístní kroužky, dyš to jde do motoru.

P.S. mikro, benzíňák nemá co žrát volej... nemá, pokud je cajk. já měla rozdíl mezi výměnama cca 1 litr, ale to bylo to ventilový víko, kde mi to teklo... teď mám klid...

22.08.2012 22:54 - Re: spotřeba oleje 2500857
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
1.8 a 2.0 maju zle chladene vetili, nijako im to nevadi, akurat stieracie gufera na nich ostanu stvrdnute po par km a zacne to zrat olej (u 1.8 je to este horsie) - takze tam sa bere ze sa dolieva .. ropaci tymto netrpia

mikra len nejako neprecital, ja som to tak pochopil tiez ze skratka nezralo a zacalo,
nemyslim si zato ze je to odvetranie ale nieco horsie .. ale to je fakt na pozretie - tu vo fore toho fakt asi moc neporiesis, snad az ze nasiel som dieru vo vani, co s nou (ta ale nesposobi APF)

22.08.2012 23:00 - Re: spotřeba oleje 2500860
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No já občas nakouknu na citroeny.cz a tam se někdy řeší věci jako - "... myslím že tam olej byl a teď se mi zdá, že tam asi není. Tak co s tím? ..."
Tak jsem si jen ověřoval, jak k tomu došel, že ubývá. Nic víc, nic míň. Nechtěl jsem nikoho shazovat, jen jsem se chtěl přesvědčit.

28.08.2013 07:51 - Re: spotřeba oleje 2613784
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mám problém se spotřebou oleje. C5 2,0i 16V mám rok, přestavba na LPG s nájezdem 10.000km. Spotřeba oleje cca 3L. Nikde není znatelný únik, motor čistý a suchý. Předpokládám, že olej motor baští přes dříky ventilů. Jaký máte názor ohledně výměny 0 stěrátek ventilů? Vyměnit jen stírací kroužky, nebo dělat celou palici? Cenový a časový rozdíl je jasný, mě zajímá názor na výsledek. Motor má najeto 160k, nebyla na něm dělána žádná oprava mimo výměny rozvodové sady. Jo a z důvodu úspory nákladů a možnosti, že viskóznější olej nebude tolik papat, jsem přešel z plné syntetiky 5W40 na polosyntetiku 10W40. Bohužel i ta polosyntetika mu docela chutná a tak zatím dolévám. A ještě jedna otázečka - jaké doporučujete gumičky? 16 kroužků u Citroenu pořídím za pouhých 2.320,-Kč (výrobce nespecifikován) a nebo od Ajusy za cca 450,- . Rozptyl cen na trhu je od cca 24,- do 86,- za kus a pak nějaké sety i s kroužky na vačky atd. Nesmysl od Citrouše mě opravdu nebere!!

28.08.2013 13:13 - Re: spotřeba oleje 2613843
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne by som zhanal corteco a nechal vymenit len tie tesnenia

08.10.2013 17:56 - Re: spotřeba oleje 2625162
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, objevil se zvláštní problém s množstvím oleje. Auto po rozvodech, přetěsnění vany a předního plastového ventilového víka, po výměně oleje (5W-30). Najeto cca 500 km po výměně a na emisích při testu 2500 ot/min na benzín bílý kouř. Na měrce byl olej na dolní rysce, byl dolit cca 1l již 10W-40 a přípravek na zlepšení funkce těsnění, apod.. Následně po ujetí cca 1000 Km se objevila hláška - nízká hladina oleje, byl opět dolitý cca 1l. Při teplém motoru i po delší době je hladina po dolití oleje cca 2mm nad středem mezi ryskami. Ráno před prvním startem však překvapení a měrka ukazovala cca 5 cm až nad rysku. Ukazatel na palubce ukazuje pouze o jeden dílek méně než je plný stav. Nevím co to znamená, pravdou je, že první studený start je podivný, následný chod motoru je pěkný bez cukání apod. Olej do vody nejde, ta je také po výměně a je stále čistá. 1x se mi objevila hláška engie APF, bez vlivu na chod motoru a na diag se objevila snížená funkce předkatalyzátoru. Po smazání se objevila opět a následně po 40 startech sama zmizela. V podstatě se to tváří tak, že za provozu je oleje málo i když první promazání asi není úplně v pořádku a než se motor párkrát otočí a namaže tak se objeví nepříjemné zvuky a v okamžiku, kdy auto vychladne a vše steče do vany, tak je oleje mnoho. Prosím poraďte, kde je chyba. Auto mám krátce a předchozí majitel se k němu určitě nechoval dobře, je v něm i plyn a jinak se motor chová dobře.

08.10.2013 20:36 - Re: spotřeba oleje 2625208
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne mi to pride ze ako sa lepil ten vrch tak niekde uslo lepidlo a pripchalo kanal kade sa vracia olej zvrchu

08.10.2013 20:58 - Re: spotřeba oleje 2625217
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
netrpí trojliter na zanášanie kanálov? Sa mi vidí, že hej. A este že 5w30 nieje vhodný olej od kastrólu pre tento motor.

08.10.2013 21:14 - Re: spotřeba oleje 2625219
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za rady nechám to prověřit, Byl tam dáván olej dle specifikace, myslím že Texaco, ale nejsem si jistý.

17.10.2013 12:43 - Re: spotřeba oleje 2628042
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Průběžná zpráva o zkoumání stavu "olejového hospodářství". Měl jsem problém, že se ztrácí olej (motor žere olej) a následně po dolití se objevilo ráno za studena na měrce cca až 5cm nad max hladinu. Tento stav trval asi 3 dny, než jsem se dostal do servisu, tak byla cesta do Prahy a olej to sežralo a následně již neubýval a držel se cca v 1/3 měrky. Stále však byl nepříjemný první start a občas zvláštní zvuky. Dnes jsme to procházeli a objevili jsme zbastlenou hadičku u odvětrávání motoru, krátká, cca 12 cm. Hadička tam byla dána jiná, určená na vodu (průhledná, zelená s tím výpletem), byla splasknutá a motor vůbec nedýchal po sundání olejového víčka. Hadici, která nebyla vidět, jsme hned zahodili, nahradili správnou a motor začal dýchat. Bohužel olej to prohnalo až do výfuku, tak uvidíme co to udělá. Při startu již žádný divný zvuk, žádný problém. Podotýkám, že servis, kde to bylo na rozvodech apod., jsem žádal o revizi všech těchto věcí - konkrétně systému odvzdušnění motoru (mám tam i plyn) a bylo sděleno, že je vše O.K....no a zase nebylo. Uvidíme zda se to zlepší a nebo zda bude nutné dělat další kroky.

23.11.2014 14:29 - Re: spotřeba oleje 2756412
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky začínám mít podezření že se mi ztrácí olej. A to mám HDI, ne benzín jak to tady všichni řeší...
Konkrétně v květnu jsme měnili u Jardy olej. Po cca 8000km se mi rozsvítila kontrolka stavu oleje.
Stavil jsem se u Jardy a dolil,trochu jsem přelil,tak to bylo přes rysku. Dnes kontrola a po 3000 km jsem zase v půlce rysky (mezi min a max) Co to může být ? Na co se mám připravit ?

23.11.2014 15:23 - Re: spotřeba oleje 2756447
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nechci Tě strašit, proto nebudu popisovat všechna místa kam všude se může olej ztrácet, pokud je únik a dříve nebyl, zajeď za Jardou, ten závadu určitě odhalí, těch míst je opravdu dost, jinak zkontrolovat motor z hora, poté sundat plastoví dekl pod motorem a kontrola ze spodu, rozebrat hadici k intercoleru, jestli nejde od turba, je toho víc.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator