Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: spotřeba oleje
Ferro
28.08.2013 07:51 - Re: spotřeba oleje
Za?iato?n?k
Mám problém se spotřebou oleje. C5 2,0i 16V mám rok, přestavba na LPG s nájezdem 10.000km. Spotřeba oleje cca 3L. Nikde není znatelný únik, motor čistý a suchý. Předpokládám, že olej motor baští přes dříky ventilů. Jaký máte názor ohledně výměny 0 stěrátek ventilů? Vyměnit jen stírací kroužky, nebo dělat celou palici? Cenový a časový rozdíl je jasný, mě zajímá názor na výsledek. Motor má najeto 160k, nebyla na něm dělána žádná oprava mimo výměny rozvodové sady. Jo a z důvodu úspory nákladů a možnosti, že viskóznější olej nebude tolik papat, jsem přešel z plné syntetiky 5W40 na polosyntetiku 10W40. Bohužel i ta polosyntetika mu docela chutná a tak zatím dolévám. A ještě jedna otázečka - jaké doporučujete gumičky? 16 kroužků u Citroenu pořídím za pouhých 2.320,-Kč (výrobce nespecifikován) a nebo od Ajusy za cca 450,- . Rozptyl cen na trhu je od cca 24,- do 86,- za kus a pak nějaké sety i s kroužky na vačky atd. Nesmysl od Citrouše mě opravdu nebere!!

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator